چرا میگوییم درس هر روز در همان روز

چرا میگوییم درس هر روز در همان روز

چرا میگوییم درس هر روز در همان روز

آن دسته از دانش آموزانی که حتی یک بار هم این کار را انجام داده اند خوب می دانند که مطالعه درس هر روز در همان روز می تواند چه تاثیر شگفتی بر پیشرفت درسی داشته باشد.

بعضی از دانش آموزان به جای روزخوانی درس ها مطالعه ی آن را به شبی که فردایش قرار است آن را در مدرسه جواب دهند موکول می کنند.

اما چرا تأکید می کنیم که درس هر روز را در همان روز بخوانید؟

همان طور که می دانید اطلاعاتی که فرا میگیریم ابتدا در حافظه ی کوتاه مدت ذخیره می شود و اگر کاری برای انتقال این اطلاعات به حافظه ی بلند مدت انجام ندهیم زحمتمان به هدر خواهد رفت.

طبق تحقیقات مجزا و یافته های هرمن ابینگهاس و سباستین لایتنر تکرار در ۲۴ ساعت اولیه بیش ترین تأثیر را در ماندگاری مطلب و انتقال آن به حافظه ی بلند مدت ایفا می کند.

اگر درس همان روز را همان روز مطالعه کنیم این شانس بیشتر خواهد بود که اطلاعات فرا گرفته شده در مدرسه به حافظه ی بلند مدت منتقل شود و از طرفی وقتی مطالعه ی آن درس را به هفته ی دیگر موکول می کنیم به میزان زیادی از اطلاعات در حافظه ی کوتاه مدت از دست خواهند رفت و باید مطالب را خودخوانی کنیم و در این صورت مدت زمانی که در مدرسه برای یادگیری آن صرف کرده ایم از بین می رود.

اولین سود مندی روز خوانی جلوگیری از هدر رفت وقت است و دوم این که راحت تر اطلاعات را به حافظه ی بلند مدت انتقال می دهیم.

فایده ی سوم این است که زمانی که روز خوانی را همراه با تست و تمرین انجام می دهیم متوجه می شویم که کدام بخش از مطالب را درست یاد نگرفته ایم یا ناقص فرا گرفته ایم و در جلسه ی بعد این فرصت برای ما وجود دارد که از دبیر خود پرسیده و مشکل را رفع کنیم و بهتر از این است که موضوع را شب امتحان متوجه شویم.

این میل درونی شما به شکوفایی است

فایده ی چهارم این که با انجام روز خوانی دو مرور اصلی را که روز اول و هفته ی اول است انجام خواهیم داد. پس بازده ما بهتر از آن دانش آموزی است که درس را فقط شب قبل از این که می خواهد به مدرسه برود مطالعه می کند.

یک جلسه مشاوره رایگان با دانشجویان پزشکی

ما توی مکتبستان یک تیم بزرگ از دانشجویان پزشکی داریم که میتونیم تا کنکور بهتون برنامه و مشاوره تلفنی بدیم.

برای آشنایی با خدمات ما یک جلسه میتونیم مشاوره رایگان داشته باشیم.

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، کافیست فرم زیر را پر کنید 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود