چگونه به طور مستمر درس بخوانیم ؟

مستمر درس بخوانیم

چگونه باید مستمر درس بخوانیم تا در کنکور و امتحانات قبول شویم؟

برای درس خواندن مستمر،رعایت قوانین و روش های صحیح مطالعه، بسیار مؤثر است.

بنابراین نیاز است این قوانین و تکنیک ها را یاد بگیرید تا درس خواندن مستمر تاثیر بدی روی شما نگذارد و بتوانید به این درس خواندن ادامه دهید.

ما شما را با تکنیک ها و قوانینی آشنا می کنیم که می توانند به درس خوانی مستمر شما کمک کنند و از آسیب دیدگی شما بر اثر درس خواندن بیش از حد جلوگیری کنند.

پس دعوت میکنیم در ادامه ی این مقاله با ما همراه باشید تا به بررسی تکنیک ها و قوانین درس خوانی مستمر بپردازیم.

مستمر درس بخوانیم

تکنیک ها و قوانین لازم برای اینکه مستمر درس بخوانیم

۱- قانون اول برای درس خوانی مستمر این است که درس هر روز را همان روز بخوانید؛ یعنی اینکه با توجه به برنامه درسی تان در مدرسه و کلاس، اولویت اول را به روزخوانی این درس ها بدهید و پس از خواندن درسی که مربوط به همان روز است، می توانید سراغ درس های دیگر بروید.

۲- دومین قانون برای درس خوانی مستمر این است که حتما تنوع مطالعه داشته باشید؛ یعنی با توجه به زمان برگشت از مدرسه، بین ۲ تا ۵ درس را در روز بخوانید و سعی کنید بیشتر یا کمتر از این مقدار مطالعه نداشته باشید تا سرعت یادگیری خود را بیشتر کنید.

۳- قانون سوم درس خوانی مستمر به این موضوع اشاره می کند که در زمان هایی که سرحال هستید، درس های دشوار تر و محاسباتی تر و در زمان هایی که خسته هستید، درس های ساده تر و وقتی بی حوصله هستید، درس هایی را مطالعه کنید که از خواندن آن لذت می برید، به این صورت شما می توانید درس خواندن را بهتر انجام داده و حتی زمانی که حوصله ندارید، به درس خواندن بپردازید و هیچ زمانی را از دست ندهید.

۴- چهارمین قانون مستمر در خواندن این است که بهتر است برای هر روز به صورت روزانه برنامه ریزی کنید و خواندن درس هایی را برای یک روز خاص اختصاص دهید.

۵- و آخرین قانون درسخوانی مستمر این است که تعادل مطالعاتی را رعایت کنید؛ یعنی حدود ۳۰% از وقت تان را به خواندن دروس عمومی و ۷۰% را به خواندن دروس اختصاصی ترجیح دهید تا بتوانید بازدهی بهتر و بیشتری را داشته باشید.

یک جلسه مشاوره رایگان با دانشجویان پزشکی

ما توی مکتبستان یک تیم بزرگ از دانشجویان پزشکی داریم که میتونیم تا کنکور بهتون برنامه و مشاوره تلفنی بدیم.

برای آشنایی با خدمات ما یک جلسه میتونیم مشاوره رایگان داشته باشیم.

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، کافیست فرم زیر را پر کنید 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود