دانلود PDF تخمین رتبه کنکور؛ با چه رتبه ای چه رشته ای ؟ کجا قبول میشم ؟

با چه رتبه ای چه رشته ای؟

تخمین رتبه؛ برای اینکه بفهمید با چه رتبه ای و چه درصدی در چه رشته ای قبول می شوید

این یه پست مفیده برای برنامه ریزی کنکور ۱۴۰۱ و اونایی که دوس دارن  بدونن با چه رتبه ای چه رشته ای  و تخمین رتبه کنکور از الان برای قبولی در رشته مورد علاقشون برنامه ریزی داشته باشن. پس با دقت به صحبت هامون توجه کنین.

برای قبولی در کنکور ۱۴۰۱ باید برنامه ریزی دقیقی داشته باشید و روی هدف خودتون متمرکز بشین. خیلی از بچه­ ها از همون روزهای اول دبیرستان رشته مورد علاقشون رو انتخاب میکنن. ولی هیچ اطلاعاتی درباره اون کسب نمیکنن و فقط آرزوی رسیدن به اون رشته رو دارن.

برای موفقیت در کنکور سراسری ۱۴۰۱ باید یه انتخاب درست داشته باشین و از همون روزهای ابتدایی مسیر حرکت خودتون به سمت اون رشته رو مشخص کنین. بنابرین اطلاع از شرایط قبولی تو رشته مورد نظرتون و حداقل درصد های لازم تو هر درس برای رسیدن به رتبه مورد نیاز برای قبولی در اون رشته جزو مهمترین کارهای هست که باید انجام بدید.

چطور در مورد رشته مورد علاقم اطلاعات کسب کنم؟

یکی از بهترین راه ها برای آگاهی از رتبه قبولی ها در رشته ها ی مختلف، ضمن بررسی بودجه بندی کنکور ۱۴۰۱ اطلاع از قبولی دانش آموزان سال قبل و رتبه آن هاست.اینکه از هر منطقه ای, بچه ها نیاز به چه رتبه و ترازی برای قبولی تو رشته مورد نظر شما داشتن و این رتبه و تراز نیاز به چه میانگین درصدی بین دروس عمومی و اختصاصی داشته.

البته هر سال آمار کنکور با توجه به ظرفیت دانشگاه ها و شرایط خاص کنکور در هر سال کمی دستخوش تغییر میشه اما استفاده از آمار قبولی های سال قبل از کنکور شما میتونه دید مناسبی رو برای برنامه ریزی و هدف گذاری تو اون درس مورد نظر به شما بده.

یکی از بهترین خدمات کانون فرهنگی آموزش نیز در این زمینه جمع آوری بانک اطلاعاتی غنی قبولی های سال های گذشته و بهترین منابع کنکور ۱۴۰۱ است. بانکی که به تازگی به تفکیک دانشگاه های مهم و رشته های پرطرفدار در هر شهر و دانشگاه اماده شده و در دسترس شما عزیزان قرار گرفته است.

برای یک شروع مناسب در  کنکور ۱۴۰۱ میتونین با مراجعه به یادگار ماندگار کانون که در این بخش برای شما قرار دادیم متوجه شوید در سال های گذشته داوطلبان مختلف از هر شهر و هر منطقه کشور با چه رتبه ای، چه رشته ای قبول شدند.

این رتبه ها در دو گروه رتبه کشوری و رتبه منطقه بدون اعمال سهمیه برای استفاده شما عزیزان در جدول مربوط به هر دانشگاه قرار گرفته است. همچنین میانگین تراز کانونی هر داوطلب نیز در این دسته بندی لحاظ شده تا دید دقیقی از اختلاف تراز بین آزمون های آزمایشی و کنکور سراسری نیز داشته باشد.

بهترین رشته‌های تجربی + پر درآمدترین رشته های تجربی | بازار کار

با چه رتبه ای چه رشته ای قبول میشم

شما می بینید که دانش آموزان با چه ترازهایی در کانون، موفق به قبولی در رشته به فرض پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی تهران شده اند.
و با توجه به این اطلاعات، قادر خواهید بود رتبه خود را تخمین بزنید.

ما از نرم افزار خاصی استفاده نکرده ایم و شرایط قبولی های سال های پیش را آورده ایم؛ تا خودتان بر اساس داده های واقعی، تحلیل کنید و رتبه تان را تخمین بزنید.
چرا که ممکن است نرم افزار خطایی داشته باشد، اما خود شما اشراف کاملی بر تراز و رتبه خود دارید و با در نظر گرفتن عوامل مختلف تاثیرگذار بر قبولی، می توانید اقدام به تخمین رتبه کنید.

کافی است روی باکس مربوط به رشته مورد علاقه خود کلیک کنید تا فایل های زیر دانلود شوند و به جواب سوال خود در مورد رتبه قبولی ها در رشته ها برسید.

با چه رتبه ای در کدام رشته دانشگاه فرهنگیان قبول میشم؟

در این نیز به صورت مجزا و ویژه شرایط برای قبولی در رشته ی دلخواه شما در دانشگاه فرهنگیان قرار گرفته است. طبق این آمار مشخص شده است که دانش آموزان در سال گذشته برای قبولی دررشته دلخواه خود به چند سوال از ۱۰ سوال پاسخ داده اند و چه تراز و رتبه ای لازم برای قبولی در هریک از رشته های دانشگاه فرهنگیان لازم داشته اند.

حالا که می خواهید بدانید با چه ترازی کجا قبول می شوید، حتما به این نکته هم توجه داشته باشید که رشته های دانشگاه فرهنگیان بر اساس شرایط و قانون بومی گزنی و بومی های استان­ها و محل خدمت ظرفیت بندی شده اند که اطلاعات کامل این قانون در دفترچه کنکور سال ۹۹ به صورت کامل قرار گرفته است.

این تخمین رتبه، واقعی است. شما می توانید زشته قبول شده داوطلبان و رتبه افراد در کنکور سراسری ۹۸ را ببینید.
آزمون سراسری دانشگاه های دولتی

کافی است روی باکس مربوط به رشته مورد علاقه خود کلیک کنید تا فایل های زیر دانلود شوند و به جواب سوال خود در مورد رتبه قبولی ها در رشته ها برسید.

یک جلسه مشاوره تلفنی رایگان راهنمایی کنکور ۱۴۰۱ میخواهید؟ آیا قصد دارید در کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنید؟ آیا نیاز به نحوه مطالعه و برنامه ریزی صحیح دارید ؟ مایلید یک جلسه مشاوره رایگان با مشاورین دانشجوی پزشکی و دندان پزشکی ما داشته باشید؟

با چه رتبه ای چه رشته ای دانشگاه فرهنگیان قبول میشم ؟

کافیست همین الان “کنکور ۱۴۰۱” را به ۱۰۰۰۳۴۷ پیامک کنید. مشاورین ما با شما تماس می گیرند و شما را راهنمایی می کنند.

بهترین رشته‌های تجربی + پر درآمدترین رشته های تجربی | بازار کار

داوطلبانی که در حال آماده شدن برای کنکور سال ۱۴۰۱ هستند اغلب سؤالاتی در زمینه رتبه، رشته تحصیلی، دانشگاه و … برایشان مطرح می‌شود؛ اینکه با چه رتبه‌ای چه رشته‌ای و در چه دانشگاهی امکان قبولی آنها بیشتر خواهد بود؟

بنابراین داوطلبان کنکور ۱۴۰۱ در هر کدام از رشته‌های تحصیلی ریاضی، تجربی، انسانی، زبان و هنر علاوه بر اینکه خود را برای این آزمون آماده می‌کنند باید درباره تعداد شرکت کنندگان کنکور ۱۴۰۱ نیز اطلاعاتی داشته باشند.

همچنین آگاهی از اینکه در سطح کشور و در سطح سهمیه قرار است با چه تعداد شرکت کنندگان رقابت نماید باعث می‌شود تا بتواند با برنامه ریزی شانس قبولی خود را در این آزمون بالا ببرد.
از جمله سؤالاتی که احتمال دارد برای داوطلبان کنکور ۱۴۰۱ پیش بیاید، سؤالات زیر خواهد بود:

  • چه درصدی چه رتبه‌ای؟
  • یکی از سؤالات متداول داوطلبان کنکور سال آینده این است که با چه درصدی چه رتبه ای را در کنکور کسب خواهند کرد؟

شما می‌توانید به راحتی برای پاسخ به این سؤال، کارنامه داوطلبان سال‌های قبل را مشاهده نموده و با در نظر گرفتن درصد هر کدام از دروس موجود در کارنامه آنها، حدود آن رتبه را مشخص نمایید.

تخمین رشته قبولی با رتبه چگونه است؟

تمام داوطلبان آزمون سراسری پس از دریافت اعلام نتایج اولیه کنکور می‌توانند به تخمین رشته قبولی با رتبه کسب شده خود بپردازند  و از بابت اینکه با چه رتبه ای چه رشته ای می توانند قبول شوند تا حدی اطلاع پیدا کنند. برای این کار می‌توانند به رتبه‌ها و درصدهای دروس داوطلبان کنکور سال‌های قبل مراجعه نمایند.

همچنین تخمین رشته قبولی با رتبه گاج نیز یکی دیگر از راه‌کارهایی است که از طریق آن داوطلبان می‌توانند بر اساس آن متوجه شوند با رتبه‌ای که دارند در کدام دانشگاه چه رشته‌ای را قبول خواهند شد.

با چه رتبه ای کجا قبول میشم؟

داوطلبان در هر گروه آزمایشی پس از شرکت در کنکور سراسری و اعلام نتایج اولیه اغلب به دنبال اطلاعاتی هستند تا از طریق آنها بتوانند انتخاب رشته خود را طوری تعیین کنند که شانس قبولی آنها در رشته مورد نظرشان بالاتر برود.

اما مسئله مهم این است که انتخاب رشته و دانشگاه جهت ادامه تحصیل بستگی به رتبه کسب شده آنها در آزمون سراسری دارد.بنابراین در مرحله اول باید مشخص شود که داوطلب در کنکور سراسری چه رتبه‌ای را کسب نموده است؟ همچنین رتبه دریافتی توسط داوطلب به گروه آزمایشی او نیز بستگی دارد.

به‌عنوان‌مثال می‌توان به دو رتبه ۱۰ هزار و ۳۰ هزار در گروه انسانی اشاره نمود.داوطلب با کسب رتبه ۱۰ هزار با این سؤال مواجه است که با رتبه ۱۰۰۰۰ انسانی کجا قبول میشم؟ همچنین داوطلبی که رتبه ۳۰ هزار را در آزمون سراسری کسب کرده است از خود می‌پرسد با رتبه ۳۰۰۰۰ انسانی کجا قبول میشم؟ پاسخ به این دو سؤال کاملاً متفاوت خواهد بود.

بهترین رشته‌های تجربی + پر درآمدترین رشته های تجربی | بازار کار

همان طور که می‌دانید رقابت میان داوطلبان گروه آزمایشی انسانی در کنکور سراسری بسیار بالا است بنابراین این دو داوطلب باید بر اساس رتبه‌ای که در آزمون سراسری کسب نموده‌اند در لیست رشته‌ها و دانشگاه‌ها، با نهایت دقت با توجه به ظرفیت دانشگاه‌ها انتخاب درستی برای رشته مورد نظر خود داشته باشند.

با رتبه ۲۰۰۰۰ کجا قبول میشم؟

در پاسخ به این سؤال باید گفت در ابتدا نیاز است مشخص شود که این رتبه مربوط به رتبه کشوری است یا سهمیه‌ای؟ همچنین ظرفیت‌های اختصاص داده شده به دانشگاه‌ها نیز متفاوت است و شانس قبولی دو داوطلب با رتبه ۲۰ هزار کاملاً فرق می‌کند. علاوه بر این کسب رتبه ۲۰ هزار در هرکدام از گروه‌های آزمایشی نتیجه متفاوتی خواهد داشت.

با چه رتبه ای چه رشته ای با رتبه 30000 تجربی کجا قبول میشم؟

با رتبه ۳۰۰۰۰ تجربی کجا قبول میشم؟

سهمیه داوطلبان رشته تجربی که در کنکور سراسری رتبه ۳۰ هزار را کسب نموده‌اند، به صورت زیر است:

  •  سهمیه منطقه یک

این سهمیه شامل ۹۳۴۳۷ نفر است که در این میان دریافت رتبه ۳۰ هزار یعنی نسبت به ۶۰ هزار نفر بعدی دارای رتبه بهتری است و شانس پذیرش وی بالاتر خواهد بود، اما قبولی در رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی با این رتبه بسیار پایین است.

  •  سهمیه منطقه دو

در این سهمیه تعداد داوطلبان در این رشته ۱۹۶۵۳۹ نفر هستند و داوطلب با رتبه ۳۰ هزار در این سهمیه از ۱۶۰ هزار نفر بعدی جلوتر بوده و شانس قبولی بیشتری در رشته‌ها را خواهد داشت.

  •  سهمیه منطقه سه

در این سهمیه تعداد ۲۱۶۹۳۲ نفر با هم در حال رقابت هستند اما احتمال قبولی در رشته‌های برتر گروه تجربی بسیار پایین است. داوطلب با کسب رتبه ۳۰ هزار در این سهمیه احتمال قبول شدن در تعدادی از رشته‌های پیراپزشکی در دانشگاه‌های روزانه را خواهد داشت.

لیست رشته‌های تجربی با رتبه مورد نیاز

لیست رشته های تجربی با رتبه مورد نیاز

شاخه‌های پزشکی و پیراپزشکی در کنکور تجربی نسبت به رشته‌های دیگر بیشتر مورد توجه داوطلبان این گروه آزمایشی در آزمون سراسری کنکور قرار می‌گیرد. علاوه بر این رشته‌های دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه امنیت اطلاعات نیز از جمله رشته‌های پرطرف‌دار محسوب می‌شود؛ بنابراین می‌توان گفت پذیرش و شانس قبولی در این رشته‌ها نسبت به سایر رشته‌های کنکور تجربی سخت‌تر است.

بنابراین شما می‌توانید بر اساس رتبه‌ای که در آزمون سراسری کسب نموده‌اید، از لیست رشته‌های تجربی با توجه به رتبه خود اقدام به انتخاب رشته و دانشگاه نمایید.

یک جلسه مشاوره رایگان با دانشجویان پزشکی

ما توی مکتبستان یک تیم بزرگ از دانشجویان پزشکی داریم که میتونیم تا کنکور بهتون برنامه و مشاوره تلفنی بدیم.

برای آشنایی با خدمات ما یک جلسه میتونیم مشاوره رایگان داشته باشیم.

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، کافیست فرم زیر را پر کنید 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود