سخت کوشی، مثبت بی نهایت

سخت کوشی، مثبت بی نهایت

سخت کوشی، مثبت بی نهایت

«رأس ساعت ۱۲ فردا، شنبه ی هفته ی آینده، اولین روز ماه آینده، …». اجرای تصمیمات، گاهی با چالشی عجیب به نام جست و جوی زمان رُند مواجه می شود؛ شروع فرآیند اجرای یک تصمیم در آینده که از نظر شرایط آمادگی و توانمندی تفاوتی با زمان حال ندارد و فقط وسوسه انگیز تر است. مهم ترین پیامد منفی این کار، انباشته کردن زمان های آزاد و بعد به هدر دادن آن است. برای پر کردن فاصله ی تصمیم گیری تا اجرای به موقع آن، دو راهکار را در نظر داشته باشید:

 

تقسیم برنامه به اجزای کوچکتر

یکی از عوامل تمایل به تعویق انداختن کار ها، دیدگاه ما به حجم فعالیت هاست. وقتی نوع برنامه ریزی ما با توان اجرایی مان هماهنگ نباشد، زمینه ای برای فرار از انجام فعالیت در زمان حال فراهم می شود.

نکته ی تأمل برانگیز این است که تا زمان برطرف نشدن عوامل به تعویق انداختن، زمان های رُند نیز ابعاد بزرگ تر و دور تری به خود می گیرند. تقسیم فعالیت اصلی به چند بخش کوچک تر تأثیر فراوانی در سهولت اجرای آن دارد. برای موفقیت در این راهکار باید دید گسترده ای به برنامه ریزی کلی و اجزای کوچک تر آن پیدا کنید.

وضوح بیش تر در برنامه ریزی

پیچیده بودن اجزای برنامه ریزی و نامفهوم بودن دورنمای آن، در میان مدت و بلند مدت باعث ایجاد این ذهنیت نادرست می شود که اگر در زمان حال انگیزه ای برای اجرای یک فعالیت ندارید، حتماً در آینده برای آن فرصتی مشابه خواهید یافت. یک برنامه ریزی دقیق و واضح، فعالیت های شما را زمان محور خواهد کرد. به طور مثال به یاد خواهید داشت که زمان حال مخصوص اجرای به موقع برنامه های پیش رو و زمان آینده شامل برنامه هایی برای اهداف بلند مدت است.

برنامه ی واضح، شما را در نقطه ی دقیقی از قطار زمان قرار می دهد. به تعویق انداختن کار ها هرگز باعث توقف روند شتابان زمان نمی شود. رُند ترین زمان برای اجرای تصمیم گیری ها، حال است.
یک خبر بسیار عالی برای کنکوری ها:

دوست کنکوری من
دکتر کاویانی به صورت روزانه پست های انگیزشی و آموزشی بسیار مهمی را در پیج اینستاگرام مکتبستان منتشر میکنن.
به شما توصیه میکنیم برای موفقیت در کنکور حتما این مطالب را در پیج اینستاگرام ببینین:

اینستاگرام مکتبستان
مشاوره کنکور
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت لینک دانلود
بیش از 3 ساعت فیلم و صوت مشاوره کنکور رایگان
این پیشنهاد فقط یک بار ارائه می شود و پیشنهاد می کنیم این فرصت را از دست ندهید
شما فقط یک بار فرصت دریافت این هدیه ردنشدنی را دارید !
برای دانلود کافی است ایمیلتان را وارد کنید
برای دانلود کافی است ایمیلتان را وارد کنید
برای دانلود کافی است ایمیلتان را وارد کنید
هر هفته یک فیلم مشاوره رایگان می خواهید؟