کنکوری‌ها بخوانند و 10 نکته‌ای را بدانند که رقیبانشان نمی دانند! 

کنکوری‌ها بخوانند  

خیلی دلم می‌خواست از تجربیات دوستان کنکوری سال‌های قبل استفاده کنم، به امید اینکه شما اشتباهات آنها رو تکرار نکنید و بعد کنکور مرتب افسوس نخورید که ای کاش….

کنکوری‌ها بخوانند و 10 نکته‌ای را بدانند که رقیبانشان نمی دانند! 
کنکوری‌ها بخوانند و 10 نکته‌ای را بدانند که رقیبانشان نمی دانند!

کنکوری‌ها بخوانند: #1 کاش تابستان را جدی می‌گرفتم 

وقتی از دانش‌آموزانی که سال‌های قبل برای کنکور تلاش می‌کردند، می‌پرسیم دوست داشتی اگه به عقب برمی‌گشی واسه کنکور چه کاری می‌کردی؟ بیشترشون میگن، کاش تابستون را جدی می‌گرفتم. و ای کاش نمی‌گفتم حالا حالاها وقت دارم! حالا کو تا کنکور! کاش از همون زمان یه برنامه‌ریزی می‌کردم و خودمو تو تابستون کلی جلو می‌انداختم‌‌.

کنکوری‌ها بخوانند: #2 کاش کمتر به موبایلم بها می‌دادم. 

اگه کنکوری‌های عزیز کمی بیشتر روی تمرکزشون کار می‌کردن خیلی جلو می‌افتادن. یکی از وسایلی که فوق‌العاده شما را از درس دور می‌کنه و باعث به هم خوردن تمرکزتون می‌شه، این موبایل‌هاست. به گونه‌ای که انگار هیچ راه گریزی از اون نیست. بنابراین اگه آینده براتون مهمه اون رو از خودتون دور کنید.

کنکوری‌ها بخوانند: #3  کاش خودم خلاصه‌نویسی نمی‌کردم:

بسیاری از دوستان گل با این تصور که بهترین راه، نوشتن خلاصه‌های دروس توسط خودشونه، وقت گرانبهای خودشون رو صرف این موضوع می‌کنند. البته ما هرگز نمی‌گیم خلاصه نویسی کار بیهوده‌ای است، ولی وقتی بهترین خلاصه‌نویسی‌ها را افراد خِبره برای شما انجام دادن، شما وقت خودتون رو تنها برای خواندن بگذارید و نوشتن را بگذارید به عهده دیگران! تازه این کار مزیت‌های دیگری از قبیل نظم بهتر و خوانا بودن مطالب و ذکر تمام موارد مهم را دارد. پس هرگز از این مورد غافل نشید و وقتتون رو تنها به درس خوندن اختصاص دهید. در مکتبستان خلاصه‌های تمام دروس انتظارتون رو می‌کشه، کافیه از ما بخواهید.

  4# کاش بیشتر تست می‌زدم و سرعتمو تو تست بالا می‌بردم!

شما مکتبستانی‌های عزیز هرگز نباید از این موضوع غافل یا خسته شوید. راز موفقیت شما در تست زدن‌های زیاد است. شما با تست زدن‌های زیاد یاد می گیرید: 

۱- دست‌تون به تست زدن عادت کنه. در نتیجه سرعت عملتون بالا بره. زیرا زمان کنکور نسبت به سوالات اندکه، باید سرعت عملتون را بالا ببرید تا بتونید زمان آزمون دادن، کنترل زمان را به دست بگیرید. 

۲- خیلی از سوالات کنکور از همین  تست‌ها یا مشابه آن طرح می‌شه.

۳- با تست زدن و مطالعه اونها روش درس خوندن، تا حد زیادی تغییر می‌کنه به این معنا که برای درس خوندن به مواردی توجه می‌کنید که اگه تست نمی‌زدید هرگز اون موارد به چشمتون هم نمی‌آمد. 

مطالعه و فراگیری تست‌ها همانند مطالعه و فراگیری دروس از اهمیت برخورداره.

کنکوری‌ها بخوانند: #5  کاش روی برنامه پیش می‌رفتم!

آدم بی‌برنامه به هیچ‌جا نمیرسه! شما باید برنامه کوتاه‌مدت (روزانه) و بلندمدت برای خودتون در نظر بگیرید. البته بعضی‌ها بازیگوشن، دست خودشونم نیست یعنی می‌خوان رو برنامه باشن ولی انگار نمیشه. چون اگه بخوان رو برنامه باشن پس مهمونی‌ها رو چه‌کار کنن؟ کی به تفریح‌شون برسن؟ چطوری از خوابشون کم کنن؟ و …. ولی اینو در نظر بگیرید شما حتما حتما یه هدفی داری که نهایتا بهش میگی آرزو. چون نمیتونی بر نفست غلبه کنی و یکم بازیگوشی‌هات رو کم کنی اسم هدفت رو میزاری آرزو. و چه بسا تا آخر عمر اون برات یه آرزو بمونه! ولی فکرشو بکن این هدف اگه واقعیت پیدا کنه بهتره یا تا آخر عمرت همون آرزو بمونه؟! آیا ارزش اینو نداره یه سال براش زحمت بکشی؟ اگه واقعاً ثُبات نداری، خودتو بسپار به یه مشاور یا کسی که قبلا خودش این راه رو طی کرده‌، که خودش برات برنامه‌ریزی کنه. تا هم برات برنامه‌ریزی کنه هم تو رو به صورت مرتب همراهی و راهنمایی کنه و مشکلات درسی و غیر درسی تو رو برات حل کنه.

تو مکتبستان میتونید آرزوهاتون رو به هدف تبدیل کنید. 

6# کاش اینقدر عمومی‌ها رو دست کم نمی‌گرفتم!

در نظر داشته باشید درصد زیادی از رتبه شما به عمومی‌ها اختصاص پیدا کرده. زبان و عربی هم دو زبان خارجه هستند که احتیاج به زمان گذاشتن زیاد دارن. اگه هدفت قبولی در رشته‌های خوب و البته پر‌متقاضیه، هرگز نباید از عمومی‌ها غافل بشی یا اونارو دست کم بگیری.

7# کاش اینقدر کلاس‌های کنکور مختلف نمی‌رفتم!

البته نه اینکه کلاس‌های کنکور بد یا بیهوده باشه! ولی شما میتونید راه‌های بهتر و کوتاه‌تر و البته کم هزینه‌تر را امتحان کنید و بدونید اصلا ضرر نمی‌کنید. شما میتونید معلم خصوصی و البته بهترین اساتید دروس مختلف رو به خانه خودتون بیارید.

 در مکتبستان بهترین پکیج‌ها توسط بهترین اساتید فقط برای موفقیت صد درصدی شما تدارک دیده شده. به راحتی میتونید به دور از هر استرس و شلوغی و تحمل ترافیک برای رفتن به سرکلاس، راحت بساط معلم خصوصی رو تو اتاقتون برگزار کنید و بارها از اونا بهره ببرید.

کنکوری‌ها بخوانند: #8  کاش فقط به درسم فکر می‌کردم!

بسیاری از دوستان کنکوری اول که استارت کار رو می‌زنند، شروع خوبی دارن و تا حدی هم خوب جلو می‌رن، ولی یه دفعه مسائلی در زندگی پیش می‌یاد که به کل، مسیر اونها رو تغییر می‌ده و زمانی به خودشون میان که می‌گن، ای دل غافل دیگه وقتی نمونده!

 یه نمونش که بسیار مشاهده شده فکر کردن به جنس مخالف و درگیری با این موضوع، عشق آتشین، شکست عشقی و مواردی از این دست و در نتیجه غافل شدن از هدف اصلی، از معضلاتی است که یه دفعه سراغ عزیزان ما میاد. ولی اگه یه کم عاقلانه فکر کنید خواهید فهمید که هیچ‌چیز مهمتر از فکر کردن به هدف اصلی و موفقیت‌تون در کنکور نیست. پس خودتون رو درگیر مسائل حاشیه‌ای نکنید. یکی از راههای بسیار موثر اون، همون دوری از موبایل و فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعیه.

کنکوری‌ها بخوانند: #9 کاش بیشتر به خودم می‌رسیدم

تغذیه مناسب، خواب کافی، فکر سالم و فضای مناسب همیشه باید همراه شما باشه تا بتونید یه نتیجه مطلوب و ایده‌آلبگیرید. فکر سالم در بدن سالمه. با تغذیه مناسب عملکرد مغزتون بهتر می‌شه و دروس رو بهتر متوجه می‌شید. بارها دیده شده که یه کنکوری حتی مریض شده ولی به خاطر استرس کنکور برای مداوای خودش اقدامی نکرده. اینها باعث میشه مطالب‌رو به سختی متوجه بشه و در نهایت از درس زده بشه.

کنکوری‌ها بخوانند: #10 کاش بیشتر مرور می‌کردم!

شاید شما زیاد به خودتون فشار آورده باشید و درس زیاد خونده باشید. ولی اگه مرور کافی نداشته باشید زحمتتون هدر می‌ره.

 مرور زیاد راز موفقیت رتبه‌های برتر است.

مقالات خواندنی: 

۸ نکته طلایی جهت ایجاد انگیزه برای درس خواندن در کنکور

راه‌های تقویت حافظه برای درس خواندن جهت موفقیت در کنکور

خواندن برای کنکور در ۹۰ روز / تکنیک‌ها و تاکتیک‌ها

کنکوری خواندن را یاد بگیرید و در کنکور ۹۹ رتبه زیر ۱۰۰ شوید.

 

یک جلسه مشاوره رایگان با دانشجویان پزشکی

ما توی مکتبستان یک تیم بزرگ از دانشجویان پزشکی داریم که میتونیم تا کنکور بهتون برنامه و مشاوره تلفنی بدیم.

برای آشنایی با خدمات ما یک جلسه میتونیم مشاوره رایگان داشته باشیم.

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، کافیست فرم زیر را پر کنید 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، کافیست فرم زیر را پر کنید 

محصولات مکتبستان
دریافت لینک دانلود