چند راه برای رسیدن به تمرکز

چند راه برای رسیدن به تمرکز

چند راه برای رسیدن به تمرکز

۱)زمان های مطالعه ی خود را کوتاه کنید. به طور مداوم و پی در پی مطالعه نکنید و با خود نگویید که تا این درس را تمام نکرده اید از مطالعه دست بر نمی داری؛ با این کار خسته می شوید و ذهنتان به این مسئله می پردازد که چه زمانی مطالعه تمام می شود. بعد از هر ۵۰ دقیقه مطالعه، ۱۰ دقیقه استراحت کنید.

۲)برای هر صفحه با توجه به سطح مطالب آن، زمان خاصی را مشخص کنید. اگر صفحه ای نکات زیادی داشت با خود قرار بگذارید که در عرض ۱۵ دقیقه این صفحه را تمام کنید. به این ترتیب چون ذهن در می یابد که وقت زیادی ندارد، به مطالعه سرعت می بخشد و خیلی کمتر به عوامل دیگر می پردازد.

۳)تمام درس هایی را که باید برای روز آینده آماده کنید جلوی روی تان نگذارید؛ زیرا نگرانی تمام کردن آن ها شما را از مطالعه ی درست باز می دارد.

۴)عدم انگیزه و علاقه برای مطالعه ی یک درس از عوامل مهم حواس پرتی است. برای یادگیری بهتر درسی که دوست ندارید، برای خود پاداشی تعیین کنید که در صورت تمام کردن آن درس، البته با کیفیت مطلوب، آن را به خود هدیه دهید.

۵)سعی کنید هنگام مطالعه اندکی صدای خود را بشنوید و سیستم شنوایی تان را با مطالعه تان هماهنگ کنید. البته منظور این نیست که بسیار بلند بخوانید. در این صورت انرژی تان تحلیل می رود.

۶) از درس خواندن در نیمه های شب بپرهیزید. وقتی می دانید سایر اعضای خانواده در خواب به سر می برند خواب آلودگی به سراغتان می آید و ذهن به طور مداوم پیام خوابیدن را صادر می کند.

موانع پیشرفت

۷)جایی بنشینید که مطالعه در آن جا را دوست دارید و همیشه در آن جا درس می خوانید. در این صورت کمک بزرگی به تمرکز خود می کنید؛ زیرا ذهن به مطالعه در آن مکان عادت دارد و به اصطلاح شرطی شده است.

یک جلسه مشاوره رایگان با دانشجویان پزشکی

ما توی مکتبستان یک تیم بزرگ از دانشجویان پزشکی داریم که میتونیم تا کنکور بهتون برنامه و مشاوره تلفنی بدیم.

برای آشنایی با خدمات ما یک جلسه میتونیم مشاوره رایگان داشته باشیم.

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، کافیست فرم زیر را پر کنید 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود