مطالعه ی تکمیلی در نوروز

مطالعه ی تکمیلی در نوروز

مطالعه ی تکمیلی در نوروز

ممکن است درسی باشد که با وجود تمام تلاش هایی که در نیم سال اول داشته اید هنوز هم به اتمام مباحث آن تسلط کافی ندارید یا نبا بر تصمیمی که گرفته بودید و هدفی که برای افزایش معدلی داشتید، صرفاً تا مرحله ی تشریحی پیش رفتید. تعطیلات نوروز این امکان را برای تان فراهم می کند که مطالعه تان را تکمیل کرده یا مهارت تست زنی خود را تقویت کنید.

توجه! هوای بهاری گاهی حس و حالمان را تغییر می دهد.
یک برنامه ریزی دقیق می تواند این اطمینان را به شما بدهد که در پایان تعطیلات به هدفتان خواهید رسید. مثلاً خود را مقید کنید که یک روز در میان تست ادبیات فارسی کار کنید. در این ایام با پشتیبانتان بیش تر در ارتباط باشید تا با انگیزه ادامه دهید.

تثبیت آموخته ها، مهم ترین اصل است

«تثبیت» آموخته ها مهم ترین اصلی است که باید در مطالعات مورد توجه شما قرار بگیرد. برای مطالعه به این محور ها توجه داشته باشید:

۱-تثبیت

۲-تبدیل یادگیری ناقص به یادگیری کامل

۳-جبران ضعف ها و مباحث نخوانده

  • تثبیت در یادگیری و حفظ نقاط قوت بسیار مهم است. برای ازمون های چهار گزینه ای با نمره منفی، بهتر است ۷۰ درصد مطالب را به طور کامل و تثبیت شده، مطالعه کنید تا این که بخواهید ۱۰۰ درصد مطالب را به صورت پراکنده و ناقص در ذهن داشته باشید.
  • برای تبدیل یادگیری های ناقص به یادگیری کامل، مؤثر ترید راه، مراجعه به تست های نشان دار و نیز آزمون های مشابه است.
  • بعضی از دانش آموزان به اشتباه جبران ضعف ها و مباحث نخوانده را اولویت اول خود در این دوران قرار می دهند، اما مطمئن باشید لزوم تثبیت مطالب خوانده شده، بسیار بیش تر است. بعد از تثبیت نقاط قوت به سراغ جبران ضعف ها بروید.

این پست چقدر براتون مفید بود؟

میانگین امتیاز ها: / ۵. تعداد رای ها:

آیا سوالی در مورد این مطلب دارین؟

هر سوالی در مورد این پست دارین در بخش کامنت ها بپرسین، مشاورین دانشجوی پزشکی مکتبستان در کوتاهترین زمان پاسخ میدن.مشاوره کنکور
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت لینک دانلود