چگونه کنکوری‌های ۱۴۰۱ از پتانسیل آموزش غیرحضوری به نفع خود استفاده کنند؟

کنکوری‌هــای 1401 آموزش غیر حضوری

چگونه کنکوری‌های ۱۴۰۱ از پتانسیل آموزش غیرحضوری به نفع خود استفاده کنند؟

کنکوری‌های ۱۴۰۱ ، پس از استرس‌های فراوان، نتایج اولیه‌ی کنکور ۹۹ هم اعلام شد. نوبتی هم که باشد نوبت برنامه‌ریزی کنکوری‌های ۱۴۰۱ است.

یکی از دغدغه‌های کنکوری‌های ۱۴۰۱ شرایط جدید موجود در زمینه‌ی آموزشی است. همان‌طور که می‌دانید با انتشار ویروس کرونا شرایط در هر زمینه‌ای با تغییرات زیادی مواجه شد که مدارس و کلاس‌های کنکوری نیز از این قاعده مستثنا نبوده است.

داوطلبان کنکوری زیادی وجود دارند که در دروس مختلف دچار ضعف بوده و نیاز به کلاس‌های کنکور و تقویتی دارند. در شرایط کنونی نگرانی عمده‌ی کنکوری‌های ۱۴۰۱ از بسته بودن مدارس و کلاس‌های کنکور است و این سؤال برایشان پیش می‌آید که چگونه می‌توانند با وجود چنین شرایط ظاهراً سختی به موفقیت در کنکور ۱۴۰۱ دست یابند؟

در ادامه‌ی این مقاله به این موضوع می‌پردازیم که چطور می‌توانیم از شرایط فعلی، به نفع خودمان استفاده کنیم؟

مسلماً تغییر در نحوه‌ی ارائه‌ی خدمات آموزش برای کنکوری‌های ۱۴۰۱ معایب متعددی دارد.

یکی از این معایب این است که امکان پرسش و پاسخ به‌صورت حضوری برای داوطلبان وجود ندارد. داوطلبان زیادی وجود دارند که تنها از طریق آموزش حضوری و معمول، قادر به فراگیری مطالب و مباحث هستند و از این جنبه نیز آموزش آنلاین نوعی محدودیت محسوب می‌شود.

از معایب دیگری که می‌توان به آن اشاره کرد، عدم دسترسی برخی از کنکوری‌های ۱۴۰۱ به اینترنت در روستاها و مناطق محروم است؛ اما در کنار تمامی معایب، فواید این سیستم آموزشی برای کنکوری‌های ۱۴۰۱ بسیار بیشتر است. ازجمله‌ی این مزایا و فواید عبارت‌اند از:

روش مطالعه صحیح مطالب درسی|چرا موقع درس درس خوندن وقت کم میارم؟

 

کنکوری‌های 1400 - پارامتر زمان

استفاده‌ی بهینه از پارامتر زمان

هر ساله مشکل عمده‌ داوطلبان کنکوری عدم توانایی در مدیریت زمان است؛ چرا که می‌بایست علاوه بر رسیدگی به کنکور و فراگیری قواعدش، به یادگیری تشریحی دروس پایه‌ی دوازدهم به‌منظور موفقیت در امتحانت پایان سال نیز بپردازند.

یکی از فواید آموزش مجازی این است که کنکوری‌های ۱۴۰۱ می‌توانند مدیریتشان را در پارامتر زمان بهبود بخشند و با استفاده‌ی بهینه از زمان در دسترس، بهترین عملکرد را در مطالعه و جمع‌بندی دروس ارائه دهند.

 

کاهش هزینه‌های مستقیم

از هر جنبه‌ای که بخواهیم به مجازی شدن سیستم آموزش نگاه کنیم متوجه می‌شویم که آموزش آنلاین درمجموع، هزینه‌ای بسیار کمتر نسبت به هزینه‌های آموزش‌های حضوری دارد و این مزیت می‌تواند برای درصد قابل‌توجهی از کنکوری‌های ۱۴۰۱ مفید و کارآمد باشد؛ چرا که تمکن مالی برای همه کنکوری‌های ۱۴۰۱ برابری نمی‌کند.

 

کاهش هزینه‌های غیرمستقیم

داوطلبان زیادی هستند که در حال حاضر در شهرستان‌هایی ساکن‌اند که در آن‌ها خدمات آموزشی گسترده و مفیدی وجود ندارد.

این دسته از داوطلبین ناچارند برای فراگیری دروسی که در آن‌ها عملکرد نسبتاً ضعیفی دارند، دائماً در حال رفت‌وآمد به مرکز شهر باشند. همین رفت‌وآمدها به‌تنهایی هزینه‌های چشمگیری را در طی سال تحصیلی به خانواده‌های داوطلبین تحمیل می‌کند.

مجازی شدن آموزش برای کنکوری‌های ۱۴۰۱ از این جنبه مفید واقع‌ شده است.

 

در دسترس بودن آموزش برای همگان

این مزیت شباهت زیادی به تیتر قبلی دارد؛ با این تفاوت که ارتباطی با هزینه‌های رفت‌وآمد ندارد. به‌عنوان‌مثال یک کنکوری ۱۴۰۱، یک استاد شیمی را در نظر دارد که کلاس‌هایش در شهر تهران دایر و برگزار می‌شود؛ درحالی‌که داوطلب مذکور در استان و شهری دیگر سکونت دارد.

تعداد شرکت کنندگان کنکور سراسری 1401

مسلماً این داوطلب نمی‌تواند در کلاس‌های استاد مدنظرش شرکت کند، باوجود شرایط فعلی داوطلب می‌تواند به‌صورت مجازی با استاد مذکور در ارتباط باشد و در کلاس‌هایش به‌صورت آنلاین شرکت کند.

 

کنکوری‌های 1400-ویدئوهای آموزشی

امکان ضبط و ذخیره‌ی ویدئوهای آموزشی

یکی دیگر از مزایای آموزش مجازی آن است که اگر منابع آموزشی به‌صورت ویدئویی در اختیار کنکوری‌های ۱۴۰۱ قرار گیرد، داوطلبین می‌توانند ویدئوها را ذخیره کنند.

در این صورت هر زمان که داوطلب احساس کرد نیاز به توضیح مجدد دبیر درس مربوطه دارد، می‌تواند به ویدئوها مراجعه کند و توضیحات را مجدداً گوش دهد.

این‌گونه دیگر نیازی به دیدار مجدد دبیر و هزینه‌ی مازاد نیست. به‌واسطه این مزیت به کنکوری‌های ۱۴۰۱ در مرور و جمع‌بندی مطالب و مباحث هم کمک شایان‌ذکری می‌شود.

 

حفظ سلامتی

نگرانی عمده‌ی خانواده‌ها در این شرایط بحرانی کرونا، بیمار شدن فرزندانشان است. ایجاد فضایی مجازی به‌منظور فراگیری دروس به حفظ سلامتی کنکوری‌های ۱۴۰۱ به هر نحوی کمک می‌کند.

این حفظ سلامتی نه‌تنها از جنبه‌ی ابتلا به ویروس کرونا، بلکه از جنبه‌ی ابتلا به انواع بیماری‌های رایج در فصول سرما، ازجمله آنفولانزا، سرماخوردگی و هر بیماری مسری دیگر مؤثر خواهد بود.

بدین ترتیب کنکوری‌های ۱۴۰۱ نیازی به خروج از منازل برای تقویت دروس ندارند و با ماندن در خانه و فراگیری مباحث و مطالب به‌صورت آنلاین، از مبتلا شدن به بیماری‌های مختلف که ازجمله عوامل مخرب در طول سال تحصیلی به‌خصوص برای کنکوری‌هاست در امان می‌مانند؛ به‌خصوص اینکه در چنین شرایطی حفظ سلامتی داوطلب از هر چیزی واجب‌تر و حیاتی‌تر است.

 

سخن آخر

همان‌طور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم، برخی از دانش آموزان و کنکوری‌های ۱۴۰۱ به اینترنت دسترسی ندارند و به‌ نوعی در این زمینه مظلوم واقع‌شده‌اند. امید است مسئولین محترم تدبیری را برای این خلل اتخاذ و با برطرف کردن این مشکل، مزایای مذکور را برای تمامی عزیزان محصل فراهم کنند. مکتبستان آرزومند آرزوهای شماست. موفق و سربلند باشید!

راهنمای انتخاب رشته کنکور 93

 

یک جلسه مشاوره رایگان با دانشجویان پزشکی

ما توی مکتبستان یک تیم بزرگ از دانشجویان پزشکی داریم که میتونیم تا کنکور بهتون برنامه و مشاوره تلفنی بدیم.

برای آشنایی با خدمات ما یک جلسه میتونیم مشاوره رایگان داشته باشیم.

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، کافیست فرم زیر را پر کنید 

2 دیدگاه برای “چگونه کنکوری‌های ۱۴۰۱ از پتانسیل آموزش غیرحضوری به نفع خود استفاده کنند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود