تست قرابت معنایی|تکنیک تست قرابت + جزوه کامل

قرابت معنایی کنکور

دانلود رایگان جزوه قرابت معنایی کنکور 

ادبیات فارسی کنکور بخش قرابت معنایی همیشه و همه دوره ها یکی از مهم ترین درس های عمومی برای رشته تجربی بوده و هست. این درس شامل مباحث گوناگونی می باشد که در پنج دسته مهم تقسیم بندی شده اند.

بر همین اساس بودجه بندی ادبیات کنکور ۱۴۰۰ مطابق با پنج مبحث واژگان و املا، آرایه های ادبی، قرابت معنایی، تاریخ ادبیات و دستور زبان فارسی زیر میباشد.

گروه آموزش مکتبستان برای شما در قالب فایل های جداگانه، کلیه جزوات کنکوری مطابق با بودجه بندی کنکور ۱۴۰۰ برای کلیه مقاطع را آماده کرده است. با استفاده از این جزوه میتونین مبحث قرابت معنایی کنکور رو به صورت کامل یاد بگیرین. تو داوطلب عزیز کنکور ۱۴۰۰ می تونی در ادامه همین صفحه جزوه قرابت معنایی نظام جدید ویژه کنکور ۱۴۰۰ رو به صورت کاملا رایگان از باکس های دانلود دریافت کنی و برای تسلط بهتر به مبحث تاریخ ادبیات از این جزوه استفاده کنی.

در جزوه قرابت معنایی کنکور نظام جدید که برای شما قرار داده شده است، تمامی مفاهیم موجود در کتاب درسی به همراه کلیه ابیاتی که اشاره به این مفاهیم دارند به صورت طبقه بندی شده قرار گرفته است. این جزوه مطابق با کتاب ادبیات فارسی مقاطع دهم، یازدهم و دوازدهم ویژه دانش آموزان رشته تجربی و رشته ریاضی می باشد.

مفاهیم دسته بندی شده در جزوه قرابت معنایی کنکور به شرح زیر می باشد :

۱- مفاهیم مرتبط با مقولیه عشق

۲- مفاهیم مرتبط با مقوله اخلاق

۳- مفاهیم مرتبط با مقوله عرفان

۴- مفاهیم مرتبط با خداوند

۵-مفاهیم مرتبط با سخن گفتن و ارتباط با مردم

۶-مفاهیم کلی

برای یادگیری بهتر قرابت معنایی کنکور نظام جدید، یک روش کاربردی و مناسب استفاده از کلید واژه های گوناگون متناسب با هریک از مفاهیم می باشد. به عنوان مثال برای مفهوم تقابل عقل و عشق کلید واژه های مست و هشیار، عاقل و فرزانه و پخته و خام به شدت در ابیات گوناگون استفاده میشوند و همگی اشاره به مفهوم تقابل عقل و عشق دارند.

همانطور که می دانید اگه بخوایم یه نگاه اجمالی به درس ادبیات کنکور ۱۴۰۰ داشته باشیم، مثل بقیه دروس عمومی این درس هم شامل ۲۵ سوال هست که هر سوال تقریبا ۴ درصد ارزش داره. که سهم سوالات قرابت معنایی کنکور ، ۹ سوال هستش و یه چیزی حول و حوش ۳۶ درصد از ۱۰۰ درصد ادبیات کنکور رو قرابت معنایی تشکیل میده
که با توجه به ارزش و اهمیت درس ادبیات میشه گفت در مجموع مبحث مهمی هستش که خیلی راحت هم میشه به هر ۹ تا پاسخ کامل داد. لذا شما با بررسی و مطالعه کامل این جزوه میتونین خیال خودتون از بابت این ۳۶ درصد رو راحت کنین.

حالا با ما یعنی تیم مکتبستان درس به درس پیش برید تا یک آرشیو کامل برای تمامی دروس کنکور برای خودتون جمع آوری کنین.

براي دريافت جزوه قرابت معنایی نظام جدید به صورت کاملا رایگان فايل زير را دانلود کنيد.

همچنین به منظور افزایش مهارت شما در تست زنی قرابت معنایی کنکور یک جزوه تست قرابت معنایی کنکور شامل تست­های گزینشی از آزمون های کنکور سراسری سال های اخیر و سوالات آزمون های آزمایشی گوناگون قرار گرفته شده است.

سوالات در این جزوه به صورت طبقه بندی شده و منطبق با مفاهیم دسته بندی شده در جزوه قرابت معنایی کنکور می باشند و برای تمامی تست ها پاسخ کلیدی و تشریحی به صورت کامل تنظیم شده است. لذا با توجه به تفکیک موضوعی مباحث، کلیه دانش آموزان مقاطع دهم، یازدهم و دوازدهم نیز می توانند از این جزوه استفاده کنند و پس از مطالعه هر قسمت از جزوه قرابت معنایی کنکور نظام جدید تست های مربوط به همان قسمت را از جزوه تست قرابت معنایی کنکور حل کنند.

جزوه این قسمت به صورت گزینشی از جزوات استاد حمیدرضا تاجیک می­باشد که برای شما تنظیم شده و آماده دانلود می باشد.

دسته بندی این جزوات مطابق با بودجه بندی کنکور ۱۴۰۰ می باشد.

مفاهیم قرابت معنایی

فرمت:PDF

حجم: ۸٫۳ مگابایت

دانلود

 

تست قرابت معنایی

فرمت:PDF

حجم: ۱٫۷ مگابایت

دانلود

 

 

 

12 دیدگاه برای “تست قرابت معنایی|تکنیک تست قرابت + جزوه کامل

  1. حمید گفته:

    سلام…من واقعا بسیار. ضعیف هستم تو تست قرابت زدن یه دونه ام درست نمیزنم چیکار کنم برا کنکور؟؟؟
    ممنون از لطفتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود