خانه » مشاوره » سرنوشت قطعی کنکور ۹۸ بالاخره مشخص شد

سرنوشت قطعی کنکور ۹۸ بالاخره مشخص شد

سرنوشت قطعی کنکور ۹۸ بالاخره مشخص شد

سرنوشت قطعی کنکور 98 بالاخره مشخص شد

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش و پرورش بیان کرد :کنکوری‌های ۹۷ اگر در رشته دلخواه خود قبول نشوند،می‌توانند با کتاب‌های نظام آموزشی خود کنکور بدهند.

 

حجت الاسلام والمسلمین خاطر نشان کرد : مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش و مرکز سنجش وزارت علوم هماهنگی می کنند که دانش آموزان نظام قدیم تا یک،دو یا سه سال ،تا جاییکه نظام تطبیق را داریم باید برایشان کنکور مستقل را برگزار کنیم.همزمان ولی با سوالات مستقل.

 

☑️☑️با توجه به این خبر بسیار مهم به یکی از نگرانی ها و بزرگترین دغدغه هایی که بچه های پیش دانشگاهی امسال و حتی دانش آموزان سال های قبل دارند،پاسخ داده شد.

 

?نگاهی به گذشته ای مشابه به کنکور ۹۸

این اولین باری نیست که نظام آموزشی در ایران عوض شده و اولین باری نیست که یه سری مثل شما این نگرانی رو داشتند! اما خبر خوب اینه که دفعه های پیشینی که چنین اتفاقی افتاد سازمان سنجش دو سری سوال به دانش آموزان میداد و هر دانش آموز با توجه به کتاب هایی که خونده بود سوالات خودش رو انتخاب می کرد. اگر دانش آموز نظام قدیم بود سوالات نظام قدیم و اگر نظام جدید بود سوالات نظام جدید. این روند تا سه سال بعد از تغییرات هم ادامه پیدا کرد و بعد از اون فقط یک کنکور برگزار شد.

 

‼️یه نکته مورد تامل و جالب که نیازه بدونید:

در دهه ی هفتاد که تحصیل در مدسه بر اساس ترمی واحدی بود یک سری مشکلات بوجود آمد و باعث شد که سیستم تغییر کند وبه سالی واحدی تبدیل شود و از سال ۸۱ مانند کنکور ۹۸ همچنین اتفاقی می افتاد که سازمان سنجش باید برای داوطلبان نظام جدید سوال مطرح می کرد .

با این مشکل ، سازمان سنجش راه حلی ارائه داد و برای هر دو گروه نظام قدیم و نظام جدید سوالات مطرح شد به این شیوه که در قسمت های که مطالب شبیه هم بود سوالات یکسان و در قسمت هایی که سوالات متفاوت بود سوالات جدا برای هر گروه مطرح می شد و این روند تا کنکور ۸۳نیز ادامه داشت . در بعضی از قسمت ها که سوالات متفاوت بود بخش سوالات ترمی واحدی با سوالات سالی واحدی جدا شده بود .

 

⛔️مکتبستانی عزیز،این موضوع فقط به منظور رفع نگرانیست ولی بدین معنا نیست که دلگرم به سال های آتی شوید.هدف ، موفقیت حتمی در اولین حضور شما در کنکور است.بدین جهت اکیدا توصیه میشه به شما مکتبستانی های موفق و پرانرژی که قصد شرکت در کنکور ۹۷ را دارید که لطفا از همین الان مطالعه ی خودتون برای موفقیت و قبولی در کنکور سراسری ۹۷ شروع کنید و تمام سعی و تلاش خودتون رو بر این هدف بگذارید که امسال در دانشگاه دلخواهتون دقیقا همونی که دوست دارین، قبول بشین.

 

✅ما اینجاییم که دقیقا به آن چیزی که در ذهنتان دارید،برسید.چس دیگر نگران نباشید و گوی سبقت را از رقیبانتان بربایید.

 

✅امیدوارم توی مسیر آمادگی واسه کنکور فقط ذهنتون معطوف به سختیها و مشقتاش نباشه و حواستون شیش دنگ جمع جمع باشه که شما باید از مسیرم لذت کافیو ببرین. شاید باورتون نشه, اما یه روزی میاد که دلتون برای تک تک این روزای پشت کنکور بودن یه ذره میشه و حسرت همه ی شیرینیاشو میخورین.موفق باشین.

۴۵ نظرات

 1. سلام می خواستم بدونم که کنکور در ۹۸.۹۹برای هنرستان فنی حرفه ای اس مخصوصا برای رشته تربیت بدنی است یا نه

  (۰)
 2. سلام می خواستم بدونم کنکور در سال ۹۸.۹۹برای هنرستان اس یانه برای رشته تربیت بدنی

  (۱)
 3. پس چرا جواب نمیدی سوال منو

  (۴)
 4. با سلام . من سال ۷۱ دیپلم گرفتم ، برام مهم نیست نظام جدید یا قدیم یا هر چی ! فقط اگه ممکنه بفرمایید موارد درسی امتحانی چیا هست .

  (۷)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود
کنکور