میزان تاثیر معدل در کنکور ۹۵

تاثیر معدل در کنکور ۹۵ چقدر است؟

سلام دوستای خوبم. میدونم مثه سال قبل خیلیاتون الان درگیر تاثیر معدل در کنکور ۹۵ هستین. میخوام تو این پست یه کوچولو راجع به تاثیر معدل در کنکور ۹۵ واستون توضیح بدم. امیدوارم بتونم ابهامات شما رو درباره تاثیر معدل در کنکور۹۵ برطرف کنم.

قبل از همه چیز باید بگم سوای همه آن چیزی که در این پست می نویسم ، تاثیر معدل در کنکور۹۵ هر چقدر هم که باشد، یک عملکرد عالی در کنکور۹۵ می تواند تاثیر معدل در کنکور ۹۵ را تا حدود زیادی خنثی کند. پس اصلا نگران نباشید.
میزان تاثیر معدل در کنکور 95
میزان تاثیر معدل در کنکور ۹۵

میزان تاثیر معدل در کنکور ۹۵

الف)

آن دسته از ديپلمه هاي رياضي و فيزيك، علوم تجربي، علوم انساني و علوم و معارف اسلامي كه ديپلم خود را از سال ۱۳۸۴ به بعد اخذ نموده اند و امتحانات يك يا چند درس آنها به صورت نهايي، سراسري و کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصيلي بوده و سوابق تحصيلي موجود ديپلم (سال سوم آموزش متوسطه) به ميزان حداكثر ۲۵ درصد به نسبت سوابق تحصيلي موجود داوطلب و به صورت تأثيرقطعي در نمره كل نهايي آنان لحاظ مي شود.

 

ب)

داوطلبان داراي مدرك پيش دانشگاهي رياضي و فيزيك، علوم تجربي، علوم انساني، علوم و معارف اسلامي و هنر كه مدرك دوره پيش دانشگاهي خود را از سال تحصيلي ۹۱-۱۳۹۰ به بعد اخذ كرده اند و امتحانات يك يا چند درس آنها به صورت نهايي، سراسري و کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصيلي بوده و سوابق تحصيلي موجود دوره پيش دانشگاهي (صرفا نمرات دروسی که به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است) به ميزان حداكثر ۵ درصد به نسبت سوابق تحصيلي موجود داوطلب و به صورت تأثير مثبت در نمره كل نهايي آنان لحاظ مي شود.

همه چیز درباره رشته پزشکی

تذکر: برای داوطلبان مشمول سوابق تحصیلی بندهای الف وب، هردو مورد اعمال خواهد شد.

 

میزان تاثیر معدل در کنکور ۹۶

الف)

آن دسته از ديپلمه هاي رياضي و فيزيك، علوم تجربي، علوم انساني و علوم و معارف اسلامي كه ديپلم خود را از سال ۱۳۸۴ به بعد اخذ نموده اند و امتحانات يك يا چند درس آنها به صورت نهايي، سراسري و کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصيلي بوده و سوابق تحصيلي موجود ديپلم (سال سوم آموزش متوسطه) به ميزان حداكثر ۲۵ درصد به نسبت سوابق تحصيلي موجود داوطلب و به صورت تاثيرقطعي در نمره كل نهايي آنان لحاظ مي شود.

ب)

داوطلبان داراي مدرك پيش دانشگاهي رياضي و فيزيك، علوم تجربي، علوم انساني، علوم و معارف اسلامي و هنر كه مدرك دوره پيش دانشگاهي خود را از سال تحصيلي ۹۱-۱۳۹۰ به بعد اخذ كرده اند و امتحانات يك يا چند درس آنها به صورت نهايي، سراسري و کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصيلي بوده و سوابق تحصيلي موجود دوره پيش دانشگاهي (صرفا نمرات دروسی که به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است) به ميزان حداكثر ۵ درصد به نسبت سوابق تحصيلي موجود داوطلب و به صورت تأثير قطعي در نمره كل نهايي آنان لحاظ مي شود.

تذکر: برای داوطلبان مشمول سوابق تحصیلی بندهای الف وب، هردو مورد اعمال خواهد شد.

 

خب راجع به میزان تاثیر معدل در کنکور ۹۵ و ۹۶ بحث کردیم. حالا ببینیم این تاثیر به چه صورت اعمال خواهد شد؟

نحوه تاثیر معدل در کنکور ۹۵

خب ما واسه محاسبه تاثیر معدل در کنکور ۹۵ دو تا نمره داریم:

دفترچه کنکور 1401 | دانلود دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 1401

یکی همون درصدایی که تو کنکور زدیم و یکی هم معدل درسمون در امتحان نهایی. حالا تاثیر معدل در کنکور ۹۵ اینجوری محاسبه میشه که درصدای کنکورمون رو از ۷۵ درصد حساب میکنن و معدل کتبی سال سوم رو از ۲۵ حساب می کنند بعد با هم جمع می کنند.

بذار یه مثال بزنم. اگه کسی تو کنکور در درس ادبیات به ۶۰ درصد سوالا جواب بده و معدل کتبیش ۱۶ باشه اونوقت نمراتش اینجورین:
خب حالا گفتیم درصد کنکور از ۷۵% و معدل سال سوم هم از ۲۵%

۶۰*۰.۷۵= ۴۵%

۱۶/۲۰*۰.۲۵=۲۰%

۴۵%+۲۰%=۶۵%

پس واسه این شخص بدون معدل درصدش %۶۰ و با معدل نمره اش ۶۵% میشه . پس این داوطلب معدل واسش تاثیر مثبت داشته.

.

.

این که حالا میگن تاثیر منفی معدل در کنکور یعنی چی؟
ببینین الان این شخص درصد خودش ۶۰% بوده. معدل واسش تاثیر مثبت داشته و درصدش شده ۶۵%

حالا فرض کنین معدل این فرد در نهایی ۱۰ بوده باشه:

۶۰*۰.۷۵=۴۵%

۱۰/۲۰*۰.۲۵=۱۲%

۴۵%+۱۲%= ۵۷%

خب پس تاثیر معدل باعث شده درصد فرد مورد نظر کمتر بشه درسته؟ میخواست ۶۰% باشه شده ۵۷% .

.

حالا نمره ۲۰ نهایی و تاثیرش بر همین شخص :::
حالا یه مثال جالب دیگه تا خیالتون راحت بشه معدل اونقدرام معجزه نمیکنه:

فرض کنین همین فرد که کنکور رو ۶۰% زده معدل ادبیاتش در نهایی هم ۲۰ بوده باشه:

۶۰*۰.۷۵=۴۵%

۲۰/۲۰*۰.۲۵=۲۵%

۴۵%+۲۵%=۷۰%

خیلی فرق کرد؟؟؟؟

تاثیر معدل در کنکور ۹۵ با تراز است :
دوستان اینا مثال هایی بود که ملتفت بشین تاثیر چیجوریاس. ولی تو کنکور درصد درس ضرب در ۷۵% نمیشه.. ترازشه که ضرب در ۷۵% میشه. راجع به محاسبه تراز هم اینجا توضیح دادم.

بهترین رشته‌های تجربی + پر درآمدترین رشته های تجربی | بازار کار

کلا مطلب فوق برای سادگی فهم شما بیان شده وگرنه تاثیر معدل در کنکور به این سادگی ها نیست و هر درس به طور جداگانه تاثیر خود را اعمال می کند. مثل برای درصد ریاضیتون یه تراز تعیین میشه برای نمره ی کتبی ریاضی تون هم یه تراز و اونوقت طبق فرمول بالا دو نمره برای شما به دست میاد …

 

کلیت امر:

معدل همه چیز نیست . شما میتونین با درصدهای خوب خودتون تاثیر معدل در کنکور ۹۵ رو کم کنین. تاثیر معدل در کنکور ۹۵ درسته ۲۵% هستش ولی محاسباتش پیچیده است و بر اساس تراز و … هست .. همه ی این نمرات باید باز بر اساس تراز شما محاسبه شود. برای نهایی هم خوب بخونین. نهایی نمیگم تاثیرگذار نیست ولی خب اگه نهایی هم خوب نداده باشین هنوز ۷۵٪ باقی مونده. اگه هنوز نهایی ندادین واسش واقعا بخونین چون ۲۵٪ هم نمره کمی نیست. شاید قدری این محاسبات از واقعیت دور باشه ولی اینا فقط یه حدودی از مراحل هست. همه این بحث ها شد تا اونایی که ناامیدن از جاشون پا شن و یا علی بگن و وارد میدون شن.

دوستدار شما / دکتر کاویانی

 

یک جلسه مشاوره رایگان با دانشجویان پزشکی

ما توی مکتبستان یک تیم بزرگ از دانشجویان پزشکی داریم که میتونیم تا کنکور بهتون برنامه و مشاوره تلفنی بدیم.

برای آشنایی با خدمات ما یک جلسه میتونیم مشاوره رایگان داشته باشیم.

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، کافیست فرم زیر را پر کنید 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود