شهریه رشته های پزشکی دانشگاه آزاد سال ۱۴۰۰ – ۱۴۰۱

شهریه رشته های پزشکی دانشگاه آزاد

شهریه رشته های پزشکی و غیر پزشکی دانشگاه آزاد 

سلام به همه ی مکتبستانی های عزیز, به ویژه داوطلبین عزیز کنکور ۱۴۰۰ در رشته های مختلف. حتما همه شما هم موافق هستید که سال هاست شهریه رشته های پزشکی دانشگاه آزاد به عنوان یک سوال رایج در ذهن مخاطبان قرار دارد. لذا تصمیم گرفتم توی این پست شهریه رشته های پزشکی دانشگاه آزاد را برای داوطلبین علاقه مند به کنکور رشته های پزشکی سال ۱۳۹۹ – ۱۴۰۰ قرار دهیم.

مقاطع گرایش های کنکور پزشکی در سال تحصیلی ۱۳۹۹ -۱۴۰۰ شامل :

  • کارشناسی پیوسته
  • دکترای حرفه ای (پزشکی – دندانپزشکی – داروسازی – دامپزشکی)
  • کارشناسی ارشد ناپیوسته
  • دکترای تخصصی غیر بورسیه
  • دکترای تخصصی بورسیه

در اینجا باید ذکر شود که به عنوان یکی از پیشتازان آموزشی کشور, هزینه دقیق سال ۱۳۹۹ – ۱۴۰۰ را برای شما داوطلبین عزیز آماده کرده ایم. لذا شهریه رشته های پزشکی و غیر پزشکی دانشگاه آزاد رو واستون قرار میدم که با توجه به برآوردهای صورت گرفته تا سقف ۱۵% افزایش پیدا کرده است.

دانشگاه آزاد جزو دانشگاه های غیر دولتی بوده که تحصیل در آن نیازمند پرداخت شهریه تعیین شده از سوی هیات امنای دانشگاه می باشد.همانطور که گفتیم شهریه دانشگاه آزاد توسط هیئت امنای دانشگاه تعیین می شود و به تمامی دانشگاه های آزاد در سراسر کشور ابلاغ می شود که هر ساله به میزان ۱۰ الی ۱۵ درصد به میزان مبلغ شهریه دانشگاه آزاد افزوده می شود .

شهریه این دانشگاه همانند دیگر دانشگاه های کشور از دو بخش شهریه ثابت (بسته به سال ورود و رشته تحصیلی دانشجو) و شهریه متغیر (بسته به نوع و تعداد واحد انتخابی) تشکیل شده و از دانشجویان اخذ می گردد.

به صورت کلی میتوان گفت که معمولا هر ساله ۱۰ الی ۱۵ درصد به میزان شهریه متغیر این دانشگاه افزوده می شود.

شهریه رشته پزشکی و غیرپزشکی

نکته قابل توجه این می باشد که شهریه ثابت با توجه به سال ورود و رشته تحصیلی دانشجویان تعیین می گردد و تا پایان تحصیلات آن ها بدون تغییر باقی می ماند اما میزان شهریه متغیر هر ساله افزایش می یابد. لذا به صورت کلی میتوان گفت که شهریه هر ترم معادل است با حاصل جمع شهریه ثابت و شهریه متغیر واحد های انتخابی که در متن مقاله کاملا توضیح داده شده است .

رويکرد‌هاي جديد در کنکور تجربي92

مقاطع گرایش های کنکور پزشکی در سال تحصیلی ۱۳۹۹ – ۱۴۰۰ شامل :

  • کارشناسی پیوسته
  • دکترای حرفه ای (پزشکی – دندانپزشکی – داروسازی – دامپزشکی)
  • کارشناسی ارشد ناپیوسته
  • دکترای تخصصی غیر بورسیه
  • دکترای تخصصی بورسیه

در اینجا باید ذکر شود که متاسفانه در حال حاضر نتوانسته ایم هزینه دقیق سال ۱۳۹۹ – ۱۴۰۰را بدست بیارم. لذا شهریه رشته های پزشکی دانشگاه آزاد واسه سال گذشته رو واستون قرار میدم که بر اساس خبر زیر اسمال تا سقف ۱۵% افزایش پیدا کرده:

برای دانلود اطلاعات تکمیلی نسخه PDF این مقاله را دانلود کنید.

دانلود

شهریه رشته های پزشکی دانشگاه آزاد چقدر است ؟

در جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران افزایش نرخ شهریه در کل استان تهران برای تمامی رشته محل‌ها و تمامی واحدها، ۱۵ درصد افزایش نسبت به سال ۹۹ تصویب شد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» ایسنا، دکتر میرزاده در این باره گفت: با تورم بالای چند سال گذشته، افزایش شهریه دانشگاه آزاد ضروری است و به همین دلیل اساس هیأت امنای مرکزی، افزایش میانگین ۱۵درصدی شهریه دانشگاه آزاد در سال تحصیلی ۹۹-۱۴۰۰ را تصویب کرد. وی ادامه داد: رشته‌های پزشکی در زمینه افزایش شهریه وضعیتی کاملاً متفاوت با دیگر رشته‌ها دارند زیرا میزان شهریه رشته‌های پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی، یک ‌چهارم دانشگاه‌های دولتی است و همین موضوع تمامی واحدهای پزشکی دانشگاه آزاد را در چند سال گذشته زیان‌ده کرده است.

میرزاده با بیان اینکه به زودی موضوع افزایش شهریه رشته‌های پزشکی را در هیأت امنای مرکزی مطرح خواهیم کرد، افزود: با توجه به پایین بودن شهریه رشته‌های پزشکی در دانشگاه آزاد و هزینه بسیار بالای این رشته‌ها، شهریه این رشته‌ها به صورت مجزا و جداگانه در هیأت امنای مرکزی دانشگاه آزاد مطر خواهد شد تا حداقل میزان شهریه‌های دانشگاه آزاد در رشته‌های پزشکی برابر با دانشگاه‌های دولتی شود.

برخي از اطلاعات لازم درباره کنکور سراسری 93

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر این موضوع که ظرفیت دانشگاه‌های کشور برای مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد بسیار پایین است، ادامه داد: در سال ۹۹ از ۷۲۱ هزار نفر متقاضی دکتری حدود سی درصد موفق به جذب در دانشگاه‌های مختلف کشور شدند و در مقطع کارشناسی نیز از مجموع یک میلیون متقاضی حدود ۵۰۰ هزار نفر موفق به حضور در دانشگاه‌ها شدند که ۲۴۰ هزار نفر آنها در دانشگاه آزاد ثبت‌نام کردند.

شهریه دانشگاه آزاد

شهریه دانشجویان جدیدالورود دانشگاه آزاد در رشته پزشکی در مقطع کارشناسی چقدر است ؟

هر داوطلب برای ثبت نام در دانشگاه آزاد اسلامی به شرط دارا بودن مدرک کاردانی یا فوق دیپلم مشمول ثبت نام بدون کنکور در مقطع کارشناسی ناپیوسته خواهد بود و دارا بودن مدرک دوازدهم نیز از شرایط تحصیل بدون آزمون در مقطع کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد خواهد بود. برای تحصیل در رشته های با آزمون دانشگاه آزاد، باید پس از شرکت در کنکور سراسری و کسب رتبه لازم، جهت انتخاب رشته اقدام نمود.

شهریه رشته های با آزمون و بدون آزمون دانشگاه آزاد یکسان بوده و تفاوت آن ها تنها در شیوه پذیرش دانشجو می باشد. علاوه بر شهریه ثابت و متغیر، کلیه دانشجویان ملزم به پرداخت هزینه خدمات آموزشی و حق بیمه می باشند که میزان حق بیمه در کلیه مقاطع تحصیلی یکسان می باشد. ولی هزینه خدمات آموزشی بر اساس مقاطع تحصیلی و دانشگاه های مختلف، متفاوت است.

لازم به ذکر است مبالغ بیان شده در این مقاله، مطابق با آخرین تغییراتی اعمالی ارائه شده اند و در صورت افزایش هر یک از آن ها، تغییرات به وجود آمده، اعمال خواهند شد.

در مقطع کارشناسی رشته های متعددی در گروه های فنی مهندسی، علوم انسانی، علوم پایه و علوم پزشکی ارائه می شود که شهریه این رشته ها برای هر نیمسال به صورت زیر می باشد:

نفرات برتر کنکور ۹۸ اعلام شد.
شهریه مقطع کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد
رشته تحصیلیشهریه ثابت (تومان)شهریه متغیر (تومان)
رشته های علوم انسانی۶۵۰٫۰۰۰ الی ۸۰۰٫۰۰۰۷۰۰٫۰۰۰ الی ۱٫۱۰۰٫۰۰۰
رشته های علوم پایه۷۰۰٫۰۰۰ الی ۸۰۰٫۰۰۰۸۰۰٫۰۰۰ الی۱٫۲۰۰٫۰۰۰
رشته های فنی مهندسی۸۰۰٫۰۰۰ الی ۹۰۰٫۰۰۰۱٫۳۰۰٫۰۰۰ الی ۱٫۶۰۰٫۰۰۰
رشته های علوم پزشکی۱٫۳۰۰٫۰۰۰ الی ۱٫۵۰۰٫۰۰۰۱٫۸۰۰٫۰۰۰ الی۲٫۵۰۰٫۰۰۰
رشته های هنر۸۰۰٫۰۰۰ الی ۱٫۰۰۰٫۰۰۰۸۰۰٫۰۰۰ الی۱٫۱۰۰٫۰۰۰

 

شهریه مقطع کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد
رشته تحصیلیشهریه ثابت (تومان)شهریه متغیر (تومان)
رشته های علوم انسانی۶۰۰٫۰۰۰ الی ۶۵۰٫۰۰۰۱٫۰۰۰٫۰۰۰ الی ۱٫۶۰۰٫۰۰۰
رشته های علوم پایه۷۰۰٫۰۰۰ الی ۸۵۰٫۰۰۰۱٫۰۰٫۰۰۰ الی۱٫۸۰۰٫۰۰۰
رشته های فنی مهندسی۸۰۰٫۰۰۰ الی ۹۰۰٫۰۰۰۱٫۰۰۰٫۰۰۰ الی ۱٫۴۰۰٫۰۰۰
رشته های علوم پزشکی۲٫۳۰۰٫۰۰۰ الی ۲٫۶۰۰٫۰۰۰۱٫۸۰۰٫۰۰۰ الی۳٫۰۰۰٫۰۰۰
رشته های هنر۱٫۱۰۰٫۰۰۰ الی ۱٫۴۰۰٫۰۰۰۸۰۰٫۰۰۰ الی۱٫۱۰۰٫۰۰۰

یک جلسه مشاوره تلفنی رایگان راهنمایی برای کنکور ۱۴۰۱ میخواهید؟

آیا قصد دارید در کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنید؟ آیا نیاز به نحوه مطالعه و برنامه ریزی صحیح دارید ؟
مایلید یک جلسه مشاوره تلفنی رایگان با مشاورین دانشجوی پزشکی و دندان پزشکی ما داشته باشید؟
کافیست همین الان “کنکور ۱۴۰۱” را به ۱۰۰۰۳۴۷ پیامک کنید.
مشاورین ما با شما تماس می گیرند و شما را راهنمایی می کنند.

برخی از سوالات متداول 

شهریه مقطع کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد چقدر می باشد ؟

میزان شهریه مقطع کارشناسی متفاوت می باشد و از شهریه ثابت به مبلغ ۶۰ هزار تومان تا ۱۴۰ هزارتومان بسته به رشته تغییر می کند

یک جلسه مشاوره رایگان با دانشجویان پزشکی

ما توی مکتبستان یک تیم بزرگ از دانشجویان پزشکی داریم که میتونیم تا کنکور بهتون برنامه و مشاوره تلفنی بدیم.

برای آشنایی با خدمات ما یک جلسه میتونیم مشاوره رایگان داشته باشیم.

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، کافیست فرم زیر را پر کنید 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود