شرایط و معدل لازم برای انتخاب رشته تجربی پایه نهم

معدل لازم برای انتخاب رشته تجربی پایه نهم به دهم

قبلا مطالب زیادی توی دسته بندی معرفی رشته پزشکی قرار دادیم تا بتونید راحت تر و دقیقتر تصمیمتون رو بگیرید و حالا شما به این مرحله رسیدید که پایه نهم بودید و دارید برای پایه دهم ثبت نام میکنید و میخواید برید رشته تجربی ولی باید یک سری شرایط رو داشته باشید چون به دلیل استقبال زیاد از این رشته قبولی در آن کمی سخت شده و شما نیاز دارید تا چند مورد رو حتمی انجام داده باشید تا بتونید برای انتخاب رشته تجربی ثبت نام کنید مثل شرط معدل و نمرات و همچنین نظر مشاور و معلم شما که در زیر به صورت کامل به شرح همه آن ها پرداختیم و توصیه میکنم ۱۰ دقیقه بزارید و کامل در مورد شروط انتخاب رشته تجربی مطالعه کنید.

شرایط و معدل لازم برای انتخاب رشته تجربی پایه نهم

مزایای انتخاب رشته تجربی 

رشته تجربی دروازه ورود شما به رشته های فوق العاده دانشگاهی می باشد رشته هایی که همه آرزوی آن را دارند و این امکان برای شما فراهم میشه تا بتونید در دانشگاه رشته های عالی ای رو تحصیل کنید و همین دلیل محبوبیت رشته تجربی هست.

از بهترین رشته های دانشگاهی رشته تجربی وقتی که شما به رشته تجربی بروید میشه به زيست شناسي، پزشكي، دندانپزشکی، پرستاری، فیزیوتراپی، بینایی سنجی، اتاق عمل، تغذیه، بهداشت، كشاورزی، داروسازی و شيمی و … اشاره کرد.

دلیل اینکه قبولی در رشته تجربی شرایط خاصی دارد هم همین هست که به دلیل خوب بودن رشته های آن محبوبیت بالا و درخواست بالا داره و دانشگاه ها محدودیت قبولی داوطلب دارند برای همین هر کسی نمیتونه رشته تجربی قبول بشه.

شرط معدل و نمره برای انتخاب رشته علوم تجربی

برای قبولی در رشته تجربی شما باید حتمی شرایط آن را داشته باشید تا تازه در بین متقاضیان بتونید جا بگیرید و شانس قبولی در این رشته ارزشمند رو کسب کنید.

حداقل معدل لازم برای انتخاب رشته تجربی

حداقل نمره درس علوم تجربی شما باید ۱۴ و حداقل نمره درس ریاضی شما باید حداقل ۱۳ باشه چون این دو درس اصلی برای ادامه این رشته هست.

شرط نمرات برای انتخاب رشته تجربی

نمرات علوم تجربی و ریاضی سه سال اول شما یعنی هفتم و هشتم و نهم با ضریب ۳ حساب میشه.

جمع نمره علوم تجربی سال هفتم و هشتم و نهم شما در خرداد یا شهریور نباید کمتر از ۴۲ باشه و همین شرایط برای درس ریاضی نیز وجود دارد.

برای دیدن سایز بزرگ تصویر روی آن کلیک کنید

چرا بعضی ها حتی با معدل بالا نتونستن در رشته تجربی قبول بشن ؟

دلیل این اتفاق این هست که مناطق مختلف دارای سهمیه های متفاوتی هستن و ممکن هست یک منطقه با ظرفیت ۲۰۰ نفر رشته تجربی باعث بشه که حتی دانش آموزانی با معدل ۱۸ نیز نتونن به رشته تجربی برن ولی ممکن هست شما جزو خوش شانس ها باشید و منطقه شما ظرفیت ۸۰۰ نفر داشته باشه و حتی با معدل ۱۵ هم بتونید به رشته تجربی برید.

جمع بندی

حالا که مطلب شرایط و معدل لازم برای انتخاب رشته تجربی پایه نهم چیست ؟ رو کامل خوندید پس شما کسانی هستید که تصمیم خودتون رو گرفتید تا به رشته تجربی برید و چند سال برای ساختن آینده خوبتون تلاش کنید, ولی باید توی این مسیر هواستون باشه تا به خاطر یک نمره کم یا یک مشکل کوچیک از هدفتون جا نمونید برای همین من توصیه میکنم حتمی با پشتیبانی های ما تماس بگیرید که میتونید از صفحه مشاوره تلفنی کنکور درخواست کنید حتی شده برای یک جلسه تا مواردی که ممکن هست شما در مسیر موفقیتتون فراموش کنید رو به شما بگن و این توصیه رو حتمی بهتون میگم چون خیلی از کسانی که برای بار دوم کنکور میدن کسانی هستن که فقط به خاطر یک اشتباه کوچیک و از روی فراموشی به مشکل خوردن پس خواهش میکنم این حرف من رو جدی بگیرید.

یک جلسه مشاوره رایگان با دانشجویان پزشکی

ما توی مکتبستان یک تیم بزرگ از دانشجویان پزشکی داریم که میتونیم تا کنکور بهتون برنامه و مشاوره تلفنی بدیم.

برای آشنایی با خدمات ما یک جلسه میتونیم مشاوره رایگان داشته باشیم.

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، کافیست فرم زیر را پر کنید 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود