چیدن یا بستن؟

چیدن یا بستن؟

چیدن یا بستن؟

به این سوال حالا باید پاسخ دهید؟

سدر دوان جمع بندی تقریباً همه ی دانش آموزان دغدغه ی مشترکی دارند: «فاصله ی کوتاهی تا کنکور مانده است و هنوز کتاب هایی را نخوانده یا نیمه کاره گذاشته ام.» اگر فرصت را صرف خواندن مباحث باقی مانده کنیم، تسلط خود را بر آن چه تا کنون خوانده ایم از دست می دهیم و اگر به فکر تسلط بر موضوعات مطالعه شده باشیم، با مطالبی که تا کنون فرصت نکرده ایم بخوانیم چه کنیم؟ بگذارید پرسشی را طرح کنیم: اگر کنکور را دو ماه به عقب بیندازند، ایا قول می دهید دو هفته ی مانده به کنکور مجدداً این دغدغه را نداشته باشید؟ مسلماً نه! حتی اگر بیشتر از دو ماه هم کنکور عقب بیفتد، باز هم همین دغدغه، مشکل محوری عده ی زیادی از دانش آموزان خواهد بود. خوب! پس چاره چیست؟

مثالی بزنیم:

از صبح به باغ میوه ای رفته ایم تا گلابی بچینیم و عصر، بار کامیون ها کنیم تا به سردخانه ببرند. تا عصر سخت کار کرده ایم و هر یک به فراخور حال خویش، مقداری گلابی چیده ایم. حال اطلاع می دهند کامیون ها آمده اند و فقط دو ساعت وقت داریم گلابی ها را بار کنیم. کدام راه، عاقلانه تر است؟ هنوز به چیدن مقدار بیشتری گلابی ادامه دهید یا آن چه را که چیده ایم در جعبه بگذاریم و بار کامیون ها کنیم؟ اگر به چیدن ادامه دهیم، مسلم است که مقدار گلابی بیشتری خواهیم داشت؛ اما وقتی سرگرم این کار هستیم، کامیون ها می روند و گلابی ها بر زمین می مانند و خواهند گندید؛ یعنی همه ی حاصل کارمان یا بخش مهمی از آن، از بین خواهد رفت. در حالی که اگر بتوانیم در فرصت باقی مانده، همه ی گلابی ها را «جمع آوری» و بار کامیون ها کنیم، تمام حاصل خود را از آن خویش کرده ایم.

معمولا درس عربي رو تو آزمونها چند ميزني ؟

اکنون نیز باید همه ی آن چه را که خوانده ایم، از آن خویش کنیم؛ یعنی بر آن مسلط شویم. وسوسه ی مطالعه ی مباحث جدید در دوران جمع بندی، منجر به از دست دادن تسلط بر بخش مهمی از آموخته ها خواهد شد و نتیجه ی مطلوب را در کنکور نخواهیم گرفت. پس مصمم تر از همیشه برای «دوران جمع بندی» آماده شوید.

یک جلسه مشاوره رایگان با دانشجویان پزشکی

ما توی مکتبستان یک تیم بزرگ از دانشجویان پزشکی داریم که میتونیم تا کنکور بهتون برنامه و مشاوره تلفنی بدیم.

برای آشنایی با خدمات ما یک جلسه میتونیم مشاوره رایگان داشته باشیم.

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، کافیست فرم زیر را پر کنید 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود