مشاوره‌ کنکور تجربی برای کنکور ۱۴۰۱ |برنامه ریزی کنکور

مشاوره‌ کنکور تجربی

مشاوره‌ی کنکور تجربی برای کنکور ۱۴۰۱

سلام به همه‌ی داوطلبای گل رشته‌ی تجربی! امیدواریم در هر نقطه از ایران‌زمین که هستین، سلامت و پرانرژی باشین. میدونم که برای خیلیاتون برنامه‌ریزی و مشاوره‌ کنکور تجربی ۱۴۰۱ به یه دغدغه‌ تبدیل ‌شده و دنبال راه‌حل مناسبی برای یه برنامه‌ریزی درست میگردین؛ چرا که کنکور تجربی کاملاً متفاوت از کنکورای رشته‌های دیگست و به همون نسبت، برنامه ریزی براش اهمیت بیشتری داره. مسلماً شما در این راه، به مشورت و مشاوره نیاز دارین.

شما به مشاوره‌ی کارآمد برای برنامه‌ریزی، مدیریت زمان و شیوه‌های درست درس خوندن نیاز دارین تا بتونین به موفقیت مطلوبتون دست پیدا کنین.

ما در این مقاله قصد داریم افراد مناسب و مجربی رو که میتونن در مشاوره‌ی کنکور تجربی کمکتون کنن بهتون معرفی کنیم. پس با مکتبستان همراه باشید.

 

دانشجوهای علوم پزشکی، باتجربه ترینا در مشاوره‌ی کنکور تجربی!

همونطوری که سالمندای عزیز موشونو تو آسیاب سفید نکردن و کوله باری از تجربه هستن، دانشجوهای موفق علوم پزشکی هم برای رسیدن به اهداف عالیشون کلی از چیزای مختلفو تجربه کردن و به‌قول‌معروف سرد و گرم روزگارو چشیدن!

یقیناً همه‌ی داوطلبای کنکور تجربی با هدف پزشکی وارد این رشته نشدن.

خیلیاشون به رشته‌های پیراپزشکی مثل پرستاری، هوشبری، علوم آزمایشگاهی و… علاقه مندن. از اونجایی که دانشجوهای علوم پزشکی از موانع زیادی رد شدن تا به موفقیت برسن، می تونن براتون یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها برای مشاوره‌ی کنکور تجربی باشن.

 

شما اشتباهات اونارو تکرار نمی کنین!

درسته که اونا موفق شدن و به چیزی که میخواستن رسیدن، اما اگه از اغلبشون سؤال کنین، متوجه میشین اونا هم اشتباهاتی رو طی آمادگیشون برای کنکور مرتکب شدن و از یه جایی تموم سعیشونو کردن تا جلوی اون اشتباهاتو بگیرن.

نفرات برتر کنکور ۹۸ اعلام شد.

شما از طریق مشورت با اونا، تلاش می کنین تا اشتباهات احتمالی رو مرتکب نشین و به‌این‌ترتیب، هم زمانتون ذخیره میشه و هم بعد از کنکورتون غبطه نمیخورین که ای‌کاش فلان کارو میکردم یا نمیکردم!

 

اطلاع از تفریحاتشون طی سال تحصیلی

تقریباً همه‌ی داوطلبای کنکور تجربی فکر میکنن که دانشجوهای موفقی که در حال حاضر مشغول درس خوندن در دانشگاهای علوم پزشکی هستن، هیچ‌گونه تفریحی نداشتن و تمام اوقات زندگیشونو به درس خوندن برای کنکور اختصاص دادن.

خواهشا این تصور به‌شدت نادرست رو از ذهنتون خارج کنین. مغز تا یه جایی گنجایش داره و اگه قرار باشه تمام طول شبانه روز رو ازش کار بکشین، کم میاره و قدرت پردازشش رو از دست میده؛ پس نیاز به استراحت داره.

لازمه که شما در طول روز زمانی رو برای انجام کارای مفرح اختصاص بدین تا مغزتون نفس بکشه و احساس خستگی نکنین. البته تعیین نوع تفریح و مدت زمانی رو که به اون تفریح اختصاص میدین خیلی مهمه.

در این زمینه شما می تونین با دانشجوهای موفق علوم پزشکی مشورت کنین. اونا هم انواع تفریحات سالم و مفید رو بهتون معرفی می کنن و هم یه محدوده‌ای رو برای اختصاص به اون کارا براتون مشخص می کنن.

 

مدیریت زمان، یه اصل مهم برای موفقیت!

یکی از پارامترای مهم و دخیل در موفقیت در کنکور، مدیریت درست زمانه. شما باید بدونین که چه مدت از زمان رو باید به کدوم درس اختصاص بدین. مثلاً اگه از ساعت ۸ صبح استارت مطالعه‌ی درس زیست رو میزنین، باید برای خودتون محدوده تعیین کنین که تا چه تایمی زیست بخونین؛ طوری که برای مطالعه‌ی بقیه‌ی درسا وقت کم نیارین. اگه از دانشجوهای علوم پزشکی درباره‌ی ساعات مطالعه‌ی روزانشون سؤال کنید، متوجه میشین که اغلبشون این جوابو بهتون میدن: «کمیت مهم نیست، کیفیته که مهمه»!

لو رفتن سؤال‌های امتحان نهایی متوسطه قطعی شد

شما میتونین با پرس‌وجو از دانشجوهای مختلف، از تایم مطالعشون میانگین بگیرین و طبق همون میانگین درس بخونید.

حتماً مصاحبه با رتبه‌های برتر کنکورای سراسری رو دیدین. خیلیاشون میگفتن ما روزانه ۴ الی ۵ ساعت مطالعه می‌کردیم. خب این موضوع یکمی برای ما غیرقابل باوره؛ اما حقیقت اینه که اونا طی همون ۴ الی ۵ ساعت، به باکیفیت‌ترین شکل ممکن مطالعه می‌کردن. البته لازمه که بدونین تایم مختص به مطالعه یه چیز متغیره و بستگی به ظرفیت و گنجایش افراد داره؛ اما نباید اینطورم باشه که انتظار داشته باشین با روزی ۲ ساعت مطالعه در کنکور موفق باشین. منطقی باشید و تو سر مال نزنین!

 

تکنیکای تست‌زنی در زمان معین

خیلیا شاید تست‌زنی رو یه کار راحت و معمولی بدونن؛ اما حقیقت اینه که همین موضوع به نظر ساده، تکنیکای خاص خودشو داره.

شما باید با تکنیکای خاص تست‌زنی که توی ذخیره‌ی زمان کمکتون میکنه آشنا باشین. یکی از مشکلای رایج داوطلبای سخت‌کوش تجربی، کمبود وقت در جواب دادن به تستای درسای عمومیه.

در جریان هستین که شما باید ۱۰۰ تا تستو در ۷۵ دقیقه بزنید. هرچقدرم که شما در درسای عمومی قوی باشین فایده‌ای نداره.

اگه وقت کم بیارین، دیگه کاری از دستتون بر نمیاد و سر ۷۵ دقیقه باید با کلی اندوه و غصه با سوالای عمومی خداحافظی کنین و برین سراغ سوالای تخصصی. درصدای بالای دانشجوهای دانشگاه علوم پزشکی در درسای مختلف نشون میده که اونا تکنیکای خاصی رو اعمال کردن که تونستن بدون کمبود وقت به بیشتر از ۷۰% سوالات جواب بدن؛ بنابراین شما باید از این تجربه‌ی دانشجوهای محترم علوم پزشکی هم به‌عنوان مشاوره‌ی کنکور تجربی استفاده کنین.

محدوديت تحصيل دوباره در پزشكي با مدرک لیسانس

 

کلام آخر و اتمام‌حجت!

ما یه سری از زمینه هارو که شما میتونین دربارشون با دانشجوهای محترم علوم پزشکی مشورت کنین، گلچین کردیم و براتون توضیح دادیم که فایده‌ی انتخاب دانشجوهای علوم پزشکی به‌عنوان یکی از منابع مشاوره‌ی کنکور تجربی چیه.

مطمئناً شما میتونین در موارد بیشتری با این عزیزان مشورت کنین و از تجربیاتشون استفاده کنین.

برای گذروندن و طی کردن یه مسیر، آدمایی که از اون مسیر گذشتن و به‌نوعی از پیچ و خمای مسیر اطلاع دارن، میتونن بهترین راهنمای ما باشن تا ما بتونیم با میانبرا، خطرای احتمالی مسیر و نقشه‌ی اون آشنا بشیم.

صدالبته که توصیه‌های اونا، نقش کمکای اولیه رو داره و کلید موفقیت تضمینی، در دستای خودمونه؛ چون درنهایت این ما هستیم که باید از اون تجربیات استفاده کنیم و مرتکب اشتباهای مکرر نشیم.

دونستن یه سری از مطالب و صرفاً حفظ کردنشون کمکی به حالمون نمیکنه و به قول معروف: به عمل کار برآید، به سخندانی نیست؛ پس لازمه ی موفقیت شما در کنکور، استفاده از مشاوره هاییه که از افراد مجرب کسب میکنین. مکتبستان آرزومند آرزوهای شماست. موفق و سربلند باشین!

یک جلسه مشاوره رایگان با دانشجویان پزشکی

ما توی مکتبستان یک تیم بزرگ از دانشجویان پزشکی داریم که میتونیم تا کنکور بهتون برنامه و مشاوره تلفنی بدیم.

برای آشنایی با خدمات ما یک جلسه میتونیم مشاوره رایگان داشته باشیم.

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، کافیست فرم زیر را پر کنید 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود