مطالعه کنکور در خراد ماه

مطالعه کنکور در خراد ماه

دوستان من خسته نباشید. ماه خرداد هم به زودی از راه میرسه.. امیدوارم که تا پایان کار، این با هم بودن برایتان سودمند باشد.

این قدر مضطرب نباشید. به تلاش خود ایمان داشته باشید و اعتماد به نفس خود را از دست ندهید. مطمئن باشید هر کس به میزان تلاش خود نتیجه خواهد گرفت. اگر هم از تلاش خود چندان راضی نیستید، افسوس نخورید، هنوز یک ماه فرصت دارید. نهایت تلاش خود را برای استفاده از این یک ماه باقی مانده بکنید. یادتان باشد این ارزشمندترین و آخرین فرصت یک ماهه ی شماست، پس آن را از دست ندهید و به آن به شکل یک فرصت طلایی بنگرید.

 

مطالعه کنکور در خرداد ماه

برنامه مطالعاتی خرداد

در همین ابتدای ماه، برنامه ی مطالعاتی خود را تا کنکور مشخص کنید. جدولی رسم کرده و برنامه ی کلان خود را در آن مشخصی کنید. برای مثال دو هفته قبل از کنکور را به جمع بندی نهایی و  دو هفته ی انتهایی خرداد را به مرور نهایی اختصاص دهید. تمامی موزاییک های برنامه ی این چند هفته را پر کنید و چند موزاییک را در آخر هر دوره برای جبران و مرور، خالی بگذارید. برنامه ی خود را تا جای ممکن تغییر ندهید و به آن وفادار باشید. اجرای این برنامه با کیفیت عالی و تلاش زیاد، به طور مستقیم در نتیجه ی کنکورتان تأثیر خواهد گذاشت.

ساعت زیستی روزانه ی خود را مطابق با شب قبل از کنکور و روز کنکور تنظیم کنید و آن را تا آخر تغییر ندهید. برای مثال بهتر است حداکثر سایعت ۱۱ شب بخوابید و ساعت ۶ صبح از خواب بیدار شوید تا به موقع و بدون استرس به محل برگزاری آزمون برسید. خواب کافی در ماه آخر باعث می شود که از پا درنیایید و مریض نشوید. در این ماه آخر بسیار مراقب خود باشید که بیمار نشوید و تغذیه ی مناسب داشته باشید.

در صورت تمایل برنامه مطالعاتی ۳هفته پایانی مکتبستان را اینجا ببینید.

جمع بندی کنکور

 

یادگیری اولیه ی دروس جدید را دیگر کنار بگذارید و آنچه را که تا به حال یاد گرفته اید خوب مرور کنید. خواندن دروس جدید علاوه بر افزایش استرس شما، وقت شما را نیز تلف می کند.

با اولویت بندی دروس براساس

الف) میزان اهمیت آن در کنکور

ب) میزان تسلط شما بر آن درس، برنامه ی مروری خود را مرتب کنید.

 

همایش های کنکور

 

همایش هایی نیز در این ماه برگزار می شود، تنها از کلاسها یا همایش هایی استفاده کنیدکه کاملاً با برنامه و شرایط شما مطابقت دارند. فریب تبلیغات را نخورید، قرار نیست کسی به جای شما درس بخواند. از مطالب سودمند کلاس ها برای مرور مجدد دروس خود استفاده کنید و راه های جدید پاسخ گویی به تست را از آن ها یاد بگیرید.

همایش جمع بندی زیست مکتبستان را در اینجا ببینید.

 

جمع بندی زیست

 

بسیار از افراد موفق در کنکور این ماه آخر را فقط در منزل مطالعه کرده اند و نتیجه گرفته اند. کنکور های سراسری ۶ سال گذشته (داخل و خارج) مفید هستند. هنگامی که به سؤالات آن ها پاسخ می دهید فکر کنید که این کنکور اصلی شماست و شرایط آزمون را مطابق با شرایط کنکور اصلی قرار دهید. این آزمون ها نواقص شما را مشخص می کنند، پس نتایج آن ها را جدی بگیرید و آن ها را خوب رفع اشکال کنید. نکاتی را که از آزمون ها یاد گرفتید، در دفترچه ی مخصوص رفع اشکال خود بنویسید تا آن ها را باز مرور کنید. سؤالات کنکور خارج از کشور سال گذشته بسیار مهم هستند. نکات آن ها را به طور کامل یاد بگیرید.

آزمون های ساز مان سنجش شبیه ترین آزمون ها به کنکور هستند. سعی کنید آزمون دادن در فضایی شبیه کنکور و در مکانی جدید را حتماً تجربه کنید. میتوانید با پیاده کردن شرایط کنکور، حتی در خانه آزمون ها را برگزار کنید.

و در آخر اینکه در ماه آخر سعی کنید از جمع های اضطراب زا فاصله بگیرید. اگر در مواجهه با بعضی از دوستان، افراد فامیل و … اضطراب شما افزایش پیدا می کند، یک ماه از آن ها کمی فاصله بگیرید، البته به گونه ای که باعث دلخوری کسی نشود.

 

در انتها پست زیر را نیز برای اجرای روش جمع بندی کنکور ببینید:

جمع بندی کنکور با روش 3 روز یکبار

 

منبع:گاج

یک جلسه مشاوره رایگان با دانشجویان پزشکی

ما توی مکتبستان یک تیم بزرگ از دانشجویان پزشکی داریم که میتونیم تا کنکور بهتون برنامه و مشاوره تلفنی بدیم.

برای آشنایی با خدمات ما یک جلسه میتونیم مشاوره رایگان داشته باشیم.

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، کافیست فرم زیر را پر کنید 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود