تخمین رتبه کنکور |همه چیز درباره کنکور تجربی + چه رتبه ای چه رشته ای

با چه رتبه ای چه رشته ای قبول میشم؟

برای اینکه بفهمید با چه رتبه ای و چه درصدی در چه رشته ای قبول می شوید:

این یه پست مفیده برای کنکوری­ های ۱۴۰۰ و اونایی که دوس دارن  بدونن با چه رتبه ای چه رشته ای  و تخمین رتبه کنکور از الان برای قبولی در رشته مورد علاقشون برنامه ریزی داشته باشن. پس با دقت به صحبت هامون توجه کنین.

برای قبولی در کنکور ۱۴۰۰ باید برنامه ریزی دقیقی داشته باشید و روی هدف خودتون متمرکز بشین. خیلی از بچه­ ها از همون روزهای اول دبیرستان رشته مورد علاقشون رو انتخاب میکنن. ولی هیچ اطلاعاتی درباره اون کسب نمیکنن و فقط آرزوی رسیدن به اون رشته رو دارن.

برای موفقیت در کنکور سراسری ۱۴۰۰ باید یه انتخاب درست داشته باشین و از همون روزهای ابتدایی مسیر حرکت خودتون به سمت اون رشته رو مشخص کنین. بنابرین اطلاع از شرایط قبولی تو رشته مورد نظرتون و حداقل درصد های لازم تو هر درس برای رسیدن به رتبه مورد نیاز برای قبولی در اون رشته جزو مهمترین کارهای هست که باید انجام بدید.

 

چطور در مورد رشته مورد علاقم اطلاعات کسب کنم؟

یکی از بهترین راه ها برای آگاهی از رتبه قبولی ها در رشته ها ی مختلف، اطلاع از قبولی دانش آموزان سال قبل و رتبه آن هاست.اینکه از هر منطقه ای, بچه ها نیاز به چه رتبه و ترازی برای قبولی تو رشته مورد نظر شما داشتن و این رتبه و تراز نیاز به چه میانگین درصدی بین دروس عمومی و اختصاصی داشته.

البته هر سال آمار کنکور با توجه به ظرفیت دانشگاه ها و شرایط خاص کنکور در هر سال کمی دستخوش تغییر میشه اما استفاده از آمار قبولی های سال قبل از کنکور شما میتونه دید مناسبی رو برای برنامه ریزی و هدف گذاری تو اون درس مورد نظر به شما بده.

بهترین رشته‌های تجربی + پر درآمدترین رشته های تجربی | بازار کار

یکی از بهترین خدمات کانون فرهنگی آموزش نیز در این زمینه جمع آوری بانک اطلاعاتی غنی قبولی های سال های گذشته است. بانکی که به تازگی به تفکیک دانشگاه های مهم و رشته های پرطرفدار در هر شهر و دانشگاه اماده شده و در دسترس شما عزیزان قرار گرفته است.

برای یک شروع مناسب در کنکور ۱۴۰۰ میتونین با مراجعه به یادگار ماندگار کانون که در این بخش برای شما قرار دادیم متوجه شوید در سال های گذشته داوطلبان مختلف از هر شهر و هر منطقه کشور با چه رتبه ای، چه رشته ای قبول شدند.

این رتبه ها در دو گروه رتبه کشوری و رتبه منطقه بدون اعمال سهمیه برای استفاده شما عزیزان در جدول مربوط به هر دانشگاه قرار گرفته است. همچنین میانگین تراز کانونی هر داوطلب نیز در این دسته بندی لحاظ شده تا دید دقیقی از اختلاف تراز بین آزمون های آزمایشی و کنکور سراسری نیز داشته باشد.

 

تخمین رتبه کنکور

کافی است روی باکس مربوط به رشته مورد علاقه خود کلیک کنید تا فایل های زیر دانلود شوند و به جواب سوال خود در مورد رتبه قبولی ها در رشته ها برسید.

 

با چه رتبه ای در کدام رشته دانشگاه فرهنگیان قبول میشم؟

در این نیز به صورت مجزا و ویژه شرایط برای قبولی در رشته ی دلخواه شما در دانشگاه فرهنگیان قرار گرفته است. طبق این آمار مشخص شده است که دانش آموزان در سال گذشته برای قبولی دررشته دلخواه خود به چند سوال از ۱۰ سوال پاسخ داده اند و چه تراز و رتبه ای لازم برای قبولی در هریک از رشته های دانشگاه فرهنگیان لازم داشته اند.

بهترین رشته‌های تجربی + پر درآمدترین رشته های تجربی | بازار کار

حتما به این نکته هم توجه داشته باشید که رشته های دانشگاه فرهنگیان بر اساس شرایط و قانون بومی گزنی و بومی های استان­ها و محل خدمت ظرفیت بندی شده اند که اطلاعات کامل این قانون در دفترچه کنکور سال ۹۹ به صورت کامل قرار گرفته است.

کافی است روی باکس مربوط به رشته مورد علاقه خود کلیک کنید تا فایل های زیر دانلود شوند و به جواب سوال خود در مورد رتبه قبولی ها در رشته ها برسید.

 

یک جلسه مشاوره تلفنی رایگان راهنمایی کنکور ۱۴۰۰ میخواهید؟

آیا قصد دارید در کنکور ۱۴۰۰ شرکت کنید؟ آیا نیاز به نحوه مطالعه و برنامه ریزی صحیح دارید ؟

مایلید یک جلسه مشاوره رایگان با مشاورین دانشجوی پزشکی و دندان پزشکی ما داشته باشید؟

کافیست همین الان “کنکور ۱۴۰۰” را به ۱۰۰۰۳۴۷ پیامک کنید.

مشاورین ما با شما تماس می گیرند و شما را راهنمایی می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود