شرایط شرکت در کنکور سراسری ۹۸

شرایط شرکت در کنکور سراسری 98

 داوطلبانی که قصد دارند از شرایط شرکت در کنکور سراسری ۹۸ مطلع شوند و شامل داوطلبان نظام قدیم و داوطلبان نظام جدید هستند در این مقاله در مورد شرایط شرکت در کنکور سراسری ۹۸ در گروه های آزمایشی ریاضی و تجربی و انسانی ، هنر و زبان به همراه شرایط ثبت نام در کنکور به طور کامل شرح داده می شود .

 شرایط شرکت در کنکور سراسری ۹۸ شامل دو بخش عمومی و اختصاصی می باشد که  در ادامه، این شرایط به طور کامل توضیح داده خواهد شد.

 

 شرایط شرکت در کنکور سرا سری۹۸ شامل دو بخش عمومی و اختصاصی می باشد:

 

شرایط عمومی شرکت در کنکور سراسری ۹۸  :

 

 • اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان رسمی که در قانون اساسی ذکر شده است
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر 
 • عدم احزار شدن فساد اخلاقی
 • نداشتن سابقه عضو بودن در سازمان های غیر قانونی
 • عدم احراز عناد نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران

 

در ادامه مقاله شرایط شرکت در کنکور سراسری ۹۸ با شرایط اختصاصی شرکت در کنکور آشنا میشوید:

 

شرایط اختصاصی شرکت در کنکور سراسری۹۸ :

 

شرایط اختصاصی  به شرح زیر می باشد:

 

۱ – در بخش اول شرایط شرکت در کنکور سراسری ۹۸ داوطلب باید یکی از مدارک تحصیلی زیر برای شرکت در کنکور سراسری ۹۸ داشته باشد .

 

 • دیپلم دوره ی چهار ساله نظام قدیم آموزش متوسطه 
 • دارا بودن مدرک دوره ی پیش دانشگاهی
 • دارا بودن مدرک سه ساله ی دوره متوسطه دوم در نظام جدید ( مدرک و دیپلم پایه دوازدهم ) 
 • داشتن مدرک کاردانی یا کاردانی پیوسته 
بياين درس دينی رو تحليل كنيم

 

نکات مهم در رابطه با مدرک تحصیلی جهت ثبت نام در کنکور سراسری ۹۸ 

 

 • تمامی مدارک تحصیلی باید حداکثر تا تاریخ ۳۱ / ۶ / ۹۸ دریافت شده باشد
 • تمامی فارغ التحصیل های دوره کاردانی نباید تعهد داشته باشند و یا تعهد خود را به اتمام رسانده باشند .

شرایط شرکت در کنکور سراسری 98

۲ – بخش دوم شرایط شرکت در کنکور سراسری ۹۸ شامل مورد زیر می باشد: 

 

 • داوطلب دانشجوی دوره ی روزانه نباشد .

تبصره : در صورتی که در سال ۹۶ یا قبل تر در کنکور سراسری در دوره ی روزانه قبول شده اید به شرطی که تا تاریخ ۲۰ اسفند ۹۷ از تحصیل انصراف دهند می توانند در کنکور سراسری ۹۸ شرکت نمایند . هچنین داوطلبان مرد از لحاظ مقررات نظام وظیفه نباید منعی داشته باشند .

 

۳ – داوطلبانی که از سال تحصیلی ۶۳ – ۶۴ به بعد دو بار در دوره های روزانه در در رشته های متمرکز یا نیمه متمرکز پذیرفته شده اند حق شرکت در کنکور سراسری ۹۸ را ندارند .

 

 تبصره: آن دسته از متقاضیانی که در یکی از رشته های مقطع کارشناسی در دوره روزانه تحصیل کرده باشند ، طبق رای دیوان عدالت اداری در صورت پذیرش در رشته های دکتری پزشکی شامل پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی در دوره روزانه امکان ثبت نام خواهند داشت.

 

براساس تصمیم اخذ شده در کمیسیون موضوع ماده ۲ و۳ آئین نام اجرایی قانون خدمت پزشکان وپیراپزشکان درتاریخ ۲۸/۱۰/۹۵ ” ، فارغ التحصیلان رشته های با طرح اجباری وزارت بهداشت در مقاطع کاردانی و کارشناسی ( مانند پرستاری ، علوم آزمایشگاهی و … ) که قصد دارند درکنکور سراسری شرکت کنند ، درصورت قبولی در رشته های دکتری حرفه ای پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی ، می توانند طرح خود را بعد از اتمام تحصیل در رشته های مذکور به پایان برسانند .

۴ – داوطلبانی که در کنکور سراسری ۹۷ در دوره ی روزانه پذیرفته شده اند در صورت شرکت در کنکور سراسری ۹۸ فقط می توانند در دوره های غیر روزانه شامل نوبت دوم ( شبانه ) ، نیمه حضوری ، پیام نور ، غیر انتفاعی ، ظرفیت مازاد ، مجازی ، دانشگاه آزاد ، پردیس خودگردان پذیرش شوند . 

چگونه کارایی آموزش مطالب حفظی را بهتر کنیم؟

 

۵ – دانشجویان دوره  شبانه ، پیام نور ، غیر انتفاعی ، ظرفیت مازاد ، مجازی ، دانشگاه آزاد ، پردیس خودگردان و نیمه حضوری بدون انصراف از تحصیل می توانند در کنکور سراسری ۹۸ شرکت کنند . ( داوطلب مرد دقت داشته باشند که نباید مشکل نظام وظیفه داشته باشند ) .

 

۶ – داوطلبانی که دانشجوی دوره ی روزانه هستند و قصد شرکت در کنکور سراسری ۹۸ را دارند باید تا تاریخ ۲۰ / ۱۲ / ۹۷ از تحصیل انصراف دهند و دانشجویان سایر دوره ها نیازی به انصراف ندارند  و بعد از قبولی میتوانند گواهی انصراف از تحصیل خود را به دانشگاه جدید ارائه دهند .

 

۷ – دانشجویانی که از معافیت تحصیلی استفاده می کنند و قصد شرکت دوباره در کنکور سراسری به وضعیت مقررات وظیفه عمومی خود توجه داشته باشند .

 

 متقاضیان مرد که قصد انصراف از دانشگاه و شرکت مجدد در کنکور سراسری را دارند می بایست به این نکته دقت نمایند که در صورتی که قبلا سابقه انصراف از دانشگاه نداشته اند ( برای اولین بار باشد که قصد انصراف دارند ) می توانند تا یک سال معافیت تحصیلی انصراف استفاده نمایند.

 

۸ – داوطلبانی که دارای مدرک کارشناسی دوره ی روزانه  هستند و قصد شرکت مجدد در کنکور سراسری را دارند محدودیتی برای ثبت نام و استفاده از آموزش رایگان نخواهند داشت.

 

امیدواریم با دقت شرایط شرکت در کنکور سراسری ۹۸ را به مطالعه نموده و به خوبی راهنمایی شده باشید.

 

دوستان عزیز کنکوری
با دی وی دی های شتاب مکتبستان امسال چندبرابر رقیبانتون بازده داشته باشید !
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دی وی دی ها کلمه “شتاب” رو به شماره ۳۰۰۰۷۰۰۴۹۰ پیامک کنید تا راهنماییتون کنیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود