تحلیل کتاب فاگوزیست فردین جوادی | مناسب کنکور سراسری ۹۹

فاگوزیست یکی از کتاب هایی است که این روزها هواداران زیادی دارد و یکی از کتاب های مناسب برنامه ریزی کنکور ۹۹ می باشد. کتاب زیست فاگوزیست توسط یکی از دانشجوی جوان و مدرس آینده دار زیست، آقای دکتر فردین جوادی تالیف شده اند.

فاگوزیست
فاگوزیست

داستان شروع فاگوزیست

همونطور که مستحضر هستید جزوات جناب آقای جوادی که با استقبال فراوانی روبرو شده بود به صورت کتاب با عنوان « فاگوزیست »منتشر شدند. جزوات آقای دکتر فردین جوادی یکی از جزوات معروف در برهه زمانی خودشان بودند.

arrow-blue-rounded-down

یک نظرسنجی مهم

نظر شما در مورد کتاب فاگوزیست چیست؟

لطفا نظرتان را در بخش نظرات بنویسید.

نظر شما به دوستانتان کمک بزرگی می کند.

پاسخ به سوالاتی در مورد فاگوزیست از زبان نویسنده :

 فرق کتاب فاگوزیست با جزوات آقای جوادی چیست؟

اگه بخوایم خیلی خلاصه براتون بگیم به این صورت میشه که کتاب = جزوات + ۲۰ الی ۳۰ درصد نکته ی بیشتر  بک نگارش توی کتاب به صورت همون سبکی هستش که در جزوات بکار گرفته شده . در جزوات یک سری اشکالات تایپی و گاها علمی وجود داشت که این اشکالات به صورت کامل توسط دبیران با تجربه و دانش آموزان قوی سرتاسر کشور رفع شد و در کتاب هیچ مشکل تایپی وجود ندارد . از طرفی در کتاب نکاتی وجود داره که در جزوات وجود نداشت و اینها در واقع جزء نکات فوق حرفه ای هستند .

 

آیا فاگوزیست هم مثل جزوات شکل های خوب دارد ؟

بله همان شکل هایی که در جزوات بکار گرفته شده در کتاب هم به همان شکل استفاده شده اند علاوه بر این ها شکل های بیشتر و بهتری هم اضافه شده که در درک مطالب مهم بسیار کمک کننده هستش .

 

 آیا فاگوزیست هم مثل جزوات پر از نکته های ترکیبی هست؟

بله همانطور که در پاسخ به سوال اول گفته شد ، کتاب همان جزوات می باشد (با همان نکات ترکیبی و مفهومی) و حتی در بیشتر فصل ها حدود ۲۰ الی ۳۰ درصد نکته ی بیشتر دارد .

 

با توجه به اینکه تاکید میشه در زیست شناسی باید به جملات کتاب درسی خیلی اهمیت داده بشه ، فاگوزیست به این موضوع توجه کرده است ؟

بله کاملا ، زمانی که این کتاب به صورت جزوه ارائه می شد به گفته ی دانش آموزان این جزوه برخلاف سایر جزوات و کتابها به متن کتاب درسی اهمیت ویژه ای داده است اما باز جای مانور دارد . بر همین اساس فاگوزیست تصمیم گرفت که در کتاب بیشتر از قبل به متن کتاب درسی توجه کند . نتیجه اینکه کاملا جملات مهم و کلیدی کتاب درسی را مورد هدف قرار داده و نکات آنها و مفهومشان را بیان کرده و برای اینکه دانش آموز سردرگم نشود عین جملات کلیدی را آورده است.

 

آیا در فاگوزیست به قیدها توجه شده است؟

بله ، یکی از کارهای جالبی که در این کتاب انجام شده این هستش که قیدها رو بررسی کرده و برای اینکه در ذهن دانش آموز بهتر بمونه و تثبیت بشه ، قیدها رو پر رنگ (بولد) کرده که این موضوع باعث ماندگاری بهتر مطلب در ذهن داوطلب میشه . از طرفی تا جایی که امکان داشته توضیح داده که چرا می گوییم برخی از !! و نمی گویم همه !! یعنی مثالهایی آورده  که باعث می شود حتی الامکان دانش آموز قیدهای مفهومی را حفظ نکند .

یکی از ویژگی های متمایز این کتاب این هستش که اومده کلمات مهم و کلیدی رو بولد کرده تا اهمیت ش رو نشون بده . این کار مثل این می مونه که یک دبیر بخواد سر کلاس به بچه ها کلمات و جملات کلیدی رو بگه تا دورش خط بکشن . فاگوزیست جمالات و کلماتی رو بولد کرده که خیلی امکان داره مورد هدف طراح قرار بگیره . این موضوع باعث کاهش تقریبا ۱۰۰% بی دقتی دانش آموز در سرجلسات امتحان میشه .

 

فاگوزیست فقط آموزش هستش یا تست هم دارد؟

باید خدمتتون عرض کنم که فاگوزیست در ابتدا به صورت آموزش به همراه تست (حدود ۳۰۰۰ تا) بود و قرار بود که بره زیرچاپ اما به دلیل افزایش بیش از حد حجم کتاب(حدود ۶۶۰ صفحه شده بود چون تست هایی که طرح شده بودن اکثرا چند گزینه ای بودن و حجم زیادی از صفحات رو اشغال می کردن ) و بالا بودن هزینه های چاپ(این کتاب با هزینه های شخصی جناب آقای جوادی چاپ شده) تصمیم گرفتند که بخش مربوط به سوالات رو از کتاب حذف کنند تا حجم کتاب رو کاهش بدن

 

فاگوزیست رو چجوری و کی میشه تهیه کرد ؟

در هر حال در ابتدای کار از طریق سایت فاگوزیست می توانید اقدام به خرید کنید و اغلب کتاب فروشی ها نیز این کتاب ها را دارند.

 

حجم دو کتاب معروف فاگوزیست :

کتاب سوم : ۴۲۵ صفحه ، قیمت : ۲۷۵۰۰ تومان

کتاب دوم : ۴۱۶ صفحه ، قیمت ۲۷۵۰۰ تومان

فاگوزیست
فاگوزیست

ویژگی های کتاب های فاگوزیست از قول سایت فاگوزیست

» با توجه به توجه ویژه ی طراحان به جملات بسیار ساده ی کتاب ، سعی کردیم جملاتی که می تونه مورد هدف قرار بگیره رو توضیح بدیم و عین جمله ش رو بیاریم . یعنی روی جملات کتاب درسی خیلی تاکید کردیم و مانور درست و حسابی دادیم .

» تمامی قیدهای کتاب رو (چه قیدهای مفهومی و چه قیدهای ترکیبی و استنباطی) رو پر رنگ (بولد) کردیم و این موضوع باعث ماندگاری بیشتر مطالب میشه (به عقیده ی بنده حافظه ی تصویری خیلی کمک می کنه)

» کتاب تقریبا در هر فصل بین ۲۰ تا ۳۰ درصد نکته ی بیشتر داره یعنی جزوات + ۲۰ الی ۳۰ درصد نکته ی بیشتر

» شکل ها همون شکلهای داخل جزوات هستن و هیچ شکلی کم نشده تازه یه سری شکل هم اضافه شده .

» یکی از ویزگی های منحصر به فرد این کتاب که توی هیچ کتابی نمی تونید پیدا کنید اینه که فونتهای استفاده شده بسیار دلنشین هستن و تقریبا همون فونتهای استفاده شده در جزوات هستن . ای موضوع باعث میشه خواننده ی کتاب صمیمت و نزدیکی بسیار زیادی با کتاب احساس کنه و از خسته شدن داوطلب جلوگیری می کنه . ما توی این کتابه از ۴ نوع فونت استفاده کردیم .

» توی این کتابها نکات ریز رو بیان کردیم . خیلی از طراحان کنکور به نکته های ریز رجوع می کنن و از این سبک نکات تست طرح می کنن . توی کتابهای بنده به این موضوع بسیار توجه شده .

» همون طور که قبلا هم شعار ما بوده (و خیلی ها لطف کردن و از شعار های ما استفاده می کنن :)) ) به صورت کاملا مفهومی ، ترکیبی و مقایسه ای کار کردیم .

» نکات ترکیبی که آوردیم رو سعی کردیم خسته کننده نباشه برای همین خوب توضیح دادیم و در صورت وجود شکل های مرتبط شکهای مربوطه رو آوردیم تا به ماندگاری بیشتر در ذهن دانش آموز کمک کنه .

» در حین نگارش سعی کردیم یه خرده طنز هم چاشنی کار بکنیم که وسطای لبخند رو لباتون باشه و این موضوع باعث ایجاد صمیمت بین دانش آموز و کتاب می کنه و به عقیده ی روانشناسان تاثیر بسیار زیادی در یادگیری مطالب داره .

 

تحلیلی بسیار مختصر فاگوزیست از نظر مشاورین مکتبستان :

فاگوزیست برای دانش آموزان سال دوم و سوم و پشت کنکوری خوب است. زیرا فاگوزیست یک کتاب مفهومی است و حجم بالایی دارد ولی برای دانش آموزان کنکوری به علت حجم زیاد آن توصیه نمی شود. فاگوزیست کتابی با نکات ریز و موشکافانه است و در سال های پایه برای یادگیری مفهومی زیست بسیار مناسب است.

 

برای مشاوره تلفنی کنکور به جهت انتخاب رشته داروسازی و برنامه ریزی کنکور ۹۹با ما همراه باشید

 

 

این پست چقدر براتون مفید بود؟

میانگین امتیاز ها: / ۵. تعداد رای ها:

آیا سوالی در مورد این مطلب دارین؟

هر سوالی در مورد این پست دارین در بخش کامنت ها بپرسین، مشاورین دانشجوی پزشکی مکتبستان در کوتاهترین زمان پاسخ میدن.مشاوره کنکور
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

87 نظرات
 1. ندا می گوید

  کتاب فاگوریست اقای فردین جوادی برای کنکور ۹۹ تجربی به نظرتون مناسبه ؟
  اگر خوبه تهیه کنیم و بخونیم

 2. مریم ساوجی می گوید

  به نظرم برای یک بار خوندن میرزه ولی قیمتش گرونه چرا !!!!!!!!!!!!!!!

 3. مانلی می گوید

  کتاب مناسبیه
  خوندنش توصیه میشه

 4. Mohammadreza می گوید

  در این که کتاب‌های فاگوزیست توضیحات جامعی دارن شکی نیست؛ اما من شخصا ترجیح میدم کتابی رو داشته باشم که همه‌ی مباحث رو پوشش بده. مثلا اگر برای زیست دوم کتاب میخرم، همه‌ی فصل‌ها در همون کتاب باشه؛ که ایرادی رو که میتونم به کتاب‌های فاگوزیست بگیرم همینه! برای درس زیست شناسی که سه تا پایه هست، فکر میکنم حدود ۹ تا کتاب گرفتم، که در همون‌ها هم جای مبحث ژنتیک کلاً خالیه!
  اگر این موضوع رو جایی عنوان میکردن، قطعاً سراغ کتاب‌های دیگه‌ای می‌رفتم؛ ولی متأسفانه وقتی کتاب‌های سه پایه رو سفارش دادم و فهرست‌شون‌ رو نگاه کردم دیدم نوشتن فلان مبحث در کتاب جداگانه‌ای هست!

 5. علی می گوید

  سلام استاد جوادی عزیز ممنون از انتشارات خوبتون ولی کتاب حجمش خیلی خیلی خیلی زیاده با وجود نکته های ترکیبی ک داره من وقتم نمیرسه ک همشو تموم کنم دوس دارم فاگو بخونم ولی از لحاظ زمانی کم میارم پیشنهادتون چیه؟؟؟؟

 6. زهرا می گوید

  فردین جوادی اهل قزوین هست
  با این حال یکی از برند های زیست کنکور هستنو استاد خوب و جوان و با سوادی هست

  1. سید می گوید

   به نظر من تاگرون نشده بخرید فوق العاده است تازه حجم کتاب یه حجم کاذبه یعنی بیشتر حجم کتاب شکله وفونت درشت واگر فونتش مثل کتابای دیگه بود تو۳۰۰صفحه جمع میشه درکل اینو بگم من زیستم بسیار ضعیف بود بابرنامه ریزی درست وخوندن این کتاب زیست رو تا۹۰ درصد بردم بهترین کتاب برای آموزش است

 7. زهرا می گوید

  خیلی عالی حتما پیشنهاد میکنم من با خوندنش جتی بدون تست زدن زیستو ۷۰ درصد میزنم

 8. BasiryMN می گوید

  سلام خسته نباشید شما کلی تو کتاب زیست دهم گفتید فصل صفر رو حتما مطالعه کنید ولی من هرچی میگردم فصل صفره اون رو هیچ پیدا نمیکنم میشه لطفا یه کم راهنمایی کنید

 9. امین می گوید

  واسه زیست دهم فاگو بهتره یا میکرو
  فاگو زیست دهم تست نداره ولی درسنامش کامله
  میکرو تست داره
  اها راستی فاگو زیست دهم مطالب ترکیبی روهم داره
  مثلا ترکیب با فصل ۳
  میکرو ترکیبی داره

 10. مهرنوش می گوید

  سلام به نظر من خیلییییی کتاب عالیی هست و واقعا من از خوندنش سیر نمیشم از وقتی خریدمش بیشتر دلم میخواد زیست بخونم

 11. غزل می گوید

  سلام به نظرم فاگوزیست بهترین کتاب زیست شناسیه درسته حجمش زیاده یکی برا درشت بودنه متنشه یکیشم برا تعداد زیاده شکلاشه.فاگوزیست خیلی خوب مطالبو باز کرده یعنی درست جاهایی که کتاب خودمون ابهام داره و چند مدل برداشت میشه و ازمونا ازش سوال میدن اشاره کرده ☺❤

 12. محسن می گوید

  فاگوزیست مخصوصا گیاهیش پر از ایراده هم ایراد علمی…هم غلط های املایی و دستوری…اصلن کتاب خوبی نیست.

 13. مهدی1997 می گوید

  سلام من مشاورم بهم گفته فاگوزیست تهیه کنم و من ک پایم ضعیفه ب نظرتون با کتاب فاگوزیست میتونم درصد قابل قبولی بدست بیارم یا از الان برا خوندن زیست تا کنکور وقت کم میارم با کتاب فاگوزیست؟؟؟ لطفا راهنماییم کنید ممنون میشم

  1. نفس می گوید

   فااااگووووووو عالیه درسته حجمش بالاس ولی ارزش داره .. من تو ازمونم با فاگو تونستم از منفی بع ۵۶ درصد برسم ..این خودش معرکس همه جلداشو تهیه کردم منتظر جلدای جددید ترش هستم که هنوز چاپ نشده هرورز پیگیرم پیشنهاد میکنم تهییه کنید یکم از وقتای اضافه دیگه بزنید فاگو بخونید و نتیجه بگیرید خیلی بهتره کلی وقت بزارید اخرش هیچی به هیچی .. این کتاب رو که میخونی میدونی تهش درصد بالا در انتظارته من الان با دقت تر فاگو میخونم بیشتر مرورش میکنم که به درصد بالای ۶۰ برسم .. البته باید درکنار فاگو خوندن کلی تست زد تا بدونی چطور از نکات کتاب استفاده کنی

 14. جواد می گوید

  سلام دوستان
  فاگوزیست حجمش خیلی زیاده و وقت گیر کتاب درسی چندبار مطالعه کنید خیلی بهتر است چون سوالات کنکور از کتاب درسی میاد نه فاگوزیست

 15. ali می گوید

  آنقدر زیاد گفته که اصلا اگه کل وقتت را بزاری فقط میتونی این کتاب را بخونی و برای درس های دیگه اصلا وقت نداری و کل وقتت را فقط فقط زیست خوندی
  مثلا برای هورمون ۷۰ صفحه است در حالی که در کتاب ۲۵ صفحه است و اصلا بدون تست است و فقط درسنامه دارد
  به نظر من اگه خود همون کتاب را ۳ برابر فاگو زیست بخونیم خیلی با صرفه تر است

 16. donya می گوید

  سلام چرا فصل ۸کتاب زیست سوم نیست تو کتاب

 17. زهرا می گوید

  سلام کتاب فاگو جدیده و هی تجدید چاپ میشه ایا تغییر هم میکنه?مثلا نیاز هس واسه کنکور ۹۷ فاگو های قدیمیو با جدید عوض کنم اخه بعضی کتاباش چاپ اولشونه

 18. مهدی می گوید

  فاگوزیست حجمش زیاده ولی کتاب خیلی خوبیه همه چیو کامل توضیح داده و با فصل های دیگه ترکیب کرده هر فصل رو من که از رو فاگو میخونم خیلی خوبه خیلیم راضیم

 19. علیرضا می گوید

  سلام الان من سومم با خوندن کتابای فاگوزیست با اون حجمش واسه درسای دیگه هم وقت میشه؟

 20. فرشید می گوید

  سلام،دوستان،من رشتم ریاضی،زیست دوم وچهار فصل سال سوم رو خوندم،نمیدونم زیست رو چطور کارکنم،از پس تستاش بر نمیام،خواهش میکنم راهنماییم کنید،ودرضمن بگید از چه منابعی استفده کنم،وچطور بخونم که پزشکی قبول شم

 21. O-o می گوید

  کتاب خیلی خوبی هستش برای فهمیدن قسمت هایی ک با مطالعه کتاب درسی متوجه نمیشید

 22. نرگس می گوید

  سلام..من سال سومم..اقاجان یکی قشنگ بگه خوبه یا نع؟؟؟اونایی ک تجربشو دارن ن اینک ازروتنبلی میگن حجمش زیاده..یکی ک خونده قشنگ نتیجشو گرفته ویاکنکورداده نتیجه خوندن فاگو روبگه لطفا..ممنون میشم:)

  1. میسو می گوید

   من خوندم فاگوزیست رو تو کنکورای ازمایشی هم درصد زیستم میانگین هفتاده…..
   بخون و خلاصه نویسیش کن و خلاصه نویسی ها رو هر روز مرور کن…..وقت میگیره ولی عملن بی نیاز میشی از هر منبع دیگه ای
   یا حق.

  2. سعید می گوید

   این کتاب واسه کسایی که پایه شون خیلی ضعیفه خوبه . ولی حجمش خیلی زیاده اگه بخوای کامل بخونیش خیلی جلوی پیش روی رو میگیره در حدی که از زیست زده میشی مثلا یه فصل که تو کتاب ۲۰ صفحه س تو فاگو ۱۰۰ صفحه س. نظر من اینه اگه خودتون میتونید درست درس بخونید این کتاب رو نخونید فقط کافیه بلد باشید زیست رو چطور بخونی

 23. احمد می گوید

  سلام من برای زیست ابی قلم چیو دارم حالا فقط بانک تست مهروماهو بخرم یا فاگوزیستو؟(از وسطای ابان شروع به خوندن کردم)

  1. امین می گوید

   خیلی سبز بگیر

 24. نازی می گوید

  فاگو عالیه اگه چند بار خونده بشه امکان نداذه از یادت بره من هر بار میخونم ازمونامو بالای ۸۰ میزنم ولی خب بستگی به خودتونم داره وقت زیاده باید فقط بلد باشی ازش استفاده کنی

 25. مرتضي می گوید

  ب عنوان کسى ک سال گزشته زىستو از همه ی درسا بیشتر خوندم واز هم ه ی درسام پاىىنتر زدم اول اول کتابو بخونید عین من دمبال انتشارات مختلف نرید اگرم مىرىد دمبال اونا یی برید ک با متد روز باشه ولی کتا بو زیر ورو کنید هی نگىد شراىط فراهم سوالای کنکور زیست ب نظرم اسون بود ب راحتی چون زىاد خونده بودم ۲تا گزىن .حزف مىکردم ولى بین اون ۲تا ى باقى مونده اشتباه انتخاب میکردم دلیلشم تسلط نداشتن کافی روی کتاب درسی بود من جزوه ها و کتابا و دی وی دیای بهترینارو داشتم ولی ای کاش کتاب درسی رو ۵۰میخوندم و تستای بیخودیم نمیزدم……

 26. محمدرضا بهاالدینی می گوید

  با عرض سلام و خسته نباشید
  من. انشجوی ترم اخر رشته اتاق عمل هستم و میخوام تو کنکور ۹۷ شرکت کنم
  برنامم هم به این ثورت هست که میخوام تا تابستون ۹۶ فقط شیمی و زیست رو چند دور بزنم
  به نظر شما واسه خوندن این دو کتاب مهم خود کتاب درسی ذو بخونم یا جایگزین استفاده کنم..
  مثلا فاگوزیست رو بخونم یا کتاب درسی رو …نظرات رو خوندم کاملا سر در گم شدم که چیکار کنم
  خواهشمندم که راهنماییم کنید.

  1. مهسانصر می گوید

   اقای بهاالدینی؟؟؟؟؟؟؟شما شیراز هستید و تبریز درس میخوندید؟؟؟؟؟؟

 27. Nazanin می گوید

  سلام دوستان منم کنکوری ۹۶ام
  بعضی وقتا فاگو و بعضی وقتا نشر الگو میخونم ببینید شما باید ببین که برای چه فصلی مورد نیازه مثال میزنم فصل یک فاگو زیاد مناسب نیس مخصوصا اونایی که کنکوری هستن چون بیش از حد زیاده ولی اگه توی مفهوم قلب و عملش مشکل دارین توصیه ام فاگو هس
  توصیه ام ینه فصل ۴.۶.۸سال دوم رو از فاگو بخونین
  سال سوم هم فصل ۱.۲.۴.۷فاگو
  چون به مفهومی خوندن مطلب کمک میکنه

 28. مائده می گوید

  سلام دوستان یه چیزی درباره ی فاگوزیست بگم به نظرمن درسته فاگوزیست خوبه و خیلی ترکیبی گفته ولی ولی ولی متاسفانه ذهن ادمو خسته میکنه بدجورم چون حجم مطالب خیلی بالاست من خودم واسه فصل ۷ رو خوندم واقعا خستم کرد از زیست خسته شدم به نظرمن کتابوکامل بخونی و یه س دی تدریس عالی مثل دکترزحمتکشو داشته باشی رتبه ی بالایی میزنی همیییین بس

 29. حمید می گوید

  سلام. من برق روزانه میخونم و میخوام ازتابستون سال ۹۶ برای کنکور ۹۷ تجربی آماده بشم . و اصلا آشنایی با زیست ندارم.
  و بسیاری از نظراتو خوندم گفتن حجم کتاب فاگو زیاده .بنظرتون با نشر دریافت دکتر عمارلو بخونم خوبه یا نه؟؟

  1. محمد می گوید

   بنظر من فاگوزیست کتاب خیلی خیلی خوبیه ولی اگه بخوای فقط با اون جلو بری ب مشکل برمیخوری..باید یه کتابی مثل زیست نشرالگو سه بعدی هاشو بخری ک درسنامش کاملتره به کتابم نزدیک تره.تست هاشم عالیه و پاسخنامشم کلا یه درسنامس و واقعا جالبه.بعد اینکه به اینا مسلط شده فاگوزیست رو بخون چون نکات کتابو موشکافانه تر بررسی میکنه و نکات ترکیبی و تله های کنکوری رو قشنگ توضیح میده((((مثلا فصل ۱ زیست سال دوم که مفیدش ۱۲-۱۳ صفحس فاگوزیست تو ۷۰ توضیح داده ک این هم میتونه مفید باشه هم مضر اونم بستگی به شما داره ک چجوری بخونی زیستو..مفهومی یا حفظی !!!) .ولی یه بدیه اساسی داره اونم اینه ک حجمش بالاس !!!!! اینم اگه بخاطر مطالبش بود عب نداش ولی متاسفانه تو کتاب حاشیه زیاد رفته و ب اصطلاح غیر از مطالب درسی چرتو و پرت زیاد گفته !!! ولی دلیل نمیشه از خرید این کتاب منصرف بشید.چون یه کتاب تمام عیار واسه مفهومی یاد گرفتن زیسته..و شما ک تقریبا ۲ سال وقت داری اگه از الان بشینی نشرالگو و فاگوزیستو دو سه بار بخونی مطمعن باش بالای ۶۰% راحت میتونی بزنی.البته این دوتا ک گفتم واسه سال دوم سوم پیش کتاباییه ک حجمش هرکسیو ب ترس میندازه ولی با برنامه بخونی حتما موفق میشی.دو سال وقت کمی نیستاااا اصلا تلفش نکن از همین امروز بشین بخون.

  2. کامران می گوید

   برو رشته خودت همین شما ها هستین که رشته پزشکی رو پولی کردید اگه از رو علاقه بود همون اول میومدی بچه های رشته تجربی باید به دیوان عدالت اداری شکایت کنن تا اجازه کنکور تجربی دادن فارغ التحصیلان رشته ریاضی و دیگر رشته ها رو نده از زمانی که اون چند نفر به دیوان شکایت کردند و دیوان رای به لغو این قانون داد حدود ۱۳ درصد از فارغ التحصیلان دیگر رشته ها به تجربی حمله ور شدن حالا به خاطر رقابت مضاعف یکیتون قبول نمیشن تا دوباره جلو این کارو بگیریم

 30. مبینا می گوید

  فاگوزیست فوق العادست

 31. مهدی می گوید

  سلام
  بچه ها من خودم اوایل یکی از طرفدار های خفن کتابای فاگو بودم اما الان…..
  من خدای نکرده قصد جسارت به کسی رو ندارم اما اگه خودتون یه نگاهی به اونایی که فاگو میخونن بندازین متوجه میشین که اکثر بچه هایی که فاگو میخونن فقط تو ازمون ها زیست رو بالا میزنن و درصد های بقیه درس ها به طور وحشتناکی پایینه مخصوصا اگه پیش دانشگاهی هم که باشی که دیگه نابود میشی ؛حالا چرا؟! چون واقعا حجم کتابای فاگو زیاده و به علت اینکه خیلی روان و شیوا هست دوست داری کل اون محدوده ازمون رو از کتاب فاگو بخونی در این صورت وقت درسای دیگه رو هم باید بزاری واسه زیست واسه اینه که اکثر بچه هایی که فاگو میخونن فقط زیستو بالای ۶۰میزنن و درسای دیگه تقریبا زیر ۴۰ اگه توی کانال یا سایت خود فاگو یه نگاه بندازین متوجه میشین که اکثر دانش اموزای کنکوری ۹۵ که پیام تشکر واسه اقای جوادی فرستادن این نکته رو هم ذکر کردن که قراره بشینن سال بعد بخونن چون درصد درسای دیگه رو پایین زدن و پزشکی رو نمیارن.
  و اما یه نکته خیلیییی جالب اینه که کتاب فاگوزیست قلب ۹۰صفحه هس اما فصل ۶ کتاب زیست سال دوم ۲۸ صفحه است که اگه برین یه نگاهی بندازین فاگو توی این ۹۰صفحه فقط ۱۰صفحه اول کتابو توضیح داده بقیه رو نگفته( ۹۰صفحه واسه ۱۰صفحه کتاب درسی بدون هیچ تستی!!!جالبه نه؟!) اینو هم فراموش نکنین که شما قراره توی کنکور تست بزنید نه تشریحی پاسخ بدید
  شرمنده اگه یه کم زیاد شد اما تجربه های دوسال خوندن فاگو رو واستون نوشتم بهتون قول میدم نزدیک کنکور به تک تک این حرفام میرسین.

 32. zahra می گوید

  کتاب فاگوزیست پیش من کتاب خیلی خوبیه…مهم اینکه از اون چیزی که داری درست استفاده کنی و همیشه استفاده کنی نه اینکه تعدد منابع داشته باشی خیلی از اونایی که تونستن رتبه ی خوب بیارن درگیر حاشیه تعدد منابع نبودن..خوندن اومدن جلو…من درسنامه خیلی سبز و نشرالگو رو نخوندم ولی همین فاگوزیستی که خوندم ازش راضی ام همراه با تست نشرالگو

 33. امیر می گوید

  باسلام…دوستان فاگوزیست چندان هم جالب نیست اونی که میگه خوبه , اونی که میگه بالای هفتاد هشتاد میزنه اگه راست میگه بزنه —هرکی بیکار شده اومده یا انتشاراتی زده یا کتاب کمک درسی نوشته—واقعا حیف پولی که دادم بابتشون

  1. نازی می گوید

   نظر شما تو دیدگاه دیگران تاثیر داره پس درس نظر بدین
   مهمترین چیز تو زیست ترکیبی خوندنه که فاگو این کارو کرده

 34. ا.ا می گوید

  سلام
  کتاب بسیار بسیار خوب و جامعی هست
  برای کسانی که دنبال رتبه خوب هستن و فرصت ترکیب کردن مباحث سه سال رو ندارن کتاب بسیار مناسبیه
  من کتاب رو تهیه کردم و خیلی عالیه
  اون کسی که گفته افتضاح … لطفا الکی نظر ندید شما درسخون نیستی وگرنه به همچین کتاب جامعی نمیگفتی افتضاح
  من خودم دارم میخونم و خیلی پیشرفت کردم
  به بقیه هم پیشنهاد میکنم
  موفق باشید

 35. srh می گوید

  توصیه میکنم حتما بخونین عالیه
  keep calm and study fagozist

 36. سایه می گوید

  سلام
  کتاب فوق العاده خوبی هستش فقط زیاده و وقت زیادی رو میبره .. ولی چون به شدت مطلب رو جا میندازه می ارزه …

 37. مهسا می گوید

  سلام من پشت کنکورم فهم زیستمم خوبه و بهش علاقه دارم به نظرتون کتاب ترکیبی فاگوزیست بهتره یا زیر ذره بین؟

  1. محمد می گوید

   فاگوزیست!

  2. امير رضا سعيدي می گوید

   سلام من امیر رضا سعیدی هستم … رتبه ۱۰۷۸ کنکور سال ۹۵
   پزشکی تهران
   من خودم به شخصه از کتاب نامه های زیست شناسی مهرو ماه استفاده کردم … یادتون باشه
   کتاب خوب اون کتابی نیست که قطور باشه اون کتابیه که تو حداقل صفحات حداکثر مطالبو بهتون برسونه
   فاگوزیست رو دیدم … خیلی زیاده و برای کنکوری ها اصلا پیشنهاد نمیکنم

 38. sanam می گوید

  دوستان این قدر دنبال کتابهای مختلف نباشید،من کنکور ۹۵ دادم.من از هیچ کتاب تستی استفاده نکردم.روی کتاب درسی و نکات ریزش متمرکز شدم و از تستای آزمونای قوی استفاده کردم.زیستمو تو کنکور۹۵، ۶۷درصد زدم.
  ولی تو کنکور ۹۴ با وجود این که از جزوات و کتابهای تست خوب استفاده کردم زیستمو ۳۸ درصد زدم.

 39. محمدحسین می گوید

  سلام من زیستم خوبه و علاقم زیاده بهش . چند صفحه از فاگوزیست سوم رو دیدم خوشم اومد نشرالگو دارم سال دوم خوبه اما میخوام تجربه داشتن فاگو رو هم داشته بام..چون کنکوری ام ه روز هفته ام بیشتر مدرسه نیستم روزی هم حداقل ۲ساعت زیست رو میخونم.به نظر شما فاگو رو میتونم واسه ۹۶ بخونم؟.یا کتاب بهتری میتونه جایگزینش باشه؟

  1. طاها می گوید

   سلام. اگه بتونی فاگوزیستو تو برنامت جا بدی و تو روال بندازی کمکت میکنه. مثلا میتونی روزای تعطیل آخر هفته رو فقط با فاگوزیست پیش بری. مخصوصا کتاب شارش انرژی و قلبش خیلی خوبن. در کل اگه فک میکنی میتونی به جای کلیک کردن رو حجم زیادش و ترسیدن ازش خودتو باهاش وفق بدی خیلی میتونه کمکت کنه

 40. علی احمدی می گوید

  کتاب فوق العاده ای…توپ توپ…پر از شکل و نکته ی ترکیبی…

 41. نفیسه می گوید

  سلام من می خواستم این کتاب روتهیه کنم ولی راستش الان دودل شدم
  ،آخه ازدوستانم هم تعریف نشنیدم ،به نظرتون این کتاب بهتره یانشرالگو؟

  1. هانیه می گوید

   ۱۰۰%
   الگو

  2. محمدرضا می گوید

   سلام… کتاب نشرالگو حجمش خیلی خیلی زیاده ولی تستاش سطحش خیلی خوبه

   خیلی سبز هم که خودم میخونم عالیه بنظر من و اگه با کتاب درسی خوب مطالعه شه ۷۰رو شاخشه

 42. پردیس می گوید

  لطفا یکی بگه کتاب پیش یک ودو کی میاد
  و دوم اینکه برا پیش دانشگاهی چند تا کتاب چاپ کرده فاگو؟
  اخه سال دوم قلبش داخل یک کتاب جداست.لطفا بگین گیج شدم

  1. مهرداد می گوید

   هفته اول ابان

  2. محمد می گوید

   دوست عزیز کتاب پیش ۱ فاگوزیست چاپ شده و الان موجوده ولی پیش ۲ هنوز چاپ نشده..کتاب قلب هم واسه مبحث و فصل گردش مواد و قلب(فصب۶) سال دوم هستش ک جداش کردن از کتاب اصلی و جامع تر توضیح دادن به اصطلاح!

 43. f.a می گوید

  کتاب های فوق العاده ای است الته اگر درست استفاده کنی بالای ۷۰-۸۰ میتونی بزنی

 44. محمدی می گوید

  افتضاح،افتضاح …. حیف پولی که خرجش کردم

  1. پردیس می گوید

   نه خوبه ک

  2. نفیسه می گوید

   سلام ازچه نظری بدهست؟

  3. Nazli می گوید

   سلام چرا خوب نیست؟؟!!
   Nazli

  4. کیمیا می گوید

   از چه نظری بده

   1. Sombol می گوید

    شما خط کتاب فاگو رو نگاه کنید … من که پشیمونم بابت پولی که دادم چون خط کتاب خط چاپی نیست و اصلا چشم آدم با خط کتاب فاگوزیست مانوس نیست … باید یه دور بخوتی تا رمز گشایی کنی اول

 45. s.gh می گوید

  سلام و خسته نباشیداول اینکه باید گفت کتابهای فاگوزیست فوق العاده هستند و دوم اینکه یک خواهشی داشتم، لطفا درباره ی تاثیر معدل در کنکور ۹۶ اطلاع رسانی کنید، آخر تاثیر مثبته یا قطعی؟ و اگه قطعی باشه چه حدود معدل هایی خیلی رتبه و تراز کنکور رو پایین میارن؟

  1. محمدرضا می گوید

   سلام… دوست عزیز من یال سومیم ولی از اونایی که امسال کنکور دادن پرسیدم و دیدم که در سایت اعلام رتبه نوشته بود فاقد تاثیر

 46. فاطمه می گوید

  سلام خسته نباشید می خواستمک بدونم کتاب فاگوزیست پیش اصلا قل عید چاپ میشه ؟؟؟؟؟؟

  1. الهام می گوید

   تا۱۵آبان منتشر میشه دوستی?

 47. نگین می گوید

  سلام
  من کتاب فاگوزیست دوم، سوم، قلب، شارش و باکتری رو دارم واقعا عالی هستن. انقدر روان و شیوا نوشته شدن که آدم اصلا موقع خوندنشون خسته نمیشه و تازه ترغیب میشه بیشتر بخونه، فاگوزیست برای دوستانی که وقت زیادی ندارن توصیه نمیشه چون حجمش بالاست ولی برای کسی که وقت زیادی داره واقعا عالیه، خط به خط کتاب رو بررسی کرده و جاهایی که کتاب در حد یه پاراگراف اکتفا کرده به توضیح و میشه ازش ۲ صفحه مطلب کشید بیرون فاگوزیست زحمت اون ۲ صفحه توضیح رو کشیده و قشنگ همه چی رو گفته! اگه وقت برای خوندن دارین حتما تهیش کنین اصلا ضرر نمیکنین!!!

 48. محمد می گوید

  از کجا باید فاگوزیست پیش دانشگاهی رو تهیه کنم
  من شروع کردم به درس خوندن برا کنکور ۹۶ ولی تنها کتابی که ندارم کتاب زیست هست
  لطفا جواب بدید

  1. علی محمدی می گوید

   فاگوزیست پیش فعلا چاپ نمی شود

 49. NAYRER می گوید

  با عرض سلام .میخواستم ببینم کتاب فاگوزیست برای پایه ی دهم چه زمان قطعی به انتشار میرسد؟ممنون.

 50. فاطمه می گوید

  این کتاب عالیییییییییه بااین کتاب عاشق زیست شدم

 51. فاطمه می گوید

  سلام خسته نباشید من سال ۹۵ کنکور دادم ولی می خوام برای ۹۶ هم بخونم ولی متاسفانه من تا سال چهارم دبیرستان رشتم ریاضی بوده و فقط چهارم دبیرستان رشتم تجربی بوده به خاطر همین خیلی در درس زیست ضعیفم می خواستم بدونم اگه من کتاب درسی بخونم بعد کتاب شمارو بخونم اولا میتونم درخد کتاب شما بخونم و دوم اینکه حدود در کنکور می تونم چند در صد بزنم خواهش میکنم جواب بدین خیلی برام مهمه چون من امیدم روی تخصصی های دیگس توی تخمین رتبه هم که میزنم زیست رو ۰ میزارم چون اصلا نمیتونم روش حساب کنم فقط میخوام طوری بشه که حداقل تا ۲۰ الی ۳۰ درصد بزنم می خواستم بدونم با این شرایط شدنیه ؟؟؟؟؟؟؟خواهش میکنم جواب بدین ممنون

  1. فاطمه می گوید

   لطفا به سوال من جواب بدید خیلی وقته این پیامو فرستادم

  2. میلاد می گوید

   سلام به نظر من اول کتاب درسی رو بخونین بعد سراغ یه کتاب آموزشی بهتر برین به نظر من فاگوزیست کتاب مناسبی نیست کتاب نشر دریافت رو بهتون پیشنهاد میکنم و بعد سراغ یه کتاب تست عالی برین که پیشنهاد من نشر الگو هست انشالله اگه این منابع رو خوب بخونین درصد بالای ۶۰ تضمینه

  3. امیر می گوید

   سلام ضریب موثر زیست تو کنکور ۱۲ هست یعنی یه تست زیست برابر حدودا سه تست عمومیه پس زیست رو اگه میخوایم تو رشته های تاپ قبول شیم باید به نظر بنده حدودا بالای حداقل ۴۰ رو بزنیم چون اکثرا این درس رو بالا میزنن که هیچ بلکه رتبه آور هم هست بازم که هیچ بلکه انشاالله قراره ناسلامتی دکتر شین پس باید به زیست علاقه داشته باشین با آرزوی موفقیت.

   1. صادق می گوید

    سلام. زیر ۶۰-۷۰ بزنی هیچی نمیشی!!!!

    1. محمدرضا می گوید

     سلام فاطمه خانوم نشرالگو اصلا بدردتون نمیخوره و فاگوزیست ذهنتونو خیلی درگیر میکنه

     بنظر من خیلی سبز برای شما کتاب مناسبیه چون توضیحاتش کامله هم برای ۱ و ۲ هم برای پیش

  4. مسعود می گوید

   سلاام… به نظره من(!) میتونینبا فاگوزیست از صفر به ۳۰ – ۴۰ برسین اگه مطالعه روزانتون ۲ – ۳ ساعت باشه… حجم کتاب زیاده ولی آموزشش از مبتدیه… شما که دخترین اگه ۹۶ نشد ۹۷… ولی اگه خدا و خودتون بخاین همین سالم حداقل ۱۵ – ۲۰ رو میزنین…
   وقتی که کتاب درسیو ۲ دوره خوب کردین میتونین خودتونم منبعتونو انتخاب کنین…
   ولی مهم ترین عامل موفقیت در زیست عشق و علاقه به متنه کتاب درسیه(مرجعه طراحی سوالاس…)
   و تست هایه آموزشیه برا شما…
   موفق باشین

  5. هانیه می گوید

   به خدا با تلاش میتونی بالا ۸۰ بزنی مطمئن باش

 52. میترا می گوید

  خسته نباشید.من بامطالعه ی کتاب درسی وکتاب نشرالگو آیا به کتاب دیگه ای نیازپیدامیکنم؟فاگوزیست سال دوم رادارم.واقعا بی نظیره.ولی یه کم وقت گیره وواسه آدم بی حوصله ای مثل من جواب نمیده.هرچندکه واسه یه سختکوش حرف نداره خداییش.ممنون میشم جواب بدید

  1. علی محمدی می گوید

   تانک تست تخته سیاه چاپ ۹۵ و یا IQ گاج

 53. مجتبی می گوید

  با عرض سلام و خسته نباشید من میخواستم کتاب های اموزشی برای کنکور ۹۶ معرفی کنید برام رشته تجربی ام پشت کنکوری هم حقیقتش خیلی هم میخونم ولی به جای پیشرفت کنم پسترفت میکنم

 54. Hamid می گوید

  سلام آقای دکتر من حمید هستم یکی از عضو های مکتبستان
  من به فایل های صوتی چگونه با زیست پزشک شویم های شما رو گوش مردم من تقریبا روی تمام فصا های زیست تسلط نسبی دارم و ٣٠-۴٠درصد تست های کتاب های نشر الگو رو زدم حالا می خوام بدونم برای به تسلط رسیدن ١٠٠٪‏ چه کتابی کار کنم من فقط در حال حاضر نشر الگو دارم
  ضمنا من شما رو خیلی دوست دارم و واسطون دعا می کنم خدا خیرتون بده بار ها و بار ها شده که خیلی نا امید بودم و با گوش کردن فایل های شما حال کردم
  راستی من تو جمع کردن فیزیک هم خیلی خیلی مشکل دارم و احساس می کنم اصلا نتونم جمعش کنم
  اطفا بهم کمک کنید
  خیلیییییی ممنون

  1. علی محمدی می گوید

   IQ چاپ ۹۵

هدیه مکتبستان برای کنکوریها

فیلم تدریس ۱۵% مباحث کنکور۹۹
(!کاملا رایگان)
دریافت رایگان پکیج
close-link
دریافت لینک دانلود