آیا مشاوره کنکور ۱۴۰۱ می‌تواند سرنوشت ساز باشد؟

آیا مشاوره کنکور ۹۹ می‌تواند سرنوشت ساز باشد؟

 

اهمیت مشاوره کنکور ۹۹:

در این مقاله قصد داریم فواید و اهمیت مشاوره را بیان کنیم و قضاوت نهایی را بر عهده خواننده بگذاریم تا عزیزان کنکوری ما بهتر بتوانند تصمیم بگیرند که برای مشاوره کنکور۹۹ آماده شوند یا خیر.

آیا مشاوره کنکور ۹۹ می‌تواند سرنوشت ساز باشد؟
آیا مشاوره کنکور ۹۹ می‌تواند سرنوشت ساز باشد؟

اهمیت بالای مشاوره را می‌توان از کلام قرآن و بزرگان دین فهمید. «آل عمران/آیه ۱۵۹ – شوری/ آیه ۳۸»

مشاوره به معنای مشورت است و هر دو از یک ریشه هستند.

 

روایات در مورد اهمیت مشورت:

پیامبر(ص) فرمودند: از انسان فرزانه راهنمایی خواهید و نافرمانی او مکنید که پشیمان خواهید شد.

 

و صدها روایت دیگر که زیادی روایات و تاکید زیادش بر مشورت، اهمیت بالا و فواید فراوان آن را می‌رساند. اهمیتی که اسلام برای مشورت قائل است به گونه‌ای است که تصور می‌شود انسان بدون مشورت به هیچ‌وجه نباید کاری انجام دهد؛ البته اسلام مشورت با خردمند را تاکید کرده نه مشورت با هر کسی!

 

اهمیت مشورت از دید بزرگان یک دلیل واضح و روشن دارد و آن اینکه هیچ کس از لحاظ بصیرت و یافتن راه صحیح صد‌‌در‌صد کامل نیست و چون سرنوشت انسان‌ها برای بزرگان دین بسیار با ارزش بوده روایات زیادی را از آنان شاهد هستیم.

 

کنکور امری سرنوشت ساز:

در ابتدای امر فردی که می‌خواهد برای سرنوشت خود تصمیمی جدی بگیرد باید اول خود را بشناسد و به توانایی‌های خود پی ببرد. ممکن است شخصی به این نگرش نرسیده باشد یا خود را دست‌کم بگیرد که باعث باز‌ماندن او می‌شود. چنین شخصی به مقوله کنکور اصلا فکر نمی‌کند یا نمی‌داند برای رسیدن به یک نتیجه مطلوب باید چه روش‌هایی را پیش بگیرد.

 

همه افراد بلا‌استثنا دوست دارند در جامعه از موقعیت اجتماعی خوب، رفاه، آبرو و… برخوردار باشند و این جزئی از فطرت آدمی است لذا راهش را نمی‌داند، اینجاست که یک مشاوره خوب و ایده آل می‌تواند توانایی‌های او را بشناسد و تقویت کند و او را کمک کند تا برای آینده‌ای روشن تلاش کند، شاید مسیر بسیار سخت و ناهموار باشد اینجاست که بدون یک مشاوره هدفمند، رسیدن به نتیجه شیرین و لذت بخش ممکن است محال باشد.

 

دانلود کتاب آموزشی و تستی فیزیک پیش دانشگاهی ۱

آیا مشاوره کنکور ۹۹ برای عزیزان ما ایجاد انگیزه و اعتماد به نفس خواهد کرد؟

ایجاد انگیزه یکی دیگر از مواردی است که انسان را نیازمند به یک مشاور دانا و دلسوز می‌کند. از قدیم گفتند: انسان به امید زنده است! و این واقعا حرف به جایی است، همه ما مطمئنا طعم یک مشاوره انگیزشی را در زندگیمان چشیده‌ایم و می‌دانیم که در جهت‌دهی ما به سوی مقصد نهایی مورد نظر چقدر تاثیرگذار بوده است؛ مشاور با ایجاد انگیزه آن قوه محرکه را در انسان بیدار می‌کند، اینجاست که شخص، دیگر خستگی، بی‌حوصلگی، بی‌برنامگی، بی‌هدفی سرش نمی‌شود و فقط به یک چیز فکر می‌کند و تلاش می‌کند.

 

علم امروز ثابت کرده طرز تفکر هر شخصی بر کائنات تاثیر گذاشته و موجب بازگشت اثر آن فکر به خود شخص می‌شود. لذا امام علی(ع) نیز به ارتباط بین طرز تفکر و سرنوشت انسان اشاراتی کرده‌اند. یک مشاور خوب می‌تواند با تلقینات خوب طرز فکر شما را جهت‌دهی دهد و شما را به حرکت درآورد. انسان همیشه و همه‌حال باید سپاسگزار خدا باشد و به او توکل کند، این خود باعث ایجاد تفکر مثبت در انسان می‌شود.

 

تاثیر مشاوره قدم به قدم:

مشاوره قدم به قدم تاثیرش از مشاوره آنی و لحظه‌ای خیلی بیشتر است و می‌توان به جرات گفت: تاثیرش واقعا خیره کننده است؛ بنابراین به کسانی که قصد دارند در سال ۹۹ کنکور بدهند برای موفقیت حتمی شان همان مشاوره قدم به قدم تجویز می‌شود، زیرا دانش آموزان به یک همراه دلسوز و مطمئن به شدت نیاز دارند تا آنها را در این مسیر سخت به ادامه راه دلگرم کند، توانایی‌هایشان را مدام به آنها گوشزد کند و آنها را در این مسیر پر التهاب تنها نگذارد. در این مسیر اگر دانش‌آموز احساس تنهایی کند و پشتش را خالی ببیند چه بسا از ادامه راه سر‌ باز میزند، لذا به شدت مشاوره کنکور به او توصیه می‌شود؛ اگر برای کنکور ۹۹ از الان تلاش کنند نتیجه خیلی بهتری می‌گیرند تا اینکه بخواهند از وسط سال تصمیم بگیرند و این با یک مشاور دلسوز و با تجربه از اول مسیر تا رسیدن به سر منزل مقصود بسیار هموارتر خواهد بود.

 

چگونه زیست سال سوم را برای کنکور و خرداد بخوانم ؟ دستگاه عصبی

آیا مشاوره کنکور ۹۹ باعث شناخت نقاط ضعف و قوت دوستانی که می‌خواهند برای کنکور ۹۹ آماده شوند خواهد شد؟

شما با یک مشاور خوب نقاط ضعف و قوت خود را بهتر می‌شناسید و در یک بازه زمانی طولانی بهتر می‌توانید ضعف‌ها را از بین برده و نقاط قوت را پرورش دهید تا به موفقیت نهایی دست پیدا کنید، بنابراین از الان به فکر کنکور ۹۹ با همراهی یک مشاور ایده آل باشید.

 

برنامه ریزی در مشاوره کنکور ۹۹:

اگر از همین الان برای گرفتن مشاوره برای کنکور ۹۹ اقدام کنید خیلی به نفعتان است. چون مشاوره کنکور ۹۹ می‌تواند برایتان یک برنامه‌ریزی بلند مدت انجام دهد. یک مشاوره خوب شما را از الان برای رویارویی با کنکور ۹۹ به گونه‌ای آماده می کند که وقتی زمان کنکور فرا رسید دیگر هیچ مشکلی نداشته ندارید. تمام درس‌ها را بارها با آن برنامه‌ریزی مرور کرده و به صورت عمیق دروس در ذهنتان جا افتاده است. با خیال آسوده سر جلسه کنکور حاضر می شوید؛ پس از همین حالا به فکر کنکور ۹۹ با همراهی یک مشاور دلسوز باشید.

 

نحوه مطالعه:

مشاور کنکور در یک بازه زمانی طولانی به شما آموزش می‌دهد که چگونه باید مطالعه کنید. نحوه مطالعه مشکلی است که بسیاری از دانش‌آموزان با آن دست و پنجه نرم می‌کنند؛ برای مثال مشاور به شما می‌گوید: در فواصل زمانی طولانی نباید درس خواند و باید مدت زمان مطالعه را به بازه‌های کوچک تقسیم کرده و حتی المقدور از تنوع درسی برای رفع خستگی استفاده کنید. همچنین زمانی  را برای استراحت در نظر بگیرید و یا سعی کنید زمانی را برای مطالعه انتخاب کنید که ذهن شما آماده است؛ اینگونه مطالعه کردن که باید زمانی را برای استراحت قرار دهید مستلزم داشتن وقت کافی است پس از همین الان شروع کنید.

 

مراحل مطالعه:

برای مثال مشاور مراحل مطالعه را به ترتیب: ۱- مرور روزنامه‌ای ۲- طرح سوال ۳- خواندن ۴- به خاطر سپردن ۵- مرور کردن تقسیم می‌کند و آموزش می‌دهد و البته مسائل دیگر، مثلا می‌گوید: درس را به شاگردان فرضی آموزش بده و موارد دیگر که البته اگر وقت کافی داشته باشید مشاور، بهتر می‌تواند شما را برای کنکور آماده کند.

 

ترجمه مقاله رسوایی های حسابداری، مشکلات اخلاقی و چالش های آموزشی

مهارت های تست زنی:

در نهایت یک مشاور خوب شما را راهنمایی می‌کند که شما بتوانید هر چه بهتر مهارت در تست زنی پیدا کنید و در این راه از هیچ تلاشی مضایقه نمی‌کند و این با یک برنامه‌ریزی بلند مدت خیلی بهتر جواب می‌دهد.

 

و در آخر:

ما همیشه در کنار شما هستیم و سعی می‌کنیم همه جوره هوای شما را داشته باشیم و نهایت تلاشمان را می‌کنیم تا  با مشاوره کنکور ۹۹ یک مشاوره ایده آل و مفید و جامع به شما ارائه دهیم تا انشاءالله هیچ موقع احساس کمبود و تنهایی نکنید و هر چه زودتر قله های افتخار را فتح کنید.

 

 

مقالات خواندنی: 

تست زنی کنکور به روش رتبه های برتر

کنکور منحصرا زبان و رشته های خوب آن

بهترین مدرس کنکور کیست؟

کنکور زبان و ۴ نکته‌ای که باید دانست

آیا میتونیم از اسفند به خودمون بیایم و تو کنکور ۹۸ نتیجه بگیریم ؟!

فهرست نهایی حذفیات کنکور ۹۸ – نظام جدید

جمع بندی کنکور ۹۸

نکاتی برای موفقیت در جلسه کنکور / مخصوص کنکوری های ۹۸

خواندن برای کنکور در عید

خواندن برای کنکور در عید / مخصوص کنکور ۹۸

خواندن برای کنکور در ۹۰ روز / تکنیک‌ها و تاکتیک‌ها

آمادگی برای کنکور انسانی در ۹۰ روز

ترفند‌ های کنکور در سال ۹۸

کنکور تجربی یا ریاضی؟

قبولی در کنکور با رتبه عالی مشروط به آموختن روش‌های آسان و اصولی

یک جلسه مشاوره رایگان با دانشجویان پزشکی

ما توی مکتبستان یک تیم بزرگ از دانشجویان پزشکی داریم که میتونیم تا کنکور بهتون برنامه و مشاوره تلفنی بدیم.

برای آشنایی با خدمات ما یک جلسه میتونیم مشاوره رایگان داشته باشیم.

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، کافیست فرم زیر را پر کنید 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود