چگونه مشاور کنکور باعث پیشرفت درسی دانش‌آموزان می‌شود؟

چگونه مشاور کنکور باعث پیشرفت درسی دانش‌آموزان می‌شود؟

اهمیت دادن به مشاور کنکور، بیش از آن چیزی است که شما فکر می‌کنید! بیشتر مواقع دانش‌آموزان به مشاوره، زیاد اهمیت نمی‌دهند، این درحالی است که پیشرفت درسی دانش‌آموزان در گرو بهره گرفتن از مشاور کنکور است.

شما باید این را در نظر داشته باشید که هیچ‌کس دانای مطلق نیست. در بیشتر مواقع ممکن است شما نتوانید به تنهایی تصمیم درستی بگیرید؛ آن هم تصمیمی که اگر درست باشد یک عمر آسایش و پیشرفت شما را تضمین می‌کند و اگر غلط باشد هم، باعث نابودی چندین سال با ارزش زندگی شما خواهد شد. بنابراین واقعاً ارزش آن را دارد که کمی وقت و هزینه برای این کار بگذارید. 

چگونه مشاور کنکور باعث پیشرفت درسی دانش‌آموزان می‌شود؟
چگونه مشاور کنکور باعث پیشرفت درسی دانش‌آموزان می‌شود؟

آیا مراجعه به متخصص ضرورت دارد؟

این را همه ما می‌دانیم که هر کسی در رشته‌ای تخصصی دارد، به آن معنا که در هر رشته‌ای اشخاصی وجود دارند که سالیان طولانی برای تخصصشان در آن رشته وقت گذاشته‌اند و زحمت کشیدند تا بتوانند به نحو احسن علمشان را به دیگران منتقل کنند.

این را هم درنظر داشته باشید که ندانستن، اصلا ایراد نیست ولی نپرسیدن ایراد است و ما باید از علم متخصصان در هر رشته‌ای بنا به نیازمان حداکثر استفاده را بکنیم؛ و صد البته نظر ما این است که استفاده نکردن از علم عالمان و متخصصان یک ایراد بزرگ است. مشاور کنکور هم از این مورد مستثنی نیست. آنها متخصصانی هستند که برای کسب علمشان زحمت کشیده‌اند و راهی را که شما می‌خواهید بپیمایید و تازه، اول راه هستید آنها پیموده‌اند و به موفقیت نهایی هم رسیده‌اند. بنابراین بهترین راهنمایی را در جهت مشاوره کنکور، این عزیزان می‌توانند به شما بکنند.

آنها با یک مشاوره و دانستن روحیات، نیازها، توانایی‌ها و انتظارات شما از آینده تحصیلی و شغلی، بیشتر مواقع، بهتر از خودتان می‌توانند راه را برایتان ترسیم کنند و شما را به بهترین نحو ممکن راهنمایی کنند. بنابراین توصیه اکید ما مکتبستانی‌ها به شما این است که از علم این متخصصان هرگز غافل نشوید. حتی اگر برای آینده خودتان تصمیم گرفتید و دیگر هیچ شک و شبهه‌ای برایتان باقی نمانده از یک جلسه مشاوره کنکور، هرگز غافل نشوید. 

مشاور کنکور همه مشکلات و دغدغه‌های دانش‌آموزان را موشکافی می‌کند و بهترین برنامه را در جهت پیشرفت درسی دانش‌آموزان در نظر می‌گیرد.
درواقع کار و وظیفه او همین است و هدفش پیشرفت درسی دانش‌آموزان است بنابراین بهترین کار این است که کار را به کاردان بسپارید. 

 

مشاوره لحظه‌ به‌ لحظه چیست و چه اهمیتی دارد؟

حتی پیشرفت درسی دانش‌آموزان، در گرو مشاوره لحظه به لحظه تحصیلی است. به این معنا که اگر مشاور کنکور دانش‌آموزان، را در دوران آمادگی برای کنکور به صورت قدم به قدم از اول سال تحصیلی مشاوره دهد، نتیجه بسیار بهتری می‌دهد. دلایل آن هم زیاد است از جمله:

  • ایجاد انگیزه 
  • دادن برنامه صحیح 
  • کنترل روزانه برای انجام همه تکالیف 
  • یاد دادن روش صحیح درس خواندن 
  • معرفی منابع جامع و دست اول 
  • تعیین ساعات مطالعه، خواب، استراحت به صورت منطقی و اصولی
  •  و….

 

آیا برای آمادگی کنکور باید روی الگو و متد پیش رفت؟

اکثر رتبه‌های برتر ما، از مشاور کنکور کمک گرفتند و البته نتیجه خوب و عالی هم دیدند. 

اگر یک نگاه کوچک به اطرافمان بیندازیم، خواهیم دید که زندگی ما و دیگران، همه از روی الگو و متدهایی است که به ما داده شده و بیشتر مواقع با رعایت این متدها، زندگی بهتری را برای خودمان رقم می‌زنیم.

 برای مثال: مثلاً به خاطر سلامتی خود، رژیم‌هایی را می‌گیریم و روی الگوهایی که پزشک به ما می‌دهد پیش می‌رویم تا سلامتی خود را تضمین کنیم؛ یا وقتی مریض می‌شویم به خاطر تجویز‌هایی که پزشک می‌کند داروهایی را مصرف می‌کنیم تا سالم شویم؛ یا کارمندی را در نظر بگیرید که موظف است هر روز به وظایفی که به او محول می‌شود عمل کند تا به پیشرفت خود و شرکتی که در آن کار می‌کند، منجر شود.

 پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان هم در گرو این است که روی الگو‌ها و متدهایی پیش روند که قبلا امتحان شده و نتیجه مطلوب داده و حال این الگوها برای آن دانش‌آموزان تجویز می‌شود.

حال خودتان قضاوت کنید، دانش‌آموزی که رویای دکتر و مهندس شدن را در سر می‌پروراند اگر از یک دانشجوی پزشکی یا مهندسی که با رتبه برتر به این مرحله رسیده کمک بگیرد موفق‌تر خواهد بود یا دانش‌آموزانی که خودشان به تنهایی و بدون هیچ تجربه‌ای می‌خواهند این راه را بپیمایند؟! مسلما اولی موفق‌تر خواهد بود. 

مگر دانش‌آموزان عزیز چقدر وقت دارند که بخواهند تمام راه‌ها را امتحان کنند و ببینند کدام راه موفق‌تر است؟ این در حالی است که مشاوره با افراد موفق راه را برای آنها بسیار کوتاه می‌کند. تنها کافی است چند دقیقه خودتان به این مطلب فکر کنید تا فرق این دو را به وضوح دریابید.

 

آیا دانش‌آموزی هرگز نمی‌تواند بدون کمک گرفتن از مشاور موفق شود؟

شاید با تلاش مضاعف و تجربه راههای مختلف دانش‌آموز بتواند تا حدودی به موفقیت برسد ولی مطمئنا بدون کمک گرفتن از مشاور کنکور، اکثر مواقع اگر شکست نخورد، به آن نتیجه دلخواه هم نمی‌رسد.

آیا حیف نیست عزیزان ما با وجود هوش و استعداد فوق‌العاده‌ای که دارند تنها به دلیل غرور و اعتماد به نفس بیجا، تنها به تجربه محدود خود اکتفا کنند و بنا بر حدسیات خود، راهی را بروند که باعث شکستشان شود؟! و چه بسیار افرادی بودند که به خاطر همین غرور کاذب، چند سال پشت کنکور ماندند و هر بار راهی را امتحان کردند. 

در حالی که اگر از همان ابتدا از مشاوره یک فرد متخصص بهره‌مند می‌شدند، دیگر لزومی نداشت این همه سختی بکشند و چندین سال از عمرشان هدر رود و همان سال اول راه درست به آنها نشان داده می‌شد و این را مطمئن باشید که همه دانش‌آموزان اگر رتبه برتری را در همان سال اول در سر می‌پرورانند باید حتماً از یک مشاوره تخصصی و ویژه بهره ببرد.

و این را هم در نظر داشته باشید که تاثیر مشاور کنکور در پیشرفت درسی دانش‌آموزان، زمانی است که از همین الان شروع کنید تا فرصت داشته باشید روی برنامه‌هایی که مشاور به شما می‌دهد پیش روید.
یک جلسه مشاوره رایگان با دانشجویان پزشکی

ما توی مکتبستان یک تیم بزرگ از دانشجویان پزشکی داریم که میتونیم تا کنکور بهتون برنامه و مشاوره تلفنی بدیم.

برای آشنایی با خدمات ما یک جلسه میتونیم مشاوره رایگان داشته باشیم.

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، کافیست فرم زیر را پر کنید 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، کافیست فرم زیر را پر کنید 

محصولات مکتبستان
دریافت لینک دانلود