هزینه آزمون‌های گاج VS هزینه آزمون‌های قلم چی | هزینه آزمون‌های آزمایشی کنکور چقدر است؟

هزینه آزمون‌های آزمایشی کنکور چقدر است؟

دانش‌آموزان و داوطلبان کنکور برای رسیدن به هدف خود و قبولی در رشته مورد علاقه‌شان با راه‌ها و روش‌های مختلف تلاش خود را افزایش می‌‌دهند تا درصد موفقیت‌شان بیشتر شود.

شما با شرکت در آزمون‌های آزمایشی، هم با تمام رقیبان خود در سایر نقاط کشور، میزان تلاش و مطالعه خود را مورد سنجش و ارزیابی قرار می‌دهید و هم این‌که روند مطالعه‌تان فشرده و بهتر می‌شود.
هزینه آزمون‌های گاج VS هزینه آزمون‌های قلم چی | هزینه آزمون‌های آزمایشی کنکور چقدر است؟
هزینه آزمون‌های گاج VS هزینه آزمون‌های قلم چی | هزینه آزمون‌های آزمایشی کنکور چقدر است؟

آزمون‌های آزمایشی کنکور

شرکت در آزمون‌های آزمایشی برای داوطلبان کنکور نتایج و دست‌آوردهای بسیار خوبی در ادامه مسیر مطالعه‌شان به همراه خواهد داشت‌، اما در این میان دانش‌آموزان برای مقایسه و انتخاب بهترین و مناسب‌ترین آزمون‌ها معیارهای متفاوتی مانند کیفیت آزمون، تعداد و هزینه آزمون‌های آزمایشی کنکور و… را در نظر می‌گیرند.

در این مقاله سعی کردیم تا شما را در انتخاب بهترین موسسه و آزمون‌های آزمایشی، متناسب با موقعیت و نیازتان یاری کنیم.

هزینه آزمون‌های آزمایشی کنکور

بی شک هزینه آزمون‌های آزمایشی کنکور یکی از مهمترین معیارهایی است که هر داوطلب کنکور برای انتخاب مناسب‌ترین گزینه در نظر می‌گیرد.

آزمون‌های آزمایشی گاج و آزمون‌های آزمایشی قلم‌چی دو نمونه از معروفترین آزمون‌ها را در سطح کنکور و در سراسر کشور برای دانش‌آموزان برگزار می‌کنند که به مقایسه این دو موسسه و هزینه این آزمون‌ها می‌پردازیم.

 

آزمون‌های آزمایشی قلم‌چی

کانون فرهنگی آموزش یا قلم‌چی، موسسه‌ای است که این روزها در بین داوطلبان کنکور از محبوبیت و شهرت بالایی برخوردار است و نام کنکور و قلم‌چی گویی به هم گره خورده و در کنار هم زیاد شنیده می‌شود.

هزینه آزمون‌های قلم‌چی

با توجه به این‌که آزمون‌های آزمایشی قلم‌چی از جامعه آماری بالایی برخوردار است، هزینه این آزمون‌ها نسبت به سایر آزمون‌ها بالاتر و بیشتر است و اکثر داوطلبان از بالا بودن قیمت‌های آن انتقاد می‌کنند.

هزینه آزمون‌های قلم‌چی ۹۹- ۹۸ از بازه ۸۰۰ هزار تومان تا یک و نیم میلیون تومان در شهرهای مختلف متفاوت بوده است.
یادداشت: این اختلاف قیمت به‌دلیل کتاب‌های اضافی است که به دانش‌آموزان توصیه می‌شود که استفاده کنند و در برخی از شهرها استفاده از این کتاب‌ها اختیاری و در برخی دیگر اجباری است.
قیمت بدون کتاب آزمون قلم‌چی ۹۸ در حدود ۸۰۰ هزار تومان الی ۹۰۰ هزار تومان است، البته برای اطلاع دقیق از هزینه‌ها می‌توانید به موسسه قلم‌چی مراجعه کنید و یا با این موسسه تماس بگیرید.

هزینه هر مرحله آزمون قلم‌چی

آزمون‌های قلم‌چی شامل ۲۰ مرحله آزمون است که هر دو هفته یک‌بار برگزار می‌شود، هزینه هر آزمون قلم‌چی ۹۸ حدودا ۴۰ هزار تومان برآورد شده و پیش بینی می‌شود که هزینه آزمون‌های قلم‌چی کنکور ۹۹ نیز تغییرات چندانی نداشته باشد.

نقاط قوت آزمون‌های قلم‌چی

یکی از نقاط قوت قلم‌چی، بورسیه دانش‌آموزان با معدل بالای ۱۸ است که امکان پرداخت هزینه آزمون قلم‌چی ۹۹ برای داوطلبانی که از لحاظ مالی ضعیف‌تر هستند را فراهم کرده است‌.

علاوه بر آمار بالای استفاده از این آزمون‌ها، مطالب آموزشی در سایت این کانون قرار می‌گیرند و امکان دسترسی به این مطالب برای دانش‌آموزان فراهم است.

نقاط ضعف آزمون‌های قلم‌چی

از نقاط ضعف خدمات موسسه قلم‌چی می‌توان به هزینه بالای آزمون‌ها نسبت به سایر موسسات اشاره کرد، همچنین فروش کتاب‌های موسسه همراه با آزمون‌ها، دشواری یا آسانی بیش از اندازه سوالات آزمون و پشتیبانی ضعیف این موسسه از دیگر نقاط ضعف قلم‌چی است.

آزمون‌های آزمایشی گاج

این روزها موسسه گاج هم با تبلیغات فوق‌العاده و جوایز شگفت انگیزی که برای شرکت در آزمون‌های آزمایشی گاج قرار داده از محبوبیت بالایی در میان داوطلبان برخوردار شده و برای آن‌ها جذابیت خاصی دارد.

هزینه آزمون‌های گاج

آزمون‌های آزمایشی گاج، نسبت به سایر آزمون‌ها سابقه کمتری دارد و به طور کلی هزینه آن مناسب‌تر است.

هزینه آزمون‌های گاج ۹۸ حدودا بین ۷۰۰ هزارتومان تا ۸۰۰ هزار تومان است، قیمت آزمون‌های گاج ۹۹- ۹۸ با توجه به کیفیت آزمون‌ها، مناسب و متعادل است‌.

هزینه هر مرحله آزمون گاج

آزمون‌های آزمایشی گاج در ۱۹ مرحله و هر دو هفته یک‌بار، برگزار می‌شود که قیمت هر مرحله از این آزمون‌ها، حدودا  ۳۵ هزار تومان است و احتمالا هزینه آزمون‌های گاج ۹۹ نیز تغییر چندانی با سال ۹۸ ندارد.

نقاط قوت آزمون‌های گاج

از نقاط قوت آزمون‌های گاج می‌توان به قیمت مناسب آزمون‌ها اشاره کرد که امکان استفاده را برای دانش‌آموزان آسانتر کرده است.

همچنین طراحی سوالات استاندارد در دروس عمومی از دیگر مزایای آزمون‌های گاج است.

نقاط ضعف آزمون‌های گاج

از نقاط ضعف آزمون‌های گاج می‌توان به جامعه آماری متوسط آن اشاره کرد، همچنین کیفیت نامناسب سوالات از دیگر نقاط ضعف آزمون‌های گاج است.

نفرات برتر آزمون‌های گاج

آزمون‌های آزمایشی گاج در رشته‌های ریاضی، تجربی و انسانی برگزار می‌شود و بعد از برگزاری هر مرحله آزمون ، رتبه و نمرات تراز نفرات برتر اعلام می‌گردد.

به طور مثال در آزمون آزمایشی که در تاریخ ۰۸/ ۰۶/ ۹۸ برگزار شد نفرات برتر هر رشته معرفی شدند.

رشته انسانی

زهرا دارابیان مرادآبادی: رتبه ۱

نمایندگی: دلفان

تراز: ۶۳۹۶

علی یوسفی راد: رتبه ۲

نمایندگی: قائمیه

تراز: ۶۲۴۵

علی خان بابا: رتبه ۳

نمایندگی: اندیمشک

تراز: ۵۷۴۸

رشته تجربی

حمیدرضا رمضان‌زاده: رتبه ۱

نمایندگی: اندیمشک

تراز: ۸۲۲۱

آیدا شکیبایی فرد: رتبه ۲

نمایندگی: شیراز

تراز: ۸۲۰۳

فاطمه جعفری: رتبه ۳

نمایندگی: شیراز

تراز: ۷۷۱۱

رشته ریاضی

علی حمزه کاظمی: رتبه ۱

نمایندگی: لردگان

تراز: ۶۴۳۴

خجسته صابری پناه: رتبه ۲

نمایندگی: بندرعباس

تراز: ۵۲۵۷

امین حیدریان: رتبه ۴

نمایندگی: کوهدشت

تراز: ۴۵۱۶

مقایسه هزینه آزمون‌های گاج و قلم‌چی

با توجه به این‌که آزمون‌های آزمایشی دیگری مانند گزینه دو، سنجش و … نیز در سطح کشور برگزار می‌شود اما طرفداران آزمون‌های قلم‌چی و گاج به مراتب بیشتر از سایر آزمون‌هاست.

در این مقاله سعی شد که به طور کلی نقاط ضعف، نقاط قوت، تعداد آزمون‌ها و هزینه ثبت‌نام آزمون‌های گاج و قلم‌چی با یکدیگر مقایسه شوند تا داوطلبان و دانش‌آموزان بتوانند با داشتن این اطلاعات بهترین و مناسب‌ترین آزمون‌های آزمایشی کنکور را با توجه به شرایط و موقعیت تحصیلی، اجتماعی و مالی خود انتخاب کنند.

 اگر شما از دسته داوطلبانی هستید که هزینه آزمون‌های آزمایشی کنکور برای‌تان از اهمیت زیادی برخوردار است، باید بدانید که هزینه آزمون‌های گاج در مقایسه با قلم‌چی پائین‌تر و مناسب‌تر است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود