کنترل اضطراب کنکور

کنترل اضطراب کنکور

اضطراب پاسخ طبیعی بدن به استرس و عوامل استرسزاست. البته به نظر میرسه میزان کم استرس باعث میشه ما هوشیار تر و گوش به زنگ تر باشیم ولی اگه کمی استرس بیش از حد معمول باشه باعث کاهش عملکرد ما میشه و عملا کارایی ما رو در مطالعه پایین میاره. پس اگه فکر می کنی اضطراب و نگرانیت کمی بیش از حده و یواش یواش داری بی حوصله می شی بد نیست که به توصیه های زیر توجه کنی:

کنترل اضطراب کنکور
کنترل اضطراب کنکور

کنترل اضطراب کنکور

  • سعی کن افکار و خیال پردازی های نگران کننده و اغلب تکراری رو از خودت دور کنی. مثلا بی دلیل نگران امتحان ۳ ماه بعد نباشی و پیش بینی منفی نکنی. کنترل اضطراب کنکور

 

  • از قضاوت های بی پابه و اساس در مورد رفتار اطرافیانت اجتناب کن مثلا اگه امروز به هر دلیلی با برخورد سرد معلم، پدر، مادر یا … مواجه شدی این برخورد رو اصلا به عملکرد یا توانمندی خودت نسبت نده.کنترل اضطراب کنکور

 

  • به ساعات خوابت نگاهی بینداز و سعی کن به میزان لازم و کافی استراحت داشته باشی. خیلی از ماها به دلیل نداشتن خواب مناسب یا بیدار موندن در شب های متوالی مضطرب می شیم.

 

  • به ورزش توجه کن. قرار نیست روزی چند ساعت ورزش کنی ولی ۱۵ تا ۲۰ دقیقه تحرک در روز تأثیر شگرفی درزندگیت داره.

 

  • علت نگرانی و اضطرابت رو پیدا و سریعاً برای رفع آن برنامه ریزی کن.

 

  • یادت نره همیشه با یکی از افراد خانواده – پدر، مادر، خواهر یا برادرت- حرف بزنی و اون رو در جریان تمام مسائل درسی یا شخصیت بذاری.

 

  • می تونی از روش های تن آرامی و … هم استفاده کنی. مثلا می تونی به جای سفت کردن عضلاتت با شل کردنشون به استرس فیزیکی پاسخ بدی. فقط کافیه با نظم خاصی روی تک تک گروه های عضلات بدنت تمرکز کنی؛ طوری که بخش خاصی از عضلاتت رو منقبض و بعد شلشون کنی و بعدش سراغ عضلات دیگه بری. برای این کار می تونی از عضلات ساق پا شروع کنی و به عضلات بالاتر برسی؛ وقتی که این کار رو انجام دادی تفاوت تنش و آرامش رو یاد می گیری تا بعداً بتونی با شل کردن عضلاتت به تنش پاسخ درستی بدی.
یک جلسه مشاوره رایگان با دانشجویان پزشکی

ما توی مکتبستان یک تیم بزرگ از دانشجویان پزشکی داریم که میتونیم تا کنکور بهتون برنامه و مشاوره تلفنی بدیم.

برای آشنایی با خدمات ما یک جلسه میتونیم مشاوره رایگان داشته باشیم.

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، کافیست فرم زیر را پر کنید 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود