کم کردن اشتباهات در آزمون ( مشاوره کنکور )

کم کردن اشتباهات در آزمون

یکی از مشکلاتی که دانش آموزای خوبمون دارن اینه که همیشه میگن با اینکه بلد بودم ولی بازم توی آزمون سوالا رو غلط زدم و  کم کردن اشتباهات در آزمون بازم محقق نشد.

خب اینجا پدیده ای مطرح میشه به اسم توهم بلد بودن ! میخوایم یه توضیح مختصر راجع به این پدیده بدیم و بگیم که چرا اصلا این مورد اتفاق می افته، خودن این مقاله کوتاه میتونه براتون مفید باشه و بهتون کمک کنه از پیش اومدن این مورد موقع امتحانات جلوگیری کنید.

پس توصیه میکنم اگه شما هم با این مشکل مواجه هستین همین حالا این مقاله رو بخونین. کم کردن اشتباهات در آزمون

کم کردن اشتباهات در آزمون

پدیده‌ای وجود دارد به نام “توهم بلد بودن”. این موضوع غالبا برای فارغ التحصیلان و دانش‌آموزان اتفاق می‌افتد یعنی دانش‌آموز فکر می‌کند که مطلبی را بلد است یا مطلب را دست کم می‌گیرد و بعد از آزمون که سوالات را اشتباه پاسخ می‌دهد متوجه می‌شود که مطلب را بلد نبوده است.

اما ناراحت نباشید بعد از آزمون تک تک سوالات را دقیق ارزیابی کنید و به نکته آن سوال پی ببرید. برخی از دانشآموزان هم گرفتار گرایش وسواسی می‌شوند یعنی تلاش می‌کنند هیچ اشتباهی نداشته باشند در صورتی که یک حد معقولی از اشتباه طبیعی است.

رفتاری که شما باید با اشتباهاتتان داشته باشید بسیار مهم است. راهکار این است که یادگیری ناقص خودتان را به کامل تبدیل کنید. وقتی از یکی از پدرهای رتبه‌های برتر ‌پرسیدم برخورد شما با اشتباهات دخترتان چه بود ایشان بیان‌ می‌کردند که ناراحت می‌شدند ولی ناراحتی خودشان را بروز نمی‌دانند این پدر بیان می‌کرد که دخترم به حدی که از اشتباهاتش شاد می‌شد از سوالاتی که درست پاسخ داده بود شاد نمی‌شد زیرا با اشتباهاتش متوجه می‌شد که کجا یادگیری ناقص داشته است و باید روی چه موضوعاتی تمرکز کند و باید چه اشکال‌هایی را رفع کند.

جمع بندی کنکور شیمی

مختصر و مفید بودش ولی خیلی مهمه 😉

منبع: کانون

 

 

یک جلسه مشاوره رایگان با دانشجویان پزشکی

ما توی مکتبستان یک تیم بزرگ از دانشجویان پزشکی داریم که میتونیم تا کنکور بهتون برنامه و مشاوره تلفنی بدیم.

برای آشنایی با خدمات ما یک جلسه میتونیم مشاوره رایگان داشته باشیم.

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، کافیست فرم زیر را پر کنید 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک جلسه مشاوره رایگان

برای یک جلسه مشاوره رایگان با دانشجوی پزشکی، فرم زیر را پر کنید
درخواست یک جلسه مشاوره رایگان
close-link
دریافت لینک دانلود