مرور، یک راه حل پایدار

مرور، یک راه حل پایدار

مرور، یک راه حل پایدار

ذهن انسان پس از مطالعه ی هر مطلب آن را در خود ثبت می کند؛ اما پس از گذشت مدتی، همان مطلب کم کم به نقاط دوری در حافظه منتقل می شود بنابراین برای این که همیشه مطلبی که مطالعه کردیم دسترسی داشته باشیم، باید آن را اصطلاحاً دم دست نگه داریم. در دسترس ماندن مطالب تنها با تمرین و تکرار میسر است. تا جایی که اگر تعداد تکرار ها به اندازه و منطقی باشد، مطلب برای همیشه در ذهن باقی خواهد ماند.

مرور همیشه برای به یاد آوردن نیست. گاهی اوقات مرور کردن فرآیند یادگیری را کامل می کند و موجب می شود مفاهیمی را که در دفعات قبل توجه کافی به آن نداشته ایم، این بار با دقت بیش تری باز آموزی کنیم. ضمن این که مرور موجب بالا رفتن سرعت در تست زنی نیز خواهد شد.

نکته ی مهم این جاست که در آزمون هایی که درس ها برای چندمین بار مرور می شوند هرگز نباید درسی را به بهانه ی این که چندمین باری است که در برنامه قرار گرفته کنار بگذاریم.

منطق برنامه حکم می کند که آن را مو به مو اجرا کنیم اگر مرور مباحث بار ها و بار ها در برنامه گنجانده سده، بنا به اهمیت هر درس باید تمرین و تکرار کنیم. اهمیت این موضوع در درس های عمومی که بیش تر دانش آموزان نگرانی فرآموش کردن آن ها را دارند بیش تر هم می شود.

مرور زمانی معنا می یابد که بار اول مباحث را خوانده و یاد گرفته باشیم. در غیر این صورت مطالعه ی بعدی نقش مرور را نخواهد داشت؛

می توانید برای مرور بهتر از نکته ها و خلاصه های خودتان یا تست های ستاره دار یا نشان دار استفاده کنید.
یک جلسه مشاوره رایگان با دانشجویان پزشکی

ما توی مکتبستان یک تیم بزرگ از دانشجویان پزشکی داریم که میتونیم تا کنکور بهتون برنامه و مشاوره تلفنی بدیم.

دفترچه سوالات کنکور سراسری97

برای آشنایی با خدمات ما یک جلسه میتونیم مشاوره رایگان داشته باشیم.

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، کافیست فرم زیر را پر کنید 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود