حفظ آرامش در جلسه ی آزمون

حفظ آرامش در جلسه ی آزمون

حفظ آرامش در جلسه ی آزمون

برای موفقیت و حفظ آرامش سر جلسه ی آزمون، نکات ساده ای وجود دارد که رعایت آنها تا حد زیادی به آرامش و موفقیت شما کمک می کند.

۱٫     به دانسته های خود ایمان داشته باشید و قبل از جلسه ی آزمون به نقاط قوت خود فکر کنید.

۲٫     هدف گذاری چندتا از ده ها را واقع بینانه و با توجه به ساعت مطالعه تان پر کنید.

۳٫     ترتیب دفترچه کاملا کارشناسی شده است؛ حتما آن را رعایت کنید.

۴٫     با شروع آزمون ممکن است کمی فضای آزمون برای تان سنگین باشد؛ چون همه در چنین وضعیتی هستند نگران نباشید. اگر به سوالاتی برخوردید که فراموش کرده اید یا بلد نیستید روحیه ی خود را از دست ندهید. تا به حال درصدهای رتبه ۱ کنکور ریاضی سال ۸۸ را دیده اید؟ معین فلاحتگر کسی که رتبه ی ۱ کنکور ریاضی سال ۸۸ شد، درس ادبیات را ۷۴ درصد زد و وقتی از او پرسیدند سر آزمون چه اتفاقی افتاد گفت: (من درس ادبیات و ۱۰ سوال صفحه ی اول، ۵ سوال را اصلا بلد نبودم). خودتان را خوب بشناسید و بدانید به چیزهایی می رسیم که به آنها فکر می کنیم. چیزی که موفقیت شما را در آزمون ها به همراه دارد برآِند کارهای مثبت شما سرجلسه ی آزمون و برآیند تمام درصدهای شما در همه ی درس هاست.

۶٫     بعد از هر ۱۰ سوال، زمان پاسخ برگ و هدف گذاری تان را کنترل کنید. زمان را کنترل کنید زیرا زمان پاسخ گویی به هر درس مشخص و محدود است. پاسخ برگ را کنترل کنید زیرا ممکن است برای مثال به سوال شماره ۳۹ پاسخ نداده باشید و وقتی می خواهید پاسخ سوال شماره ۴۰ را وارد پاسخ برگ کنید در جای سوال ۳۹ وارد کنید. هدف گذاری را کنترل کنید زیرا یادتان بیاید که در هر درس چه هدفی را دنبال می کنید.

اردوهای نوروزی بروم؟

۷٫     اگر سوالات درسی به نظرتان خیلی آسان است جای خوشحالی دارد اما ذوق ده نشوید یا اعتماد به نفس کاذب پیدا نکنید. اگر هم سوالات درسی به نظرتان سخت است به هدف گذاری تان فکر کنید. به این فکر کنید که ممکن است سوالات آن درس برای خیلی ها سخت باشد.

۸٫     پس از پایان عمومی ها به مدت ۱ دقیقه دفترچه ی سوالات را ببندید و چند نفس عمیق بکشید. کمی دست های تان را از هم باز کنید و اگر شکلاتی دارید نوش جان کنید. بعد به سراغ ادامه ی سوالات بروید.

۹٫     حتما از تکنیک های مدیریت زمان مخصوصا ضربدر و منها و زمان های نقصانی استفاده کنید.

سخن آخر این که:
داوطلبانی که آرامش خودشان را سرجلسه ی آزمون حفظ می کنند به نتیجه ای بهتر از آنچه تصور می کنند می رسند. 
یک جلسه مشاوره رایگان با دانشجویان پزشکی

ما توی مکتبستان یک تیم بزرگ از دانشجویان پزشکی داریم که میتونیم تا کنکور بهتون برنامه و مشاوره تلفنی بدیم.

برای آشنایی با خدمات ما یک جلسه میتونیم مشاوره رایگان داشته باشیم.

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، کافیست فرم زیر را پر کنید 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود