کنکور ۹۹

Maryamii پرسیده شده در 6 ماه قبل

سلام.خسته نباشید

من امسال میرم دوازدهم تجربی و پایه ی ضعیفی در دروس ریاضی و فیزیک و شیمی و زبان دارم …امروز ۳۱ تیر هستش و متاسفانه من هنوز شروع نکردم ب خوندن بنا ب وجود مشکلاتی… الان میخوام شروع کنم ولی یه حسی بهم میگه که نمیتونیم برسونم و خیلی میترسم…چجوری برنامه ریزی کنم که بتونم پایمو جمع کنم…چیا بخونم؟

1 پاسخ
مکتبستان پاسخ داده شده در 6 ماه قبل

سلام دوست کنکوری عزیز وقت بخیر

صفحه نخست

آزمون و کلاس آنلاین

تماس با ما

سوالات متداول

فروشگاه

راهنمای آزمون

قوانین

نفرات برتر

درباره ما

در تابستان، بیشتر به چه مباحثی بپردازیم؟

« تابستان، فرصتی که نباید از دست داد.

چیزی از تعطیلی مدارس نگذشته و خستگی امتحانات پایان سال هنوز در بچه‌ها وجود دارد؛ سال پیش رو هم سالی بسیار حساس و مستلزم تلاش خستگی ناپذیر است. بنابراین استراحت در طول تابستان و شروع سال کنکور از اول مهر، برای بسیاری از کنکوری‌ها مطلوب و عاقلانه به نظر می‌رسد. دقیقاً همین مسئله است که این ۳ ماه را بسیار حیاتی می‌کند و می‌تواند نقطه‌ی پرتابی باشد برای شما که می‌خواهید در کنکور نتیجه ی عالی بگیرید.

در حالی که رقبای شما دارند در تابستان استراحت می‌کنند، شما با اندکی تلاش مضاعف و پشتکار بیشتر می‌توانید بار زیادی را در سال کنکور از دوش خود بردارید و نتیجه‌ی تلاش خود را در تابستان بعد از کنکور ببینید و باور کنید که درس خواندن در یک تابستان، به قبول شدن در رشته‌ی مورد علاقه‌تان و لذت بردن از بقیه‌ی تابستان‌های عمرتان می‌ارزد!

حال چگونه از تابستان خود بهترین بهره را ببریم و در عین حال انرژی خود را برای سال کنکور از دست ندهیم؟

« چه مباحثی برای مطالعه در تابستان بهتر هستند؟

در سال کنکور به دو دسته مطالب باید بپردازید؛ دسته‌ی اول آن‌هایی که قبلا یک بار خوانده و امتحان داده‌اید؛ یعنی دروس پایه. دسته‌ی دوم مباحثی که در سال کنکور می‌خوانید و جدید هستند. با این حساب اگر کسی بتواند بر دروس پایه‌ی خود مسلط بشود، مطمئناً در سال کنکور فشار کمتری حس خواهد کرد و می‌تواند در حالی که دروس جدید را مطالعه می‌کند، با یک مرور جزئی، دروس پایه‌ی خود را نیز به یاد آورد.

تابستان فرصتی است برای بازخوانی آنچه در سال‌های گذشته ممکن است از آن غفلت کرده باشید؛ فرصتی است برای اصلاح اشکالاتی که هنوز در دروس پایه دارید و در صورتی که اصلاح نشوند، مطمئن باشید در سال کنکور مانعی برای مطالعه‌ی شما خواهند بود و اصلاح آن‌ها بعد از مهر و با شروع دروس جدید، سخت تر هم خواهد بود.

بعضی نیز می‌گویند که در تابستان باید دروس سال جدید را پیش‌خوانی کرد. این کار هم می‌تواند کمک کننده باشد ولی با توجه به این که خواه ناخواه در طول سال کنکور، مباحث جدید درس داده شده و امتحان گرفته می‌شوند، پیش‌خوانی آن‌ها زیاد به صرفه به نظر نمی‌آید.

پس در تابستان کنکور، بهتر است به اشکالاتی که هنوز برایتان حل نشده بپردازید و پایه‌ی خود را به خصوص در دروس تخصصی تقویت کنید. این مسئله حتی به دروس جدیدی که می‌خوانید کمک می‌کند. برای مثال در درسی مثل زیست که سوالات ترکیبی در آن بسیار مورد علاقه‌ی طراح کنکور است، تسلط بر مطالب پایه در حالی که مباحث جدید را می‌خوانید به فهم ترکیبی شما کمک خواهد کرد. در تابستان می‌توانید از فرصت استفاده کرده و به حل مسائل شیمی، ریاضی و فیزیک بپردازید که تسلط شما را بر این دروس بیشتر می‌کند و سرعت تست زدنتان را بالا می‌برد. توجه داشته باشید که سرعت در حل مسائل، یک امر تعیین کننده برای کنکوری‌ها است.

این مسئله برای دروس عمومی هم صادق است. البته در مورد حفظیات دروس عمومی شاید نتوان زیاد روی تابستان حساب کرد ولی مطالعه‌ی مطالبی مثل قواعد عربی، آرایه‌های ادبیات و گرامر زبان انگلیسی می‌تواند بسیار کمک کننده باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

هدیه مکتبستان برای کنکوریها

فیلم تدریس ۱۵% مباحث کنکور۹۹
(!کاملا رایگان)
دریافت رایگان پکیج
close-link
دریافت لینک دانلود