کنکور منحصرا زبان و رشته های خوب آن

کنکور منحصرا زبان و رشته های خوب آن

در دفترچه‌ی انتخاب رشته ده‌ها رشته‌ی تحصیلی با ویژگی‌ها و مزایای متفاوت وجود دارد. آیا از بین آنها مسیرتان را انتخاب کرده‌اید؟ تا چه اندازه از دورنمای رشته‌ی تحصیلی موردعلاقه‌تان آگاه هستید؟

کنکور منحصرا زبان و رشته های خوب آن
کنکور منحصرا زبان و رشته های خوب آن

زبان انگلیسی همواره یکی از رشته‌هایی است که داوطلبان در کنکور آن (کنکور منحصرا زبان) شرکت می‌کنند اما کمتر از رشته‌ی انگلیسی برای هدف اصلی خودشان یاد می‌کنند. آیا شما از مزایای رشته‌ی زبان انگلیسی باخبرید؟ امروزه که اکثر رشته‌های تحصیلی آینده‌ی شغلی نامعلومی دارند، خواندن زبان انگلیسی یک بُرد تمام عیار است چون به میزان دانش و توانایی‌تان می‌توانید در آن به موفقیت برسید. زبان انگلیسی زبانی جهانی است و اکثر منابع روز دنیا به زبان انگلیسی نوشته می‌شود پس دیگر رشته‌ها یا تخصص‌ها به زبان انگلیسی وابسته است. همچنین تقاضا برای یادگیری زبان انگلیسی همیشه در جامعه وجود دارد. در هر خیابان و محله‌ای آموزشگاه‌های زبان انگلیسی وجود دارند و اغلب افراد یادگیری این زبان را از کودکی فرا می‌گیرند پس شما می‌توانید از دانش خود برای آموزش به علاقه‌مندان استفاده کنید. زبان انگلیسی پلی میان زندگی شما با جهان امروز است.

انگلیسی راه ورود به کامپیوتر، جهانی از  اطلاعات، ارتباط با سراسر دنیا و اشتراک اندیشه‌هاست. شما در بهترین حالت این زبان جهانی را یاد می‌گیرید. اکنون می‌خواهید بدانید چطور شما  می‌توانید در دنیای انگلیسی نقش خودتان را ایفا کنید؟ در ادامه به معرفی بهترین و موفقیت‌آمیزترین رشته‌های زبان انگلیسی می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

رشته‌های زبان انگلیسی مخصوص کنکور منحصرا زبان

آموزش زبان انگلیسی

رشته‌ی آموزش پرطرفدارترین رشته‌ی زبان انگلیسی است و فرصت یادگیری آن در اکثر استان‌ها فراهم است. اما چرا متقاضیان آموزش از دیگر رشته‌ها بیشتر است؟ چون آینده‌ی روشنی دارد. شما با خواندن انگلیسی و کسب مهارت‌های تدریس معلم می‌شوید و می‌توانید در آموزشگاه‌ها تدریس کنید. در بعضی از رشته‌ها نمی‌توان بیشتر از اندازه‌ای جلو رفت یا بعضی داوطلبان به رشته‌هایی علاقه دارند که فضای لازم برای فعالیت شغلی را فراهم نمی‌کنند اما رشته‌ی آموزش انگلیسی کاملاً با این رشته‌ها فرق دارد. هرچه بیشتر علاقه داشته باشید، بخوانید، یاد بگیرید و مهارت‌هایتان را افزایش دهید، جایگاه شغلی شما بالاترمی‌رود. به عبارت دیگر مسیر برای شما فراهم شده است اما پیمودنش دیگر با خود شماست. علاقه‌مندان به رشته‌‌ی آموزش زبان انگلیسی لازم است روابط اجتماعی بالایی داشته باشند. شما در آینده با ده‌ها زبان‌آموز کار خواهید کرد. هر اندازه هم که دانش و معلومات شما بالا باشد اما علاقه‌ای به ارتباطات جمعی نداشته باشید، نمی‌توانید دانش خود را به صورت موثر انتقال بدهید.

داشتن انگیزه و علاقه کلید موفقیت در این رشته است. شما با انگیزه وارد این رشته خواهید شد، با انگیزه یاد می‌گیرید و در آینده با انگیزه انگلیسی را به دیگران یاد می‌دهید. پس اگر قبلاً تجربه‌ی یادگیری زبان انگلیسی داشته‌اید و اکنون برای شروع این مسیر مردد هستید. تردید را کنار بگذارید و این مسیر جدید را شروع کنید.

مترجمی زبان انگلیسی

مترجمی یکی دیگر از انتخاب‌هایی است که داوطلبان زبان انگلیسی در کنکور منحصرا زبان پیش‌رو دارند و با توجه به گسترش زبان انگلیسی و نیاز همه‌جانبه به آن آینده‌ی این رشته موفقیت‌آمیز است. افرادی هستند که به این رشته علاقه دارند. پس بدانید تنها راه ورود یه این تخصص خواندن مترجمی زبان انگلیسی است. پس از کسب تخصص شما می‌توانید فعالیت خود را به عنوان مترجم آغاز کنید. با این وجود، شاید خیلی‌ها از مزایای این رشته آگاه نباشند. شما در چند سطح فعالیت مترجمی خود را انجام می‌دهید. سطح اول ترجمه‌ی دانشجویی است. سالانه صدها مقاله علمی و پایان‌نامه در کشور منتشر می‌شود که دانشجویان برای پیش‌برد فعالیت‌شان باید منابع و مقالات مرتبط با پروژه‌شان را بخوانند. شما می‌توانید وارد این زنجیره همکاری شوید و برای خود اعتبار کسب کنید.

 

در حال حاضر تعداد زیادی دارالترجمه‌‌ی حضوری و آنلاین در شهرها و سایت‌های مختلف وجود دارد و همگی به صورت دوره‌ای مترجم جذب می‌کنند. بدون‌شک دانش و تخصص شما در اولویت است. پس از اتمام دروس پایه در زبان انگلیسی و کسب مهارت ترجمه، می توانید کار خود را به عنوان مترجم شروع و کسب تجربه کنید. هرچقدر تجربه‌ی بیشتری به دست بیاورید در این کار شانس موفقیت‌تان بالاتر می‌رود.

در رشته‌ی مترجمی زبان انگلیسی شما با ترجمه‌ی انواع متون رسمی و غیررسمی آشنا می‌شوید. در آینده می‌توانید از این مهارت‌ها برای ورود به ترجمه در حوزه خبر و روزنامه نگاری، فعالیت در دفترهای توریستی، ترجمه اسناد و مدارک رسمی و کار در رسانه‌های دیداری و شنیداری استفاده کنید. خلاصه با هر روحیه و ویژگی‌های شخصیتی که دارید در رشته‌ی مترجمی می‌توانید فعال باشید. ضمناً رشته آموزش و مترجمی زبان انگلیسی واحدهای مشترک زیادی دارند. پس با یک تیر دو نشان بزنید. هم می‌توانید ترجمه کنید و هم آموزش بدهید.

 

ادبیات انگلیسی

در گذشته بیشتر علاقه‌مندان دوره کارشناسی ادبیات انگلیسی می‌خواندند و در مدارج بالاتر دیگر رشته‌ها را ادامه می‌دادند. هنوز هم بسیاری از اساتید اعتقاد دارند که خواندن ادبیات انگلیسی ضروری است زیرا هیچ رشته‌ای مانند ادبیات، زبان انگلیسی را خوب و درست به شما یاد نمی‌دهد. اگر فردی هستید که از مطالعه لذت می‌برید یا به ادبیات علاقه دارید، برای خواندن ادبیات انگلیسی تردید نکنید. این یعنی شما زودتر از دیگران با کتاب‌های موردعلاقه‌تان آشنا می‌شوید. ادبیات انگلیسی بیش از ۲۰ واحد با رشته‌ی آموزش و ۸ واحد با مترجمی اشتراک دارد. پس شما علاوه بر یادگیری انگلیسی و خواندن انواع متون ادبی که دیگر رشته‌ها از آن محروم هستند، می‌توانید در زمینه ترجمه و آموزش هم فعال باشید. دانش‌جویان ادبیات انگلیسی به دلیل پیش‌زمینه مطالعه مستمر می‌توانند از رقبای خود پیشی بگیرند.

 

مترجمی همزمان

مترجمی همزمان رشته‌ای بسیار جذاب و منحصربه‌فرد است و تنها رشته‌ای است که به طور تخصصی ترجمه‌ی همزمان را یاد می‌گیرید. شما با تخصص در مترجمی همزمان نقش واسطه را میان یک فرد انگلیسی زبان با فردی یا جمعی غیرانگلیسی زبان ایفا می‌کنید. آینده‌ی این تخصص بسیار موفقیت‌آمیز است. شما می‌توانید به عنوان مترجم همزمان در هتل‌های بین‌المللی، شرکت‌ها یا موسسه‌های تولیدی و خدماتی، رسانه‌های جمعی و تدریس انگلیسی فعالیت کنید. شاید باور نکنید اما کسی که در زمینه مترجمی همزمان فعالیت می‌کند، بهتر از دیگر رشته‌ها می‌تواند از توانایی خود در قسمت مکالمه استفاده کند. در ضمن برای ورود به این رشته نیازی به کنکور سراسری (کنکور منحصرا زبان)  نیست و شما با ورود به دانشگاه علمی‌کاربردی می‌توانید یادگیری را شروع کنید.

 

 

مقالات خواندنی: 

بهترین مدرس کنکور کیست؟

کنکور زبان و ۴ نکته‌ای که باید دانست

آیا میتونیم از اسفند به خودمون بیایم و تو کنکور ۹۸ نتیجه بگیریم ؟!

فهرست نهایی حذفیات کنکور ۹۸ – نظام جدید

یک جلسه مشاوره رایگان با دانشجویان پزشکی

ما توی مکتبستان یک تیم بزرگ از دانشجویان پزشکی داریم که میتونیم تا کنکور بهتون برنامه و مشاوره تلفنی بدیم.

برای آشنایی با خدمات ما یک جلسه میتونیم مشاوره رایگان داشته باشیم.

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، کافیست فرم زیر را پر کنید 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود