چگونه قدرت یادگیری و فعالیت ذهنی خودمونو افزایش بدیم؟

چگونه قدرت یادگیری و فعالیت ذهنی خودمونو افزایش بدیم؟

چگونه قدرت یادگیری و فعالیت ذهنی خودمونو افزایش بدیم؟

? چگونه قدرت یادگیری و فعالیت ذهنی خودمونو افزایش بدیم؟ ✌️

? یکی از مهمترین تکنیکهایی که باعث افزایش قدرت یادگیری می شه، افزایش فعالیت ذهنیه. میزان واکنش ما نسبت به مطالب، تحت تاثیر حالت های روحی، علایق و انگیزه‌ها تغییر می کنه. حالا هر چقد این واکنش نسبت به مطالبی که مطالعه می کنیم بیشتر باشه، اوناهم بیشتر و بهتر در ذهن ما جا میگیرن. اما این روش های ایجاد واکنش فعالانه ذهن چه چیزهایی هستند:

۱- گرم کردن: ذهن ما هم مثل جسممون برای اینکه ورزیده تر بشه و کارشو بهتر انجام بده، نیاز به گرم کردن داره. در پونزده دقیقه اول مطالعه نیروی ما صرف گرم کردن مغز در جهت تمرکز روی موضوع مورد نظر می شوه. بنابراین کارآیی فرد در ۱۵ دقیقه ی اول کمتره. حتما تا به حال متوجه شدید که در دقایق اول امتحان هم فهم سوالات و پاسخ دادن به اونا تا یکم سخته اما بعد از چند دقیقه با راحتی بیشتری موفق میشیم اونا رو جواب بدیم. پس اگر شروع درسی برایتان مشکل بود، دلسرد نشید و به مطالعه ادامه بدید??. وقتی ذهنتون آماده شد با سرعت بیشتری مطالبو یاد میگیرید. ??
بطور کلی بهترین راه برای گرم کردن ذهن، مرور مطالب گذشته است?. این کار علاوه بر آماده کردن مغز، باعث می شه که بهتر بتونید بین معلومات جدید و قبلیتون ارتباط برقرار کنید.

۲- تکرار کردن: همانطور که در بالا گفتیم، مرور و تکرار مطالب گذشته به فهم مطالب جدید کمک قابل توجهی می کنه؛ چون باعث می شه ذهن فعال تر بشه.

۳- اثر “بالارد”: این اثر مربوط به قسمت ناخودآگاه ذهن هست. در حقیقت بعد از مطالعه قسمتی از مغز هنوز به فعالیت خودش در زمینه یادگیری و یادآوریه مطالبی که خوانده شده، ادامه می ده، دقیقا مثل وقتی که پا رو از روی پدال گاز بر می‌دارین ، اما ماشین هم چنان به حرکت خودش ادامه می ده.

? برای تقویت و ادامه این حرکت ذهنی باید:

? اولا، نسبت به مطالب در خود
تون علاقه ایجاد کنید، چون ثابت شده مطالب مورد علاقه زمان کمتری می بره. حتی تظاهر به اینکه یه مطلبو بیشتر دوس دارین قدرت یادگیری رو افزایش می ده.

? ثانیا، در خودتون انگیزه ایجاد کنید. اهمیت یادگیری مطالب رو برای خودتون مشخص کنید تا با هدف و انگیزه بیشتری مطالعه کنید.

? ثالثا، پس از مطالعه مطالب مشکل، به ذهن خودتون یکم استراحت بدین چون هر چقد مطالب مشکل تر باشن و قوای ذهنی بیشتری رو بکار بگیره، حرکت ناخودآگاه ذهن هم بیشتر میشه.

✅ همراهان مکتبستانی
آیا میخواهید در ماه های پایانی تحول بزرگی در رتبه کنکور خود ایجاد کنید ؟! ?
با دی وی دی های مخصوص جمع بندی صفرتاصد میتونید طی این ۲ ماه چند مرتبهه درساتونو با سرعت بالا بخونید و مرور کنید و به انواع روش های حرفه ای حل تست مسلط بشین ??
برای کسب اطلاعات بیشتر و تهیه این دی وی دی ها ، “صفرتاصد” رو به ۳۰۰۰۷۰۰۴۹۰ پیامک کنید تا راهنماییتون کنیم ?

این پست چقدر براتون مفید بود؟

میانگین امتیاز ها: / ۵. تعداد رای ها:

آیا سوالی در مورد این مطلب دارین؟

هر سوالی در مورد این پست دارین در بخش کامنت ها بپرسین، مشاورین دانشجوی پزشکی مکتبستان در کوتاهترین زمان پاسخ میدن.مشاوره کنکور
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هدیه مکتبستان برای کنکوریها

فیلم تدریس ۱۵% مباحث کنکور۹۹
(!کاملا رایگان)
دریافت رایگان پکیج
close-link
دریافت لینک دانلود