دانلود جزوه دینی (دین و زندگی) دهم، یازدهم و دوازدهم ۰ تا ۱۰۰ کامل

دانلود جزوه دینی

دانلود جزوه دینی دهم 

دینی همیشه و همه دوره ها یکی از مهم ترین درس های عمومی برای رشته تجربی،  برای قبولی در بهترین رشته های تجربی بوده و هست. جزوه دینی دهم انسانی شامل انواع سوالات حفظی، مفهمومی، ترکیبی و آیات می باشد. لذا لازم است که روی متن کتاب درسی دینی دهم تجربی تسلط کافی داشته باشیم.

گروه آموزش مکتبستان در قالب فایل های جداگانه، تمام مطالب مربوط به دروس مختلف دینی دهم و خلاصه نویسی دینی دهم رو برای شما آماده کرده. این یک جزوه کنکوری دینی دهم است و می توانید برای یادگیری دین و زندگی دهم روی آن حساب کنید.

تو داوطلب عزیز کنکور ۱۴۰۱ می تونی در ادامه همین صفحه تمام جزوات مربوط به درس دینی دهم رو در قالب فایل های جداگانه و به صورت کاملا رایگان از باکس های دانلود دریافت کنید و برای تسلط بهتر به مفاهیم و آیات و روایات درس دینی دهم از اونها استفاده کنید.

 

همانطور که می دانید جزوه دینی دهم ریاضی و تجربی در ۱۲ درس تالیف شده است که متناسب با ۱۲ درس دینی دهم می باشد و یک سوم سوالات دینی کنکور را شامل می­شود. .

حالا با ما یعنی تیم مکتبستان درس به درس پیش برید تا یک آرشیو کامل برای جزوه کامل دینی دهم برای خودتون جمع آوری کنین. جزوه این قسمت به صورت گزینشی از جزوات استاد منیر سادات میرحسینی می­باشد که برای شما تنظیم شده و آماده دانلود می باشد.

دسته بندی این جزوات مطابق با کتاب دینی دهم و به این صورت می باشد.

مناسب ترین راه برای دانلود جزوه دین و زندگی دهم ، یازدهم و دوازدهم کدام است ؟

دانش آموزان عزیز می توانند با دانلود جزوه دینی در ادامه همین مقاله که بصورت طبقه بندی شده می باشد نیازهای اساسی خود را برطرف نمایند.

 • فصل اول :‌ هدف زندگی

هدف زندگی که درس اول دینی دهم می­باشد. توضیح جامعی از تفاوت های میان هدف انسان و حیوان و گیاهان می باشد. بررسی معیارهای اصلی انتخاب هدف به صورت کامل در این درس صورت گرفته است. در ادامه نحوه تنظیم اهداف اخروی و تفاوت آن با هدف های دنیوی به صورت کامل تحلیل شده اند و مفاهیم مرتبط و مشترک نیز با ذکر مثال های گوناگون برای شما شرح داده شده است.

جزوه دین و زندگی دهم درس اول با توجه به این مباحث ساده ای در برنامه ریزی کنکور ۱۴۰۱ به خود اختصاص می دهد و درک و فهم راحتی دارد معمولا به شدت مورد استقبال دانش آموزان قرار می گیرد.

فرمت:PDF

حجم: ۴٫۵ مگابایت

دانلود
 • فصل دوم : پر پرواز

پر پرواز که درس دوم دینی دهم می باشد. این درس با توجه به مباحث مهم و متنوعی که به خود اختصاص می­دهد اهمیت بسیار بیشتری نسبت به درس اول دارد. در این درس به مبحث خودشناسی و سرمایه های انسان پرداخته می شود و در ادامه پیرامون نفس اماره و شیطان که از موانع اصلی رشد انسان می باشد به صورت کامل بررسی، تحلیل و خلاصه نویسی انجام شده است. در انتهای این بخش به راه های فریب انسان توسط شیطان نیز به صورت جزئی پرداخته شده است.

جزوه دینی دهم درس دوم با تمامی نکاتی که در کنکور ۱۴۰۰ به کمک شما خواهد آمد, به صورت کامل برای شما قرار گرفته است.

فرمت:PDF

حجم: ۵٫۶ مگابایت

دانلود
 • فصل سوم : پنجره ای به روشنایی

پنجره ای به روشنایی در درس سوم دینی دهم مورد بررسی قرار میگیرد. در این درس  ابتدا حقیقت مرگ و آینده انسان پس از آن به صورت کامل تحلیل می­شود و در ادامه دو دیدگاه کلی پیرامون معاد و مرگ نیز برای شما بیان می گردد.

در انتهای این درس نیز, پیامدهای عدم ایمان به معاد با جزئیات دقیق مورد بررسی قرار می گیرد. این درس مانند درس های دیگر دینی دهم نکات زیاد و مهمی دارد و با توجه به حجم مناسب مطالبی که دارد, مورد استقبال دانش آموزان در برنامه ریزی مطالعاتی کنکور ۱۴۰۱ قرار خواهد گرفت.

فرمت:PDF

حجم: ۳٫۸ مگابایت

دانلود
 • فصل چهارم : آینده ی روشن

آینده ای روش در درس چهارم دینی دهم ارائه می­شود. در این درس ابتدا به اهمیت و ضرورت بحث از معاد پرداخته می­شود که بخش بسیار مهم و قابل توجهی برای کنکور ۱۴۰۱ است. در ادامه دلایل قرآن در زمینه معاد با جزئیات دقیق مورد بررسی قرار میگیرد که برای کنکور ۱۴۰۱ از اهمیت زیادی برخوردار است. در ادامه میل انسان به جاودانگی و حکت الهی در این زمینه نیز مورد بررسی و تحلیل قرار می­گیرد.

این درس یکی از تست خیز ترین و پر نکته ترین دروس دینی دهم در کنکور ۱۴۰۱ می­باشد و نیازمند توجه و بررسی دقیق توسط شما عزیزان است.

فرمت:PDF

حجم: ۴٫۷ مگابایت

دانلود
 • فصل پنجم : منزلگاه بعد

منزلگاه بعد درس پنجم دینی دهم می­باشد. در ابتدای این درس ویزگی های عالم برزخ تحلیل می­شود. در بخش دوم وجود ارتباط میان عالم برزخ و دنیا به صورت کامل شرح داده می­شود که این بخش برای دانش آموزان و داوطلبین کنکور ۱۴۰۱ از اهمیت بالایی برخوردار است. در انتهای این درس آثار ما تقدم و ما تآخر مورد بررسی قرار گرفته است که این موضوع در کنکور ۱۴۰۱ جزو مباحث پر سوال خواهد بود.

فرمت:PDF

حجم: ۴٫۸ مگابایت

دانلود
 • فصل ششم : واقعه ی بزرگ

واقعه بزرگ عنوان درس ششم دینی دهم می باشد. بخش اول این درس به بیان داستان کلی قیامت می پردازد و نکات دقیقی را در مورد هر دو مرحله آن برای ما بیان می­کند. در بخش بعدی مرحله نفخ صور و همچنین شهادت اعضای بدن انسان مبحثی بیان می گردد.

این درس از دینی دهم برای کنکور ۱۴۰۱ اهمیت ویژه ای دارد و با توجه به سوالات خوبی که از آن طرح می­شود مورد علاقه داوطلبین می باشد.

فرمت:PDF

حجم: ۳٫۴ مگابایت

دانلود
 • فصل هفتم : فرجام کار

فرجام کار درس هفتم از کتاب دینی دهم می باشد و در این بخش خلاصه درس هفتم دینی دهم را آورده ایم. در بخش اول این درس جایگاه نیکوکاران مورد بررسی قرار گرفته است و در ادامه جایگاه برزخیان نیز به صورت دقیق مورد بررسی قرار میگیرد. در انتهای این درس رابطه میان عمل و پاداش عمل با جزئیات دقیق شرح داده می شود. این درس از کتاب دینی دهم از درس های تقریبا سخت کتاب می باشد و نیاز به مرور و بررسی کامل دارد.

فرمت:PDF

حجم: ۵٫۲ مگابایت

دانلود
 • فصل هشتم : آهنگ سفر

خلاصه درس هشتم دینی دهم، یعنی فصل آهنگ سفر در این جزوه مورد بررسی قرار گرفته است. در این درس  ابتدا اقدامات لازم برای قدم گذاشتن در مسیر قرب الهی به صورت کامل تحلیل می­شود و در ادامه نحوه حفاظت از تصمیم و عزم برای حرکت به سوی خداوند نیز برای شما بیان می گردد. در انتهای این درس نیز, نحوه الگو قرار دادن پیامبر با جزئیات دقیق مورد بررسی قرار می گیرد.

این درس مانند درس های دیگر دینی دهم نکات زیاد و مهمی دارد و با توجه به حجم مناسب مطالبی که دارد, مورد استقبال دانش آموزان در بودجه بندی کنکور ۱۴۰۰ قرار خواهد گرفت. بنابراین خلاصه درس اهنگ سفر دینی دهم را به طور ویژه بررسی کنید.

فرمت:PDF

حجم: ۷٫۳ مگابایت

دانلود
 • فصل نهم : دوستی با خدا

دوستی با خدا عنوان درس نهم دینی دهم می باشد. بخش اول این درس به آثار محبت به خدا و راه های افزایش آن می پردازد و نکات دقیقی را در مورد گام های مختلف آن برای ما بیان می­کند. در بخش بعدی مفاهیم تبری و تولی یا همان بیزاری از دشمنان خدا و دوستی با دوستان خدا به صورت دقیق برای شما بیان می گردد. این درس از دینی دهم برای کنکور ۱۴۰۰ اهمیت ویژه ای دارد و با توجه به سوالات خوبی که از آن طرح می­شود مورد علاقه داوطلبین می باشد. جزوه درس نهم دینی دهم را از دست ندهید.

فرمت:PDF

حجم: ۷٫۲ مگابایت

دانلود
 • فصل دهم : یاری از نماز و روزه

یاری از نماز و روزه درس دهم از کتاب دینی دهم می باشد و در این جزوه، خلاصه درس دهم دینی دهم آورده شده است.

در بخش اول این درس مهمترین فواید نماز و روزه، به صورت جداگانه مورد بررسی قرار گرفته است و خلاصه درس یاری از نماز و روزه دینی دهم آورده شده است. در ادامه مفاهیمی چون حفاظت، تقوا و خودنگهداری نیز به صورت دقیق مورد بررسی قرار می گیرد.

در انتهای این درس یازدهم مورد از نجاسات با جزئیات دقیق شرح داده می شود.

این درس از کتاب دینی دهم از درس های تقریبا سخت کتاب می باشد و نیاز به مرور و بررسی کامل دارد. حتماً از جزوه درس دهم دینی دهم استفاده کنید و با توجه ویژه ای آنرا مطالعه کنید.

فرمت:PDF

حجم: ۹٫۷ مگابایت

دانلود
 • فصل یازدهم : فضیلت آراستگی

فضیلت آراستگی درس یازدهم از جزوه دینی دهم تجربی و ریاضی می­باشد که ارائه داده ایم.

در ابتدای این درس ارتباط آراستگی با عفاف و مقبولیت نزد پروردگار تحلیل می­شود.

در بخش دوم بیانات امیرالمونین پیرامون جایگاه زنان در حفظ عفاف به صورت کامل شرح داده می­شود که این بخش برای دانش آموزان و داوطلبین کنکور ۱۴۰۰ از اهمیت بالایی برخوردار است.

در انتهای این فصل آراستگی به عنوان سیره پیشوایان دینی ما مطرح شده و به صورت دقیق مورد بررسی قرار گرفته است که این موضوع در کنکور ۱۴۰۰ جزو مباحث پر سوال خواهد بود. سعی کردیم تا خلاصه درس یازدهم دینی دهم را در این جزوه به خوبی برایتان بیان کنیم. از خلاصه درس ۱۱ دینی دهم هم استفاد کنید.

 

فرمت:PDF

حجم: ۶٫۷ مگابایت

دانلود
 • فصل دوازدهم : زیبایی پوشیدگی

زیبایی پوشیدگی در درس دوازدهم دینی دهم ارائه می­شود. در این درس ابتدا به دستورات قرآن کریم پیرامون عفاف و پوشیدگی پرداخته می­شود که بخش بسیار مهم و قابل توجهی برای کنکور ۱۴۰۰ است.

در ادامه تفاوت سبک حجاب ویژه مسلمانان و دیگر دین ها و همچنین حدود معین شده برای حفظ حجاب توسط قرآن کریم با جزئیات دقیق مورد بررسی قرار میگیرد که برای کنکور ۱۴۰۰ از اهمیت زیادی برخوردار است.

در ادامه موضوع محدودیت زنان از حضور در جامعه به واسطه حجاب مورد بررسی و تحلیل قرار می­گیرد.

این درس یکی از تست خیز ترین و پر نکته ترین دروس دینی دهم در کنکور ۱۴۰۰می­باشد و نیازمند توجه و بررسی دقیق توسط شما عزیزان است؛ بنابراین به خلاصه درس دوازدهم دینی دهم بسیار دقت کنید.

فرمت:PDF

حجم: ۶٫۵ مگابایت

دانلود

دانلود جزوه دینی دهم

آیا داشتن جزوه دین و زندگی کنکور می‌تواند مفید باشد؟

بسیاری از دانش‌آموزان دبیرستانی و همچنین داوطلبان کنکور سراسری تصور می‌کنند برای اینکه بتوانند در آزمون کنکور سراسری رتبه بالاتر و بهتری کسب نمایند، فقط باید دروس تخصصی گروه آزمایشی تحصیلی خود را مطالعه کنند و بیشتر بر روی مطالب دروس اختصاصی خود تسلط داشته باشند.

آنها سعی می‌کنند تمام وقت خود را برای مطالعه، یادگیری و تست زدن این دروس اختصاص بدهند و کمتر به دروس عمومی می‌پردازند.

اما باید به این نکته اشاره نمود که دروس عمومی هم به همان میزان دروس اختصاصی در آزمون کنکور سراسری حائز اهمیت هستند و می‌توانند به داوطلب کنکوری برای کسب رتبه بالاتر کمک کنند.

همان طور که می‌دانید دروس عمومی کنکور سراسری شامل ادبیات فارسی، دین و زندگی، زبان انگلیسی و … است و در این میان درس دین و زندگی نیز بعد از درس ادبیات فارسی بیشترین ضریب را در کنکور به خود اختصاص داده است. در همین راستا این جزوات می تواند نقش مهمی را برای دانش آموزان ایفا کند.

علاوه بر این یادگیری درس دین و زندگی بسیار آسان است و تنها می‌خواهد که شما مطالب مهم و ضروری آن را یاد گرفته و به خاطر بسپارید.پس توصیه ما مکتبستانی‌ها به شما دانش‌آموزان و داوطلبان کنکوری عزیز این است که از این درس آسان و رتبه آور غافل نشوید.

اما یک پیشنهاد ویژه به شما عزیزان

شما دانش‌آموزان دبیرستانی و داوطلبان کنکوری سراسری می‌توانید در کنار کتاب درسی دین و زندگی خود برای یادگیری و درک بهتر مفاهیم و مطالب این درس از جزوات دین و زندگی هم استفاده نمایید.

ما سعی کردیم در سایت مکتبستان برای دسترسی راحت‌تر شما عزیزان دانلود جزوه دین و زندگی را به صورت رایگان قرار دهیم تا شما به راحتی آنها را دانلود نموده و از مطالب آن استفاده نمایید.

در این جزوات که توسط بهترین و باتجربه‌ترین استاتید و آموزگاران گردآوری شده است، مطالب و مفاهیم هر درس از کتاب دین و زندگی به صورت خلاصه و دقیق برای یادگیری و درک آسان‌تر شما دانش‌آموزان و داوطلبان کنکوری قرار گرفته است.

این جزوات به شیوه‌ای تنظیم شده‌اند که حتی کوچک‌ترین و ریزترین مباحث در آنها ذکر شده و شما می‌توانید با دانلود جزوه دینی به صورت فصل به فصل، در نهایت به یک جمع بندی عالی و کامل از درس دین و زندگی در پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم متوسطه برسید و بتوانید آنها را به صورت دسته‌بندی شده تفهیم سازی نمایید.

دانلود جزوه دینی یازدهم

آیا استفاده جزوات دین و زندگی می‌تواند تأثیر گذار باشد؟

در پاسخ به این سؤال باید گفت:

اگر چه سؤالات و تست‌های کنکور سراسری بیشتر از متن اصلی کتاب درسی دین و زندگی هر سه پایه دهم، یازدهم و دوازدهم دوره متوسطه است و داوطلبان کنکور سراسری در درجه اول باید به تمام مفاهیم و مطالب آن تسلط کامل داشته باشند، تا بتوانند در این آزمون درس دین و زندگی را با درصد بالاتری بزنند،

اما جزوات درس دین و زندگی که به صورت فایل دانلود در سایت مکتبستان قرار گرفته است، می‌تواند نتایج و تأثیرات زیر را برای این عزیزان به همراه داشته باشد:

 • دانش‌آموزان در حال تحصیل می‌توانند با دانلود این جزوه یازدهم و دوازدهم در امتحانات نوبت اول و امتحانات نوبت دوم دبیرستان در درس دین و زندگی موفق‌تر باشند و راحت‌تر سؤالات تشریحی این درس را پاسخ دهند.
 • داوطلبان کنکور سراسری نیز می‌توانند در کنار مطالعه متن کتاب با دانلود جزوات این درس نتیجه بهتری را در آزمون‌های آزمایشی به دست آورند و سؤالات تستی این درس را بهتر پاسخ دهند و خود را برای کنکور آماده کنند.
 •  همچنین دانلود جزوات درس دین و زندگی به آنها کمک می‌کنند تا بتوانند راحت‌تر از این درس نت برداری و خلاصه برداری نمایند.

پس همین الان برای اینکه بتوانید هم در امتحانات تشریحی دبیرستان و هم در تست‌های آزمون‌های آزمایشی و از همه مهم‌تر در کنکور سراسری بهتر به سؤالات درس دین و زندگی پاسخ دهید، اقدام به دانلود فصل به فصل این درس آسان نماید.

با آرزوی موفقیت شما.

یک جلسه مشاوره رایگان با دانشجویان پزشکی

ما توی مکتبستان یک تیم بزرگ از دانشجویان پزشکی داریم که میتونیم تا کنکور بهتون برنامه و مشاوره تلفنی بدیم.

برای آشنایی با خدمات ما یک جلسه میتونیم مشاوره رایگان داشته باشیم.

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، کافیست فرم زیر را پر کنید 

2 دیدگاه برای “دانلود جزوه دینی (دین و زندگی) دهم، یازدهم و دوازدهم ۰ تا ۱۰۰ کامل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود