ناامید شدن در روزهای پایانی کنکور

سلام دوستاااان
یه چیززززی که من تو خیلی از بچه ها میبینممم
نا امییید شددن خیلیییی سریییع از درس خوندن هست اونم به دلیل هایی که واقعا منطقی نیستن حالا می خواام چن تا از این دلیل ها رو بگم که فکر کنم بین خیلی ها مشترک باشه ?

?

ناامید شدن در روزهای پایانی کنکور

۱.اززز برنامه عقب افتادم چه فایده داره بشینم باز بخونم هر چقد هم بخونم بازم به برنامه ام و تمام درسا کامل نمی رسم?
جواااب: اولاً این که اگه به تمام درسا نمی رسی در حالی که تمام تلاشتو کردی اشکالی نداری همون درسایی که خوندی برو امتحان بده و تست هاشو تو ازمون بزن چون هدف آزمون یادگیری و آمادگیه
پس تووو میری سره جلسه همونایی که خوندی و میزنی و درصد اون درست هم خودت از تعداد تست هایی که موضوع اشو خونده بودی و زدی باید حساب کنی نه کل سوالا پس این اصلا دلیل قانع کننده ای نیس ?

۲.این همه درس می خونم پس چرا ترازم بالا نمیره پس دیگه واس چی درس بخونم ؟؟
جواب : درس خوندن و نتیجه گرفتن کاملا یه فرآیند تدریجی هست باور کنین کسی که ترازش ۷ به بالا هست در عرض دو ماه سه ماه نرسیده به این تراز پشت این تراز مدت زمان زیادی تلاش و زحمت
و درس خوندن اصولی و درست و تست زدن زیاد هست و درس خوندنی مورد قبول که مداوم و مفهومی باشه و مرور کافی داشته باشی ? و مطمین باشید کسی که به تدریج بره بالا هیچ وقت به عقب برنمیگرده ?

۳. من یه آزمون خوب میشم یه آزمون بد میشم ثبات ندارم اینجوری فایده ای نداره که چرا بخونم اصن ؟؟
جواب : اولاً این که‌ هر ازمون یه مبحثی و امتحان میگیره و خوب ندادن یه ازمون و افت تراز میتونه نشون دهنده ضعف تو یه مبحث خاص از این ازمون باشه دلیل نمیشه تو ازمون های دیگه هم ترازش افت داشته باشه که بخواد نا امید شه و درس نخونه بزارید یه مثال بزنم وقتی ازمونی مثلا فیزیک پایه مبحث فشار رو امتحان میگیره و ۲۰ تا سوال از فشار میده دانش اموزی تو مبحث فشار مشکل داره این ازمون به دلیل افت زیاد درصد درس فیزیک کم‌ میشه ولی ایا این افت درصد واقعی هست و توو کنکور هم همینه ؟؟???
خووو قطعااا نهههههههه

مبحثی مثل فشار تو کنکور یک تا دو سوال میاااد که حتی نخوندن این مبحث و نزدن تست هاش تو کنکور هیچ مشکلی پیش نمیاره برای دانش اموز

و ‌ …….
خلاصه بچه هااا میتونیم هزار و یکی از این دلیل ها بیاریم در حالی که شاید خودمون بدونیم جواب تمام اون ها رو
بچه ها چه زندگی چه درس خوندن عین تابع سینوسی ایه پر از پستی و بلندی همیشه بعد از یه سختی آسونی هم هس ?

مهم ترین مطلب اینه که تو وقتی تووو اون قله های زندگیت قرار میگیری به خودت مغرور نشی و فروتنی خودت حفظ کنی چون همیشه زندگی به کام آدم نیس ( مثلاا یه ازمون یه درسی و صد زدی نگووو دیگه این مبحث و استاد شدم نیازی نیس بخونم و مرور کنم ???)

و وقتی هم تو دره های زندگیتون قرار گرفتین نا امید نشید و تمام تلاشتون بکنین و کارا رو بسپارین دست اون بالا سریه مطمین باشید همه چی جوری درست میشه که خودتون هم باورش نمی کردید ?

و اخرین مطلبی که همیشه به بچه ها میگم اینه جوری درس بخون که بعد کنکورت وجدانت اروم باشه بگی من از وقتی که تصمیم گرفتم به خوندن تمام تلاشم امو کردم و واقعا با تمام وجود خوندم اون موقع یه آرامشی تمام وجودتون و فرا میگیره که اگه نگم بهترین حس دنیاس یکی از بهترین هاس پس اینقد زود جا نزن به قول یه بنده خدایی آدم بخواد کاریو انجام نده هزار تا دلیل براش میاره ولی واسه کسی که می خواد انجام بده تنهاا یک انگیزه در برابر هزار و یک دلیل کافیه ??

یک جلسه مشاوره رایگان با دانشجویان پزشکی

ما توی مکتبستان یک تیم بزرگ از دانشجویان پزشکی داریم که میتونیم تا کنکور بهتون برنامه و مشاوره تلفنی بدیم.

برای آشنایی با خدمات ما یک جلسه میتونیم مشاوره رایگان داشته باشیم.

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، کافیست فرم زیر را پر کنید 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود