ویژگی های یک مشاور تحصیلی خوب

ویژگی های یک مشاور خوب

توصیه میکنم صفحه مشاوره کنکور رو ببینید.

ویژگی های یک مشاور خوب

سلامی گرم به همه شما دوستان خوبم مخصوصا مکتبستانی های عزیز و دوست داشتنی…

خیلی از داوطلب های کنکور، به دلیل بی برنامگی و نداشتن مشاور خوب در سال کنکور ،صدمات زیادی میبینن. حتی علی رغم تلاش هایی که میکنن، نتیجه ی دلخواهشونو نمیگیرن و اغلب ناراضی ان.خیلی از خانواده ها به دنبال یک مشاور خوب و قابل اطمینان میگردن و به سادگی به هر مشاوری اعتماد نمیکنن. چون آینده ی بچه شون به همین سال کنکور بستگی داره.

ما تو این مقاله اومدیم ویژگی ها وفاکتور هایی که یک مشاور خوب و ایده آل داره رو مورد بررسی قرار دادیم.

پس به والدین عزیز و همینطور داوطلب های گلمون توصیه میکنیم این مقاله رو با دقت بخونین

۱️⃣ ارتباط خوب : یک مشاورخوب باید با شاگرد هاش ارتباط صمیمی و خوبی داشته باشه و این رابطه رو تا پایان کارحفظ کنه.

♦️تبصره۱:این ارتباط به گونه ای باشه که برای داوطلب اعتماد سازی بشه و اون بتونه با مشاورش به راحتی از مشکلاتی که روی درس خوندنش تاثیر دارن، حرف بزنه.

♦️تبصره ۲: این ارتباط هرچقدر صمیمی هم باشه، شاگرد باید احترام مشاورش رو به عنوان یک بزرگتر  و کسی که راهنماش هست، حفظ کنه و به حرف هایی که مشاور میگه، گوش بده و عمل کنه.

۲️⃣تخصص : داشتن دانش کافی و تخصص در امر مشاوره، یکی از مهمترین فاکتورهاست. به عبارتی دیگه مشاور باید کاربلد و کارکشته باشه و بتونه به خوبی شاگردهاش رو راهنمایی بکنه و اطلاعات خوبی در اختیارش قرار بده.

♦️تبصره۳ :برنامه  مطالعاتی که داده میشه، باید شخصی سازی شده باشه. مشاور خوب با درنظر گرفتن میزان توانایی،شرایط تحصیلی ، ذهنی و  روحی ، منابع آموزشی و تستی و … برای شاگرد خودش برنامه ریزی میکنه.

۳⃣ رتبه برتر: مشاورینی که حائز رتبه برتر توکنکور باشن، مشاورین زبده و آگاه تری نسبت به سایر مشاورین هستن. اون ها با داشتن رتبه ی برتر  و درصد های بالا در هر درس، میتونن راهنمای خوبی برای شما در بهبود درصد هاتون تو هر درس باشن و تکنیک ها و روش های مختلفی رو بهتون یاد بدن.

۴⃣صبر: مشاور خوب  تو کارش صبور و با حوصله س و به سوالاتی که شاگرد ازش میپرسه در اسرع وقت ،کامل، دقیق و با حوصله جواب میده. همیشه خوشرو هست و هیچ وقت به تندی و لحن بد ، با شاگردش صحبت نمیکنه.

♦️تبصره۴: گاهی وقت ها تحکم و امر و نهی بر داوطلب تو انجام دادن برنامه، لازمه و اینطور نباشه که داوطلب بخاطر این دست اتفاق ها، از مشاورش ناراضی باشه. همیشه یادتون باشه، مشاور خوب، مثل یک دکتره. داروهاش، هر چقدر تلخ هم که باشه، باید استفاده کنین تا خوب شین. پس به حرف مشاورتون گوش کنین.

۵⃣دلسوزی: مشاور در ابتدا، یک دوست و رفیق صمیمی با شماس. پس رو این رفاقت، حساب باز کنید. مشاور خوب، مانند یک برادر و یا خواهر بزرگتر، دلسوزه و خیر و صلاح شما رو میخواد.

همچنین پای صحبت هاتون میشنه و به درد و دل هاتون گوش میده و با پیشنهاد راهکار هایی ، بهتون کمک میکنه

۶⃣ روحیه :
همیشه  پرانرژی، سرحال و با نشاطه و  سعی میکنه این انرژی رو به شاگرد هاش منتقل کنه .
داشتن روحیه ی خوب و شاد، باعث میشه شاگرد ها از حالت کسلی و بی رمقی دربیان و حسابی شارژ بشن برای ادامه ی مطالعه شون

۷⃣نظم : در هرکاری برای پیشرفت ، داشتن نظم، یک اصل اساسی و مهمه.  پس مشاور باید تو انجام کارهاش نظم و انضباط داشته باشه و از شاگردهاش هم  بخواد که اون ها هم در انجام تکالیف و برنامه ی مطالعاتیشون نظم داشته باشن.

۸⃣ تجربه: داشتن تجربه خوب، یک امتیاز عالی برای هر مشاوره. اینکه مشاور بتونه  در شرایط مختلفی که شاگردش در اون قرار داره، بهترین تصمیم ها رو براش بگیره.
و همینطور سعی میکنه بهترین  برنامه ریزی ها رو برای هر شاگرد درنظر بگیره تا قابل اجرا باشه براشون.

♦️تبصره ۵: داشتن صداقت خیلی مهمه. پس به داوطلب ها و دانش آموز ها توصیه میکنیم که با مشاورشون روراست باشن و از هرگونه پنهان کاری و یا دروغ در انجام برنامه و یا تکالیفی که مشاور میده، پرهیز کنن.

۹⃣پیگیری : مشاور خوب ، مدام پیگیر شاگردهای خودشه. ازش گزارش کار میخواد و عیب و ایراد ها رو بررسی میکنه و راهکار ارایه میکنه و همچنین با خانواده شاگرد در ارتباطه. خودش فعاله و نیروی محرکه خوبی برای شاگرداش هست.

?به روز بودن و تسلط کافی: به انواع روش ها و تکنیک های مشاوره تحصیلی و همینطور محتویات کتب درسی و تستی تسلط داشته و به روز باشه. یک مشاور خوب سعی میکنه بهترین منابع کمک آموزشی و تستی رو با توجه به سطح کیفیت داوطلب معرفی کنه و  انواع راهنمایی ها رو در استفاده از این کتب منتقل میکنه. و همینطور علاوه بر معرفی آزمون های آزمایشی مناسب، کارآمد ترین روش ها و تکنیک های آزمون دادن رو یاد میده. تکنیک هایی از قبیل مدیریت و کنترل زمان،نحوه ی صحیح تست زدن ، بررسی انواع بی دقتی ها و راهکار های موثر تو حل اونها و ….

تو این زمونه، داشتن یه مشاور خوب نعمته.

موسسه مکتبستان هم با درنظر گرفتن تمامی این ویژگی ها، بهترین مشاور ها رو دورهم جمع کرده تا حسابی بترکونه

پس با ما باشید?

علی رضا قربانی
مشاور مکتبستان

یک جلسه مشاوره رایگان با دانشجویان پزشکی

ما توی مکتبستان یک تیم بزرگ از دانشجویان پزشکی داریم که میتونیم تا کنکور بهتون برنامه و مشاوره تلفنی بدیم.

شادمانه به استقبال روز کنکور بروید

برای آشنایی با خدمات ما یک جلسه میتونیم مشاوره رایگان داشته باشیم.

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، کافیست فرم زیر را پر کنید 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود