چگونه ریاضی ۱۰۰ بزنیم

چگونه ریاضی ۱۰۰ بزنیم

در این فیلم آموزشی به سوال این که چگونه ریاضی ۱۰۰ بزنیم پاسخ می دهیم. امیدوارم که با مشاهده این فیلم آموزشی دغدغه های شما در مورد سوال چگونه ریاضی را ۱۰۰ بزنیم کاملا برطرف شود

چگونه ریاضی ۱۰۰ بزنیم

فیلم آموزشی چگونه ریاضی ۱۰۰ بزنیم

مدت زمان : ۱۴ دقیقه

حجم فایل : ۱۲ مگابایت

فرمت : mp4

دانلود
چگونه ریاضی 100 بزنیم
چگونه ریاضی ۱۰۰ بزنیم

چگونه ریاضی را ۱۰۰ بزنیم؟

اکثر داوطلبان کنکور تجربی از درس ریاضی می هراسند و به جای اینکه با یک روش اصولی به مطالعه آن بپردازند، صورت مساله را پاک می کنند و با طور کل مطالعه این درس را کنار می گذارند. اما ما در این مقاله بنا داریم که شما را با سوالات ریاضی تجربی و شیوه مطالعه صحیح ریاضی آشنا کنیم تا شما هم بتوانید با کسب درصدی مناسب، به اهدافی که دارید برسید.

چگونه ریاضی کنکور را ۱۰۰ بزنیم؟

با مشاهده درصد نفرات زیر ۲۰۰۰ منطقه دو(که جزو نفراتی هستند که سه رشته تاپ پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی را می توانند انتخاب کنند) متوجه می شویم که درصد اکثرشان زیر ۵۰ درصد است. به دیگر سخن اکثر رتبه های خوب کنکور که توان انتخاب رشته های تاپ را هم دارند، از ۳۰ سوال درس ریاضی، به کمتر از نصف آن پاسخ صحیح داده اند.

در نتیجه توصیه می کنیم مباحث ریاضی را انتخابی مطالعه کنید. و اگر دانش آموز قوی ای در زمینه ریاضیات هستید، بعد از مطالعه مباحث ساده و متوسط، می توانید مطالعه مباحث سخت را هم شروع کنید.

ریاضی کنکور از نمای نزدیک

از مبحث دنباله ۲ تست، از مبحث ماتریس ۱تست، از مبحث آمار ۲تست، از مبحث حد و پیوستگی ۳ تست، از مبحث احتمالات ۳ تست، از مبحث مثلثات ۲ تست، از مبحث مشتق و کاربرد مشتق ۴ تست، از مبحث دایره و هذلولی ۲ تست، از مبحث انتگرال ۲ تست، از مبحث هندسه ۴ تست، از مبحث لگاریتم ۱ تست، از مبحث توابع ۳ تست و از مبحث نامعادله ۱ تست در کنکور سراسری سال ۹۵ تجربی آمده است.

مطالعه انتخابی ریاضی تجربی

توصیه می شود حتما حتما مبحث توابع را به صورت کامل و دقیق از کتاب درسی مطالعه کنید. و با استفاده از کتب کمک آموزشی و تست های کنکور سراسری به تثبیت این مبحث بپردازید. تابع درس پایه در ریاضی محسوب می شود. با تسلط بر مبحث توابع، هم ۳ سوالی که از تابع طرح می شود را می توانید پاسخ دهید و هم در مباحث حد و پیوستگی، مشتق و کاربرد مشتق، دایره و انتگرال هم به شدت به کارتان می آید.

توصیه ما برای انتخاب مباحث ریاضی شامل: ماتریس، آمار، احتمالات، توابع، حد و پیوستگی، مشتق و کاربرد مشتق، انتگرال و نامعادله می باشد که می شود ۲۱تست کنکور سراسری و معادل ۷۰ درصد است. و این یعنی تضمین موفقیت در کنکور سراسری.

توصیه های کلیدی برای ۱۰۰زدن ریاضی

توجه به کتاب درسی

تنها منبع کنکور، کتاب درسی است پس حتما کتاب درسی، خصوصا تمریناتش، را جدی بگیرید.

تمرین فراوان

همیشه این جمله را به یاد داشته باشید “ریاضی خواندنی نیست، کار کردنی است”. واقعا هم همینطور است. شما باید با حل مسائل فراوان، به درک مسائل برسید. بیشتر سوالات ریاضی تیپیک و متداول هستند، اما برخی از سوالات نیاز به خلاقیت و نوآوری دارند. شما با حل مسائل و تست های مختلف با انواع تست ها و نحوه حل آن ها آشنا می شوید. و همین قدمی است برای اینکه بتوانید از پس سوالات جدید برآیید.

ریاضی مانند رانندگی است. وقتی شما اصول رانندگی را یاد بگیرید و بر گاز و ترمز و کلاچ و آینه ها مسلط شوید، دیگر فرقی نمی کند در کوچه رانندگی می کنید یا بزرگ راه. وقتی شما با تمرین فراوان، روش استدلال کردن و حل مسئله را دریابید، دیگر قادر به پاسخگویی سوالات جدید و ابتکاری هم خواهید بود.

توجه ویژه به تست های کنکور ریاضی

یکی از رتبه های برتر کنکور تجربی گفته بود که من آنقدر سوالات ریاضی کنکور های سراسری سال های گذشته را تمرین و تکرار کرده ام که اگر یک تستی به من دهید می توانم بگویم مال چه سالی است. این مطلب دقیقا درست است و توصیه اول ما این است که حتما سوالات کنکور های قبل را بارها تمرین کنید. بعد سراغ سوالات تالیفی استاندارد بروید.

تکرار و تکرار

در مرحله تست زنی اگر به تست های جالبی برخورد کردید، حتما آن را علامت بزنید و بعدا آن را مطالعه کنید. اگر حین تست زنی به نکات و روش های جالبی برخورد کردید، آن را حتما یادداشت کنید.

 خلاصه برداری

زمانی که یک درس را به خوبی مطالعه کردید و تست های فراوانی زدید، هرچه یاد گرفتید را خلاصه کنید تا در مرورهای بعدی وقت کمتری صرف مطالعه کنید.

افزایش سرعت حل تست

شما برای حل ۳۰ تست ریاضی، ۴۷دقیقه زمان دارید. یعنی برای هر تست حدود یک دقیقه و نیم وقت دارید. پس مهم است که سرعت تان را در حل تست های ریاضی افزایش دهید. افزایش سرعت تست زنی به دیدن همه تیپ سوالات قبل از کنکور بستگی دارد. بدین معنی که زمانیکه شما در جلسه حاضر شدید، بیشتر سوالات را قبلا کار کرده باشید و تنها چند سوال محدود باقی بماند که برای شما جدید باشد.

در نتیجه تمرین فراوان در موفیت شما در درس ریاضی نقش به سزایی دارد. پس تا می توانید به حل تست های استاندارد و متنوع بپردازید.

 

ما هر هفته فیلم مشاوره رایگان مشابه نیز منتشر می کنیم:

کافی است فرم زیر را پر کنید تا هر هفته فیلم مشاوره ای رایگان را برای شما ایمیل کنیم:

هر هفته یک فیلم مشاوره رایگان می خواهید؟

 

مقالات دیگری در مورد ریاضی کنکور

فایل صوتی: ریاضی کنکور ضعیفم، چیکار کنم؟

نحوه مطالعه ریاضی کنکور

بهترین منابع ریاضی کنکور

یک خبر بسیار عالی برای کنکوری ها:

دوست کنکوری من
دکتر کاویانی به صورت روزانه پست های انگیزشی و آموزشی بسیار مهمی را در پیج اینستاگرام مکتبستان منتشر میکنن.
به شما توصیه میکنیم برای موفقیت در کنکور حتما این مطالب را در پیج اینستاگرام ببینین:

اینستاگرام مکتبستان
مشاوره کنکور
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 نظرات
 1. سلیمانی می گوید

  سلام واقعا ممنون از سایت خوب تون، لطفا به بلاگ من هم سر بزنید.
  مطالب مفیدی داره

 2. فاطمه د می گوید

  سلام
  استاد شما هروز به من انژی میدین واقعا ازتون ممنونم
  شما فوق العاده اید
  من مدیون شمام

 3. ایرج معصوم پور می گوید

  با سلام
  پیشنهاد بنده این است اگر مقدور باشد که آموزش را از پایه شروع کنیم به طور مثال این آموزش هایتان را از مقطع راهنمایی (دوره ی اول) شروع نمایید.
  بچه ها اگر ادبیات را ، ریاضی را بتوانند در این مقطع خوب آموزش ببینند حتما موفقیتشان بیشتر خواهد بود.مطالب و آموزش هایتان بسیار مفید است اگر می توانید برای مقطع متوسطه اول نیز برنامه داشته باشید . سپاس: معصوم پور دبیر زبان و ادبیات فارسی دبیرستان نمونه دولتی آستارا

 4. مهدیس می گوید

  وای خیلی عالی بود
  فقط ببخشید من یه کلاس دهمی ام می خواستم ببینم وضعیت کنکور برای ما چه جوری میشه آخه همه میگن ظرفیت پذیرش پزشکی خیلی کم میشه دارن ناامیدم می کنن … من در مدرسه ی غیر انتفاعی درس می خونم ، قبلا توی مدرسه ی نمونه بودم حالا دیگه واقعا ناامید شدم که بشه از مدرسه ی غیر انتفاعی پزشکی قبول شد … لطفا کمکم کنید و پاسخ بدید
  ممنونم

 5. لک لک می گوید

  بازار پزشکی خوب گرمع هههه

 6. مبینا می گوید

  سلام
  واقعا ویدیو عالی بود فقط کاش میشد یه مقاله یا فایل تصویری درباره چگونه زبان را صد بزنیم توی سایت گذاشته بشه

 7. سهیلا می گوید

  سلام . خسته نباشید
  ویدیو واقعا عالی بود . فقط اگه بشه ویدیوهایی که در مورد هر درس در سایت موجود هست مثل ویدیو ۱۱ راه افزایش ساعت مطالعه قابلیت دانلود شدن داشته باشند . چون فقظ تونستم آنلاین مشاهده کنم و نتونستم دانلود کنم . با تشکر از زحمات روز افزون شما . واقعا هر روز با شما انرژی میگیرم

 8. گنجی نژاد می گوید

  میشه در مورد زیست و شیمی و فیزیک هم بخش های مهم رو بگید. ..من لیسانس نرم افزار دارم الان دارم تغییر رشته مردم. . اگه زیست و شیمی رو ضعیف بزنم ولی ریاضی با فیزیک رو خیلی خوب بزنم احتمال داره پزشکی قبول شم

 9. محدثه می گوید

  سلام ببخشید چرا به رشته ریاضی وانسانی توجه ای نمی کنید و مطلبی نمی گذارید.

 10. علی م می گوید

  سلام دکتر شما دید منو نسبت به کنکور عوض کردید و واقعا ممنونم من همین جا قول میدم سال ۹۶ با بهترین رتبه پزشکی رو قبول شم

 11. مرضیه می گوید

  سلام وقت بخیر کسی اطلاع داره کنکور ۹۶ چه روزایی برگزار میشه؟

 12. فرهاد می گوید

  سلام برا رشته ریاضی هم بزارید همه که تجربی نیستن

 13. مژده می گوید

  تموم مطالب مختص به رشته تجربی جایی واسه رشته انسانی بگذارید لطفا

 14. بــانو می گوید

  بله دکتر .. حیلی رو رشته تجربی مانور میدین

 15. سارا می گوید

  مثل همیشه عالی بود ممنون،

 16. pro.x می گوید

  سلام
  چرا شما فقط روی رشته تجربی مانور میدین و هیچ توجهی ب ریاضی ندارید؟
  درسته داوطلب تجربی زیاده ولی رشته ریاضی هم داوطلب هایی داره ک پایشون ضعیفه و میخوان دانشگاه عالی قبول بشن و ب اموزش های این چنینی نیاز دارن ک مختص رشتشون باشه..

 17. ali می گوید

  همیشه بهترینی استاد
  مچکرم

دریافت لینک دانلود
بیش از 3 ساعت فیلم و صوت مشاوره کنکور رایگان
این پیشنهاد فقط یک بار ارائه می شود و پیشنهاد می کنیم این فرصت را از دست ندهید
شما فقط یک بار فرصت دریافت این هدیه ردنشدنی را دارید !
برای دانلود کافی است ایمیلتان را وارد کنید
برای دانلود کافی است ایمیلتان را وارد کنید
برای دانلود کافی است ایمیلتان را وارد کنید
هر هفته یک فیلم مشاوره رایگان می خواهید؟