چگونه زیست بخوانیم تا در کنکور ۱۰۰ بزنیم؟! آموزش قدم به قدم

چگونه زیست بخوانیم تا در کنکور ۱۰۰ بزنیم؟! آموزش قدم ‌به‌ قدم
سلام به همه ‌ی داوطلبای گل رشته‌ی تجربی! امیدوارم حال همتون حسابی خوب باشه چه خبرا؟ درسا خوب پیش می‌ره؟
خیلی از همراهان مکتبستان، بارها این سوال رو می ‌پرسن که چگونه زیست بخوانیم؟
امروز می ‌خواهیم بهتون بگیم چگونه زیست بخوانید. پاسخ‌ های ما بسنده نکنین، چرا که هر شخص باید روش درس خوندن منحصربه ‌فردی رو برای خودش انتخاب کنه و بهش ایمان داشته باشه و با توجه به برنامه ‌ریزی شخصی خود تلاش کنه. پس ضمن در نظر گرفتن مطالب این مقاله، همیشه این سوال رو از خود بپرسید که چگونه زیست بخوانیم؟ البته خیلی ها فراتر از این فکر می کنن و میگن:

 • چگونه زیست را مفهومی بخوانیم
 • چگونه زیست بخوانیم تا فراموش نکنیم
 • چگونه زیست بخوانیم برای امتحان
 • چگونه زیست را ۱۰۰ بزنیم
 • چگونه زیست را در یک ماه بخوانیم
چگونه زیست بخوانیم
چگونه زیست بخوانیم

بیایید بریم سر کلاس

وقتی دبیر درس می‌ده شما باید حداقل ۵۰ الی ۶۰ درصد درس رو سر کلاس یاد بگیرین؛ اما چطوری؟
ببینید وقتی معلم درس می‌ده، شما باید هم‌ زمان با تدریس دبیر، از آموزش ‌های اون یادداشت‌ برداری کنید. لازمه که خودتون، با سبک لحن خودتون، جمله‌ ها رو بسازید؛ نه اینکه هر چی دبیر روی تخته نوشته رو عین یک دستگاه، کپی‌ برداری کنید و شما هم عین اون مطالب رو بنویسید. شاید اعمال این روش، جلسه‌ های اول کمی سخت باشه، ولی بهتون قول می ‌دم با گذشت زمان به این کار عادت می‌کنید و حتی به این کار معتاد هم میشید!

ولی یه نکته!

ببینید شما باید آموخته‌ ها و به‌ قول‌ معروف جزوه ‌ی دست نویستون رو سر کلاس توی صفحه‌ ای به‌عنوان پیش‌نویس بنویسین. بعداً توی خونه مرورش کنید. بعد از مرور، کتاب رو با دقت بخونین. حالا وقت پاک ‌نویسی جزوتونه. شاید با خودتون بگید که انجام اینکارا وقتمو زیادی میگیره؛ اما باور کنین ارزششو داره و به افزایش تسلطتون کمک زیادی می کنه.

حالا نوبت اینه که خودتون درس رو به‌صورت تمام و کمال برای خودتون توضیح بدید. انگار که دارید به یه نفر دیگه کل مطالب رو یاد می دید. برای انجام این کار، توی ذهن خودتون کلاسی رو تصور کنید که تعدادی دانش‌آ موز در اون نشستن و منتظر توضیحات شما هستن؛ به عبارتی در اون لحظه دبیر شما هستید و سررشته‌ی کلام دست شماست. این‌طوری هم تمرکزتون موقع توضیح درس بالا می‌ره و هم با جدیت تمام درس رو برای خودتون توضیح میدید.

چگونه زیست را مفهومی بخوانیم ؟

درس زیست ستون اصلی رشته‌ ی تجربیه و باید درست و اصولی خونده بشه. ما در این مقاله قصد داریم به شما بگیم که دانش آموزای زرنگ چگونه مفهومی می خونن.
همونطور که میدونید، زیست درس نکته محوریه و تو دل هر جملش کلی نکته پنهونه؛ یعنی جایی از این کتاب نیست که اهمیت تستی نداشته باشه. یه جورایی شبیه میدون مین میمونه! پس موقع خوندنش باید نهایت دقت و تمرکز رو داشته باشید.

چگونه زیست 100 بزنیم؟ - موفقیت در زیست

مفهومی خواندن یعنی اینکه شما مطالب کتاب رو درک کنید و حفظ نکنید. شاید حفظ کردن یه سری اطلاعات ما را در کنکور کمک کند. اما مطمئن باشید که با حفظ کردن فقط زمان از دست می دهید، پس بهترین کار این است که به طور عمیق مطالب را یاد بگیرید.

 1. به کتابای بازار زیاد توجه نکنید
 2. تست ‌زنی رو فراموش نکنید
 3. مهم ‌ترین و اصلی‌ترین منابع برای مطالعه کتابای درسیتون هستن.
 4. مرورهای هفتگی
 5. یادداشت برداری کنید
 6. دفتر مخصوص برای جمع بندی داشته باشید

چگونه زیست بخوانیم تا فراموش نکنیم ؟

هرچقدر که طی یک هفته زیست میخونید، آخر هفته همه ‌ی مطالبی رو که طی اون یک هفته یاد گرفتید مرور کنید. بهترین روش مرورم اینه که برای خودتون توضیحش بدید؛ نه اینکه مطلب رو دوباره از روی جزوه بخونید. راه دیگه ایم برای مرور وجود داره اونم اینه که ۱۰ الی ۲۰ تست (از هر فصل) از تست‌ های دست‌نخورده و بکر مربوط به بخش ‌هایی که در طی یک هفته مطالعه کردین رو از کتاب تستتون به‌ صورت تصادفی انتخاب کنین، برای خودتون زمان تعیین کنید (با توجه به تعداد تستایی که قراره حل کنید) و در همون زمان مشخص، شروع کنید به تست ‌زنی. این‌جوری هم در تست ‌زنی مهارت و تسلط نسبی پیدا می‌ کنید و هم مطالب ذهنی در قالب تست در ذهنتون تثبیت میشن. بهتون پیشنهاد می کنیم ” نکات مهم تست زنی” را مطالعه کنید

چگونه زیست را در یک ماه بخوانیم ؟

اصلا زیست را نمیشه در ۳۰ روز خوند. درواقع زیست یکی از درس های بنیادی رشته تجربی است. درصورتی میشه زیست را در یک ماه خوند که شما در طی ۱۲ ماه، یک خلاصه نویسی جامع بنویسید و از آن استفاده کنید. باور کنید مهم ‌ترین قسمت مطالعه ‌ی درس زیست، خلاصه‌ برداری از تیترها و مطالبه. از هر فصل به اندازه‌ ی یک الی دو برگه‌ی a4 خلاصه‌ برداری کنید. موقع مرور متوجه میشید که خوندن هر فصل فقط نیم ساعت طول میکشه. کتاب رو بخونین، بعد برین سراغ کتابای کمک ‌درسی مثل خیلی سبز و آرامفر. یه دفترچه مخصوص نکات درس زیست تهیه کنید. بعد از اون هرچی نکته یاد گرفتید رو توی یه دفترچه‌ی مخصوص تون یادداشت کنید.

کتابای تست

موقع خرید کتابای تست دقت داشته باشید که کتاب تست موردنظر جوابای تشریحی تستاش جامع و کامل باشه؛ طوری که فقط به توضیح و تشریح گزینه ‌های درست و یا گزینه‌های غلط اکتفا نکنه و به تحلیل همه‌ ی گزینه‌ها بپردازه. چه گزینه‌ های درست و چه گزینه‌های غلط. فایده‌ی همچین کتابای تستی اینه که بعد از تست‌زنی، مطالب یه دور براتون مرور میشه (هرچند خلاصه). ما کتابای خیلی سبز و تخته‌سیاه (دکترآرامفر) و ۸۰۰۰ تست گاج رو بهتون پیشنهاد می‌ کنیم.

راهکار های افزایش تمرکز هنگام مطالعه

سعی کنید بعد از خوندن کامل هر فصل و مبحث خاص، قبل از اینکه تستای زیادی از اون رو مبحث حل کنین یه نگاهی به سوالای سه چهار سال پیش (مثلاً از ۸۸ به بعد) بندازین.

اینطوری با جدیدترین سبک‌های طرح سوال توی کنکور سراسری آشنا میشید و متوجه میشید که سوالا به چه سمتی دارن پیش میرن (البته اگه سوالا با مبحثی که هنوز مسلط نیستید ترکیب شده بودن، موقتاً رهاشون کنید).

احتمالاً خیلیاتون با درجه ‌ی سختی بالای کنکور ۹۹ آشنایی پیدا کردید و از داوطلبای کنکور ۹۹ شنیدید که چقدر این کنکور نسبت به سال‌ های گذشته سخت‌ تر و عجیب ‌تر بوده. تحلیل و بررسی تست ‌های کنکور ۹۹ رو بذارین برای آخر کار؛ یعنی زمانی که چند روز مونده به روز کنکور؛ چون خیلی از دانش آموزا بعد از اینکه فصل خاصی رو تموم می کنن و احساس به تسلط کامل و واقعی بهشون دست می ده، برای سنجش تسلطشون و از روی کنجکاوی، میرن و به کنکور آخرین سال ناخنک میزنن. این کار اشتباه محضه. لطفاً تست ‌های کنکورهای ۶ سال اخیر رو بذارید برای روزهای نزدیک کنکور.

گاهاً می ‌تونید برای مرور یک فصل، بدون خوندن جزوه یا حتی خلاصه هاتون، فقط تست بزنید و بعد از هر تست، جواب تشریحی و کامل بخونید.
ممکنه اولاش به علت فراموشی کامل مطالب، هیچ تستی رو نتونید جواب بدید؛ ولی کم‌کم بعد از حل پنجاه شصت‌ تایی تست، همه‌ی مطالب به طرز باورنکردنی و جالبی دوباره یادتون میاد! حالا میتونید برین سراغ خلاصه‌نویسی هاتون. البته اینم بگیم که بستگی به عادت‌های درسی خودتونم داره. شاید بعضی از شماها با این روش زیاد راحت نباشید و اصول خاص دیگه ای رو دارید؛ ولی امتحانش ضرر نداره.

یه نکته‌ ی خیلی مهم:

ببینید، وقتی خدای نکرده خدا اون روز رو نیاره (!) درصد زیستتون توی آزمون ‌های آزمایشی کم شد صرفاً به این معنی نیست که روش مطالعه زیست شناسیتون غلطه. ممکنه به دلایل مختلفی مثل شرایط روانیتون سر جلسه یا ضعف توی مدیریت زمان، اصول آزمون دادن و مهارت تست زنیتون باشه (سعی می ‌کنیم توی پستای بعدی بیشتر در مورد آزمون دادن صحبت کنیم

یه مورد دیگه!

درس زیست درمجموع درس فراریه؛ یعنی باگذشت زمان کوتاهی در صورت عدم مرور کافی و مکرر، انسجام مطالب تثبیت ‌شده در ذهنتون به هم میریزه. در این مابین، فصلاییم وجود دارن که از فصلای دیگه فرار ترن و زود از یاد آدم میرن. اگه فصلای خیلی فرار زود به‌ زود از یادتون می ‌ره، نگران نباشید. با مرور و دوره‌ ی کافی و اصولی، حتی درسای خیلی فرار هم ملکه‌ ی ذهنتون میشن.

روش مرور کردن درسها

تو بخش مرورتون بهتره فصلای مرتبط به همو باهم بخونید و یا مثلاً نکته‌هایی رو که مینویسید، با خونده های قبلیتون مطابقت بدید
مثلاً بخش ‌های گیاهی که در فصل ‌های مختلفی به ساختار و ویژگی هاشون اشاره ‌های کلی و یا جزئی شده رو به هم دیگه وصل کنید و کل نکاتی که از گیاهان در بخش ‌های مختلف استخراج کردید رو در دفترتون یادداشت کنید. این ‌جوری به انسجام منظم مطالب در ذهنتون کمک مؤثری کردید و مطالب به‌ صورت پراکنده در ذهنتون تثبیت نمیشن.

فصل های فرار – (چگونه زیست بخوانیم)

یه مورد دیگه فصل های خیلی فرارو که اگه زودزود یادتون میره نگران نباشین وصرفا باید کلی دوره کنین تا تو ذهنتون تثبیت بشه۹-: مثلا از دوم ۴-۷-۸
از سوم ۴-۹-۱۰-۱۱
از پیش هم کل پیش ۲ مخصوصا ۸&10

و یکیم تو بخش مرورتون بهتره فصلای مرتبط به همو باهم بخونین-۱۰:
مثلا کل گیاهی ها
از دوم :
آخر فصلای ۳-۶-۷-۸
از سوم:
۹-۱۰
از پیش هم:
۸-۹-۱۰-۱۱

ویا مثلا نکته هایی رو که مینویسین با خونده های قبلیتون مطابقت بدین
یه مثال کوچیک که تو فصل۲ و۳ سال سوم داریم
تو فصل ۲ قسمت دستگاه عصبی جانوران اومده دستگاه عصبی پلاناریا رو توضیح داده… تو فصل ۳ هم چشم جامی شکل پلاناریا رو گفته

خب اینم از مقاله ‌ی چگونه زیست بخوانیم. نکات ذکر شده رو فراموش نکنید و سعی کنید باقدرت هرچه ‌تمام‌ تر به مسیر موفقیت ادامه بدین. مکتبستان آرزومند آرزوهای شماست. موفق باشید!

نگاهی کوتاه به آنچه در مقاله چگونه زیست بخوانیم یاد گرفتیم:

 • به کتابای بازار زیاد توجه نکنیم!
 • تست‌زنی رو فراموش نکنیم
 • مرورهای هفتگی رو مرتب انجام بدیم
 • از هر درس یا مبحثی که مطالعه می کنیم، خلاصه‌برداری کنیم
 • بهترین منابع کنکور ۱۴۰۰ رو شناسایی کنیم و کتاب خوب بخریم
 • فصل به فصل و مبحث به مبحث تست بزنیم
 • مدیریت زمان و روش تست زنی رو یاد بگیریم

نوبت شما

بچه ‌ها امروز تاحدودی یاد گرفتیم که چگونه زیست بخوانیم؛ باز هم هر سوالی دارید حتماً بپرسید… ما خیلی دوست داریم به سوالای شما درباره درس زیست پاسخ بدیم.

یک جلسه مشاوره رایگان با دانشجویان پزشکی

ما توی مکتبستان یک تیم بزرگ از دانشجویان پزشکی داریم که میتونیم تا کنکور بهتون برنامه و مشاوره تلفنی بدیم.

برای آشنایی با خدمات ما یک جلسه میتونیم مشاوره رایگان داشته باشیم.

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، کافیست فرم زیر را پر کنید 

51 دیدگاه برای “چگونه زیست بخوانیم تا در کنکور ۱۰۰ بزنیم؟! آموزش قدم به قدم

 1. mahsa گفته:

  سلام من هرکاری میکنم نمیتونم فصل۱پیش وخوب یادبگیرم وفصلای ۲و۳سال۲هم اصلاتوذهنم نمیمونه.لطفاراهنماییم کنین که چجوری بخونمشون.ممنون.

  • علی کاویانی گفته:

   واسه فصل ۱ تجسم ذهنی داشته باشین. همه رو تصور کنین. مثلا حرکت mRNA روی ریبوزوم.. فک کنین دارین اینو میبینین. تو ذهنتون بارا و بارها مرورش کنین.

 2. باران گفته:

  سلام من یه جزوه خیلی خوب واسه زیست دارم زیستم خصوصی داشتم ولی نمیتونم خوب تست بزنم ولی مطالبو میدونم چیکار کنم؟؟؟؟؟

  • علی کاویانی گفته:

   سلام. این مشکل باید با گفت و گو حل شه. نیاز به اطلاعات جامع تری دارم . میتونین تماس بگیرین: ۰۹۳۵۵۸۸۵۳۰۰

 3. مصيب گفته:

  سلام.من فارغ التحصيل تجربي ام ميانگين درصدم هم ۴۰درصده اگه ميشه جواب سؤال هامو بديد
  نظرتون درمورد كتاب هم گامان چيه؟
  من كتاب هم گامان وخيلي سبز رو واسه منبع تستي انتخاب كردم امانمي دونم اولويت رو توي كدوم يكي قرار بدم؟
  منظورتون از كتابآرامفر چكيده ست يا چيز ديگه اي منظورتونه؟
  ممنون

 4. مهدی گفته:

  بنظرم توزیست مهروماه عالیه البته درسنامه نسبتا کاملی داره امابنظرم باید بعدازمتن کتاب خونده بشه بعازاین دومرحله تستاش کارکنی فوق العادس امابنظرشما زیست رو روزی چند ساعت باید خوند!؟

 5. x گفته:

  سلام . من سال دومم رشته ریاضی می خوام کنکور تجربی بدم . تو نمونه دولتی درس می خونمو درسامون خیلی سنگینه من خیییییییلی میترسم اینطوری پیش بره افسردگی میگیرم . کمکم کنین چطوری زیست بخونم التماس دیگه کم اوردم

  • دکتر علی کاویانی گفته:

   آقا چرا سخت میگیری؟ درس نخونی مثلا چیکار میخوای کنی؟ ازین که درس میخونی لذت ببر ، کسی هم از درس خوندن تا حالا نمرده 😀

 6. مریم گفته:

  واقعاکارتون عالیه…به آدم انگیزه میده…من سال سومم اماخیلی میترسم برای نهایی به حدی که کولیت عصبی گرفتم الان فقط ازتون راهی میخوام که کمکم کنه توفرصت باقی بتونم نهایت نتیجه روازاین درس بگیرم.لطفاجواب بدین خیلی برام مهمه.تشکر

 7. مسیحا گفته:

  برای یک کنکوری ۹۴ که فارغ التحصیل است ، بهتراست زیست را سال به سال بخواند یا موازی. در ضمن هیچ علاقه ای به برنامه ریزی موسسات ندارم و دوست دارم با برنامه خودم پیش بروم. لطفا راهنمایی کنید

 8. elia گفته:

  سلام خسته نباشید من کنکوری ۹۴ هستم الان که میخوام زیست بخونم نمیدونم از چه درسی شروع کنم میشه کمکم کنیییییییید!!!؟؟؟؟مرسی

 9. تینا گفته:

  سلام. من فارغ التحصیلم. واسه کنکور ۹۴ زیستو از چه منبعی بخونم ؟ و روش خوندنشم لطف کنید بگید چند ساعت در روز ؟شما زیست نقره ای گاجو دیدید جدیدا به نظرتون از خیلی سبز بهتر نیست؟

  • دکتر علی کاویانی گفته:

   سلام. اگه میخواین زیست رو آسون یاد بگیرین و سریع پیشرفت کنین از جزوه زیست خاص سایت خودمون استفاده کنین.

 10. مریم گفته:

  سلام
  ببخشید من سال اول مدرسه ی تیزهوشان درس میخونم ولی یه معلم سخت گیر داریم که حتی مطالب سوم مثل پیوند های فسفو دی استر و مشابهشو خیلی فراتر از اول بمون گفتن…و تاکید دارن مفهومی بخونیم یعنی مطالبشو
  مقایسه کنیم فصلا رو ترکیب کنیم و….
  من واقعا نمیدونم چجوری مفهومی بخونم چه قدر وقت بذارم. و واقعا استرس دارم…کتابی هست که اینجوری مطالبو کامل ارائه داده باشه؟؟؟ یا مثلا بم یه مشاور معرفی کنید یا کتابی که مطالبو. به صورت ترکیبی…مقایسه ای..جزیی ارائه داده باشه؟؟ من واقعا به راهنماییتون محتاجم خواهش میکنم کمک کنید:((((

 11. raziyeh گفته:

  سلام مریم جون اول ازهمه توبایداسترستوکناربزاری وگرنه شکست می خوری.تازه منم رشتم تجربیه ولی معلممون اصلا خوب درس نمیده وسخت گیری میکنه معلم توهم خوب درس میده وهم سخت گیری میکنه .به نظرم تو اول کتابتوخوب بخون بعدهر ایرادی داشتی ازمعلمت بپرس

 12. رها گفته:

  سلام من امسال دوم دبیرستانم می خوام زیست توی خونه خودم بخونم چطور بخونم که مطالب خوب یاد بگیرم کتاب آموزشی خیلی سبز هم دارم ممنون

  • دکتر علی کاویانی گفته:

   سلام. اول متن کتاب درسی رو بخونین. بعد یه جزوه خوب پیدا کنین و از اون بخونین. بعد هم درسنامه های خیلی سبز:)

 13. حسن گفته:

  سلام من امسال ریاضی کنکور دادم ولی می خوام تغییر رشته بدم برم تجربی به نظرتون چطور بدون معلم زیستو بخونم؟؟ مرسی از محبتتون.

 14. morteza گفته:

  سلام. من امسال ۴ دبیرستا میرم و الان برای کنکور باید تابستون درس بخونم من باید زیست بخونم اونم عمقی ولی بلد نیستم جه جوری بخونم لطفا بهم بگید جه جوری بخونم تا تو کنکور ۹۵ خوب زیست بزنم. ممنون

 15. یه بنده خدا گفته:

  سلام ببخشید میدونم خیلی خیلی خیلی خیلی دیر شده ولی می خوام حداقل این یک ماه باقی مونده رو از دست ندم.می شه یه برنامه ی خوب بهم بدید؟من از سال بالایی هام پرسیدم گفتن زیست۲ و ریاضی ۲ و فیزیک۲ و شیمی۲ رو باید بخونی به اضافه ی فیزیک و عربی یک!هر چقد فکر می کنم میبینم همه ی اینا تو کل تابستونم میسر نیست چه برسه به من که فقط یه ماه وقت دارم.میشه یه برنامه ی خوب بهم پیشنهاد بدید؟راستی یه سوال دیگه هم داشتم به نظرتون کلاس خصوصی چقدر میتونه تو موفقیت تو مدرسه و کنکور موثر باشه ؟آیا این موقع تابستون کلاس رفتن معنایی داره یا خودم بخونم؟

  • روابط عمومی سایت گفته:

   با توجه به اولویت هایی که تو ذهنتونه دوباره برنامه بریزین
   به نظرم دروس اختصاصی یک سال پایه رو اولویت قرار بدین
   مسلما اگر کلاسی در معنای واقعی کنکوری باشه میتونه بسیار مفید باشه به شرطی که اسیب زیادی نداشته باشه

 16. مهدی گفته:

  سلام .خسته نباشید .من دانش مز سال دوم هستم.ازوقتی که اومدم دوم تجربی همش استرس دارم که نکنه از همکلا سیهام جا بمونم .معلما میگن کنکور سخته.داوطلب زیاده .اصلا دیونه شدم خواستم یه راه حل بهم پیشنهاد بدین..ممنون

 17. پوریا گفته:

  سلام
  وقت بخیر اقای دکتر
  من ۲۴ سالم هست و ۶ سال پیش ترک تحصیل کردم دران زمان رشته ریاضی بودم و همان سال سوم ترک تحصیل کردم
  الان بعداز۶ سال دوباره قصدادامه تحصیل را دارم اما میخواهم رشته داروسازی قبول بشوم
  واحدهای مانده از رشته ریاضی ام رابه صورت اموزش ازراه دور دارم پاس میکنم و قصد دارم در پیش دانشگاهی رشته ام رابه تجربی تغییر دهم. بااین اوصاف من در سال ۹۶ مجاز به کنکور می شوم.
  اما اموزش کافی درمورد درسهایم ندیده ام و تنها راهم این است که خودم درخانه درس ها رابخوانم
  درمورد درس زیست شناسی باهرکسی مشورت کردم کتاب های نشر الگو رامعرفی کردند و من هم تهیه کردم و الان در خانه میخوانم .
  مطالعه به این صورت مقداری سخت است و این که باهیچکدام از کلمات اصلا اشنایی ندارم موضوع راسخت تر کرده.
  لطفا میشود بنده را راهنمایی کنید که چگونه مطالعه کنم یا کلاسی یا دی وی دی های اموزشی معرفی کنید که بتوانم درس هارابخوانم برای کنکور…
  ضمنا من شاغل هم هستم از پنج عصر تا ۱ شب سرکارم..
  و درکل نظرتان رابگویید که ایا من موفق میشوم یا خیر یا چه شروطی نیاز است برای موفقیتم…
  سپاس از توجهتان

 18. هلیا گفته:

  سلام آقای دکتر من هلیا هستم .من رشتم ریاضی فیزیک ولی میخوام کنکور تجربی شرکت کنم سال سوم را هم تمام کردم لطفا بگویید که چکاری باید انجام دهم

 19. محمد گفته:

  سلام خسته نباشید من رتبم در سال۹۵ شد۱۵۰۰۰۰ رشتم تجربیه بنظرتون میشه رشته خوبی در بیام اگر بشینم خوب درس بخونم البته من با کورنومتر میانگین روزی ۹ ساعت مفید درس میخونم

 20. نجمه گفته:

  سلام من سال سوم تجربی ام لطفا بگید کتاب زیست رو چه جوری باید خوند وبعد از کتاب جزوه کدام اساتید را بخانم و از کدام کتاب تست بزنم و چند روز در هفته وروزی چند ساعت زیست بخانم که درصد بالایی را در کنکور بزنم؟؟؟؟

 21. زهرا گفته:

  سلام آقای دکتر من زیستو خیلی دوست دارم و سال دهم هستم و خیلی دوست دارم زیستو تو کنکور با درصد بالایی بزنم و اینکه خوب بفهمم برام یه پیشنهاد خوب بدین لطفا ممنون

 22. ?farzane(farzi)? گفته:

  سلام افای دکتر .من الان گیجمممممم?والا نمیدونم کنکور داریم ما دهمیا نداریم چطور ریاضیمونو یاد بگیریم و….
  والا این چیزایی ک شما گفتین ما گیج میشیم افسوس ک چرا دوره جدیدیم اگه میشع ی راه حل واسه درس خوندن ما دهمیای تجربی بگین ک خوب بتونیم درس بخونیم(ار طرف منِ حسابی درس خون?)

 23. نیوشا گفته:

  سلام ببخشید من می خواستم بدونم برای امتحانای زیست رو چگونه بخونین چون وقت کمه ومطالب زیاد در ضمن سوم تجربی هستم

 24. دختر بهاری گفته:

  سلام.من سال دهمی هستم اوضاع زیست مارو هم که میدونید جمله بندی ها داغوون بعضی وقتا معلممون برامون ترجمه میکنه در این حد داغووونه
  یه چن تا راه حل به ما دوره جدیدا بدین لطفا مرسی ♥

 25. اکرم گفته:

  سلام من دانش اموز دهم تجربی هستم واقعانمیدونم چطوری زیست بخونم البته بگم که افت تحصیلی زیادی دارم پارسال معدلم بیست بود ولی امسال ۱۷وخورده ای.
  هرچه قدرم که میخونم نمره ام بالای ۱۵ نمیشه چیکارکنم؟

 26. هانیه گفته:

  سلام.وقتتون بخیر.من تو خوندن زیست خیلی خیلی وسواس دارم و شاید برای یک صفحه ۲ ساعت وقت بذارم و خط ب خط کتاب و منابعو یاد بگیرم.بعدشم محاله ک نتونم تستای اون بخشو جواب بدم ولی اینجوری خیلی کند پیش میرم.ب نظرتون چیکار کنم؟و اینکه بهتره تو زیست ۳ تا کتابو همزمان پیش ببریم یا تک تک؟؟؟ممنونم از سایت عااالی تون 🙂

 27. rad گفته:

  چرا این قدر روی خیلی سبز اصرار میکنید
  کتاب یازدهمش پر از اشکاله
  ترتیب بندی موضوعاتشم خیلی مبهم تر از کتابه و مطالبه اضافه و غیر مفید هم داره 🙂
  حالا نمیدونم شما چ مزیتی تو این کتاب دیدید
  تست هاشو نمیگم ولی درسنامش واقعن غیر قابل قبوله

 28. محمدرضا گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید سوالی داشتم خواهش میکنم جوابم رو بدین
  اگه برای زیست اصلااا کتاب رو نخونم و فقط فاگوزیست رو بخونم میتونم تو کنکور توی زیست درصد بالای۷۰درصد کسب کنم؟من نظام قدیمم و سال ۹۸ میخوام کنکور بدم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک جلسه مشاوره رایگان

برای یک جلسه مشاوره رایگان با دانشجوی پزشکی، فرم زیر را پر کنید
درخواست یک جلسه مشاوره رایگان
close-link
دریافت لینک دانلود