زمان برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۱ + جزییات کامل | تاریخ کنکور ۱۴۰۱

تاریخ کنکور 1401 چه زمانی است

تاریخ کنکور ۱۴۰۱ چه زمانی است و چه اتفاقی می‌افتد؟

کنکور ۹۹ با تمام فراز و نشیب‌هایش گذشت و اکنون کنکور ۱۴۰۱ پیش روی داوطلبان سخت‌کوش کنکوری قرار دارد. شیوع ویروس کرونا تغییرات زیادی را در تاریخ کنکور ۱۴۰۱ و شرایط معمول مدارس و کلاس‌های کنکور ایجاد کرد.

فراگیری دروس به‌صورت مجازی و غیرحضوری، به نوعی توفیقی اجباری برای دانش آموزان تبدیل شد و درعین‌حال بر دغدغه‌ی داوطلبان کنکور افزود. با توجه به دغدغه‌هایی که داوطلبین کنکور ۹۹ درباره‌ی تاریخ برگزاری کنکور تجربه کرده‌اند، مسلماً برای داوطلبان کنکور ۱۴۰۱ این پرسش ایجاد می‌شود که تاریخ برگزاری کنکور ۱۴۰۱ چه زمانی خواهد بود؟

تاریخ برگزاری کنکور ۱۴۰۱ چه زمانی و توسط کدام نهاد اعلام خواهد شد؟

آیا باز هم قرار است کنکور به تعویق بیفتد و یک ماه دیرتر از زمان معمول برگزار شود؟

آیا با توجه به بیماری کرونا احتمال حذف کنکور ۱۴۰۱ وجود دارد؟

در این مقاله قصد داریم به بررسی پاسخ‌های احتمالی این پرسش‌ها بپردازیم. با مکتبستان همراه باشید.

 

دیر و زود دارد، اما سوخت‌وسوز ندارد!

همه‌ی ما شاهد دردسرهای برگزاری کنکور ۹۹ بوده‌ایم، از رعایت پروتکل‌های محتاطانه بگیرید تا نگرانی والدین برای سلامتی فرزندانشان؛ اما با وجود تمام خطرات احتمالی از جانب بیماری کرونا، این آزمون پر چالش برگزار شد. بدیهی است که عدم برگزاری کنکور ۱۴۰۱ بسیار دور از انتظار است.

احتمال اینکه تاریخ برگزاری کنکور ۱۴۰۱ همانند کنکور ۹۹ به تعویق بیفتد وجود دارد؛ اما حذف و عدم برگزاری آن هرگز؛ چراکه کووید ۱۹ نمی‌تواند برای بار دوم تاثیری بر اصل برگزاری کنکور ایجاد کند. البته واقعاً گاهی شرایط طوری رقم می‌خورد که خارج از انتظار ماست.

ممکن است شرایط به‌قدری بحرانی‌تر از زمان کنونی شود که مسئولان از برگزاری کنکور ۱۴۰۱ منصرف شوند؛ بنابراین داوطلبان باید همه‌ی جوانب ممکن و احتمالی را در نظر بگیرند و خود را برای هر چیزی آماده کنند. هرچند چنین احتمالی بسیار بسیار کم و نزدیک به صفر است!

بهترین رشته‌های تجربی + پر درآمدترین رشته های تجربی | بازار کار

 

اگر تعویقی در کار باشد، این تعویق چند روزه خواهد بود؟

به نظر می‌رسد اگر هم موضوع تعویق کنکور ۱۴۰۱ مطرح باشد، این تعویق بیشتر از یک یا یک ماه و نیم نباشد؛ پس از اعلام تعویق یک ماهه‌ی کنکور ۹۹، بحث تعویق مجدد و برگزاری آن در اوایل مهرماه در مجلس مطرح شد. البته هدف از اعمال تعویق مجدد، فراهم شدن بستر مناسب برای معتدل شدن هوا به جهت استفاده از ماسک و راحتی داوطلبان بود؛ اما بااین‌حال این طرح مردود شد. کنکور هر ساله در شرایط عادی، تیر ماه برگزار می‌شود.

مسلماً اگر تعویقی هم صورت نگیرد، تاریخ برگزاری کنکور ۱۴۰۱ زودتر از تیرماه نخواهد بود. با این وجود، با توجه به غیرقابل‌پیش‌بینی بودن شرایط، نمی‌توان با قطعیت درباره‌ی اعمال تعویق یا عدم تعویق تاریخ برگزاری کنکور ۱۴۰۱ صحبت کرد.

آزمون مجازی

کنکور ۱۴۰۱ مجازی خواهد بود؟

در زمینه‌ی تحصیلی، کنکور یک رقابت عادلانه تلقی می‌شود. اگر قرار باشد این آزمون مجازی برگزار شود و بستر انواع تقلب‌ها برای داوطلبین فراهم شود، تفاوتی در نتایج حاصله‌ی داوطلبین ایجاد نخواهد شد و در این صورت دیگر رقابت معنا پیدا نمی‌کند؛ به‌خصوص که بسیاری از داوطلبان و والدینشان برگزاری کنکور ۹۹ را به‌صورت مجازی درخواست کرده بودند که البته درخواستشان رد شد. بنا بر شواهد موجود انتظار نمی‌رود کنکور ۱۴۰۱ حتی با بحرانی‌تر شدن شرایط به‌صورت مجازی برگزار شود.

 

مشورت با مشاور خوب

مشاوره کنکور ۱۴۰۱ حالا می‌تواند بیشتر از هر زمان دیگری به داوطلبان کمک کند. با توجه به شرایط کرونا، وجود یک مشاور خوب و کار بلد می‌تواند به مدیریت برنامه‌ریزی‌ها بسیار کمک کند؛ چراکه برنامه‌ریزی برای کنکور به‌خودی‌خود، در شرایط عادی و معمول برای عده‌ای از داوطلبان سخت محسوب می‌شد، چه برسد به اینکه شرایط ظاهراً سخت‌تر و فراگیری دروس غیرمعمول‌تر شود.

معرفی رشته بیوتکنولوژی و اعضای مصنوعی در کنکور 1401

مشورت با مشاور نه‌تنها از لحاظ مدیریت اصول کنکور، بلکه از نظر روحی نیز می‌تواند کمک‌حال داوطلب باشد.

داوطلبان کنکور ۹۹ شاهد تغییر مداوم تاریخ برگزاری کنکور بوده و به نوعی از این جنبه، تنش روحی سختی را تجربه کردند. یقیناً با احتمال تکرار این وضعیت در تاریخ برگزاری کنکور ۱۴۰۱، حضور مشاور برای داوطلبان، به لحاظ حفظ اعتمادبه‌نفس، آرامش ذهنی و دوری از همهمه‌ی شایعات و ناامیدی‌ها، بسیار مفید و کارآمد است.

 

تعویق در تاریخ برگزاری کنکور ۱۴۰۱ مزیت است یا عیب؟

تعویق در تاریخ برگزاری کنکور ۱۴۰۱ می‌تواند برای بسیاری از داوطلبان، علی‌الخصوص برای کسانی که در آزمون‌های آزمایشی جزو رتبه‌های برتر بوده‌اند و درصدهای بالایی را در دروس مختلف کسب کرده‌اند، نوعی عیب باشد؛ چراکه اصولاً برنامه‌ی این دسته از افراد در روند کنکور با نظم و ترتیب پیش می‌رود و ایجاد هرگونه تغییر در روند برنامه‌هایشان، احتمالاً از دست دادن روحیه و عدم مدیریت روند گذشته را موجب می‌شود.

عده‌ی زیادی از داوطلبان با تغییر تاریخ برگزاری کنکور، از  مسیر درستی که در طول سال به‌منظور موفقیت در کنکور پیش گرفته‌اند، منحرف می‌شوند و کنکور برایشان به نوعی، تمام می‌شود.

تاریخ برگزاری کنکور

تاریخ برگزاری کنکور ۱۴۰۱ را کدام نهاد اعلام می‌کند؟

در سال گذشته  که پای مهمان ناخوانده، یعنی ویروس کرونا، در میان نبود، وظیفه‌ی تعیین زمان و تاریخ برگزاری کنکور بر عهده‌ی سازمان سنجش بود. اما با تغییر شرایط، تصمیم‌گیری مبنی بر تاریخ برگزاری کنکور علاوه بر سازمان سنجش با دخالت وزارت بهداشت و سایر نهادهای ذی‌صلاح کشور صورت می‌گیرد.

درنهایت داوطلبان می‌بایست اخبار مربوط به کنکور را فقط از طریق سازمان سنجش پیگیری کنند و به‌هیچ‌وجه خود را درگیر شایعات نکنند.

شرايط و ضوابط پذيرش دانشجو براي دانشگاه فرهنگيان

درنهایت تاریخ برگزاری کنکور هرچه باشد، چه با تعویق و چه نه، داوطلبان  می‌بایست با برنامه‌ریزی درست و منطقی و حفظ روحیه، روال معقول و طبیعی  مطالعه‌ی دروس را همانند دوران پیش از انتشار ویروس کووید ۱۹ پیش بگیرند و نباید اجازه دهند هرگونه تغییر در مسیر کنکور، خللی در اهدافشان ایجاد کند.

یک داوطلب سخت‌کوش در هر شرایطی که باشد، هرگز از برنامه و تلاشش دست نمی‌کشد. مکتبستان برای همه‌ی شما آرزوی موفقیت و سربلندی دارد.

برخی از سوالات متداول

برگزاری کنکور ۱۴۰۱ چه زمانی است ؟

کنکور ۹۹ با تمام فراز و نشیب‌هایش گذشت و اکنون کنکور ۱۴۰۱ پیش روی داوطلبان سخت‌کوش کنکوری قرار دارد. شیوع ویروس کرونا تغییرات زیادی را در شرایط معمول مدارس و کلاس‌های کنکور ایجاد کرد

آیا کنکور ۱۴۰۱ مجازی خواهد بود؟

در زمینه‌ی تحصیلی، کنکور یک رقابت عادلانه تلقی می‌شود.در این مقاله به بررسی این موضوع میپردازیم

تاریخ برگزاری کنکور ۱۴۰۱ را کدام نهاد اعلام می‌کند؟

در سال گذشته که پای مهمان ناخوانده، یعنی ویروس کرونا، در میان نبود، وظیفه‌ی تعیین زمان و تاریخ برگزاری کنکور بر عهده‌ی سازمان سنجش بود.

یک جلسه مشاوره رایگان با دانشجویان پزشکی

ما توی مکتبستان یک تیم بزرگ از دانشجویان پزشکی داریم که میتونیم تا کنکور بهتون برنامه و مشاوره تلفنی بدیم.

برای آشنایی با خدمات ما یک جلسه میتونیم مشاوره رایگان داشته باشیم.

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، کافیست فرم زیر را پر کنید 

12 دیدگاه برای “زمان برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۱ + جزییات کامل | تاریخ کنکور ۱۴۰۱

  • مشاور ارشد مکتبستان گفته:

   سلام دوست عزیز
   احتمال عقب افتادن کنکور ۱۴۰۰ همانند کنکور ۹۹ وجود دارد؛ اما حذف و عدم برگزاری آن هرگز؛

  • مشاور ارشد مکتبستان گفته:

   سلام دوست عزیز
   احتمال تعویق کنکور سراسری ۱۴۰۰ همانند کنکور ۹۹ وجود دارد؛ اما حذف و عدم برگزاری آن هرگز؛

  • مشاور ارشد مکتبستان گفته:

   سلام دوست عزیز
   امکان تعویق کنکور ۱۴۰۰ همانند کنکور ۹۹ وجود دارد؛ اما حذف و عدم برگزاری آن هرگز؛

 1. روژان گفته:

  سلام. بنظرم باتوجه به شرایط کرونای انگلیسی در کشور تعویق کنکور ۱۴۰۰ باید انجام شه چون سلامتی بچه ها و خانواده شون از هر چیزی مهمتره و اصلا نباید ریسک کرد .سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود