منابع کنکور ۹۹

منابع کنکور ۹۹

منابع کنکور 99

منابع کنکور ۹۹

سلام خدمت همه دوستان مکتبستانی خودم باید کم کم برای کنکور ۹۹ آماده بشید.

 یکی از نگرانی های رایج در داوطلبان، تغییرات کتب درسی است که ترس زیادی رو براشون ایجاد کرده اما این تغییرات در چه حدی است؟؟؟

خیلی ساده بگم که تغییرات خیلی زیاد نیست؛ پس نترسید!! چون چهارچوب کلی دروس حفظ شده است!!!

 

حال متناسب با این تغییرات با چه منابعی پیش بریم؟

این یکی از سوالات مهم است!

هر داوطلبی برای رسیدن به موفقیت به سه فاکتور:

·        منبع خوب

·        برنامه خوب

·        انگیزه و تلاش

نیاز داره و ما در این مقاله می خوایم یکی از سه فاکتور مهم، یعنی #منبع_خوب رو بررسی کنیم

 

اگرچه کتابهای سال دوازدهم هنوز تالیف نشده اما مطمئن باشین که هر انتشاراتی، همانطور که کتب کمک آموزشی برای سال دهم و یازدهم رو منتشر کرده‌اند؛ برای سال دوازدهم هم منتشر میکنه!

بررسی بهترین منابع کنکور ۹۹

 

دروس عمومی منابع کنکور ۹۹ :

۱. ادبیات کنکور ۹۹

 گاج نقره ای: یکی از کتاب‌هایست که در تمامی مباحث بسیار قدرتمند عمل کرده و با اختصاص بیش از ۶۰۰۰ تست به یک از تسلط می‌رسین که تمامی مباحث مثل آب خوردن میشه براتون!!

 

سیر تا پیاز: از ویژگی های بارز این کتاب،ساده سازی فهم مطالب کتاب درسی است چون خط به خط کتاب درسی رو از لحاظ قرابت و املا و آرایه بررسی می‌کنه بنابراین مفاهیم کتاب درسی خیلی خوب توضیح داده شده و یکی از کتاب‌های است که حرف زیادی برای گفتن داره.

 

نشر الگو: یکی از کتب برتر در این درس هستش و همانند سیرتاپیاز چون درس به درس مفاهیم رو بررسی کرده بنابراین برای آزمون دادن راحت تره ولی بهتون میگم که کلیه مباحث رو پوشش میده!

 

خیلی سبز: کتابیست که درس به درس پیش میره و اگه قول بدین تا سرحد مرگ بخونینش بهتون قول میدم که درصد بسیار زیادی رو بدست میارین.

 

 

۲. عربی کنکور ۹۹

گاج نقره ای: اگه دنبال یک منبع خوب می گردین  که با استفاده از اون، این درس ررو بالای ۹۰ درصد بزنین من پیشنهاد میدم که کتاب گاج نقره ای رو  استفاده کنین!!

کتابی که هم درسنامه نسبتاً کم حجم و  بسیار خوبی داره و هم تست های نکته دار!!

سیرتاپیاز:کتابی که نسبت به گاج نقره ای کمی سنگین تره اما از لحاظ پوشش مباحث هر دوی این‌ها حرف زیادی برای گفتن دارن!

تست های نکته دار+ درسنامه ی بسیار خوب و کم حجم از ویژگی های اصلی این کتابه!

 

خیلی سبز: کتابی با لحن متفاوت و ساده است؛ کتاب خوبیه اما روی قواعد کمتر کار کرده بنابراین به عنوان تنها منبع نمیشه ازش استفاده کرد.

 

مبتکران: یکی از کتب قدیمی که از قدیم الایام مورد استفاده کنکوری ها بوده و هست اما همانطور که قبلاً گفتم به درد کنکوری های جدید نمیخوره چون کمی وقت گیره اما کتاب خوبیه؛ می تونین ازش استفاده کنین.

مبتکران است! پس با خوندن کامل همین منبع میتونین درصد بالای ۹۰ رو کسب کنین..

 

۳. دینی کنکور ۹۹

گاج نقره ای: چند سالی ست که دینی بر محور آیات و پیام آیات میچرخه بنابراین به نظرم تنها کتابی که خیلی خوب روی آیات کارکرده و پیوستگی بین متون و آیات برقرار کرده همین کتاب گاج نقره ای است و جای هیچ شک و شبهه ای رو باقی نمیذاره! پس میتونین ازش استفاده کنین و نتیجه بسیار خوبی بگیرین.

 

خیلی سبز: خیلی سبز هم کتابیه که تو این درس هم حرف زیادی برای گفتن داره چون واقعا از کلی‌گویی فاصله گرفته و پیام آیات رو با لحنی روان و مفهوم توضیح داده!

 

آبی قلم چی: شاید اگه کمی منصف باشیم بتونیم بگیم که کتاب آبی قلم چی هم یکی از کتاب خوب در این درس است اما اولویت دار نیست.  اگه خواستین میتونین ازش استفاده کنین چون برعکس درسنامه که اصلاً خوب نیست؛تست های خوبی داره.

 

 

نشر الگو: اگه خیلی ساده بخوام بگم باید بگم که اگه حوصله زیاد خوندن دارین از این کتاب استفاده کنین!

کتابی که خیلی شبیه گاج نقره ایه؛ بنابراین خیلی کمک کننده است.

 

۴. زبان کنکور ۹۹

مبتکران: تا وقتی که کتاب مبتکران هست نمی تونم کتاب دیگه ای رو پیشنهاد بدم! خوشبختانه دکتر اناری بسیار خوب روی این کتاب کار کرده و به دانش آموز چنین قولی داده میشه که اگه از این کتاب به عنوان منبع استفاده کنه درصد خیلی بالایی رو کسب میکنه.

گاج نقره ای: متاسفانه این کتاب در زبان کمی بد کار کرده چون هم تیپ بندی و هم سطح تستهاش کمی پایین تر از سایر کتابهای برتر است.

خیلی سبز: کتابی با یک درسنامه بسیار خوب و روان است که بیشتر تمرکزش متوجه پیش دانشگاهی میشه اما واقعاً شما را مسلط می کنه اما نسبت به مبتکران نه!

زبان جامع شبقره: توصیه نمیکنم از این کتاب استفاده کنین

هر چند منبع با ارزشی است اما خوب روش کار نشده.

سیر تا پیاز:  از لحاظ درسنامه و تست های نکته دار بسیار با قدرت کار کرده و شما را به این حد میرسونه که با خوندن این کتاب حداقل ۸۰ درصد بزنین اما دلیل نمیشه که از مبتکران بهتر باشه.

 

دروس اختصاصی منابع کنکور ۹۹ تجربی

 

۵. زمین شناسی کنکور ۹۹

 

 یکی از دروسی که بهای بسیار بسیار پایینی بهش داده میشه اما در رتبه خیلی تاثیر داره و کمک‌کننده است بنابراین تنها منبعی که میتونم بهتون پیشنهاد بدم مهر و ماه هست چون از هر نظر شما را آماده می کنه.

 

۶. ریاضی و فیزیک کنکور ۹۹

۲ تا از دروس تکنیکی و خشک (چغر و بدبدن) که در این رشته بهای کمی هم بهشون داده میشه!

یادگیری این دروس با استفاده از جزوه و کتاب کار،بسیار سختیه! مخصوصاً برای بچه هایی که پایه ضعیفی دارن!! استفاده از دی وی دی یا کلاس کنکور بهترین روش برا یادگیریه! اما همانطور که گفتم تنها روش نمیس ..با جزوه هم میشه اما کار سختیه..

اما اگه خواستین از روی جزوه بخونین من منابع زیر رو پیشنهاد میدم :

مهروماه: یکی از چالش های اصلی تجربی ها همین دو تا درسه! بنابر تحقیقی که کردم متوجه شدم که اکثر بچه هایی  که جای خوبی قبول شدند از همین کتاب استفاده می کردن! تست های خیلی زیادی داره؛ هرچند که کپی شده اما تمام مباحث رو پوشش میده!

 یک درسنامه خوب همراه با مثال و آزمون های جامع آخر فصل و تفکیک تست ها به سه نوع آسان،متوسط و سخت از ویژگی های بارز این کتاب است.

 

گاج نقره ای: کتاب خوبیه و درسنامه ی خوب و جامعی داره اما به عنوان کتاب مستقل نمیشه ازش استفاده کرد چون به حدی نیست که شما را برای کسب یک درصد بالا آماده کنه.

 

خیلی سبز:کسانی که پایه شون خوب نیست و توی این دروس ضعیف‌تر هستن این کتاب براشون خوبه! چرا؟؟؟؟چون تست های ساده تری نسبت به باقی کتاب داره ولی خوب درسنامه ی قوی ای نداره.. اما دانش آموزان ضعیفتر  این کتاب براشون بهتره.. می‌تونن با استفاده از همین کتاب به هدفی که میخوان برسن.

 

آبی قلم چی: درسنامه ای بسیار خلاصه که برای مرور عالیه و تست هایی که تدارک دیده شده به دو نوع خیلی آبکی و خیلی سخت تقسیم میشه!

 

۷. زیست شناسی کنکور ۹۹

به دلیل اهمیت بالای این درس، کتب زیادی در بازار هست اما واقعاً کدام کتاب بهتره؟

گاج نقره ای: تست های موجود در این کتاب بسیار جامع است و اگه داوطلبی بتونه این کتاب رو به طور کامل استفاده کنه میتونه بالای ۸۰ درصد این درس رو بزنه!

پاسخنامه بسیار کامل

تاکید بر نکات کلیدی و پرکاربرد

تفکیک سوالات کنکور و سنجش و تالیفی

 از ویژگی های بارز این کتاب است!!

 

نشر الگو: کتاب خوبیه! درسنامه ای که نکات تستی خیلی خوبی داره و تست های فوق العاده!! اما وجود غلط‌هایی در این کتاب کمی توجه دانش آموزان را به خودش کمتر کرده اما نسبت به گاج نقره ای و خیلی سبز سطحش پایین تره.

خیلی سبز: کتابی با حجم زیاد و درسنامه بسیار جامع و کامل!! تنها عیبش همین حجم زیادشه اما منبع خیلی خوبیه! قول میدم با خوندن کاملش حرف زیادی در علم زیست شناسی خواهید زد!

اما من این کتاب رو برای دانش آموزان کنکوری ک نزدیک به کنکور هستن و تا حالا هم خوب نخوندن و تازه میخوان شزوع کنن پیشنهاد نمیدم؛ اگه از این کتاب استفاده نکنن بهتره چون وقتشون رو میگیره بنابراین  از کتاب های جایگزین استفاده کنن.

 

آی کیو: واقعا تست های بسیار سختی داره هرچند امکانش هست که دانش آموز رو ناامید کنه اما بعد از مطالعه این کتاب تبدیل به “همه فن حریف” خواهید شد اما تنها عیبش اینه که وقت زیادی رو از شما می گیره و امکان ناامید شدن زیاده!

 

فاگوزیست:  فاگوزیست نیز یکی از کتاب های پرطرفدار در رشته تجربی است؛ کتابی که حجم آن فوق العاده زیاد است،تست های بسیار زیادی دارد،درسنامه ای که کاملا خط به خط کتاب رو بررسی کرده، قیدها تماما بررسی شده است و اشکال کتاب خیلی خوب مورد توجه قرار گرفته است بنابراین حجم زیاد،تنها عیبشه اما یک منبع قدر در زیست شناسی هستش!

 

۸. شیمی کنکور ۹۹

بعد از زیست، شیمی از اهمیت بیشتری برخوردار است؛ کتاب مبتکران کتابیست که با خوندن کاملش، به جرأت میتونم بگم تبدیل به #خدای_شیمی خواهید شد!!

 فکر کنم همین جمله کافی باشه که پی ببرین تنها منبعی که حرف اول رو میزنه در علم شیمی، همین کتابه..

اما کتابهای دیگه ای هم هست که بررسی میکنم براتون:

خیلی سبز: در این کتاب نیز به  تمام بخشهای کتاب به طور ریز اشاره شده. وجود بخش هایی به نام شیمی درمانی و هم چنین کادرهای آموزشی متنوع و دقیق باعث شده که دانش آموز به  تمامی کتاب مسلط بشه! کتاب کاملیه اما من مبتکران رو ارجح و سرتر نسبت به تمامی منابع موجود میدونم..

 

نشرالگو: شاید یکی از مزیت های این کتاب نسبت به مبتکران حجم کمترش باشه.. کتابیه که پوشش داده تمامی بخش ها رو و دانش آموز رو به اون حد از تسلط میرسونه که بخاد درصدخوبی رو کسب کنه؛بنابراین واسه کسی که تا حالا چیز زیادی نخونده و  وقتش کمتره من این کتاب رو پیشنهاد میدم

 

کتابهای دیگه ای هم برای همه ی دروس هست اما من سعی کردم که بهترین منابع رو براتون بررسی کنم و انتخاب منبع رو به عهده  یخودتون میذارم..

ان شاالله که موفق باشین

این پست چقدر براتون مفید بود؟

میانگین امتیاز ها: / ۵. تعداد رای ها:

آیا سوالی در مورد این مطلب دارین؟

هر سوالی در مورد این پست دارین در بخش کامنت ها بپرسین، مشاورین دانشجوی پزشکی مکتبستان در کوتاهترین زمان پاسخ میدن.مشاوره کنکور
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

25 نظرات
 1. نیما می گوید

  این کتابهایی که پیشنهاد کردین،همشون جامع ان؟یعنی دوم، سوم ،پیش رو دارن تو خودشون؟

 2. دخـــــــــــتر تنها می گوید

  سلام. دوستان من شدیدا به هم فکری شما نیاز دارم.
  من سال نود پیش دانشگاهی رو تموم کردم.(تجربی) و الان لیسانس مترجمی زبان دارم. شاغلم هستم اما هیچ علاقه ای بهش ندارم. عـــــــــــــــــــــــــاشق پزشکی ام. چندسال عمرمو بیخودی پاش تلف کردم. وقتی میگم بیخودی دلیلش اینه که نمیخونم. امساال دوباره کنکور دادم. من درسام بد نیست. کنکور امسال زیست رو ۷۱/۴ درصد زدم. عمومیم هم بد نیست. مشکل من فیزیک و ریاضی و البته شیمی هست. یه بار تو کنکور شیمی رو ۲۲ زده بودم. اما دیگه بیشتر از اون نزدم 🙂 البته علتش اینه نمیخونم. وگرنه وقتی میخونم کل تستاسم میزنم. اون موقع تو قلم چی تا ۷۰ هم زده بودم.
  اما فیزیک رو تو کنکور ۲ درصد زدم …ریاضی هم ۱۳ درصد …(با اطلاعات خودم) توروخدا یه منبع درست حسابی برا فیزیک و ریاضی به من بگید…
  و اینکه چطور این دو درس رو بخونم؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  بچه هااااااااااااا خواهشا کمکم کنید…

 3. مرضیه می گوید

  سلام و عرض ادب . من ۲۱ سالمه و رشته تجربی نظام قدیم هستم کنکور ۹۸ اولین سالی هست که میخوام کنکور بدم ‌ هنوز چن تا از درس های پیش پاس نکردم و دی ماه باید پاس کنم راستش به دلایلی از دوم دبیرستان دیگه مدرسه نرفتم و به صورت غیرحضوری پاس کردم تا به اینجا ولی الان به مشکل خوردم که از سالهای قبل اصلا یادم نمیاد تو درسای فرمولی و قواعدی مثل فیزیک . شیمی . ریاضی . زبان . عربی ،حتی مسائل پیش پا افتاده فراموش کردم و الان میخوام ازمون ثبت نام کنم نمیتونم بخونم و تست بزنم میخواستم ببینم کتابی هست که هم درسنامه کامل داشته باشه هم تستای خیلی خوب و قوی، چون میگن کتابای که درسنامه داره تست خوب نداره و اگه هست خواهش میکنم بهم معرفی کنید هر درس چه کتابی لطف بزرگی میکنید و اینکه ازمون کدوم موسسه خوبه ؟ ممنون میشم

 4. مرضیه می گوید

  سلام و عرض ادب . من ۲۱ سالمه و رشته تجربی نظام قدیم هستم کنکور ۹۸ اولین سالی هست که میخوام کنکور بدم ‌ هنوز چن تا از درس های پیش پاس نکردم و دی ماه باید پاس کنم راستش به دلایلی از دوم دبیرستان دیگه مدرسه نرفتم و به صورت غیرحضوری پاس کردم تا به اینجا ولی الان به مشکل خوردم که از سالهای قبل اصلا یادم نمیاد تو درسای فرمولی و قواعدی مثل فیزیک . شیمی . ریاضی . زبان . عربی ،حتی مسائل پیش پا افتاده فراموش کردم و الان میخوام ازمون ثبت نام کنم نمیتونم بخونم و تست بزنم میخواستم ببینم کتابی هست که هم درسنامه کامل داشته باشه هم تستای خیلی خوب و قوی، چون میگن کتابای که درسنامه داره تست خوب نداره و اگه هست خواهش میکنم بهم معرفی کنید هر درس چه کتابی لطف بزرگی میکنید و اینکه ازمون کدوم موسسه خوبه ؟ ممنون میشم

 5. Mohamad می گوید

  👍👍😍

 6. Mohamad می گوید

  سلام. لطف می کنید اسم کامل کتاب شیمی رو بگید..

 7. Mohamad می گوید

  سلام. ببخشید اسم کامل کتاب شیمی که معرفی کردید چه ننوشتینش.

 8. خاطره می گوید

  سللام اقای دکتر.ممنون از راهنمایی هاتون.راستش من رشته انسانیم و هرچی منابع خوبه برا تجربی و ریاضیه و من منابع خوب برای دروس تخصصی انسانی رو نمیشناسم.میشه منو راهنمایی کنید؟

 9. فاطمه می گوید

  سلام اقای دکتر کاویانی پس نظام قدیما چی ؟ میشه کتابای نظام قدیمم بهترین منابع رو تشریح کنین ممنون میشم

 10. مجید قربانی می گوید

  سلام
  من سال ۸۴ دیپلم گرفتم میخوام از الان به مدت ۲ یا ۳ سال بخونم و خودمو برا کنکور ۹۹ و ۱۴۰۰ آماده کنم نمیدونم چه منابعی رو بخونم نظام جدید یا قدیم؟ ممنون!
  (اگه مشخص نیست نظر شخصی خودتون رو بدید)

 11. علی می گوید

  نظرتون رو درباره
  ایکیو شیمی و فار ازمون های شیمی میخوام بدونم
  و ایکیو ریاضی و موج ازمون ریاضی
  پایه ام خوبه نظام قدیمم
  ممنون

 12. سارا می گوید

  سلام دکتر کاویانی من امسال به توصیه دبیرمون برای فیزیک از نشر الگو استفاده کردم البته بقیه ی کتابا (به جز مهر و ماه ) رو هم چک کردم به نظر خودمم الگو بهتر بود و این که با این کتاب ۱۰ تا از ازمونای کانون فیزیکو ۱۰۰ زدم بقیه هم کمتر از ۷۵ نبوده تعجب کردم که این کتابو جزو منابع نگفتین. این کتابو دیدین؟ حالا به نظرتون مهر و ماه بهتره؟ در زمن پایبه ی ریاضی فیزیکمم قویه

 13. زهرا می گوید

  سلام . من امسال رشته تجربی کنکور دادم .حدود ۸ ماه پیش یعنی قبل از امتحانات دی ماه پیش دانشگاهیم . این فکر رو داشتم که تغییر رشته بدم به ریاضی (به دلیل استعدادم ). الان وضعیت چطور؟ یعنی چطور می تونم دیپلم ریاضی بگیرم ؟ منابع کنکور ۹۸ برای من چطور خواهد بود ؟ خواهشا پاسخ بدید

  1. فرید می گوید

   توصیه میکنم اینکارو انجام ندید ، من همین اشتباه رو انجام دادم و با اینکه رشته تجربی بودم تو کنکور رشته ریاضی شرکت کردم … منم استعداد لازم رو داشتم ولی بعد که وارد دانشگاه شدم متاسفانه از عهده یه سری مسائل بر نیومدم الان ۲ ترم مهندسی کامپیوتر تو دانشگاه سراسری تبریز تموم کردم ولی خب احتمالا انصراف بدم و اشتباه خودمو جبران کنم .

 14. سمائی می گوید

  سلام. برای دهمی ها چه کتاب تستی پیشنهاد می کنید؟ گاج، خیلی سبز، مبتکران و …؟ لطفا راهنمایی کنید.
  با تشکر

 15. پگاه می گوید

  بهار جان کتاب درسی فوق العاده مهمه باضافه منبع کمکی خوب. من بعد تحقیق فراوون خیلی سبز و همایش اقای عمارلو رو به عنوان کمکی انتخاب کردم

 16. nicky می گوید

  چرا واسه ما ریاضیا ننوشتین ما ادم نیستیم

 17. علی می گوید

  سلام..خسته نباشین..جلد کتابایی که گذاشتین برای نظام قدیمه..به خاطر همین به نظر میاد کتابای کمک آموزشی جدید رو تحلیل نکردین

  1. علی کاویانی می گوید

   جلدها قدیمی هستن، ولی تحلیل کتابای جدید هستن

 18. bahar می گوید

  سلام.خسته نباشی.من سال ٨٨پیش دانشگاهی تموم کردم رشته ریاضی و همون سال رشته شیمی دانشگاه پیام نور قبول شدم وسال٩٢ فارغ للتحصیل شدم الان میخام واسه سال ٩٨ کنکور تجربی شرکت کنم ی رشته خوب الان ٢٧ سالمه واینکه تابحال زیست نخوندم واصلا نمیدونم باید چه کتابی بگیرم یعنی کتاب درسی بخونم یا نه برم سراغ کتابهای آموزش؟اصلا نمیدونم واقعا چه کتابی خوبه هرسایتی ی کتابیو میگن ازتون خواهش میکنم بهم کمک کنید که چه کتاب های واقعا برای من خوبه و میتونم رتبه زیر ١٠٠٠ بیارم واقعا ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. زی زی می گوید

   سلام ! من تجربه ی شما رو پارسال داشتم از رشته ی ریاضی به تجربی تغییر رشته دادم درحالی ک دوسال بود از فارق التحصیلیم میگذشت.نشستم کتاب های زیست و چندین بار خوندم جوری ک توی مغزم رسوخ کرده الانم با اینکه ۱ سال ازش میگذره ولی بازم یادمه…مبحث ژنتیک و شارش و با فیلم های اموزشی یاد گرفتم…بنظرم توی زیست شناسی اولویتتو بذار کتاب بعد فقط تست بزن..خود به خود ارتباطات رو بین مبحثا پیدا میکنید.درصد زیستم شد توی کنکور ۲۵ درصد فقط روی پای خودم بودم بدون هیچ نوع کلاسی

 19. bahar می گوید

  سلام.خسته نباشید.من سال٨٨ پیش دانشگاهیمو تموم کردم ولیسانس شیمی سال٩٢ گرفتم میخام واسه کنکور تجربی ٩٨ شرکت کنم واقعا نمیدونم چه کتابای باید بخونم چون خیلی سال از درس خوندنم میگذره میشه لطفا کمکم کنید چه کتابای واقعا کمکم میکنه تا دندون پزشکی قبول شم من ساکن استان قزوین هم هستم

  1. فاطمه می گوید

   سلام بهار خانم . منم مثل شمام . مهندسی شهرسازی خوندم . و بعد از ۹ سال دوباره میخوام کنکور بدم . برای دندان پزشکی . اگر میخوای فقط ۹۸ کنکور بدی و میدونی قبول میشی میتونی همون نظام قدیمی بخونی . ولی من خودمو گذاشتم واسه دو سه سال خوندن و ممکنه دیگه سال های آینده از نظام قدیم ازمون نگیرن . واسه میخوام نظام جدید بخونم

 20. مائده می گوید

  ممنون. ما بچه های ریاضی از چه منبعی فیزیک بخونیم؟ همین مهر و ماه خوبه؟
  و اینکه زمین شناسی تو کنکور ریاضی نیست؟

  1. پگاه می گوید

   فیزیک مبتکران آقای شهریاری رو بخون مائده جان از هر لحاظ کامل

دریافت لینک دانلود