فرق کتاب های میکرو طلایی و میکرو طبقه بندی

نیما پرسیده شده در 7 ماه قبل

سلام.. فرق کتاب های میکرو طلای و میکرو طبقه بندی چیه؟ کدومش بهتره؟

1 پاسخ
مکتبستان پاسخ داده شده در 6 ماه قبل

سلام دوست کنکوری عزیز وقت بخیر 😊

کتاب های میکروطبقه بندی گاج کتاب هایی برای تست زنی هستند. این کتاب ها منبعی از تست های کنکور سراسری و آزاد و در مواردی آزمون های آزمایشی هستند که به شکل میکرو تنظیم شده اند. یعنی در هر موضوع (مثل مشتق) تست ها به زیر موضوعات فراوانی (مثل تعریف مشتق، فرمول های مشتق، خط مماس و قائم و …) تقسیم بندی شده اند. این تقسیم بندی اصولا با طرح درس بیشتر معلم ها یکسان است طوری که دانش آموز می تواند بعد از تدریس هر یک از زیر موضوعات توسط معلم تست های مرتبط با آن را پیدا و حل کند. پاسخ های تشریحی کامل هستند و لابه لای آنها درسنامه هایی قرار دارند که دانش آموز می تواند در صورت نیاز به آنها رجوع کند. البته توصیه می کنیم درسنامه های یک زیر موضوع را کامل بخوانید بعد سراغ حل های تست های مرتبط بروید. در غیر این صورت نکته تست ها کاملا برای شما لو می رود و قدرت تحلیل شما را پایین می آورد.

میکرو طلایی در واقع ادامه مسیر سری میکرو است که به شکل جامع چاپ شده اند. مثلا فیزیک که در دو جلد درسنامه و تست چاپ شده است دارای همه مطالب فیزیک دهم، یازدهم و دوازدهم است. مختصرا چند ویژگی جالب و جدید که این کتاب ها دارند را بررسی می کنیم:

این کتاب ها دارای درسنامه جامع و کامل و در عین حال مختصری هستند که به اثبات ها و مفاهیم بنیادی درس نمی پردازند و مستقیما به سراغ نتایج آنها، نکات و روش های تستی می روند.

تعداد تست های بالای این کتاب ها که با تیتر های زیاد طبقه بندی شده اند، مثل همیشه مهم ترین ویژگی سری میکرو است. در بین تست های تالیفی این کتاب ها، تست های کنکور سراسری هم به چشم می خورند.

این کتاب ها معمولا دارای خلاصه هایی به شکل نمودار درختی در پایان درس ها یا فصل ها هستند که در روزهای منتهی به کنکور و آزمون های آزمایشی بدرد بخور هستند.

بیشتر کتاب های این سری دارای کاغذ گلاسه روغنی هستند که مطالعه آنها را دلچسب و کتاب را جذاب می کند. البته اولین اثر این موضوع روی قیمت کتاب های میکرو طلایی است که آنها را گران کرده است.

یکی از نکات عجیب و غریب کتاب تست میکرو طلایی ریاضی تجربی این است که حتی دارای پاسخ کلیدی هم نیست و پاسخنامه آن در جلد دوم آمده است. این موضوع خواننده کتاب را مجبور می کند که جلد دوم را نیز تهیه بکند. قطعا این مشکل خواننده ای را که به پاسخ های تشریحی نیاز مبرمی ندارد، آزرده می کند.

کتاب‌های میکروطلایی و میکروطبقه‌بندی هریک به تنهایی نیاز دانش‌آموزان را برای کنکور برطرف می‌کند و نیازی به تهیه هردو نیست. اما دانش‌آموزان کنکوری بسیاری هستند که برای یک درس بیش از یک کتاب تهیه می‌کنند تا خیال‌شان بابت اینکه هیچ تست و نکته‌ای را رد نکنند، راحت باشد. توصیه می‌کنیم که دانش‌آموزان هر دو را تهیه کنند تا بتوانند تعداد بیشتری از تست‌ها را برای آمادگی در کنکور بزنند

ممکن است شما دوست داشته باشید

هدیه مکتبستان برای کنکوریها

فیلم تدریس ۱۵% مباحث کنکور۹۹
(!کاملا رایگان)
دریافت رایگان پکیج
close-link
دریافت لینک دانلود