دانلود جزوه زیست دهم (رایگان)- تمام فصل های ۱ تا ۷

جزوه زیست دهم

 

دانلود جزوه زیست دهم 

زیست شناسی همیشه و همه دوره ها به طور قطع مهم ترین درس رشته تجربی بوده و هست.دانلود جزوه زیست دهم برای شما قرار داده شده است.

گروه آموزش مکتبستان برای شما در قالب فایل های جداگانه، تمام فصل های مربوط به درس زیست شناسی دهم رو آماده کرده. تو داوطلب عزیز کنکور ۱۴۰۰ می تونی در ادامه همین صفحه تمام جزوات مربوط به درس جزوه زیست دهم رو در قالب فایل های جداگانه و به صورت کاملا رایگان از باکس های دانلود دریافت کنی و برای تسلط بهتر به درس زیست شناسی دهم از اونها استفاده کنی.

همانطور که می دانید جزوه زیست پایه دهم در ۷ فصل تالیف شده است که متناسب با ۷ فصل زیست دهم می باشد.

حالا با ما یعنی تیم مکتبستان فصل به فصل پیش برید تا یک آرشیو کامل برای جزوه زیست پایه دهم برای خودتون جمع آوری کنین.

جزوه این قسمت به صورت گزینشی از جزوات آقای تراب قنبری و استاد علی کرامت می­باشد که برای شما تنظیم شده و آماده دانلود می باشد.

فصل بندی این جزوات مطابق با کتاب زیست شناسی دهم و به این صورت می باشد.

 

فصل اول : زیست شناسی دیروز, امروز, فردا

زیست شناسی دیروز, امروز, فردا که فصل اول زیست دهم می­باشد. توضیح جامعی از کلیت زیست شناسی می باشد. بررسی هویت زیست شناسی از سال های قبل تا به امروز و اتفاقاتی که پیرامون زیست شناسی و موقعیت آن در زندگی بشر رخ داده است نیز از دیگر موارد مورد بحث در این فصل می­باشد. جزوه زیست دهم فصل اول با توجه به سوالات کمی که در بودجه بندی کنکور ۱۴۰۰ به خود اختصاص می دهد معمولا کمتر مورد استقبال دانش آموزان قرار می گیرد.

فرمت:PDF

دانلود رایگان جزوه زیست جامع (زیست دهم، یازدهم، دوازدهم)

حجم فایل: ۴ مگابایت

دانلود

 

فصل دوم : گوارش و جذب مواد

گوارش و جذب مواد که فصل دوم زیست دهم می باشد. این فصل با توجه به تعداد سوالات کنکوری که به خود اختصاص می­دهد اهمیت بسیار بیشتری نسبت به فصل اول دارد. در این فصل ابتدا به یاخته و بافت جانوری پرداخته می شود و در ادامه ساختار عمکلرد لوله گوارش به صورت کامل مورد بررسی قرار می­گیرد. در انتهای این بخش به مبحث جذب مواد و تنظیم فعالیت دستگاه گوارش و تنوع گوارش در جانداران نیز به صورت جزئی پرداخته شده است. جزوه زیست دهم فصل دوم با تمامی نکاتی که در کنکور ۱۴۰۰ به کمک شما خواهد آمد, به صورت کامل برای شما قرار گرفته است.

فرمت:PDF

حجم فایل: ۶ مگابایت

دانلود

 

فصل سوم : تبادلات گازی

بررسی روند تبادل گازها در فصل سوم زیست شناسی دهم مورد بررسی قرار میگیرد. در این فصل ابتدا ساز و کار دستگاه تنفسی بدن به صورت کامل تحلیل می­شود و در ادامه نکات خوبی درباره تهویه ی شش ها نیز برای شما بیان می گردد. در انتهای این فصل نیز, انواع تبادلات گازی با جزئیات دقیق مورد بررسی قرار می گیرد. این فصل مانند فصل های دیگر زیست دهم نکات زیاد و مهمی دارد و با توجه به حجم مناسب مطالبی که دارد, مورد استقبال دانش آموزان در برنامه ریزی مطالعاتی کنکور ۱۴۰۰ قرار خواهد گرفت.

فرمت:PDF

حجم فایل: ۴ مگابایت

دانلود

 

فصل چهارم : گردش مواد در بدن

توضیح دقیق نحوه گردش مواد در بدن در فصل چهارم زیست شناسی دهم ارائه می­شود. در این فصل ابتدا به مبحث قلب پرداخته می­شود که بخش بسیار مهم و قابل توجهی برای کنکور ۱۴۰۰ است. در ادامه این فصل مبحث رگ ها با جزئیات دقیق مورد بررسی قرار میگیرد که برای کنکور ۱۴۰۰ از اهمیت زیادی برخوردار است. در روند پمپاژ و انتقال خون از طریق رگ ها و تنوع گردش مواد در جانداران نیز مورد بررسی و تحلیل قرار می­گیرد. این فصل یکی از تست خیز ترین و پر نکته ترین مباحث زیست شناسی در کنکور می­باشد و نیازمند توجه و بررسی دقیق توسط شما عزیزان است.

فرمت:PDF

دانلود جزوه زیست دوازدهم | تمامی فصل های 1 تا 8 رایگان

حجم فایل: ۵ مگابایت

دانلود

 

فصل پنجم : تنظیم اسمزی و دفع مواد زائد

تنظیم اسمزی و دفع مواد زائد فصل پنجم زیست شناسی دهم می­باشد. در ابتدای این فصل بخش هم ایستایی و کلیه ها تحلیل می­شود. در بخش دوم فرایند تشکیل ادرار و تخلیه آن به صورت کامل شرح داده می­شود که این بخش برای دانش آموزان و داوطلبین کنکور ۱۴۰۰ از اهمیت بالایی برخوردار است. در انتهای این فصل تنوع دفع و تنظیم اسمزی مورد بررسی قرار گرفته است که این موضوع در کنکور ۱۴۰۰ جزو مباحث مورد سوال خواهد بود.

فرمت:PDF

حجم فایل: ۳ مگابایت

دانلود

 

فصل ششم : از یاخته تا گیاه

از یاخته تا گیاه عنوان فصل ششم زیست شناسی دهم می باشد. بخش اول این فصل به ویژگی های یاخته های گیاهی می پردازد و نکات مفیدی را در این مورد برای ما بیان می­کند. در بخش بعدی سامانه بافتی و بخش مهمی از ساختار گیاهان مورد تحلیل قرار می­گیرد. این فصل از زیست دهم برای کنکور ۱۴۰۰ اهمیت ویژه ای دارد و با توجه به سوالات خوبی که از آن طرح می­شود مورد علاقه داوطلبین می باشد.

فرمت:PDF

حجم فایل: ۳ مگابایت

دانلود

 

فصل هفتم : جذب و انتقال مواد در گیاهان

جذب و انتقال مواد در گیاهان یا همان زیست گیاهی فصل هفتم از کتاب زیست دهم می باشد. در بخش اول این فصل مبحث تغذیه گیاهی مورد بررسی قرار گرفته است و در ادامه نکاتی پیرامون جانداران موثر در تغذیه گیاهی مورد بررسی قرار میگیرد. در انتهای این فصل مبحث انتقال مواد در گیاهان نیز با جزئیات دقیق شرح داده می شود. این فصل از کتاب زیست دهم از فصل های تقریبا سخت کتاب می باشد و نیاز به مرور و بررسی کامل دارد.

فرمت:PDF

دانلود جزوه زیست یازدهم | تمامی فصل های 1 تا 8 رایگان

حجم فایل: ۴ مگابایت

دانلود

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود