برنامه ریزی بهمن ماه،ماهی مهم!

برنامه ریزی بهمن

عرض سلام و ادب خدمت تمامی شما دوستان مکتبستانی خوشحالم که تیم مکتبستان من رو هم به جمع خودشون راه دادن!،انشاالله بتونم جواب اعتمادشونو بدم…. اولین پستم  رو با اجازه ی آقای دکتر واسه بچه های کنکوری می نویسم….امیدوارم که مورد توجهشون قرار بگیره…

برنامه ریزی بهمن

برای آن‌هایی که می‌خواهند یک کنکور جدی راپشت سر بگذارند، بهمن ماه عجیبی است. دلیل اصلی این موضوع هم شرایط کاری و روحی و روانی داوطلبان می‌باشد. درچنین موقعیتی ،دروس پیش‌دانشگاهی (۱) به پایان رسیده و امتحانات ترم این دروس هم برگزار شده است.

اما از طرفی،برای بسیاری ازداوطلبان،دروس پایه،بدون دوره باقیمانده و برخی از دروس پایه هم مطالعه نشده است. برای بسیاری از داوطلبان هم تدریس دروس پیش‌دانشگاهی (۲) آغازمی‌شود.

سرگشتگی بین دروس مختلف پایه و دغدغه‌ ی دروس پیش‌دانشگاهی (۲) از یک سو و نیاز به جمع‌ بندی دقیق‌تر دروس پیش‌دانشگاهی (۱) ازسوی دیگر،داوطلب را دچار سر‌درگمی می‌کند. در مواقعی هم که آزمون جمع‌بندی دروس پیش‌دانشگاهی (۱)، نتیجه‌ ی خوبی در بر نداشته باشد.

این سردرگمی به یأس و نگرانی و ناامیدی منجر خواهد شد. داوطلبانی که توانایی غلبه بر این سر‌درگمی و یأس را دارند، در ادامه، نتایج تلاش‌های‌ شان را خواهند دید؛ اما کسانیکه فرصت قابل توجهی را به دلیل همین دیدگاه از دست می‌دهند ،به ندرت امکان جبران می‌یابند.

پس در قدم اول بپذیرید که یأس و ناامیدی با هر شرایط علمی و مطالعاتی جز بحرانی‌ تر کردن اوضاع، ثمر‌ه‌ی دیگری نخواهد داشت.

حتماً می‌پرسید،برای مرتفع کردن این شرایط روحی و از بین بردن یأس چه باید کرد؟

  • مسلماً حذف افکار منفی و ناامیدکننده و شک نکردن به توانایی و استعداد خود و به یادآوردن موفقیتهای تحصیلی و تمرکز بر روی دروس قوی، میتواند اولین و سادهترین راهکار تلقی شود.  این روش ذهنی به عنوان اولین قدم می‌تواند، زمینه‌ی فعالیت جدی و جدیدی را برای شما ایجادکند. پس اینکار راحتماً جدیب گیرید و سعی کنید در بهمن ماه از همیشه  مثبت‌ تر بیندیشید و باور کنید ،جز تلاش، راهی برای موفقیت وجود ندارد و دست از فعالیت کشیدن، معادل شکست و نتایج بدترخواهد بود.
ترجمه مقاله تکنیک های تولرانس عیب در سیستم محاسبه شبکه

 

  • اما در قدم بعد،حتماً لازم است در یک برگه ،لیست تمام فعالیت‌های مورد‌نظر خود را یادداشت کنید تا برای خودتان مشخص شود، حجم کار‌هایی که باید یا می‌خواهید انجام دهید،در چه حد و چه سطحی است.

 

لیست شما شامل ۴ دسته درس خواهد بود :

  1. دسته‌ی اول: دروس پیش‌دانشگاهی (۱)
  2. دسته‌ی دوم: شامل درس‌های پایه‌ی مطالعه شده
  3. دسته‌ی سوم: دروس پایه‌ی مطالعه نشده
  4. دسته‌ی چهارم: دروس پیش‌دانشگاهی (۲)

 

با توجه به قرارگرفتن داوطلبان در نیمه‌ی دوم سال تحصیلی، درهرشرایطی (چه برای هماهنگی با آزمون‌ ها و چه برای هماهنگی با مدرسه و دبیران)، اولویت اصلی با دروس پیش‌دانشگاهی(۲) خواهد بود و هر داوطلب موظف است که انرژی اصلی و اولیه ‌ی خود را صرف یادگیری و تست ‌زنی برای این دروس کند.

درقدم بعدی برای هر داوطلب،الویت دوم با دروس پایه‌ای خواهد بود که تدریس شده یا فرد مطالعه کرده،اما به اندازه‌ی کافی به آن ‌ها مسلط نیست.  این دروس پس از مطالعه‌ی دروس پیش‌دانشگاهی(۲) باید دربرنامه‌ی هفتگی شما قرار داشته باشند .

همین دو گام هم می‌تواند متضمن موفقیت نسبی هر داوطلب باشد و شرایط علمی و مطالعاتی او را بهبود دهد.

برای دوره‌ی دروس پیش‌دانشگاهی(۱)،وقتی را در نظربگیرید. مسلماً امکان فعالیت در الویت‌های سوم و چهارم برای تعداد کمی از داوطلبان کوشا،میسر و فراهم است و انتظار نمی‌رود تمام افراد به اجرای چنین برنامه‌ای قادر باشند. اما نباید نگران باشد؛چرا که اگر شما فقط به درستی بتوانید الویت اول و دوم را نیز انجام داده و به پایان ببرید،در انتهای اسفند و تعطیلات نوروز با آرامش خاطر از یادگیری خوب خود،می‌توانید به الویت سوم و چهارم پیشنهادی بپردازید.

بسته تست کنکور

نکته‌ی آخر اینکه سعی کنید در انتخاب دروس پایه برای مطالعه در الویت دوم،تاحد امکان دروسی را برگزینید که با سر ‌فصل‌های آزمون‌های بعدی سازگاری داشته باشد تا بتوانید در کسب نتیجه‌،موفق باشید.

                                                                                                                          سقف زورتو بزن!

یک جلسه مشاوره رایگان با دانشجویان پزشکی

ما توی مکتبستان یک تیم بزرگ از دانشجویان پزشکی داریم که میتونیم تا کنکور بهتون برنامه و مشاوره تلفنی بدیم.

برای آشنایی با خدمات ما یک جلسه میتونیم مشاوره رایگان داشته باشیم.

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، کافیست فرم زیر را پر کنید 

2 دیدگاه برای “برنامه ریزی بهمن ماه،ماهی مهم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود