چند نکته برای یادگیری بهتر

چند نکته برای یادگیری بهتر

چند نکته برای یادگیری بهتر

۱.     یکی از حیطه های ناختی (بلوم) فهمیدن است. برای اینکه تشخیص دهید خوب فهمیده اید، مانن یک معلم درس را برای دیگری تدریس کنید و به او اجازه دهید از شما سوال کند اگر چنین امکاناتی ندارید، بعد از مطالعه و خلاصه برداری، کتاب را کنار بگذارید و مانند یک معلم همان درس را برای خودتان بازگو کنید.

۲.     خودتان را به فکر کردن روی مسئله های ریاضی عادت دهید. توجه کنید که بسیار از مسائل به راحتی حل نمی شوند؛ بنابراین اگر در حل مسئله موفق نشدید، ناامید نشوید. برای حل مسائل تلاش کنید.

۳.     مرحله ی سوم حیطه های شناختی (بلوم)، کاربرد است. روی مسائل کتاب های درسی خوب فکر کنید و برای حل آنها وقت بگذارید؛ اما به آنها اکتفا نکنید. همیشه یک مسئله ی جدید برای حل در ذهنتان داشته باشید و به دنبال مسائل جدید باشید. (استفاده از تمرین های پرتکرار)

۴.     از مسائل مربوط به تست های سال های گذشته (داخل و خارج از کشور) اطلاع داشته باشید و اگر فرصت کردید راه حل آنها را نیز پیدا کنید. سعی کنید دایره المعارف مسائل ریاضی ذهنتان را… یعنی مجموعه مسائلی که دیده اید نه مسائلی که حل کرده اید، همواره توسعه دهید.

۵.     برای اینکه بتوانید مسئله ای را حل کنید ابتدا باید طراح خوبی باشید تا بتوانید منظور طراحان کنکور را متوجه شوید بری اینکار مسائل جدیدی طراحی کنید. متن بعضی از مسائل کتاب را (بعد از حل آنها) به گونه ای مناسب تغییر دهید و سپس آن را حل کنید.

۶.     روی بعضی از مسائل، گروهی کار کنید. می توانید چند مسئله را انتخاب کرده و بین خود تقسیم کنید و در فرصتی معین روی آنها کار کنید. سپس راه حل ها را با یکدیگر بررسی کنید و اگر توانستید راه حل مسائل را با معلمان خود در میان بگذارید.

یک خبر بسیار عالی برای کنکوری ها:

دوست کنکوری من
15% از مباحث کنکور 99 برای مدت محدودی رایگان شده
برای دریافت این دوره هرچه زودتر روی لینک زیر کلیک کنید

ورود به صفحه دوره
مشاوره کنکور
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هدیه مکتبستان برای کنکوریها

فیلم تدریس ۱۵% مباحث کنکور۹۹
(!کاملا رایگان)
دریافت دوره
close-link
دریافت لینک دانلود
بیش از 3 ساعت فیلم و صوت مشاوره کنکور رایگان
این پیشنهاد فقط یک بار ارائه می شود و پیشنهاد می کنیم این فرصت را از دست ندهید
شما فقط یک بار فرصت دریافت این هدیه ردنشدنی را دارید !
برای دانلود کافی است ایمیلتان را وارد کنید
برای دانلود کافی است ایمیلتان را وارد کنید
برای دانلود کافی است ایمیلتان را وارد کنید
هر هفته یک فیلم مشاوره رایگان می خواهید؟