ظرفیت رشته های علوم پزشکی امسال کمتر از سال گذشته نیست

معاون آموزشی وزارت بهداشت: ظرفیت رشته های علوم پزشکی امسال کمتر از سال گذشته نیست !

خب این خبر خوب رو به همتون تبریک میگن.. چندی پیش شنیده بودیم که امسال ظرفیت ها نصف میشن ولی خب بر اساس آخرین تصمیم گیری ظرفیت ها مشابه سال گذشته خواهد بود. یعنی حدودا ۴۸۰۰ نفر قبولی سراسری پزشکی خواهیم داشت…

دکتر سید امیر حسین ضیایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت ظرفیت آزمون سراسری در سال ۹۳-۹۴ در کلیه رشته های علوم پزشکی را ۲۴ هزار و یک نفر بیان کرد و گفت: این ظرفیت در حالی است که در سال گذشته ظرفیت رشته های علوم پزشکی ۲۳ هزار و ۱۰۳ نفر بوده است.

ظرفیت رشته های علوم پزشکی

معاون آموزشی با اشاره به این که مجموع ظرفیت رشته های پزشکی،دندانپزشکی و داروسازی در کنکور سال گذشته ۵ هزار و ۴۱۲ نفر و ظرفیت پردیس های بین الملل یا خود گردان هزار و ۹۸۵ نفر بوده است، گفت: وزارت بهداشت در دفترچه آزمون رشته های علوم پزشکی آن ظرفیت هایی که بطور معمول توسط سازمان سنجش کشور اضافه می شود را نیاورده است که این ظرفیت در زمان پذیرش اضافه می شود.

به گفته او افزایش ظرفیتی که ناشی از رتبه های مشترک و برخی از سهمیه ها است، به موجب قانون توسط سازمان سنجش کشور به ظرفیت رشته های علوم پزشکی نیز اضافه می شود.

ضیایی با تاکید بر این که مجموع ظرفیت رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی تقریبا معادل ظرفیت سال گذشته است، گفت: وزارت بهداشت در سال جاری حدود ۷ هزار و ۴۵۰ نفر ظرفیت پذیرش در ۳ رشته پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی خواهد داشت. براساس دستور وزیر بهداشت، مجموع ظرفیت رشته های علوم پزشکی در سال ۹۳- ۹۴ نباید کمتر از ظرفیت مندرج در دفترچه سال گذشته باشد.

یک جلسه مشاوره رایگان با دانشجویان پزشکی

ما توی مکتبستان یک تیم بزرگ از دانشجویان پزشکی داریم که میتونیم تا کنکور بهتون برنامه و مشاوره تلفنی بدیم.

همه چیز درباره تاثیر 25 درصدی سوابق تحصیلی ( تاثیر معدل در کنکور )

برای آشنایی با خدمات ما یک جلسه میتونیم مشاوره رایگان داشته باشیم.

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، کافیست فرم زیر را پر کنید 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک جلسه مشاوره رایگان

برای یک جلسه مشاوره رایگان با دانشجوی پزشکی، فرم زیر را پر کنید
درخواست یک جلسه مشاوره رایگان
close-link
دریافت لینک دانلود