در آزمون وقت کم می اورم

مریم جعفری پرسیده شده در 4 ماه قبل

سلام خسته نباشید . من در خونه تست ها رو بدون زمان حل میکنم و در ازمون وقت کم میارم و نتیجه. ام خوب نمیشه لطفا راهنمایی کنید ممنون

1 پاسخ
مشاورین مکتبستان پاسخ داده شده در 4 ماه قبل

سلام دوست کنکوری عزیزو، وقت بخیر 😊

برای کنترل زمان، به نکات زیر دقت کنید:

دسته‌ی اول: کارهای قبل از آزمون

درس بخوانید و تست‌های استاندارد و شناسنامه‌دار بزنید. این اولین قدم است.

هدف‌گذاری چند از ده را انجام دهید. بر اساس ساعات مطالعه و مقدار تستی که زدید و کارنامه‌ی هدف‌گذاری باید بدانید برای هر درس در آزمون آینده چند سؤال از ده سؤال را می‌خواهید پاسخ دهید.

تکنیک دو خودکار را تمرین کنید تا علاوه بر افزایش دقت، به‌سرعتی با کیفیت بالا دست پیدا کنید.

حتماً زمان‌دار تست بزنید. از جدول موجود در دفترچه‌ی آزمون می‌توانید زمان استاندارد برای پاسخ‌دهی به تست را برای هر درس استخراج کنید. حالا سعی کنید هر تست را در زمان مخصوص به خودش حل کنید.

شبیه‌سازی آزمون را انجام دهید. این کار را می‌توانید به صورت تک‌درس یا چند درس هم‌زمان انجام دهید. با آزمون گرفتن از خودتان شرایط آزمون را تمرین می‌کنید. دفترچه‌ی آزمون غیر حضوری، منبع خوبی برای این کار است.

دسته‌ی دوم: کارهای هنگام آزمون

هدف‌گذاری چند از ده را که قبل از آزمون مشخص کرده‌اید اجرا کنید.

تکنیک ضربدر و منها را اجرا کنید.

استراتژی بازگشت داشته باشید.

تکنیک «ف، ش، ن، م» را اجرا کنید.

زمان هر درس را به خود همان درس اختصاص دهید.

برای زمان‌سنجی از یک ساعت مشخص استفاده کنید؛ همان ساعتی که در تمام جلسات و روز کنکور استفاده خواهید کرد.

از زمان پاسخگویی به سوالات هر درس کمی کم کنید تا زمانی برای مرور در انتهای آزمون ایجاد شود. به این تکنیک، تکنیک زمان های نقصانی می گویند. این تکنیک به شما کمک می کند تا در جلسات آزمون بتوانید زمان خود را مدیریت کنید.

برای مثال در دروس عمومی، زمان نقصانی هر درس را ١۵ دقیقه قرار داده، تا در نهایت ١۵ دقیقه زمان اضافه برای مرور و بالا بردن درصدهای خود داشته باشید.

البته اینکه از زمان هر درس چه میزان کم کنید برعهده شما است و به توانایی های شما مربوط می شود اما مهم این است که در پایان آزمون حدود ١٠ الی ٢٠ دقیقه در دروس عمومی و ٢۵ الی ۴٠ دقیقه در دروس اختصاصی زمان مرور داشته باشید.

زمان هر درس را در ابتدای همان درس نوشته تا بتوانید زمان را مدیریت نمایید و هر ده سوال یکبار شماره سوال و زمان خود را کنترل نمایید تا زمان را از دست ندهید.

سوالات وقت گیر (سوالاتی که راه حل آن ها طولانی است، سوالاتی که بین گزینه ها شکزیادی دارید، سوالات مبهم و سوالی از این دست ) را شناسایی کنید و دور آن ها دایره بکشید تا در زمان مرور به آن ها رسیدگی کنید. با انجام این روش شما می توانید سوالات ساده بسیاری را پیدا کرده و سریعا پاسخ دهید و درصد مورد نیاز خود را کسب کنید.

۴-در منزل حتما از شیوه تست زنی زماندار استفاده نمایید. به دلیل اینکه تمرین تکنیک های هنر آزمون دادن نیازمند تمرین و تکرار فراوان است بنابراین حتما تست های زماندار را در برنامه مطالعاتی خود قرار دهید. در این شیوه تست زنی همانطور که درسایت و کانال گزینه دو به شما آموزش داده شد، سعی کنید تمام عوامل را شبیه سازی کنید تا بتوانید با تمرین آن ها، با کیفیت بیشتری در آزمون حاضر شوید.

بنابراین استفاده از تکنیک زمان های نقصانی را در اولویت خود قرار داده و با تمرین آن ها در تست های زماندار به صورت هر روز در منزل، به مهارت های لازم در آزمون های آزمایشی و آزمون سراسری دست پیدا کنید.

دسته‌ی سوم: کارهای بعد از آزمون

با ارزیابی آزمون جمع‌بندی کنید. حالا وقت آن است که در اولین فرصت، کل سؤالات و پاسخ‌ها را بررسی کنید و حل همه‌ی سؤال‌ها را یاد بگیرید تا آن‌جا که بتوانید به تمام سؤالات آزمون در زمان مقرر پاسخ درست بدهید. این تنها حالتی است که نشان می‌دهد شما کاملاً یاد گرفته‌اید

ممکن است شما دوست داشته باشید

هدیه مکتبستان برای کنکوریها

فیلم تدریس ۱۵% مباحث کنکور۹۹
(!کاملا رایگان)
دریافت رایگان پکیج
close-link
دریافت لینک دانلود