شهریه رشته های پزشکی دانشگاه آزاد سال ۹۸ – ۹۹

 شهریه رشته های پزشکی دانشگاه آزاد که این روزها به عنوان یک سوال رایج این روز ها در ذهن مخاطبان قرار دارد . لذا تصمیم گرفتم توی این پست شهریه رشته های پزشکی دانشگاه آزاد را برای داوطلبین علاقه مند به کنکور رشته های پزشکی سال ۹۸ – ۹۹ قرار دهیم .

مقاطع گرایش های کنکور پزشکی در سال تحصیلی ۹۸ -۹۹ شامل :

  • کارشناسی پیوسته
  • دکترای حرفه ای (پزشکی – دندانپزشکی – داروسازی – دامپزشکی)
  • کارشناسی ارشد ناپیوسته
  • دکترای تخصصی غیر بورسیه
  • دکترای تخصصی بورسیه

در اینجا باید ذکر شود که متاسفانه در حال حاضر نتوانسته ایم هزینه دقیق سال ۹۸ – ۹۹ را بدست بیارم. لذا شهریه رشته های پزشکی دانشگاه آزاد واسه سال گذشته رو واستون قرار میدم که بر اساس خبر زیر اسمال تا سقف ۱۵% افزایش پیدا کرده:

برای دانلود اطلاعات تکمیلی نسخه PDF این مقاله را دانلود کنید.

دانلود

شهریه رشته های پزشکی دانشگاه آزاد

شهریه رشته های پزشکی دانشگاه آزاد
شهریه رشته های پزشکی دانشگاه آزاد

در جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران افزایش نرخ شهریه در کل استان تهران برای تمامی رشته محل‌ها و تمامی واحدها، ۱۵ درصد افزایش نسبت به سال ۹۲ تصویب شد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» ایسنا، دکتر میرزاده در این باره گفت: با تورم بالای چند سال گذشته، افزایش شهریه دانشگاه آزاد ضروری است و به همین دلیل اساس هیأت امنای مرکزی، افزایش میانگین ۱۵درصدی شهریه دانشگاه آزاد در سال تحصیلی ۹۴-۹۳ را تصویب کرد.

وی ادامه داد: رشته‌های پزشکی در زمینه افزایش شهریه وضعیتی کاملاً متفاوت با دیگر رشته‌ها دارند زیرا میزان شهریه رشته‌های پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی، یک‌چهارم دانشگاه‌های دولتی است و همین موضوع تمامی واحدهای پزشکی دانشگاه آزاد را در چند سال گذشته زیان‌ده کرده است.

میرزاده با بیان اینکه به زودی موضوع افزایش شهریه رشته‌های پزشکی را در هیأت امنای مرکزی مطرح خواهیم کرد، افزود: با توجه به پایین بودن شهریه رشته‌های پزشکی در دانشگاه آزاد و هزینه بسیار بالای این رشته‌ها، شهریه این رشته‌ها به صورت مجزا و جداگانه در هیأت امنای مرکزی دانشگاه آزاد مطر خواهد شد تا حداقل میزان شهریه‌های دانشگاه آزاد در رشته‌های پزشکی برابر با دانشگاه‌های دولتی شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر این موضوع که ظرفیت دانشگاه‌های کشور برای مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد بسیار پایین است، ادامه داد: در سال ۹۲ از ۳۳۱ هزار نفر متقاضی دکتری تنها شش درصد موفق به جذب در دانشگاه‌های مختلف کشور شدند و در مقطع کارشناسی نیز از مجموع یک میلیون متقاضی تنها ۲۶۰ هزار نفر موفق به حضور در دانشگاه‌ها شدند که ۱۴۰ هزار نفر آنها در دانشگاه آزاد ثبت‌نام کردند.

شهریه متغیر دانشجویان جدیدالورود دانشگاه آزاد در رشته پزشکی در مقاطع مختلف – واحد های نظری و عملی

توی عکس زیر هم که مربوط به سال گذشته هستش شهریه رشته های مختلف دانشگاه آزاد واستون آورده شده:

شهریه رشته های پزشکی دانشگاه آزاد
شهریه رشته های پزشکی دانشگاه آزاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود