۲۰ اصل موفقیت در کنکور سراسری

۲۰ اصل موفقیت در کنکور سراسری

سلام. امروز قرار راجع به ۲۰ اصل موفقیت در کنکور سراسری صحبت کیم. شاید به تفصیل قبلا راجع به همشون صحبت شده و برخی جاها به لینک مربوطه هم ارجاع داده میشه.

20 اصل موفقیت در کنکور سراسری

۲۰ اصل موفقیت در کنکور سراسری

آزمون آزمایشی

۱- كاملا مطابق برنامه ي آزمونهاي آزمايشي پيش برويد و تمام تلاش خود را بكار گيريد تا از آن جا نمانيد

۲- هر آزمون را همان روز ارزيابي كنيد و نكات مهم را يادداشت كنيد و آنها را براي آزمونهاي بعد(بخصوص آزمونهاي مروري) بازبيني كنيد.

۳- آخر هفته ها را بيشتر به مرور دروس پايه اختصاص دهيد: اگر مثلا درس هندسه ۲ را تمام كرده ايد، هرهفته به مرور خلاصه نويسي يا زدن تعداد محدودي تست بپردازيد و اگر هنوز متن و تمرينات كتاب را بطور كامل مطالعه نكرده ايد و يا هنوز نكات مهم كتاب را خلاصه نويسي نكرده ايد، سعي كنيد هرهفته برنامه اي منظم و مشخص به آن اختصاص دهيد.

.

کتاب تست

۴- انتخاب يك كتاب تست بستگي به سليقه، هدف و توانايي دانش آموز دارد…ممكن است يك كتاب كار خاص براي يك شخص خاص مفيد و براي شخص ديگر كاملا بي نتيجه باشد…اول خود كتاب…بعد جزوه ي معلم…بعد اگه نياز ديديد يك كتاب كار مناسب…كتاب كاري كه بيشتر به مفهوم پرداخته باشد…ضمن اينكه هدف از استفاده از كتاب كار چيست؟ افزايش تسلط…يا….آموزش موضوع…يا افزايش سرعت عمل….؟؟؟ سپس به انتخاب آن پرداخت و هيچكس به اندازه ي خود دانش آموز نميتواند تشخيص دهد كه چه نيازي دارد و آيا اين كتاب نيازش را برطرف ميسازد يانه…..البته بايد روي برخي انتشارات را كه فقط موجب گيج شدن دانش آموز ميشود، بطور كلي خط كشيد(در جواب دوست عزيزي كه در اين مورد پرسيده بودند: اگه درمورد هدفتان از كتاب كار بيشتر توضيح بدين شايد بتونم كمك كنم

.

تاثیر معدل در کنکور ۹۴

۵- نگران معدل نباشید. روی آزمون کنکور تمرکز کنین. پست تاثیر معدل در کنکور سراسری ۹۴ رو حتما بخونین.

(((لینک پست تاثیر معدل در کنکور سراسری ۹۴ ))

.

ساعت مطالعه کنکوری

۶- نگران ساعت مطالعه نباشيد…و به اين نكته توجه داشته باشيد كه هيچوقت خود را با ديگري مقايسه نكنيد. بايد نوع و شيوه ي مطالعه تان را تغيير دهيد(كه در پستهاي قبلي به آنها اشاره شد)

۷- اگر چنانچه از مطالعه خسته شديد و احساس كرديد كه بازدهي مطالعه تان كاهش يافته، حتما به خود استراحت بدهيد…)

۸- ساعت خواب خود را تنظيم كنيد…بدين معني كه هر روز ساعت مشخصي را به خواب اختصاص دهيد…توجه داشته باشيد كه در اين مورد هم ساعت موردنياز خواب منحصر بفرد است…برخي با ۶ ساعت خواب در شبانه روز كاملا شادابي و آمادگي ذهني كافي پيدا ميكنند و برخي با ۸ساعت..

.

تغذیه و ورزش در دوران کنکور

۹- بهيچوجه ورزش را فراموش نكنيد…

۱۰- تغذيه ي مناسب بسيار مهم است.

.

شرایط محیطی کنکوری

۱۱- محيط مطالعه بايد شرايط خاصي داشته باشد: مرتب باشد…خلوت باشد…آرام باشد…نوركافي داشته باشد…دماي مناسب داشته باشد(بخصوص اينكه گرم نباشد! كه موجب خواب آلودگي شود

(( لینک پست شزایط محیط کنکوری ))

.

روش مطالعه کنکوری

۱۲- مهمترين نكته اينست كه خود كتاب را با تمام مفاهيمش “ياد بگيريد و درك كنيد”

(( لینک پست روش مطالعه کنکور ))

.

فکر کردن به هدف و تلاش

۱۳- فعلا اصلا به فكر درصد نباشيد…فقط به فكر اين باشيد كه درس را خوب ياد بگيريد و نكات مهم را بياموزيد… (بعدا به اندازه ي كافي در مورد درصد و رشته و دانشگاه بحث خواهيم كرد)

۱۴ قرار نيست الان كنكور بدهيد…بنابراين دانش آموزاني كه در تابستان به اندازه ي كافي مطالعه نداشته اند و گمان ميكنند از دانش آموزان ديگر عقب مانده اند ، بهيچوجه نگران نباشند…با برنامه از همين حالا با اراده و تلاش شروع كنند…

۱۵- رقابت هاي منفي و حساسيت به نمره و قياس كردنهاي بي پايه …….عامل درجازدن و شكست است

۱۶- اصلا به كنكور و درصد و رتبه و … فكر نكنيد… باخود اينگونه بينديشيد: “من تمام تلاشم را خواهم كرد…نتيجه مهم نيست…مهم اينست كه من بعد از جلسه ي كنكور خيالم راحت باشد كه كوتاهي نكردم و هر آنچه در توان داشتم اجرا كردم……..نتيجه با خداست”اين باعث ميشود كه با خيال راحت فكر و ذهن خود را فقط معطوف درس و برنامه كنيد و استرس به خود راه ندهيد.

.

رفع نواقص در دوران کنکور

۱۷- اگرچنانچه در ۲آزمون پي درپي احساس كرديد در حال افت هستيد بلافاصله علل آن را بيابيد و رفع كنيد…اگر تشخيص نداديد با مشاور در ميان بگذاريد

استفاده از زمان های مرده برای مطالعه

۱۸- به جاي اينكه زنگ تفريح به غيبت و مسخره كردنها و مسخره بازيها (!) بپردازيد، به ذهنتان استراحت دهيد تا با آمادگي ذهني كامل سركلاس بعدي حاضر شويد.

.

رفاقت و رقابت صحیح درسی

۱۹- برخي از همكلاسيهايتان ممكن است هدفشان اين باشد كه به هرطريقي روحيه و انگيزه ي شما را كاهش دهند….”توجه نكنيد”…..سرتان به كار و هدف خودتان باشد

۲۰- به دانش آموزان ديگر كمك كنيد و از آنها كمك بگيريد

 

در این مطلب ۲۰ اصل موفقیت در کنکور سراسری را با هم بررسی کردیم، با استفاده از این اصول شما می توانید شانس بیشتری برای قبولی در کنکور داشته باشید، امیدوارم این روش ها برای شما کاربردی و مفید باشند.

یک جلسه مشاوره رایگان با دانشجویان پزشکی

ما توی مکتبستان یک تیم بزرگ از دانشجویان پزشکی داریم که میتونیم تا کنکور بهتون برنامه و مشاوره تلفنی بدیم.

برنامه ریزی کنکور تجربی در شش گام

برای آشنایی با خدمات ما یک جلسه میتونیم مشاوره رایگان داشته باشیم.

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، کافیست فرم زیر را پر کنید 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک جلسه مشاوره رایگان

برای یک جلسه مشاوره رایگان با دانشجوی پزشکی، فرم زیر را پر کنید
درخواست یک جلسه مشاوره رایگان
close-link
دریافت لینک دانلود