آزمون آزمایشی

آزمون آزمایشی
آزمون آزمایشی

آزمون آزمایشی

با سلام خدمت مکتبستانی های عزیز
این روزها خیلی از داوطلب ها میپرسن که کدوم آزمون ازمایشی شرکت کنیم بهتره؟ معیارهای یک آزمون آزمایشی خوب چیه؟
در پاسخ به این سوال عرض کنم که بایستی این چند معیاری رو که براتون در ادامه این مقاله قرار دادم، توجه کنید و تا بتونید به خوبی تصمیم گیری کنید.

قدمت آزمون آزمایشی :

تجربه نشون داده که قدمت آزمون آزمایشی باعث میشود تا در طول مدت زمان طولانی، اشکالات برنامه های راهبردی آزمون ها مشخص شود و ما با برنامه ی راهبردی کم نقص تر، کامل تر و کاربردی تری رو به رو باشیم.
طبیعتا موسسات نوپا و کم تجربه ، از نقطه نظر این معیار، نمره ی قبولی رو کسب نمیکنند .

جامعه آماری آزمون آزمایشی :

جامعه ی آماری یکی دیگه از پارامتر های مهم تو انتخاب آزمون آزمایشی تلقی میشود.
جامعه ی آماری بالا باعث میشود که نتیجه ی کسب شده به نتیجه ی کنکورتون نزدیک تر باشد. در ارتباط با این پارامتر خاص ، آزمون قلم چی از جمله آزمون هایی هستش که به طور میانگین ، جامعه آماری بالاتری نسبت به سایر آزمون ها دارد.

کیفیت تست های آزمون آزمایشی :

کیفیت تست ها در آزمون های آزمایشی ، تحت عنوان نزدیکی سوالات آزمون های آزمایشی به سوالات کنکور، از نظر میزان سختی و تیپ سوالات تعریف میشود.
گاهی اوقات برخی از مؤسسات به عنوان مثال میگویند که ۸۲ درصد سوالات کنکور سال گذشته، در آزمون های آزمایشی در طول سال این مؤسسات بوده و تکرار شده؛ در صورتی که این آمار غلط است و باید این موضوع رو خاطرنشان کرد که منظور این نیست که سوالات پیشگویی شده ، بلکه فقط تیپ سوالات کنکور ، در آزمون های آزمایشی یک مؤسسه ی خاص بوده که این امر کار سختی نیست. و معمولا این پیش بینی رو دبیرها و مدرس ها هم میتونن انجام بدن و یا با بررسی دقیق سوالات کنکور های ۱۰ سال اخیر، به این درک میتونیم دست پیدا کنیم و پیش بینی هایی انجام بدیم !

مشاهده مقاله  نحوه مطالعه دروس عمومی در ماه های انتهایی کنکور

در ارتباط با پارامتر کیفیت سوال ، آزمون گزینه دو و سنجش در مقایسه با آزمون های دیگه، بهتر کار کردند.

برنامه راهبردی آزمون آزمایشی ( نقشه ی راه در طول یکسال):

این پارامتر از دیدگاه مشاوران، به عنوان مهمترین پارامتر در انتخاب آزمون تلقی میشود. در این پارامتر آزمون قلم چی از تمامی آزمون های دیگر بهتر است.
این پارامتر به قسمت های جزئی تری که در پایین ذکر کردیم، تقسیم بندی میشود:

تعداد آزمون های آزمایشی :

در این پارامتر آزمون قلم چی با برگزاری بیشترین آزمون آزمایشی (هر دو هفته یک بار) از تمامی آزمون های دیگر بهتر عمل کرده است.

بودجه بندی مخصوص به هر آزمون :

در این پارامتر نیز آزمون آزمایشی قلم چی به دلیل داشتن تعداد آزمون بیشتر بهتر عمل کرده و توانسته مطالب رو به خوبی در طول آزمون های دو هفته ای پخش کند.

دوره و مرور های در طول سال :

در این پارامتر نیز آزمون قلمچی به دلیل داشتن آزمون های بیشتر ، فرصت بیشتری برای قرار دادن دوره و مرور پیدا کرده است .

رعایت کردن پیش نیاز ها:

یکی از مهمترین پارامتر ها در قسمت برنامه راهبردی همین موضوع است. در این معیار، آزمون گزینه دو با آزمون قلم چی یکسان عمل کرده و تفاوت چندانی بین آن ها نیست.

مبحثی کار کردن:

این پارامتر نیز از موضوعات مورد بحث است که هم آزمون گزینه دو و هم آزمون قلم چی در این پارامتر نه خیلی قوی عمل کردن و نه خیلی ضعیف و تا حدودی این موضوع را رعایت کرده اند.

هزینه:

در ارتباط با این موضوع ، آزمون قلم چی دارای بیشترین هزینه و خدمات جانبی است؛ آزمون گزینه دو هم در رده ی دوم و آزمون سنجش هم مناسب ترین هزینه رو دریافت میکنند . برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله هزینه آزمون های گاج VS هزینه آزمون های قلم چی مراجعه کنید.

دوستان کنکوری
اگه مایلین دانشجویان پزشکی برای تک تک روزهای شما برنامه ریزی کنن و بهتون راه درست درس خوندن و درست آزمون دادن و … رو آموزش بدن ، عبارت “مشاوره” رو به ۳۰۰۰۷۰۰۴۹۰ ارسال کنید تا راهنماییتون کنیم .

یک جلسه مشاوره رایگان با دانشجویان پزشکی

ما توی مکتبستان یک تیم بزرگ از دانشجویان پزشکی داریم که میتونیم تا کنکور بهتون برنامه و مشاوره تلفنی بدیم.

برای آشنایی با خدمات ما یک جلسه میتونیم مشاوره رایگان داشته باشیم.

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، کافیست فرم زیر را پر کنید 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، کافیست فرم زیر را پر کنید 

محصولات مکتبستان
دریافت لینک دانلود