دانلود جزوه شیمی دوازدهم رشته تجربی | تمامی فصل ها ۱ تا ۴ رایگان

جزوه شیمی دوازدهم

دانلود جزوه شیمی دوازدهم

شیمی کنکور همیشه و همه دوره ها یکی از اصلی ترین دروس رشته تجربی بوده و هست.گروه آموزش مکتبستان برای شما در قالب فایل های جداگانه، تمام فصل های مربوط به درس شیمی دوازدهم رو آماده کرده. تو داوطلب عزیز کنکور ۱۴۰۱ می تونی در ادامه همین صفحه تمام جزوات مربوط به درس جزوه شیمی دوازدهم رو در قالب فایل های جداگانه و به صورت کاملا رایگان از باکس های دانلود دریافت کنی و برای تسلط بهتر به درس شیمی دوازدهم از اونها استفاده کنی.

همانطور که می دانید جزوه  کنکوری شیمی دوازدهم در ۴ فصل تالیف شده است که متناسب با ۴ فصل شیمی دوازدهم می باشد.

حالا با ما یعنی تیم مکتبستان فصل به فصل پیش برید تا یک آرشیو کامل برای جزوه شیمی پایه دوازدهم برای خودتون جمع آوری کنین.

جزوه این قسمت به صورت گزینشی از جزوات سرکار خانم اکرم ترابی می­باشد که برای شما تنظیم شده و آماده دانلود می باشد.

فصل بندی این جزوات مطابق با کتاب شیمی دوازدهم و به این صورت می باشد.

 

فصل اول : مولکول ها در خدمت تندرستی

مولکول ها در خدمت تندرستی که فصل اول از شیمی دوازدهم می­باشد به صورت کلی پیرامون ساختار اتم صحبت میکند. در ابتدای این فصل به صورت جامع پیرامون مبحث صابون ها و شوینده ها و چگونگی عملکرد هریک صحبت شده و فرمول شیمیایی هریک نیز به صورت مجزا مورد بررسی قرار گرفته است. در ادامه این فصل انواع نیروی جاذبه بین اتم ها و مولکول ها تحلیل شده است. در بخش سوم این فصل مبحث اسید ها و بازها که از قسمت های تست خیز و پرسوال کنکور ۱۴۰۰ نیز میباشد به صورت جامع مورد بررسی قرار گرفته است و قدرت و خاصیت اسیدی عناصر مختلف نیز برای شما بیان می شود.

نکات کنکوری و ترکیبی جزوه فصل اول شیمی دوازدهم تجربی، مقدمه ای پایه ای و اصولی می باشد که شما با یادگیری کامل آن می توانید باقی فصل های شیمی دوازدهم را بهتر یاد بگیرید.

جزوه شیمی دوازدهم فصل اول با توجه به سوالات دشوارتری که در بودجه بندی کنکور ۱۴۰۱ به خود اختصاص می دهد معمولا درصد خطای بالایی را به خود اختصاص میدهد و از همین رو باید به شدت مورد توجه قرار گیرد.

فرمت: PDF

حجم: ۱۲ مگابایت

دانلود

 

فصل دوم : آسایش و رفاه در سایه شیمی

آسایش و رفاه در سایه شیمی که فصل دوم از شیمی دوازدهم می باشد نکاتی مهمی را درباره ویژگی های هر عنصر و نحوه قرار گرفتن آن ها در جدول تناوبی بیان کرده است.

این فصل با توجه به تعداد سوالات کنکوری که به خود اختصاص می­دهد اهمیت بسیار بیشتری نسبت به فصل اول دارد. در این فصل ابتدا الکتروشیمی و واکنش های اکسایش و کاهش به صورت کامل مورد بررسی قرار می­گیرد. در ادامه نیز به تحلیل موازنه معادلات یونی به صورت جزئی پرداخته شده است. همچنین در این فصل نکاتی پیرامون محاسبه عدد اکسایش با استفاده از ساختار لوئیس نیز مطرح شده است.

جزوه شیمی دوازدهم فصل دوم با تمامی نکاتی که در کنکور ۱۴۰۱ به کمک شما خواهد آمد, به صورت کامل برای شما قرار گرفته است.

فرمت: PDF

حجم: ۵ مگابایت

دانلود

 

فصل سوم : شیمی جلوه ای از هنر، زیبایی و ماندگاری

شیمی جلوه ای از هنر, زیبایی و ماندگاری عنوان فصل سوم شیمی دوازدهم می­باشد و از فصل های به نسبت ساده کتاب درسی شیمی به شمار می رود. در این فصل  ابتدا جامدات کوالانسی و انواع مختلف آن ها با ساختمان های مجزا به صورت کامل تحلیل می­شود و در ادامه نکات خوبی درباره ویژگی های سیلیس, گرافیت و الماس برای شما بیان می گردد. در ادامه نیز درباره گرافن و ترکیبات مولکولی مختل توضیحاتی مطرح شده است.

این فصل یکی از فصل های ساده و در عین حال حاوی نکات مفهومی در مورد ترکیبات مولکولی و پیوندها و نیروهای شیمیایی بین ذرات است که پیشنهاد می شود چند بار به دقت مورد مطالعه قرار گیرد و با جزئیات مورد بررسی واقع شود. این فصل مانند فصل های دیگر شیمی دوازدهم نکات مفهومی و مهمی دارد و با توجه به حجم مناسب مطالبی که دارد, مورد استقبال دانش آموزان در برنامه ریزی مطالعاتی کنکور ۱۴۰۰ قرار خواهد گرفت.

فرمت: PDF

حجم: ۴ مگابایت

دانلود

 

فصل چهارم : شیمی راهی به سوی آینده ای روشن تر

شیمی راهی به سوی آینده­ای روشن تر عنوان فصل چهارم شیمی دوازدهم می­باشد.

در این فصل ابتدا به انرژی فعال سازی در واکنش های شیمیایی و محاسبات گرمای واکنش پرداخته می­شود که بخش بسیار مهم و قابل توجهی برای کنکور ۱۴۰۰ است. در ادامه این فصل مزایای استفاده از کاتالیزگر ها و مبدل های کاتالیستی با جزئیات دقیق مورد بررسی قرار میگیرد که برای کنکور ۱۴۰۱ از اهمیت زیادی برخوردار است. در بخش انتهائی این فصل آمونیاک و تغییر حجم سامانه در تعادل های گازی نیز مورد تحلیل واقع شده است. در انتهای این فصل گروه های عاملی و مولکولهای عالی تحلیل شده اند و مواردی پیرامون پیوندهای کوالانسی نیز برای شما بیان شده.

این فصل یکی از تست خیز ترین و پر نکته ترین مباحث شیمی در کنکور می­باشد و نیازمند توجه و بررسی دقیق توسط شما عزیزان است.

فرمت: PDF

حجم: ۴ مگابایت

دانلود

 

یک جلسه مشاوره رایگان با دانشجویان پزشکی

ما توی مکتبستان یک تیم بزرگ از دانشجویان پزشکی داریم که میتونیم تا کنکور بهتون برنامه و مشاوره تلفنی بدیم.

برای آشنایی با خدمات ما یک جلسه میتونیم مشاوره رایگان داشته باشیم.

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، کافیست فرم زیر را پر کنید 

6 دیدگاه برای “دانلود جزوه شیمی دوازدهم رشته تجربی | تمامی فصل ها ۱ تا ۴ رایگان

  • مشاور ارشد مکتبستان گفته:

   سلام دوست عزیز
   دانلود رایگان جزوه شیمی دوازدهم و جزوه کامل شیمی دوازدهم اکرم ترابی در سایت وجود دارد.

  • مشاور ارشد مکتبستان گفته:

   سلام دوست عزیز
   دانلود جزوه شیمی دوازدهم برای امتحان نهایی و جزوه شیمی دوازدهم اکرم ترابی از مقاله وجود دارد.

  • مشاور ارشد مکتبستان گفته:

   سلام دوست عزیز
   پاسخ جزوه شیمی دوازدهم اکرم ترابی و درسنامه شیمی دوازدهم تجربی در مقاله وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود