دانلود جزوه دینی دهم | تمام فصل های ۱ تا ۱۲ رایگان

جزوه دینی دهم

دانلود جزوه دینی دهم 

دینی همیشه و همه دوره ها یکی از مهم ترین درس های عمومی برای رشته تجربی بوده و هست. جزوه دینی دهم شامل انواع سوالات حفظی، مفهمومی، ترکیبی و آیات می باشد. لذا لازم است که روی متن کتاب درسی دینی دهم تجربی تسلط کافی داشته باشیم.

گروه آموزش مکتبستان برای شما در قالب فایل های جداگانه، تمام مطالب مربوط به دروس مختلف دینی دهم رو برای شما آماده کرده. تو داوطلب عزیز کنکور ۱۴۰۰ می تونی در ادامه همین صفحه تمام جزوات مربوط به درس دینی دهم رو در قالب فایل های جداگانه و به صورت کاملا رایگان از باکس های دانلود دریافت کنی و برای تسلط بهتر به مفاهیم و آیات و روایات درس دینی دهم از اونها استفاده کنی.

همانطور که می دانید جزوه دینی دهم تجربی در ۱۲ درس تالیف شده است که متناسب با ۱۲ درس دینی دهم می باشد و یک سوم سوالات دینی کنکور را شامل می­شود. .

حالا با ما یعنی تیم مکتبستان درس به درس پیش برید تا یک آرشیو کامل برای جزوه کامل دینی دهم برای خودتون جمع آوری کنین.

جزوه این قسمت به صورت گزینشی از جزوات استاد منیر سادات میرحسینی می­باشد که برای شما تنظیم شده و آماده دانلود می باشد.

دسته بندی این جزوات مطابق با کتاب دینی دهم و به این صورت می باشد.

 

فصل اول :‌ هدف زندگی

هدف زندگی که درس اول دینی دهم می­باشد. توضیح جامعی از تفاوت های میان هدف انسان و حیوان و گیاهان می باشد. بررسی معیارهای اصلی انتخاب هدف به صورت کامل در این درس صورت گرفته است. در ادامه نحوه تنظیم اهداف اخروی و تفاوت آن با هدف های دنیوی به صورت کامل تحلیل شده اند و مفاهیم مرتبط و مشترک نیز با ذکر مثال های گوناگون برای شما شرح داده شده است.

جزوه دینی دهم درس اول با توجه به این مباحث ساده ای در بودجه بندی کنکور ۱۴۰۰ به خود اختصاص می دهد و درک و فهم راحتی دارد معمولا به شدت مورد استقبال دانش آموزان قرار می گیرد.

فرمت:PDF

حجم: ۴٫۵ مگابایت

دانلود

 

فصل دوم : پر پرواز

پر پرواز که درس دوم دینی دهم می باشد. این درس با توجه به مباحث مهم و متنوعی که به خود اختصاص می­دهد اهمیت بسیار بیشتری نسبت به درس اول دارد. در این درس به مبحث خودشناسی و سرمایه های انسان پرداخته می شود و در ادامه پیرامون نفس اماره و شیطان که از موانع اصلی رشد انسان می باشد به صورت کامل بررسی و تحلیل انجام شده است. در انتهای این بخش به راه های فریب انسان توسط شیطان نیز به صورت جزئی پرداخته شده است.

جزوه دینی دهم درس دوم با تمامی نکاتی که در کنکور ۱۴۰۰ به کمک شما خواهد آمد, به صورت کامل برای شما قرار گرفته است.

فرمت:PDF

حجم: ۵٫۶ مگابایت

دانلود

 

فصل سوم : پنجره ای به روشنایی

پنجره ای به روشنایی در درس سوم دینی دهم مورد بررسی قرار میگیرد. در این درس  ابتدا حقیقت مرگ و آینده انسان پس از آن به صورت کامل تحلیل می­شود و در ادامه دو دیدگاه کلی پیرامون معاد و مرگ نیز برای شما بیان می گردد. در انتهای این درس نیز, پیامدهای عدم ایمان به معاد با جزئیات دقیق مورد بررسی قرار می گیرد. این درس مانند درس های دیگر دینی دهم نکات زیاد و مهمی دارد و با توجه به حجم مناسب مطالبی که دارد, مورد استقبال دانش آموزان در برنامه ریزی مطالعاتی کنکور ۱۴۰۰ قرار خواهد گرفت.

فرمت:PDF

حجم: ۳٫۸ مگابایت

دانلود

 

فصل چهارم : آینده ی روشن

آینده ای روش در درس چهارم دینی دهم ارائه می­شود. در این درس ابتدا به اهمیت و ضرورت بحث از معاد پرداخته می­شود که بخش بسیار مهم و قابل توجهی برای کنکور ۱۴۰۰ است. در ادامه دلایل قرآن در زمینه معاد با جزئیات دقیق مورد بررسی قرار میگیرد که برای کنکور ۱۴۰۰ از اهمیت زیادی برخوردار است. در ادامه میل انسان به جاودانگی و حکت الهی در این زمینه نیز مورد بررسی و تحلیل قرار می­گیرد.

این درس یکی از تست خیز ترین و پر نکته ترین دروس دینی دهم در کنکور ۱۴۰۰ می­باشد و نیازمند توجه و بررسی دقیق توسط شما عزیزان است.

فرمت:PDF

حجم: ۴٫۷ مگابایت

دانلود

 

فصل پنجم : منزلگاه بعد

منزلگاه بعد درس پنجم دینی دهم می­باشد. در ابتدای این درس ویزگی های عالم برزخ تحلیل می­شود. در بخش دوم وجود ارتباط میان عالم برزخ و دنیا به صورت کامل شرح داده می­شود که این بخش برای دانش آموزان و داوطلبین کنکور ۱۴۰۰ از اهمیت بالایی برخوردار است. در انتهای این درس آثار ما تقدم و ما تآخر مورد بررسی قرار گرفته است که این موضوع در کنکور ۱۴۰۰ جزو مباحث پر سوال خواهد بود.

فرمت:PDF

حجم: ۴٫۸ مگابایت

دانلود

 

فصل ششم : واقعه ی بزرگ

واقعه بزرگ عنوان درس ششم دینی دهم می باشد. بخش اول این درس به بیان داستان کلی قیامت می پردازد و نکات دقیقی را در مورد هر دو مرحله آن برای ما بیان می­کند. در بخش بعدی مرحله نفخ صور و همچنین شهادت اعضای بدن انسان مبحثی بیان می گردد.

این درس از دینی دهم برای کنکور ۱۴۰۰ اهمیت ویژه ای دارد و با توجه به سوالات خوبی که از آن طرح می­شود مورد علاقه داوطلبین می باشد.

فرمت:PDF

حجم: ۳٫۴ مگابایت

دانلود

 

فصل هفتم : فرجام کار

فرجام کار درس هفتم از کتاب دینی دهم می باشد. در بخش اول این درس جایگاه نیکوکاران مورد بررسی قرار گرفته است و در ادامه جایگاه برزخیان نیز به صورت دقیق مورد بررسی قرار میگیرد. در انتهای این درس رابطه میان عمل و پاداش عمل با جزئیات دقیق شرح داده می شود. این درس از کتاب دینی دهم از درس های تقریبا سخت کتاب می باشد و نیاز به مرور و بررسی کامل دارد.

فرمت:PDF

حجم: ۵٫۲ مگابایت

دانلود

 

فصل هشتم : آهنگ سفر

آهنگ سفر در درس هشتم دینی دهم مورد بررسی قرار میگیرد. در این درس  ابتدا اقدامات لازم برای قدم گذاشتن در مسیر قرب الهی به صورت کامل تحلیل می­شود و در ادامه نحوه حفاظت از تصمیم و عزم برای حرکت به سوی خداوند نیز برای شما بیان می گردد. در انتهای این درس نیز, نحوه الگو قرار دادن پیامبر با جزئیات دقیق مورد بررسی قرار می گیرد.

این درس مانند درس های دیگر دینی دهم نکات زیاد و مهمی دارد و با توجه به حجم مناسب مطالبی که دارد, مورد استقبال دانش آموزان در برنامه ریزی مطالعاتی کنکور ۱۴۰۰ قرار خواهد گرفت.

فرمت:PDF

حجم: ۷٫۳ مگابایت

دانلود

 

فصل نهم : دوستی با خدا

دوستی با خدا عنوان درس نهم دینی دهم می باشد. بخش اول این درس به آثار محبت به خدا و راه های افزایش آن می پردازد و نکات دقیقی را در مورد گام های مختلف آن برای ما بیان می­کند. در بخش بعدی مفاهیم تبری و تولی یا همان بیزاری از دشمنان خدا و دوستی با دوستان خدا به صورت دقیق برای شما بیان می گردد. این درس از دینی دهم برای کنکور ۱۴۰۰ اهمیت ویژه ای دارد و با توجه به سوالات خوبی که از آن طرح می­شود مورد علاقه داوطلبین می باشد.

فرمت:PDF

حجم: ۷٫۲ مگابایت

دانلود

 

فصل دهم : یاری از نماز و روزه

یاری از نماز و روزه درس دهم از کتاب دینی دهم می باشد. در بخش اول این درس مهمترین فواید نماز و روزه به صورت جداگانه مورد بررسی قرار گرفته است و در ادامه مفاهیمی چون حفاظت، تقوا و خودنگهداری نیز به صورت دقیق مورد بررسی قرار میگیرد. در انتهای این درس یازدهم مورد از نجاسات با جزئیات دقیق شرح داده می شود. این درس از کتاب دینی دهم از درس های تقریبا سخت کتاب می باشد و نیاز به مرور و بررسی کامل دارد.

فرمت:PDF

حجم: ۹٫۷ مگابایت

دانلود

 

فصل یازدهم : فضیلت آراستگی

فضیلت آراستگی درس یازدهم دینی دهم می­باشد. در ابتدای این درس ارتباط آراستگی با عفاف و مقبولیت نزد پروردگار تحلیل می­شود. در بخش دوم بیانات امیرالمونین پیرامون جایگاه زنان در حفظ عفاف به صورت کامل شرح داده می­شود که این بخش برای دانش آموزان و داوطلبین کنکور ۱۴۰۰ از اهمیت بالایی برخوردار است. در انتهای این فصل آراستگی به عنوان سیره پیشوایان دینی ما مطرح شده و به صورت دقیق مورد بررسی قرار گرفته است که این موضوع در کنکور ۱۴۰۰ جزو مباحث پر سوال خواهد بود.

فرمت:PDF

حجم: ۶٫۷ مگابایت

دانلود

 

فصل دوازدهم : زیبایی پوشیدگی

زیبایی پوشیدگی در درس دوازدهم دینی دهم ارائه می­شود. در این درس ابتدا به دستورات قرآن کریم پیرامون عفاف و پوشیدگی پرداخته می­شود که بخش بسیار مهم و قابل توجهی برای کنکور ۱۴۰۰ است. در ادامه تفاوت سبک حجاب ویژه مسلمانان و دیگر دین ها و همچنین حدود معین شده برای حفظ حجاب توسط قرآن کریم با جزئیات دقیق مورد بررسی قرار میگیرد که برای کنکور ۱۴۰۰ از اهمیت زیادی برخوردار است. در ادامه موضوع محدودیت زنان از حضور در جامعه به واسطه حجاب مورد بررسی و تحلیل قرار می­گیرد.

این درس یکی از تست خیز ترین و پر نکته ترین دروس دینی دهم در کنکور ۱۴۰۰می­باشد و نیازمند توجه و بررسی دقیق توسط شما عزیزان است.

فرمت:PDF

حجم: ۶٫۵ مگابایت

دانلود

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود