در نیم سال دوم اهمیت هدف گذاری چند برابر می شود

در نیم سال دوم اهمیت هدف گذاری چند برابر می شود

در نیم سال دوم اهمیت هدف گذاری چند برابر می شود

هدف گذاری همیشه می تواند نقش مؤثری در هموار کردن مسیر مطالعه و افزایش ضریب اطمینان در مطالعه و تسلط بر نقاط قوت شما داشته باشد. در نیم سال دوم اهمیت هدف گذاری چند برابر می شود. به دلیل اهمیت این موضوع به چند نکته توجه کنید:

 

۱)برای همه ی درس ها هدف گذاری را انجام دهید. از حذف کردن درس ها پرهیز کنید.

۲)برای هدف گذاری، اولیت برای مطالعه را به مطالبی بدهید که قوی تر هستید. با حداقل نسبت به یادگیری مباحث انتخابی احساس خوب دارید. بعد از هدف گذاری ترتیب مباحث انتخابی احساس خوب دارید. بعد از هدف گذاری ترتیب مباحث به اولویت نقاط قوت شما بستگی دارد. صرفاً ترتیب صفحه ای نیست.

۳)هنگام هدف گذاری، کم تر به حجم انتخابی مباحث فکر کنید. مهم نقاط قوت شماست. به تغییر ساده تر، ممکن است حجم مباحثی که انخاب می کنید کم باشد، نباید نگران باشید کیفیت یادگیری شما و احتمال پاسخ صحیح دادن به سؤالات مبحث مورد نظر مهم ترین دلیل هدف گذاری است.

۴) ممکن است با آسان یا مشکل بودن امتحان، ارزش نمره ها جا به جا شود. در نتیجه ترجیحاً در هدف گذاری، ملاک اصلی را انتخاب مباحث قرار دهید، نه درصد و نمره مطمئن باشید اگر اشتباه کم تری داشته باشید، نمره ی شما در هر صورت بهتر خواهد شد.

۵)همه طور که در انتخاب مباحث هدف گذاری می کنید، در انتخاب منابع آموزشی و حتی تعداد تقریبی تست و تمرین نیز هدف گذاری کنید، مراقب سرگرمی ها باشید.

آیا سوالی در مورد این مطلب دارین؟

هر سوالی در مورد این پست دارین در بخش کامنت ها بپرسین، مشاورین دانشجوی پزشکی مکتبستان در کوتاهترین زمان پاسخ میدن.مشاوره کنکور
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت لینک دانلود