نکاتی راجع به سؤالات کنکور سراسری

می خواهم درباره ویژگی های سوالات کنکور سراسری و سؤال های آن به شما چند راهکار پیشنهاد کنم:

۱- اول از همه سعی کنید در همه ی درس ها، یک یا دو سؤال ساده را شناسایی کنید و ابتدا به آنها پاسخ دهید. پس، نتیجه این شد که هیچ درسی را کنار نگذارید.

۲- به شما توصیه می کنیم در پاسخ گویی به درس ها ترتیب را رعایت کنید.

سوالات کنکور سراسری
سوالات کنکور سراسری

۳- زمان خود را روی همه ی درس ها به گونه ای تنظیم کنید که بتوانید روی سؤالات همه ی درس ها تمرکز کنید. از تکنیک ( * و – ) و زمان های نقصانی حتما استفاده کنید.

۴- در هر بازه ی ترازی که هستید، ابتدا به اندازه ی کف قابل قبول آن بازه، به سؤال ها به طور صحیح پاسخ دهید؛ سپس در زمان اضافه روی سؤال های بیشتر تمرکز کنید.

 

سوالات کنکور سراسری

۱- اگر سؤالی وقت گیر است، از آن سؤال بگذرید. به سراغ سایر سؤال ها بروید و سؤالات وقت گیر را در اولویت آخر قرار دهید.

۲- اگر به پاسخ سؤالی که آن را حل کرده اید اطمینان ندارید، در برگه ی سؤالات، دور آن دایره بکشید و پاسخ آن را در پاسخ نامه وارد نکنید.

۳- تمرین های کتاب درسی را حل کنید. اگر زمان کمی دارید، برخی از مهم ترین آن ها را مطالعه کنید، بسیاری از سؤال های کنکور از متن کتاب درسی شما هستند.

به طور کلی سؤالات کنکور سراسری در ۵ دسته زیر تقسیم می شوند:

۱- سؤال های مطابق کتاب: این سؤال ها، سؤال هایی هستند که دقیقاً از متن و مثال های کتاب درسی انتخاب شده اند و فقط ممکن است اعداد آن تغییر یافته باشند یا تمرین مربوط به یک بخش، در بخش دیگر به عنوان سؤال طرح شده باشند.

۲- سؤال های مشابه کتاب: سؤال هایی هستند که درصورت تسلط کامل روی متن کتاب درسی و تمرین های آن، قادر به پاسخ گویی سؤال ها خواهید بود.

۳- سؤال های مشابه کنکورهای گذشته: سؤال هایی هستند که اگر کنکور چند سال اخیر را مطالعه کرده و تست های آن را مورد بررسی قرار داده باشید، قادر به پاسخ گویی به آنها خواهید بود.

۴- سؤال های با ایده جدید: سؤال هایی هستند که از حالت معمول تست های کنکور خارج است و احتیاج به ابتکار شما دارد که مطمئنا این سؤال ها برای بررسی بهره هوشی داوطلبان، قدرت ذهنی در حل مسائل و میزان آرامش و اعتماد به نفس آن ها طرح می شود.

۵- سؤال های زمان گیر: سؤال هایی که چندان احتیاج به ابتکار و ایده ندارند و با اطلاعات کتاب قادر به پاسخ گویی آن ها خواهید بود؛ ولی زمان زیادی از شما خواهند گرفت!

یک جلسه مشاوره رایگان با دانشجویان پزشکی

ما توی مکتبستان یک تیم بزرگ از دانشجویان پزشکی داریم که میتونیم تا کنکور بهتون برنامه و مشاوره تلفنی بدیم.

برای آشنایی با خدمات ما یک جلسه میتونیم مشاوره رایگان داشته باشیم.

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، کافیست فرم زیر را پر کنید 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود