فیلم : آن‌چه باید درباره‌ی دوران جمع‌بندی کنکور بدانید

در این فیلم قصد داریم در مورد جمع بندی کنکور و روش جمع بندی کنکور سراسری برای شما توضیحاتی را ارائه کنیم.

در بازه زمانی فعلی شما باید میخ آخر کنکور را محکم بکوبید و آن چیزی نیست جز جمع بندی کنکور سراسری. در این فیلم دکتر کاویانی مدیر مکتبستان برای شما روش جمع بندی کنکور را توضیح خواهند داد.

فیلم : روش جمع بندی کنکور

[bs-embed url=”http://dl.maktabestan.ir/film/jambandi-konkur.mp4″]http://dl.maktabestan.ir/film/jambandi-konkur.mp4[/bs-embed]

زمان ۱۵دقیقه

سخنران : دکتر کاویانی

grn_download

دانلود ویدئو دانلود صوت
جمع‌بندی کنکور
جمع‌بندی کنکور

بازه های جمع بندی کنکور سراسری

امسال دوران جمع‌بندی در سه‌ بازه‌ی دوهفته‌ای تقسیم شده است.

بازه‌ی اول: شنبه ۸ خرداد تا جمعه ۲۱ خرداد (شروع زودهنگام دوران جمع‌بندی برای فارغ‌التحصیلان و دانش‌آموزانی که مطالعه‌ی درس‌های‌شان را کامل کرده‌اند.)

بازه‌ی دوم: شنبه ۲۲ خرداد تا جمعه ۴ تیر (شروع به‌هنگام برای فارغ‌التحصیلان و دانش‌آموزانی که پس از یک دوره‌ی کوتاه‌ انتقالی به آمادگی لازم برای آغاز دوران جمع‌بندی رسیده‌اند.)

بازه‌ی سوم: شنبه ۵ تیر تا جمعه ۱۸ تیر (بخش ضروری دوران جمع‌بندی شامل کنکورهای سراسری چهار سال اخیر برای همه‌ی دانش‌آموزان.

روش کار جمع بندی کنکور

هر دوره‌ی سه‌روزه را با یک مجموعه‌سؤال کنکور آغاز می‌کنید. در هر سه روز، ابتدا یک مجموعه‌ی کامل کنکور یا مشابه کنکور را امتحان می‌دهید و سپس در دو روز و نیم باقی‌مانده در همه‌ی درس‌ها مهم‌ترین موضوعات را (به انتخاب خودتان) مطالعه می‌کنید. آزمون آغازین به شما کمک می‌کند تا جهت‌ روشنی به ذهن خود بدهید. پس از آزمون، اولویت‌ها و نیاز‌های اصلی را در هر درس تشخیص می‌دهید. در هر نیم‌روز دو درس را مطالعه می‌کنید، تست می‌زنید یا مسئله حل می‌کنید یا مطالب مهم را به طور انتخابی از کتاب‌ها و جزوه‌ها و یادداشت‌های‌تان می‌خوانید.

تردیدهای کنکوری ها خیانتکارند

ویژگی اصلی روش سه روز یک‌بار این است: ابتدا امتحان می‌دهید؛ سپس درس می‌خوانید.

مهم‌ترین امتیاز روش سه‌ روز یک‌بار این است که همه‌ی درس‌ها را می‌خوانید و درس‌های‌تان نیمه‌تمام باقی نمی‌ماند. امتیاز دوم این است که درس‌ها را فراموش نمی‌کنید. پس از این‌که این روش را سه بار اجرا کردید، اگر متوجه شدید که پیشرفت خوبی داشته‌اید و تسلط و سرعت عمل شما زیاد شده است می‌توانید یک مجموعه‌ی اضافه را نیز امتحان بدهید؛ یعنی در هر سه روز، به جای یک مجموعه، دو مجموعه‌ی جامع را امتحان دهید. این کار فقط برای دانش‌آموزان ترازهای برتر توصیه می‌شود.

بخش ضروری دوران جمع بندی کنکور

دو هفته‌ی پایانی دوران جمع‌بندی (۵ تیر تا ۱۸ تیر) شامل کنکورهای سراسری داخل کشور در سال‌های اخیر است. آخرین کنکور (کنکور ۹۴) را در نزدیک‌ترین زمان به کنکور امتحان می‌دهید. توصیه می‌کنم آزمون‌های دو هفته‌ی آخر (۴ آزمون پایانی) را در آموزشگاه و در کنار سایر دانش‌آموزان امتحان بدهید و شرایط کنکور را شبیه‌سازی کنید. منبع شما، کتاب زرد اختصاصی است. دو هفته‌ی پایانی دوران جمع‌بندی (۵ تیر تا ۱۵ تیر) بخش ضروری و مشترک دوران جمع‌بندی برای همه‌ی داوطلبان است. آزمون‌های مکمل این دوره، کنکورهای سراسری ۸۹ و ۹۰ داخل کشور است. پس از پایان دوران جمع‌بندی، هفته‌ی تورق سریع را خواهید داشت. در هفته‌ی «تورق سریع» همه‌ی جمع‌بندی‌ها و یادداشت‌های خود را مرور خواهید کرد. روش تورق سریع را جداگانه توضیح خواهیم داد.

شروع به‌هنگام: دو هفته‌ی میانی (شنبه ۲۲ خرداد تا جمعه ۴ تیر) زمان شروع به‌هنگام دوران جمع‌بندی است. اکثر دانش‌آموزان و فارغ‌التحصیلان در این دو هفته، روش سه روز یک‌بار را انجام می‌دهند. برخی به‌تازگی دوران انتقالی خود را تکمیل کرده‌اند و با تسلط بر درس‌های نیمه‌تمام، از شنبه ۲۲ خرداد دوران جمع‌بندی را شروع می‌کنند و برخی دیگر از دو هفته‌ قبل و با شروع زودهنگام وارد دوران جمع‌بندی شده‌اند. آزمون‌های این دو هفته شامل دو مجموعه  (شامل کنکورهای ۹۳ و ۹۴) و دو مجموعه کنکورهای خارج از کشور ۹۳ و ۹۴ است.

فرمول شادی بخش برای كنكوريها

شروع زودهنگام: دانش‌آموزانی که در همه‌ی درس‌ها به تسلط نسبی رسیده‌اند یا به هر دلیل می‌خواهند روش سه روز یک‌بار را زودتر آغاز کنند، از شنبه ۸ خرداد تا جمعه ۲۱ خرداد به دوران جمع‌بندی می‌پیوندند. مجموعه‌های شروع زودهنگام شامل آزمون‌های خارج از کشور ۸۹ تا ۹۲ از کتاب زرد اختصاصی است. آزمون‌های مکمل این دوره، آزمون شبیه‌ساز ۹۲ و اولین آزمون جامع کانون است. برای این آزمون‌ها می‌توانید کارنامه‌ی خود را از سایت کانون دریافت کنید.

دوران انتقالی: دانش‌آموزانی که دوران جمع‌بندی را دیرتر شروع می‌کنند پس از پایان امتحانات مدرسه به تکمیل چند درسی می‌پردازند که بر آن‌ها مسلط نیستند.

جزوات جمع بندی کنکور

برای دانلود بر روی جزوات جمع بندی کنکور کلیک کنید.

یک جلسه مشاوره رایگان با دانشجویان پزشکی

ما توی مکتبستان یک تیم بزرگ از دانشجویان پزشکی داریم که میتونیم تا کنکور بهتون برنامه و مشاوره تلفنی بدیم.

برای آشنایی با خدمات ما یک جلسه میتونیم مشاوره رایگان داشته باشیم.

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، کافیست فرم زیر را پر کنید 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود