کنکور ۱۴۰۱ را فدای امتحانات نوبت اول نکنیم

کنکور ۱۴۰۱ را فدای امتحانات نوبت اول نکنیم

کنکور ۱۴۰۱ را فدای امتحانات نوبت اول نکنیم ، همه ما به اهمیت تاثیر نمرات سال آخر، در کنکور ۱۴۰۱ واقف هستیم، بنابراین سعی کنید علاوه بر اینکه قصد دارید در کنکور ۱۴۰۱ موفق شوید، نمره خوب در امتحانات نوبت اول نیز کسب کنید.

ما اینجا می‌گوییم نباید هیچکدام را فدای دیگری کنید به آن معنا که همان‌طور که برای کسب نمره خوب در امتحانات نوبت اول تلاش می‌کنید، سعی کنید از کنکور غافل نشوید. باید سعی کنید اگر برای امتحانات آماده می‌شوید و درس می‌خوانید، برای گرفتن نتیجه خوب به گونه‌ای بخوانید که ارزشمند باشد و نتیجه زحمات خود را نه تنها در امتحانات نوبت اول ببینید بلکه در کنکور ۱۴۰۱ نیز ببینید و آن درس خواندن به صورت اصولی است.

اگر شما درس خواندن را تنها برای کسب یک نمره قبولی بخوانید نه تنها این درس خواندن فایده‌ای ندارد، بلکه یک ماه خود را عقب انداخته‌اید. بنابراین به تأثیر فراوان آن نمره، در کنکور ۱۴۰۱ فکر کنید و این دروس را به گونه‌ای بخوانید که در آخر سال نیاز به یک مرور تنها داشته باشد، اینگونه با یک تیر دو نشان را زده‌اید.

هم امتحانات را با نمره خوب پشت‌سر گذاشتید و هم، زمان کنکور این درس را آماده هستید و تنها دروس سالهای قبل را می‌خوانید و دروس نوبت اول را، تنها مرور می‌کنید. پس تصمیم خود را بگیرید و شروع کنید. یک شروع واقعی و ایده‌آل. قرار است با تصمیم ایده‌آل نتیجه ایده‌آل هم بگیرید.

 

کنکور 1401 را فدای امتحانات نوبت اول نکنیم.

برای کنکور ۱۴۰۱ چگونه باید درس بخوانیم؟

به علت مهم بودن معدل و تاثیرش در کنکور، باید در طول سال تحصیلی بسیار خوب و مفهومی درس بخوانید و با معدل عالی فارغ التحصیل شوید.

  • دروس را مفهومی بخوانید.

 در طول سال، سعی کنید دروس را مفهومی بخوانید. چه در طول سال و برای امتحانات ۲ نیمسال (چون معدل در کنکور تاثیر دارد) و چه در خود کنکور.

مفهومی خواندن یعنی دقیق خواندن و فهمیدن کامل منظور درس. اخیراً سوالات به سمت مفهومی پیش رفته و فقط کسانی از عهده جواب دادن به خوبی بر می‌آیند که مطالب را به خوبی فهمیده و درک کرده باشند.

  • حداکثر استفاده از موقعیت‌ها در طول سال، مثلا از معلمان و شاگردان ممتاز 

  • خواندن تمام موارد کتاب:

نکته: اینکه می‌گوییم خلاصه‌برداری کنید تا زمان کنکور بخوانید نه به آن معنا که تنها به خلاصه‌ها اکتفا کنید، بلکه باید تمام کتاب و نکات آن را بخوانید و کلمه به کلمه بلد باشید و در زمان‌های نزدیک به کنکور که دیگر وقت نمانده اختصاص بدهید به خلاصه‌ها و آنها را چند بار مرور کنید. زیرا بسیار دیده شده که سوالات کنکور از مواردی که اصلاً داوطلبان باور نمی‌کردند آمده یا از قسمت‌هایی که بسیار ساده بوده سوالات مفهومی طرح شده. بنابراین هرگز با این تصور که از قسمتی از کتاب سوال نمی‌آید از خواندن آن قسمت‌ها غافل نشوید.

 

تاثیر معدل در کنکور ۱۴۰۱

فعلا تاثیر معدل در کنکور، تقریبا ۳۰ درصد است. که این میزان قابل توجهی است و نشان‌دهنده اهمیت امتحانات سال آخر است. بنابراین شما باید درس خواندن خود را در راستای کنکور قرار دهید تا هم در امتحانات نوبت اول و دوم موفق شوید هم در کنکور.

بهترین بهره‌برداری از امتحانات نوبت اول

نه تنها نباید بگذارید این امتحانات، کنکور شما را تحت‌الشعاع قرار دهد بلکه باید سعی کنید نقش موثری در موفقیت شما در کنکور داشته باشد. شما باید اصولی درس بخوانید، به گونه‌ای که طوری درس بخوانید که نتیجه آن را در کنکور نیز ببینید. بنابراین توصیه چند نکته ضروری است.

  • اهمیت امتحانات نوبت اول:

برای این امتحانات به همان اندازه کنکور، اهمیت قائل باشید. بنابراین مطالب را به گونه‌ای بخوانید که ملکه ذهن شما شود.

  • اهمیت دروس عمومی

 این دوران، زمان خوبی است برای خواندن دروس عمومی. شاید زمان کنکور، وقت چندانی برای خواندن دروس عمومی نداشته باشید. بنابراین امتحانات نوبت اول بهترین و شاید آخرین فرصت برای خواندن دروس عمومی است، پس وقت را غنیمت بشمارید و با توجه به بارم قابل توجهی که در کنکور به دروس عمومی اختصاص داده شده این درس را به بهترین نحو، مطالعه و جمع‌بندی کنید.

  •  خلاصه نویسی

 خلاصه نویسی دروس، بسیار می‌تواند شما را در کنکور موفق کند. شما با خلاصه نویسی نکات مهم را یادداشت می‌کنید و در دروسی که بارم کمتری دارند، تنها به مطالعه نکات مهم بسنده می کنید و کلاً در زمان، صرفه‌جویی می‌کنید، آن هم زمان کنکور که هر چه هم زمان داشته باشید باز اگر برنامه‌ریزی نداشته باشید وقت کم می‌آورید؛ بنابراین خلاصه‌ها اینجا به کمک شما می‌آیند و تازه آن زمان خواهید فهمید که چه گنج‌های با‌ارزشی دارید و به جای اینکه به خاطر زمان کم، مثلاً بی‌خیال خواندن دروس عمومی شوید به خلاصه‌ها اکتفا می‌کنید.

مزیت دیگر خلاصه نویسی این است که به جای اینکه یک بار، تمام کتاب را مطالعه کنید، چند بار نکات مهم را می‌خوانیم و ملکه ذهنمان می‌شود. 

  • کنکوری خواندن امتحانات نوبت اول:

سعی کنید این امتحانات را کنکوری بخوانید و صرف پاس کردن و یک نمره گرفتن نخوانید، به طوری که زمان را از دست بدهید به این خیال که سر وقت خوب می‌خوانم؛ پس کنکور ۱۴۰۱ را فدای امتحانات نوبت اول نکنید و این امتحانات را کنکوری بخوانید.

  • سنجش میزان یادگیری:

سعی کنید امتحانات نوبت اول، فرصتی باشد برای سنجش میزان یادگیری شما. اینگونه بهتر متوجه می‌شوید که زمان کنکور برای هر درس چقدر زمان بگذارید و هر کدام را چگونه بخوانید.

سعی کنید هر چه نمونه سوال از نیمسال اول، در دسترس دارید حل کنید و خود را برای امتحانات نوبت اول آماده کنید. زمانی هم که امتحانات را پشت‌سر گذاشتید نمونه سوالات امتحانی را نگه‌دارید و زمان کنکور آنها را حل کنید و از آن غافل نشوید.

در نتیجه 

وقتی می‌گوییم کنکور ۱۴۰۱ را فدای امتحانات نوبت اول نکنیم نه به آن معنا که این امتحانات از اهمیتی برخوردار نیست بلکه برعکس از اهمیت زیادی برخوردار است به آن معنا که به دلیل اهمیت زیاد کنکور ۱۴۰۱ و تاثیر معدل سال آخر در کنکور باید برای این امتحانات اهمیت فوق العاده‌ای قائل باشیم و آن را کنکوری بخوانیم. با سرسری گرفتن امتحانات نوبت اول وقت را تلف نکنیم و همیشه و در همه حال درس خواندن را با هدف کنکور مطالعه کنیم.

یک جلسه مشاوره رایگان با دانشجویان پزشکی

ما توی مکتبستان یک تیم بزرگ از دانشجویان پزشکی داریم که میتونیم تا کنکور بهتون برنامه و مشاوره تلفنی بدیم.

والدین کنکوریا چکار باید بکنند؟

برای آشنایی با خدمات ما یک جلسه میتونیم مشاوره رایگان داشته باشیم.

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، کافیست فرم زیر را پر کنید 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود