مدارهای انرژی در کنکور چیست؟

مدارهای انرژی در کنکور چیست؟مدارهای انرژی در کنکور چیست؟

 

سلام، سلامی با طعم پرانرژی مکتبستان. سلام عرض می کنم به همه ی دوستان خودم در سایت مکتبستان دات آی آر.

خوب بچه ها امروز دوست دارم در مورد یک موضوعی به اسم مدارهای انرژی صحبت کنم.

 

دانلود فایل صوتی مدارهای انرژی در کنکور چیست؟

سخنران: دکتر کاویانی

زمان: ۱۰:۳۹ دقیقه

حجم: ۴٫۸۸ مگابایت

دانلود

 

ببینید هممون توی یک مدار هستیم که در طول ۲۴ ساعت کارهایی را در این مدار انجام می دهی.

بچه ها جالب بدونید چه من، چه شما، چه رتبه ی یک کنکور، چه رتبه ی آخر کنکور هممون یک ویژگی مشترک داریم و اونم اینه که ۲۴ ساعت بیشتر در طول شبانه روز فرصت نداریم.

ولی توی این ۲۴ ساعت افراد در مدارهای مختلفی هستند، چجوری؟ بر اساس کارهایی که انجام می دهند مدارشون فرق داره.

بچه ها خیلی وقت ها وقتی بهتون می گم که باید بیشتر نتیجه بگیرید شما فکر می کنید باید بیشتر بخونید ولی واقعاً اینجوری نیست. چون دیگه از ۲۴ ساعت که نمی تونیم عبور کنیم که.

اگر فرض بر بیشتر خوندن و بیشتر نتیجه گرفتن کاملاً صحیح بود خوب خیلی هستند می گویند ما ۱۷ ساعت در روز مثلاً واسه کنکور خوندیم آخر رتبشون میشه پنج رقمی.

چرا؟ چون کاری که شما انجام می دید تعیین می کنه که در کدوم مدار هستید. درسی که می خونید تایمی که می زارید صرفاً اون و مشخص نمی کنه.

ببینید فکر کنید که کنکور، خوب، دورش انواع و اقسام دایره هاست. اونایی که تو اون دایره های مرکزی هستند بیشترین تاثیر را دارندیک سری ها هم هستند توی دایره های خیلی دوری هستند اونا هم کمترین تاثیر و اثر را روی نتیجه کنکور خودشون می زارند.

چجوری با کارهایی که در طول روز دارند انجام می دهند. همتون توی یک مدار هستید و دوست دارم به این فکر کنیم که الان شما توی کدام مدار هستید، مدار رتبه ی پانصد، مدار رتبه ی هزار، مدار رتبه ی ده هزار، مدار رتبه ی صد هزار، دوست خوبم شما بر اساس کارهایی که در طول یک روز انجام می دید در طول همان ۲۴ ساعته، همون ۲۴ ساعتی که همه، همون و دارند تعیین می کند که در کدام مدار باشید و واسه این که تعیین کنید در مدار بهتری باشید باید آموخته هایی داشته باشید، چیزهایی را یاد بگیرید که کاری را که انجام می دید کار مفیدتری باشد.

بچه ها، خلی وقت ها بهتون می گن بیشتر تلاش کنید همتون فکر می کند که باید بیشتر خیلی درس بخونم، الان مثلاً ۴ ساعت می خونم بکنمش ۱۰ ساعت همه چیز درست میشه ولی واقعاً اینجوری نیست خیلی ها هستند حتی شاگردهایی ما داشتیم که میانگین درس خوندشون از ۴ ساعت یا ۵ ساعت در روز بیشتر نمی شد.

خوب، ولی همین افراد تونستند پزشکی قبول بشند چجوری؟ با یک برنامه ریزی صحیح تر. از اون ۴ ساعتش جوری استفاده کرد که در مدار بهتری قرار گرفت، کاراش و سریع تر انجام داد.

شما هم اگر می خواید مدارتون و تغییر بدید باید آموخته های خودتون را در مورد برنامه ریزی، روش خواندن دروس، روش تست زدن، ارتقا بدید.

من اگر بدونم هر درس و چجوری باید بخونم که بهترین نتیجه رو واسه کنکور بگیرم، اگر من یک ساعت اون درس و بخونم خیلی بهتر نسبت به کسی که هیچ دیدی نداره واسه این که مثلاً زیست و چجوری بخونه که تو کنکور نتیجه خوب بگیره و داره ۴ ساعت یک فصل و می خونه.

من یک ساعت خوندم، حرفه ای خوندم، اون ۴ ساعت خوند، همین جوری خوند خوب. اون کسی که تایم بیشتری گذاشت اینجا نتیجه ی کمتری می گیره و این علت اینه که خیلی میان میگن که کنکور، ولش کنکورو اصلاً نمیشه نتیجه گرفت من روزی ده ساعت خوندم نتیجه نگرفتم ولی دوستای خوبم میشه نتیجه گرفت، خیلی خوب هم میشه نتیجه گرفت به شرط این که اون ده ساعتی که خوندی رو توی مدار صحیح تری خونده باشی، با کارای حرفه ای تری خونده باشی.

آیا ده ساعتی که خوندی می دونستی دقیقاً باید هر درس و چجوری بخونی؟ می دونستی باید چجوری تست بزنی؟ می دونستی از کدوم منبع باید بخونی؟ نسبت اختصاصی و عمومی چجوری باش، چه نسبتی از هر تایمی رو مثلاً یک ساعتت و باید تست بزنی، بخونی، چکارایی انجام بدی.

بچه ها، ایناست که تعیین می کند مدار شما چجوری باشد. اگر بنا به این باشد که هر کسی بیشتر خونده، نتیجه بهتری بگیره، من خیلی ها رو می شناسم که خیلی زیاد هم خوندن پس باید رتبه تک رقمی کنکور می شدن ولی اصلاً اینجوری نشده و اصلاً به همچین نتیجه ای نرسیدن.

پس دیدمون و عوض کنیم، مدارها رو و بشناسیم، هر روز به این فکر کنیم که این کاری که من می کنم تو کدوم مداره. من الان دارم زیست می خونم، می دونم باید چجوری ترکیبی بخونم، چجوری مفهومی بخونم، اگر نمی دونم به خودم هشدار بدم، بگم آهان علی تو الان تو مدار درستی نیستی برو یاد بگیر چجوری باید زیست و بخونی بعد بیا تو مدار صحیح بخون اون موقع یک ساعتت قد ده ساعت خیلیا ارزش داره یا اگر می خوام تست بزنم بدونم باید چجوری تست بزنم، بدانم چجوری با تست برخورد کنم آیا در اون لحظه جوابشو بدم یا برم تست بعدی.

بچه ها همه این ها تعیین می کند که شما چه نتیجه ای می گیرید خیلی هاتون واسه ی درس خوندن تایم زیادی می زارید ولی واسه یادگیری، واسه مشاوره، واسه برنامه ریزی، تایمی اختصاص نمی دین و اون تایم کمی که واسه این موارد اختصاص نمی دین باعث می شه که تایم زیادی که واسه درس خوندن می زارین کیفیتش بیاد پایین. پس همین الان یک چالش واسه خودتون درست کنید خب تک تک کارهاتون و از امروز رصد کنید و کلمه ی مدار دکتر کاویانی تو ذهنتون باشه به هر چیزی که رسیدین بگین که مدارش درست است یا نه آیا تو مدار درسته دارم می خونم یا نه.

اگر مدارم درست نیست برم یاد بگیرم، اگر نمی دونم مثلاً عمومی ها رو باید چجوری بخونم که تو کنکور نتیجه ی بهتری بگیرم برم یاد بگیرم.

بچه ها من دانش آموزی داشتم تو انتهای فکر می کنم مثلاً دو ماه یا دو ماه و نیم آخر اومد که عمومی ها رو تازه شروع کنه خوب خیلی دیر می خواست شروع کنه ولی فقط و فقط با آموخته های این که بهترین نتیجه رو چجوری میشه از عمومی ها گرفت خیلی جالب با استفاده از تست های ۳۰ سال عمومی و یک سری روش هایی که بهش یاد دادیم خیلی خوب تونست از پس عمومی ها بر بیاد و میانگین خودشو تو عمومی ها به ۷۰ درصد برسونه چیزی که خیلی ها در طول سال میشینه دین و زندگی رو از اول خط به خط می خونه، کتابشو باز می کنه و در امتحان هم نتیجه نمی گیره، چرا؟ چون مدار و نمی شناسه، چون نمی دونه باید چجوری بخونه که نتیجه ی بهتری بگیره.

حتماً یاد بگیرین که چجوری درس بخونید. خیلی وقت ها ما بهتون می گیم مشاوره ثبت نام کنید میگه بهترین مشاور هر کس خودشه ولی واقعاً این جوری نیست بهترین مشاور خودت می تونی باشی به شرط این که آزمون و خطا کنی تو وقت واسه آزمون و خطا نداری.

خوب می تونی الان این درس و با آزمون و خطای خودت با این که خودت بهترین مشاوری بخونی خوب نتیجه نمی گیری، آزمون بعدی تغییر می دی نتیجه نمی گیری، آزمون سوم چهارم به نتیجه می رسی ولی چی شده خوب تایم و از دست دادی. بهترین مشاور هر فرد در صورتی خودشه که یک مشاور هم کنارش باشه اون به مشاورش می گه که من شبا مثلاً راحت ترم درس بخونم مشاورش برنامه ریزی هاشو جوری انجام می ده که شب ها بهتر بتونه درس بخونه یا بهترین مشاور خودش هست ولی به شرط این که چند ماه مشاوره گرفته باشه با ریز و بم آشنا بشه بعدش خودش راحت می تونه برای خودش برنامه ریزی کنه.

این نکته را از من داشته باشید و حتماً بهش فکر کنید. بچه ها خیلی ها خیلی ها هر ساله، دوست ندارم این و بگم ولی به خاطر غرور خودشون نتیجه نمی گیرن اون قدر مغرور هستند که فکر می کنند فقط کاری که اونا انجام می دهند درسته ولی فرضی که مشاوره چندین سال مسیر رو که شما تازه می خواین طی کنید و شب و روز باهاش حالا درگیر بوده.

شاگردهای زیادی داشته هر روز با شاگرداش صحبت می کرده خودش بعضاً این مسیر و رفته مطالعه داشته پس این فرد می تونه راهنمای خوبی واسه شما باشه شما اگر یک مسیری رو در دل یک جنگل بخواین برین انواع و اقسام راه ها باشه درسته خودتون هم می تونید بالاخره ازش خارج بشید ولی در چه زمانی؟ با چه خطراتی؟ با چه ریسک هایی؟ اگر یک راهنما داشته باشید، اگر یک فردی باشد که اون جنگل را خوب می شناسد خیلی راحت شما را عبور می دهد و این هم همون بحث مدارهاست.

یک مشاور می تواند مدار شما رو در مدار صحیح تری قرار بده با این که بهتون هر روز بگه که آهان همین الان امروز این کاری که کردی اشتباهه دیگه فردا تکرارش نکنی، فردا این درس و می خوای بخونی این جوری بخون. اون وقته که شما میاین و نتیجه می گیرین.

بچه ها تیم مشاورین مکتبستان این هم در انتهای فایل صوتی بگویم متشکر از دانشجویان پزشکی کسانی هستند که تحت نظر خود من یک دوره کامل تعلیم دیدن و افرادی هستند که میانگین ۵ تا ۶ سال اغلبشون تجربه ی کار کنکور دارند در آموزشگاه های مختلفی فعالیت داشتند و کسانی هستند گه گلچین شده از بین تعداد زیادی دانشجوان پزشکی هستند و به کار خودشون واقعاً حرفه ای هستند و می دونند چطور باید به شما مشاوره بدهند که نتیجه ی خوبی بگیرید.

پس اگر می خواین توی طرح های مشاوره تلفنی مکتبستان ثبت نام کنید، یک مشاور داشته باشید که هر روز پیگیرتون باشه، دائماً بتونید باهاش در ارتباط باشید، هر سوالی دارید ازش بپرسید، مسیر و اجازه نده که اشتباه برید، نکات و ازش یاد بگیرید، مدار خودتون و صحیح کنید، انگیزه خودشون و شارژ کنید کافیه که کلمه مشاوره رو به شماره ۳۰۰۰۷۰۰۴۶۰ پیامک کنید. مشاورین ما با شما تماس می گیرند در مورد روش کار و برنامه ریزی و این ها کاملاً با شما صحبت می کنند و راهنماییتون می کنند و در صورت نیاز می تونید ثبت نام کنید و از مشاوره های تلفنی مکتبستان بهره ببرید.

بچه ها امیدوارم که فایل صوتی واستون مفید بوده باشه و ازتون می خوام که حتماً در چالش مدارها شرکت کنید، هر کاری رو که از امروز به مدت سه روز انجام می دین از خودتون بپرسین آیا مدارم صحیح هسته یا نه؟

اگر صحیح بود تکرارش کن اگر صحیح نیست حتماً از کسی که می تونه کمکت کنه، مشاورت، دوستت، معلمت، آشنا، هر کسی که هست بپرس و در مدار صحیح حرکت کن تا بهترین نتیجه را بگیری.

امیدوارم این فایل صوتی واستون مفید بوده باشه پیوسته به سایتون به آدرس www.maktabestan.ir و کانال تلگراممون به آدرس @maktabestan سر بزنید.

ارادتمند شما دکتر کاویانی مدیریت مکتبستان

 

فایل صوتی : گام اول برای قبولی پزشکی !

دانلود فایل صوتی مدارهای انرژی در کنکور چیست؟

سخنران: دکتر کاویانی

زمان: ۱۰:۳۹ دقیقه

حجم: ۴٫۸۸ مگابایت

دانلود

 

یک جلسه مشاوره رایگان با دانشجویان پزشکی

ما توی مکتبستان یک تیم بزرگ از دانشجویان پزشکی داریم که میتونیم تا کنکور بهتون برنامه و مشاوره تلفنی بدیم.

برای آشنایی با خدمات ما یک جلسه میتونیم مشاوره رایگان داشته باشیم.

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، کافیست فرم زیر را پر کنید 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود