شرایط ثبت نام دانشجویان انصرافی روزانه در کنکور ۱۴۰۱

شرایط ثبت نام دانشجویان انصرافی

شرایط ثبت نام دانشجویان انصرافی روزانه در کنکور ۱۴۰۱

سلام به همه ­ی مکتبستانی های عزیز, به ویژه داوطلبین عزیز کنکور ۱۴۰۱ در رشته های مختلف. تو این مقاله به صورت دقیق و جامع پیرامون شرایط ثبت نام دانشجویان انصرافی روزانه در کنکور ۱۴۰۱ صحبت میکنیم. لذا در ادامه درباره شرایط و ضوابط اعلام شده از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور و همچنین مقرارت موجود برای ثبت نام در هریک از دانشگاه های آزاد و سراسری صحبت خواهیم کرد.

 

شرایط ثبت نام چگونه است؟

سازمان سنجش آموزش کشور، شرط ثبت نام دانشجویان انصرافی روزانه را در کنکور ۱۴۰۱ اعلام کرد. بر همین اساس با توجه به شرایط اعلام شده, دانشجویان دوره های غیر روزانه به شرط نداشتن منع نظام وظیفه، می توانند همزمان با تحصیل در دانشگاه و بدون انصراف از تحصیل برای شرکت در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ ثبت نام کنند. البته دانشجویان دوره روزانه شامل ورودی سال ۹۸ و قبل از آن در همه مقاطع تحصیلی، برای شرکت در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ باید تا ۲۵ اسفندماه سال ۹۹ با تایید دانشگاه محل تحصیل انصراف قطعی خود را اعلام کنند.

داوطلبانی که در آزمون سال ۹۹ دوره روزانه قبول شده‌اند در صورت شرکت در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ به شرط انصراف تا تاریخ ۲۵ اسفندماه ۹۹ فقط می توانند رشته محل های دوره غیر روزانه را انتخاب کنند. دانشجویان دوره روزانه که بدون انصراف تا ۲۵ اسفندماه ۹۹ در آزمون سراسری قبول شوند، متخلف محسوب شده و اجازه ثبت نام در رشته جدید و همچنین تحصیل در رشته قبلی را ندارند.

 

آیا امکان مطالعه همزمان دو رشته وجود دارد؟

بر اساس قوانین وزارت علوم، هیچ دانشجویی مجاز نیست که همزمان در دو رشته ویا دومحل (اعم ازموسسات دولتی وغیر دولتی )تحصیل نمایند،درصورت تخلف طبق آیین نامه ی انضباطی دانشجویان با وی رفتار خواهد شد. همچنین دانشجویان انصرافی دانشگاه ها وموسسات آموزش عالی اعم ازاینکه در آزمون سراسری سال جاری پذیرفته شوند یا نشوند،حق بازگشت وادامه تحصیل دررشته ی قبلی خود را ندارند. بنابراین در انتخاب رشته خود حتما دقت داشته باشید که رشته های مورد علاقه و دانشگاه های مورد علاقه خود را انتخاب نمایید و به قوانین و ضوابط دفترچه شماره ۲ پایبند باشید.

شکست در کنکور و موفقیت پس از آن | 10 نکته برای موفقیت در کنکور

 

نحوه شرکت دانشجویان انصرافی در آزمون سراسری ۱۴۰۱:

دانشجويان دور ه‌های غیرروزانه نوبت دوم «شبانه»،نيمه‌حضوری، مجازی، پرديسهای خودگردان، دانشگاه پيام‌نور، مؤسسات آموزش عالی غيردولتی «غيرانتفاعی» و ظرفیت مازاد (به شرط نداشتن منع نظام وظيفه) می‌توانند هم‌زمان با تحصيل در دانشگاه و بدون انصراف از تحصیل براي شركت در آزمون سراسري سال ۱۴۰۱ ثبت‌نام نمايند و در صورت قبولی، بايد فرم انصراف قطعی از رشتة قبلی را به دانشگاه جديد محل تحصيل خود ارائه دهند.

دانشجويان دوره روزانه (ورودی سال ۹۸ و قبل از آن)، براي شركت در آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ بايد تا تاريخ ۹۹/۱۲/۲۵  انصراف قطعی خود را اعلام نموده و بند ۳۲ تقاضانامه ثبت نام را علامت بزنند.

كسانی كه در آزمون سراسری سال ۹۹ در رشته روزانه قبول شده‌اند، درصورت شركت در آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ به شرط انصراف تا تاریخ ۹۹/۱۲/۲۵ فقط می‌توانند رشته‌های غير روزانه را انتخاب نمايند.

 

محرومیت از کنکور سراسری :

دانشجویانی که در دوره روزانه مشغول به تحصیل بوده و می خواهند در کنکور سراسری ۱۴۰۰، ثبت نام و شرکت نمایند، با تا تاریخ ۲۵ اسفند ماه ۹۹ انصراف قطعی خود را از دانشگاه اعلام نمایند. در غیر اینصورت شرایط ثبت نام در کنکور سراسری ۱۴۰۱ را نخواهند داشت.

دانشجویانی که در کنکور سراسری ۹۹ شرکت کرده و در دوره روزانه مشغول به تحصیل می باشند، در صورتی که متقاضی ثبت نام در کنکور سراسری ۱۴۰۱، می باشند، با ارسال درخواست خود به سازمان سنجش کشور، می توانند نسبت به رفع محرومیت خود اقدام نمایند.

بنابراین، داوطلبانی که در دوره روانه پذیرفته شده اند، به شرط انصراف از تحصیل می توانند در کنکور سراسری ۱۴۰۱ ثبت نام و شرکت نمایند. داوطلبان پذیرفته شده در دوره روانه توجه داشته باشند، پذیرش این دسته از داوطلبان تنها در دوره های غیر روزانه امکان پذیر می باشد.

پر درآمد ترین شغل های رشته های علوم انسانی- انتخاب رشته

 

برای انصراف از تحصیل باید چگونه اقدام کرد؟

خب رفقا حواستون باشه که داوطلبان کنکوری پس از شرکت در آزمون سراسری و قبولی، باید حداقل ۲ ترم به تحصیل خود ادامه بدن. (در صورتی که دانشجویان در ترم ۱ یا ۲ از تحصیل انصراف دهند و در کنکور سراسری ۱۴۰۱ شرکت نمایند، شرایط انتخاب کد رشته محل های روزانه را نخواهند داشت.

البته مشمولان خدمت وظیفه دوره ضرورت، فقط یک مرتبه می توانند از تحصیل انصراف داده و مجددا در کنکور سراسری شرکت کنند. بنابرین داوطلبان دوره روزانه در صورت شرکت مجدد در کنکور سراسری، پس از ورود به دانشگاه، باید ۱ سال کامل را پشت سر گذرانده باشد و نمرات ترم ۲ او نیز ثبت شده باشد، حواستون باشه که بعد از ترم ۳، میتونین هماهنگی های لازم رو برای انصراف از تحصیل و شرکت مجدد در کنکور انجام بدین

اما دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری که در دوره روزانه پذیرفته شده اند، تا یکسال شرایط شرکت در آزمون سراسری این دو مقطع تحصیلی را ندارن و در صورت شرکت و قبولی مشمول دریافت جریمه تحصیلی و ممنوعیت از تحصیل میشن.

دانشجویانی که مشغول به ادامه تحصیل در دوره روزانه کارشناسی ارشد و دکتری می باشند، برای شرکت در هر آزمونی باید نسبت به انصراف قطعی خود اقدام نمایند. داوطلبانی که در دوره های نوبت دوم (شبانه)، غیر انتفاعی، پیام نور، دانشگاه آزاد، مجازی، پردیس خودگردان مورد پذیرش قرار گیرند، شرایط شرکت در کنکور سراسری سال بعد را دارند.

در صورتی که دانشجوی دوره روزانه باشید و بدون انصراف از تحصیل در کنکور سراسری شرکت کرده و قبول شوید، قبولی شما باطل خواهد شد.

میزان تاثیر معدل در کنکور 95

 

یک جلسه مشاوره تلفنی رایگان راهنمایی برای کنکور ۱۴۰۱ میخواهید؟

آیا قصد دارید در کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنید؟ آیا نیاز به نحوه مطالعه و برنامه ریزی صحیح دارید ؟

مایلید یک جلسه مشاوره رایگان با مشاورین دانشجوی پزشکی و دندان پزشکی ما داشته باشید؟

کافیست همین الان “کنکور ۱۴۰۱” را به ۱۰۰۰۳۴۷ پیامک کنید.

مشاورین ما با شما تماس می گیرند و شما را راهنمایی می کنند.

یک جلسه مشاوره رایگان با دانشجویان پزشکی

ما توی مکتبستان یک تیم بزرگ از دانشجویان پزشکی داریم که میتونیم تا کنکور بهتون برنامه و مشاوره تلفنی بدیم.

برای آشنایی با خدمات ما یک جلسه میتونیم مشاوره رایگان داشته باشیم.

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، کافیست فرم زیر را پر کنید 

2 دیدگاه برای “شرایط ثبت نام دانشجویان انصرافی روزانه در کنکور ۱۴۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود